PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mt-25 İçin Toplam Masrafım 20 Bin Tl

mrkcn
30 Ekim 2016, 21:44
Merhaba ,
Artık İstanbul trafiğinden bunaldığım için motosiklet almaya karar verdim
Geçen gün motorun üstüne bindim hoşuma gitti ama biraz fiyatı pahalı gibime geldi
14.750 motosiklet
En az 1000 lira trafik sigortası
1300 A2 Ehliyet
En az 2500 lira aksesuarlar kask v.s

Toplam ortalama 19-20 bin tl tutuyor.

Nakit 5 bin tl ver üstüne 15 bin lira kredi çekmeyi düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir ?

polemos
30 Ekim 2016, 21:55
Yeni başlıyorsunuz. Sıfır almayın. Onun yerine eğitime gidersiniz.

PcK0PaT
30 Ekim 2016, 22:02
+ 800 lira lastik.

barismanco
30 Ekim 2016, 22:15
Nacizane tavsiyem o elinizdeki nakit 5 bin lira ile iyi kötü bir motor alın başlayın şöyle 5-10 bin km yapın ondan sonra elinizdeki motoru satın kredi çekin ve hangi motoru istiyorsanız alın. Bu söylediklerim motora sıfırdan başlıyor yani yeniyseniz. Bu arada sıfırdan başlıyorsanız ucuz bir scooter alın hem trafikte daha iyidir hem maddi yönden sizi sıkmaz hemde kullanımı çok kolaydır yeni başlayan için en idali. Yok tecrubeliyim diyorsanız sizin çekeceğiniz krediyi biz bilemeyiz siz kendiniz bilirsiniz ödeyebilecekseniz sıkıntıya düşmüyecekseniz çekersiniz o sizin bileceğiniz iş. Onun haricinde şimdiden hayırlı olsun iki teker candır en kısa sürede marka model farketmeksizin sizi de aramızda görmek isteriz :)

Macit250
30 Ekim 2016, 22:22
O paraya hayabusa olur be pehh

whitedeamon
30 Ekim 2016, 22:41
Az daha koy ybr al

F54
30 Ekim 2016, 22:52
Gercekten 250 cc ler birkac yilsonra 20000 tl ye bile alinamayacak
Motor u al garaj a koy seneye sat para kazan
Saka bi yana bence bu işe borc ile baslanmaz
Basina bi kaza gelse kredi patlar motoru yaptiramassin hayatin kayar

erkang
30 Ekim 2016, 23:06
Az daha koy ybr al

Bu cevabı her gördüğümde kopuyorum hala 😁😂

TIGERSHARK
30 Ekim 2016, 23:18
bencede daha ucuz bir motor bakabilirsin başlangıç için

SağdaÇalışma
30 Ekim 2016, 23:27
O fiyatlardaki motor için ya kasko yada çok üst düzey bir kilit masrafıda olacak.

Ogretmen
30 Ekim 2016, 23:59
Bende Mt25 alacaktım ve şöyle bir hesap yaptım senin dediğin gibi bir fiyat çıktı. Bende 250 cc'lik bir motor için o fiyat değmez dedim ve Bajaj Pulsar NS 200'e yöneldim. Aksesuarları çantası falan daha ucuz. motorun fiyatı 8200 falan zaten. 11 12 bin liraya herşey tamamlanır. Ama arkadaşların dediği gibi önce güzel bir eğitim al sonra yeni başlamak için ikinci el Ybr yada ikinci el bir scooter falan bulup alış önce trafiğe falan.

ölü adam
31 Ekim 2016, 00:00
Alternatif : bajaj pulsar+ koruma demiri + eğitim + kask + mont + pantolon + ayakkabı ekipmanlar kask hariç Allah kullandırtmasın eskimez kolay kolay

biyeybaraküs
31 Ekim 2016, 00:24
benim oyum palio 1.3 multijet e ilk motora 20 bin tl aboov :pr:

SolidSnake
31 Ekim 2016, 00:34
Benim oyumda eğer maddi sıkıntıya düşmeyecekseniz ya da tıkır tıkır kredi borcunuzu ödeyebilecekseniz mt-25'den yana. Biri bajaj, öbürü yamaha. Biri tek öbürü çift silindir, biri 250 öbürü 200cc, birinin tipi daha güzel öbürünün nispeten güzel :pl:

ya da ktm duke 250. the best :thumleft:

alpbdr
31 Ekim 2016, 00:53
maddi durum uygunsa gayet te güzel bi fikir. 250 cc aklıselim biri için başlangıç motoru olarak ideal. 125 fln çabuk bayıyor insanı.

whitedeamon
31 Ekim 2016, 00:54
Benim oyumda eğer maddi sıkıntıya düşmeyecekseniz ya da tıkır tıkır kredi borcunuzu ödeyebilecekseniz mt-25'den yana. Biri bajaj, öbürü yamaha. Biri tek öbürü çift silindir, biri 250 öbürü 200cc, birinin tipi daha güzel öbürünün nispeten güzel :pl:

ya da ktm duke 250. the best :thumleft:

Burada tek al diyebileceğim duke olur

gogozh
31 Ekim 2016, 01:08
odeme bana koymaz , şıkır şıkır oderım dersen al gıtsın . sana arkadasların dedıgı gıbı duke 250 de bak derım ama onun da parca ve servısı bıldıgım kadarıyla yamaha'dan bıraz fazla ama kalıtesı daha ıyı ve bıraz daha agresıf makına
5000 lıralık motosıklet bıle alsan su an sana o bıle 10.000 lıraya gelecek sıfırdan ekıpman, ehlıyet , sıgorta ıcın zaten su an kı odemelerı yapacaksın ( yaklasık 5000 lıra ) heee bırde sana ırc lastıkler cok kotu degıstır dıyen olacak ama bence 1000 bakımına kadar kullan zaten bu sure ıcınde motoru zorlamayacaksın bırde yenı tecrube edınecek bı arkadassın , kendını bıldıgın zaman o lastık senı bı sure ıdare eder,alısınca guzel bı lastık alırsın ( rosso 2 mesela ) sımdıden hayırlı olsun.

GP500-1st
31 Ekim 2016, 05:08
Bende Mt25 alacaktım ve şöyle bir hesap yaptım senin dediğin gibi bir fiyat çıktı. Bende 250 cc'lik bir motor için o fiyat değmez dedim ve Bajaj Pulsar NS 200'e yöneldim. Aksesuarları çantası falan daha ucuz. motorun fiyatı 8200 falan zaten. 11 12 bin liraya herşey tamamlanır. Ama arkadaşların dediği gibi önce güzel bir eğitim al sonra yeni başlamak için ikinci el Ybr yada ikinci el bir scooter falan bulup alış önce trafiğe falan.

Hesabı kitabı yapıp eğer ödenebiliyorsa MT-25 yerine pulsar almak yüzyılın hatası olur. Biri gerçek bir motosiklet büyük cc takıntın yoksa veya değiştiremiyorsan bile 5-10 yıl binilir:cat:

pikatel34
31 Ekim 2016, 11:03
duke in ikinci eli ölü.bir de kredi çekip alacakmis zarari çok olur

wing41
31 Ekim 2016, 11:13
o bütçelere X max 250 yada duke 250 daha mantıklı olur bence.

Ogretmen
31 Ekim 2016, 16:08
Hesabı kitabı yapıp eğer ödenebiliyorsa MT-25 yerine pulsar almak yüzyılın hatası olur. Biri gerçek bir motosiklet büyük cc takıntın yoksa veya değiştiremiyorsan bile 5-10 yıl binilir:cat:

hocam maddi kısmını da düşünüyorum biraz. Arada büyük farklar var. benzin harcamaları, yedek parça ücreti falan açısından Pulsar Ns 200 tam memur adam dostu. Ama gönlümde MT25 var tabi. Lakin fiyat performans olarak Pulsar biraz daha iyi. Onunla da Türkiye turu yapanlar falan var. Ben daha ziyade günlük yaşamda kullanıcam.

PcK0PaT
31 Ekim 2016, 17:01
duke in ikinci eli ölü.bir de kredi çekip alacakmis zarari çok olur

Ölü mü ? İlana koyduğumda 1 hafta içinde sattım. 3 kişi arasında neredeyse açık arttırma yapacakdım çok bastırdılar :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

MT 25 in pulsar hızlı gitmesi dışında ne artısı var söyler misiniz ? İkiside donanımsız boş motorlar. Yapmayın arkadaşlar ABS siz naylon lastikle gelen torku 11bin devirde veren yedek parçada servide insanları isyan ettiren bir motora bu paralar verilmez yazıkdır.

mrkcn
31 Ekim 2016, 20:15
mt25 alacagım gibi gorunuyor
Yağ pompasından kaynaklanan yatak sarma sorunu varmış . Sıfır aldıgımda sorunsuz olanı mı verecekler .
Bir diğer alıma takılan soru A2 mi yoksa A sınıfı mı alsam. İlerde büyük ihtimal yüksek ccye geçecegim sonra yine 1300 lira bayılmayayım kursa

Ogretmen
31 Ekim 2016, 22:12
mt25 alacagım gibi gorunuyor
Yağ pompasından kaynaklanan yatak sarma sorunu varmış . Sıfır aldıgımda sorunsuz olanı mı verecekler .
Bir diğer alıma takılan soru A2 mi yoksa A sınıfı mı alsam. İlerde büyük ihtimal yüksek ccye geçecegim sonra yine 1300 lira bayılmayayım kursa

kardeşim sana başımdan geçeni anlatayım direk. Ben ilk başta senin gibi düşünerek almışken A sınıfı alayım dedim. sonra vazgeçtim korktum mt7 ile sınava girmekten A2'ye aldırayım dedim ve aldırdım. ( yani ben öyle zannettim ) Yazılı sınava girdiğimde hala A sınıfı gözüktüğünü farkettim. Ve sorduğumda bana A2 ye geçirmediklerini A sınıfında kaldığını söylediler. Hemen alel acele mt7 ile çalışmalara başladım ve gördüm kü yüksek cc makinelerin dengesi kalkışı duruşu küçük cc li motorlardan daha rahatmış İyi ki A sınıfı olmuş. Kısmetimden kaçamadım :) Haftaya direksiyon sınavım var. Bakalım sonuç ne olacak. Ama umutluyum.

mrkcn
31 Ekim 2016, 22:15
kardeşim sana başımdan geçeni anlatayım direk. Ben ilk başta senin gibi düşünerek almışken A sınıfı alayım dedim. sonra vazgeçtim korktum mt7 ile sınava girmekten A2'ye aldırayım dedim ve aldırdım. ( yani ben öyle zannettim ) Yazılı sınava girdiğimde hala A sınıfı gözüktüğünü farkettim. Ve sorduğumda bana A2 ye geçirmediklerini A sınıfında kaldığını söylediler. Hemen alel acele mt7 ile çalışmalara başladım ve gördüm kü yüksek cc makinelerin dengesi kalkışı duruşu küçük cc li motorlardan daha rahatmış İyi ki A sınıfı olmuş. Kısmetimden kaçamadım :) Haftaya direksiyon sınavım var. Bakalım sonuç ne olacak. Ama umutluyum.
Hayırlı olsun .
Ne kadara aldınız ehliyeti toplam ?

obarey
01 Kasım 2016, 14:40
gayet mantıklı bir makina.
hayırlı olsun şimdiden.

DiabloBoy
01 Kasım 2016, 14:51
trafikten bunalan adam maxi scuter alsın, Yamaha 250cc+ keyif serisi

sven
01 Kasım 2016, 15:53
MT 25 in pulsar hızlı gitmesi dışında ne artısı var söyler misiniz ? İkiside donanımsız boş motorlar. Yapmayın arkadaşlar ABS siz naylon lastikle gelen torku 11bin devirde veren yedek parçada servide insanları isyan ettiren bir motora bu paralar verilmez yazıkdır.

oo hoşgeldin fanboy

adam pulsar mı mt-25 mi diye sormuş, "kay-te-mee en iyisi"ciler doluşmuş hemen. :)

TanImsIz
01 Kasım 2016, 16:31
Şu 250 segmentindeki ss motorlar kadar saçma sapan bi model yok ( kullanan arkadaşlar darılmasın ) Neye hizmet eder , ne konforu vardır ? Hepi topu 250 lik motorla 200 ün üzerine çıkmayı hayal eder, 4 silindir sesi bekler, 1000 rr havasıyla kullanırlar.. Önce biraz düşün, motoru ne maksat ile kullanacağını , ondan beklediğin hizmeti masaya oturt. Acemiysen yeniysen ikinci el ucuz biseyle basla, ikinci eli çeyrek altın olan modeller var ( pulsar gibi ) Kılık kıyafet icin fantaziye gerek yok, set halinde kombinasyon olarak sunulan kıyafetler var 500 liraya kadar verilebiliyordu. Devlet giderleri icin yapılacak bisey yok, kalanlar icin bütceni çok zorlamadan alamicağın sey yok.

Ogretmen
01 Kasım 2016, 20:14
Hayırlı olsun .
Ne kadara aldınız ehliyeti toplam ?

Henüz almadım pazar günü uygulama sınavı var hocam

cbf 150
01 Kasım 2016, 21:00
5bin var 15bin kredi çekersen muhtemelen alacağın motordan nefret edeceksin (krediyi ödeyene kadar ne motosiklet sevgisi ne din nede iman kalacak):) bence nakiti biraz arrtırın yada bütçeye göre haraket edin derim ben.

mrkcn
01 Kasım 2016, 21:29
5bin var 15bin kredi çekersen muhtemelen alacağın motordan nefret edeceksin (krediyi ödeyene kadar ne motosiklet sevgisi ne din nede iman kalacak):) bence nakiti biraz arrtırın yada bütçeye göre haraket edin derim ben.

Hocam kredi zorlamaz . Tek kafama takılan şey . Hadi sıfır aldım 14.750 ye . 1 sene sonra çok zarar eder miyim ?

Sj's
01 Kasım 2016, 21:32
Elindeki paranin 4 kati masraf edip bu ise gireceksin dostum. En ufak bir hasarda da 4 kati uzuleceksin dolayisiyla. Insan hayalindeki objeye ulasmayi ertelememek icin riskler alabiliyor, ve sonra bu riskler ozellikle maddi anlamda gerceklesebiliyor.

Insallah basina hic gecmez ama tabiri caizse kirip dokmelik kimsenin yuzune bakmayacagi bir motorla basla, sonra yapistir guzel motoru :)

fatihbugra
01 Kasım 2016, 21:52
Daha önce motor tecrübem yoktu. Ağustos ayında ikinci el mondial 150 mr aldım. Daha 250 km yol yapabildim şehir içinde. O kadar çabuk sıkıldım ki anlatamam. 250cc ile başlasaymışım keşke.Ayrıca kredi ile neden motor alınmasın ki? Sonuçta bu iş zevk için yapılıyor ve zevk ertelemeye pek gelmiyor. Bakış açısı kişisel olabilir ama düşüp motorun masrafını krediyi düşünürsek eğer hep ertelemek lazım. Adam zaten parayı biriktirebilse kredi çeker mi? Ben de motorumu satıp üzerine kredi ile r25 alacağım kısmetse. Bu arada almak için iyi bir zaman sanırım. 2017 modeller artan döviz kurları yüzünden eminim 1000 lira daha fazla olacak.

cbf 150
01 Kasım 2016, 22:04
Hocam kredi zorlamaz . Tek kafama takılan şey . Hadi sıfır aldım 14.750 ye . 1 sene sonra çok zarar eder miyim ?

zarar etmezsin 1. seçenek = kur yüselirde sıfır fiyatı yükselirse aldığın fiyata satarsın 1 sene sonra, az km ve kazasız olursa.
zarar edersin 2. seçenek = kaza yaparsın,km yükselir,kışın satmaya çalışırsın ,kur düşer, acil bir durum olur.
3. seçenek burası Türkiye her şey olabilir.:queen:

fatihbugra
01 Kasım 2016, 22:11
2. Seçenek pek olası değil burası Türkiye kur hep yükselir . Kaza, km ve mevsimsel şartlar kişinin hemen hemen elindedir

Ros1n2
02 Kasım 2016, 01:19
Bu cevabı her gördüğümde kopuyorum hala 😁😂

Bende her gördüğümde püff yinemi bu cevap diyorum :pr: