PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 elektrik sorunu

skolyusk
29 Ekim 2016, 14:26
Selam arkadaşlar. pazartesi günü motosikletimi aydın motorda garanti kapsamında yağ pompası değişti (geri çağırma olayı). Ordan çıkıp iş yerine yakın bir yere geldiğimde motosikleti stop ettim sonra kontağı açtım ve 10 saniye sonra ekran yavaş yavaş geldi sonrasında marj düğmesine bastım ve ekran tekrar gitti motosiklet çalışmadı. Bugün de akü takviye kablosu bağlayarak çalıştırdım ardından takviye kablosunu çıkarttım ekran gitti ama motosiklet çalışmaya devam etti sonra kabloyu tekrar bağladım ekran yine geldi. Motosikletimi 2015 yılında aldım. Aydın motoru aradığımda akünün bitmiş olabileceğini söyledi.Akü bu şekilde bir anda elektrik kesilir gibi akü biter mi ? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

barismanco
29 Ekim 2016, 14:40
Serviste yağ pompası değiştirdikten sonra tekrar geri toplama kısmında bazı şeyleri atlamış olabilirler. Elektirik kaçağı vardır bi kablo tam bağlanmamış temassızlık yapıyor olabilir yada bi sigorta filan belki bilemiyorum. Ama böyle şeyler çok sık geliyor başımıza. Bende mesala yağ değişimi için servise gidiyor arka stop farının yanmadığını görüyorum aynı günün akşamına. İnsan ne alaka yahu adam yağı değiştirecekti stoplar gitti filan diyorsun meğer işte usta sök tak yaparken filan arka stopun sigortalarını bağlamamış vs vs..

Salurbey
29 Ekim 2016, 15:25
Selamlar, başıma hiç gelmedi fakat bu servislerin yetersizliği nedir !!!

skolyusk
29 Ekim 2016, 15:29
Ben normalde Ünal ustadan başka yere goturmem ama akunun 1 saniyede bitecegine de inanasim gelmiyor

Jemand
29 Ekim 2016, 15:33
aydın motorun servisi içler acısıdır, sakın oraya motorunuzu sokmak gibi bir aptallık yapmayın.

Mamba09
29 Ekim 2016, 16:28
Motorun yağ pompası değiştiği yerde, motoru şarj eden kablo geçer. Onla ilgili olabilir. Akü şarj olmuyodur yani.

skolyusk
29 Ekim 2016, 16:48
Motorun yağ pompası değiştiği yerde, motoru şarj eden kablo geçer. Onla ilgili olabilir. Akü şarj olmuyodur yani.
Benim aklıma bu geliyor ama yapabilir miyim bilmiyorum

Mamba09
29 Ekim 2016, 18:57
Benim aklıma bu geliyor ama yapabilir miyim bilmiyorum

hocam yanlışım var afedersiniz. motorun sağındaymış yağ pompası. ben sol tarafta şarj kısmında sandım.
siz aküyü bi değiştirin. eğer akü biterse bi süre sonra, şarj olmuyordur.