PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aliexpress Ödeme yapmıyor

bursagsli
28 Ekim 2016, 21:07
iyi akşamlar arkadaşlar konunun yeri burası değil biliyorum ama burda daha çok kişi gördüğü için cevap gelir diye konuyu buraya açtım
aliexpresste ürünü sipariş ederken yukarıda sürekli resimdeki kırmızı renkli bir yazı var ne anlama geldiğini anlamadım ayrıca ödeme butonuna bastıktan sonra telefona şifre geliyor ben bu şifreyi ekranda açılan şifre girme yerine yazıp gönder butonuna bastıktan sonra mavi resimdeki yazı çıkıyor o sayfayı hiç kapatmıyorum ama yazı yine aynı kalıyor mavi renkli yazıda ödeme işleniyor yazmasına rağmen ürünü bir türlü sipariş edemedim
http://i.hizliresim.com/oEoqr9.jpg (http://hizliresim.com/oEoqr9)
http://i.hizliresim.com/bymZJZ.jpg (http://hizliresim.com/bymZJZ)

cem1903
28 Ekim 2016, 21:11
valla ben aliexpresten alışveriş yaptım k.kartım ile, 15 gÜnde elime ulaştı siparişlerim ve bir sorun yaşamadım.. 4 Kalem ürün istemiştim farklı aralıklarla da olsa geldi.. Ödeme konusunda da bir sıkıntı olamıştı.. Bu dediğim 2 ay önceydi. Şimdi bilemiyorum dostum..

bursagsli
28 Ekim 2016, 21:14
valla ben aliexpresten alışveriş yaptım k.kartım ile, 15 gÜnde elime ulaştı siparişlerim ve bir sorun yaşamadım.. 4 Kalem ürün istemiştim farklı aralıklarla da olsa geldi.. Ödeme konusunda da bir sıkıntı olamıştı.. Bu dediğim 2 ay önceydi. Şimdi bilemiyorum dostum..
daha önce bende çok ürün aldım bu hafta 5 parça ürün sipariş ettim onlarda bir sıkıntı olmadı şimdi 2 parça daha başka bir ürün sipariş edeceğim ama ödeme yapmıyor ürün kargolama durumuna düşmüyor

cem1903
28 Ekim 2016, 21:20
Anladım dostum, ne diyecem bilemiyorum, umarım işin rastgider..:cat:

bindiregandi
28 Ekim 2016, 21:28
alipay kapanacakmış. normal kredi kartıyla ödeme yapın. kayıtlı olanı kullanmayın diyor.

bursagsli
28 Ekim 2016, 21:37
sisteme kart bilgilerim otomatik kayıtlıydı şimdi kart bilgilerimi el ile girdim bu sefer böyle bir hata almaya başladım
http://i.hizliresim.com/E3kW7v.jpg (http://hizliresim.com/E3kW7v)

Mengu16
28 Ekim 2016, 21:49
İnial türü ön ödemeli bir kart veya online alışverişe açık olmayan bir kredi kartınız varsa böyle yapabilir. Aliexpress'te 6 aydır hatırı sayılır miktarda bir alışveriş yapmışlığım var. İş bankası kredi kartımla hiç sorun yaşamadım. Ödeme yapıldıktan sonra 6-8 saat bekleme süresi var sonra ödeme sabitleniyor ve sipariş satıcıya bildiriliyor.

Bohemian
28 Ekim 2016, 21:49
Ben Aliexpress'den alışveriş etmiyorum ama istersen sana mesajı çevireyim;

Sayın Müşterimiz,
Ticari düzenlemeler gereği Alipay bakiye hizmeti 1 Ocak 2017 itibariyle sonlandırılacaktır.Lütfen kalan bakiyenizi en kısa sürede kullanınız. Detaylı bilgi için linki tıklayınız.

Tıkla bakalım ne çıkacak dostum? Ona göre yine yardımcı olmaya çalışayım.

bursagsli
28 Ekim 2016, 22:20
Ben Aliexpress'den alışveriş etmiyorum ama istersen sana mesajı çevireyim;

Sayın Müşterimiz,
Ticari düzenlemeler gereği Alipay bakiye hizmeti 1 Ocak 2017 itibariyle sonlandırılacaktır.Lütfen kalan bakiyenizi en kısa sürede kullanınız. Detaylı bilgi için linki tıklayınız.

Tıkla bakalım ne çıkacak dostum? Ona göre yine yardımcı olmaya çalışayım.

Linke tıkladım kendi profilini oluşturuyorsun yaptığın işlemler görünüyor

Kart iş bankası daha 2 gün önce aynı kart ile 5 parça ürün sipariş ettim şimdi yine sipariş vereceğim ama hata veriyor büyük ihtimal banka kartından kaynaklı

hayat2teker
28 Ekim 2016, 22:24
Aynı hata ile geçtiğimiz günlerde yaptığım alışverişte karşılaştım, müşteri temsilcisi ile de görüştüm ama çözüm bulamadı, tesadüfen kendim buldum, o da ödeme yaptığınız kart bilgilerini her alışverişinizde manuel girmeniz. Son attığınız ekran resminde ise kullandığınız bankanın bu ödemeyi geçersiz görmesi. (aliexpress'lik bir durum yok gibi)
Farklı bir kartla ve her alışverişte kart bilgilerini elle girerek olumlu sonuç alırsınız kanaatindeyim.

Daha önce yaptığınız alışveriş dolayısı ile veya profil oluştururken girdiğiniz kart bilgilerini ödeme ekranı gelince seçiyorsunuz ve sistem nedense hata veriyor...

bursagsli
28 Ekim 2016, 22:34
Aynı hata ile geçtiğimiz günlerde yaptığım alışverişte karşılaştım, müşteri temsilcisi ile de görüştüm ama çözüm bulamadı, tesadüfen kendim buldum, o da ödeme yaptığınız kart bilgilerini her alışverişinizde manuel girmeniz. Son attığınız ekran resminde ise kullandığınız bankanın bu ödemeyi geçersiz görmesi. (aliexpress'lik bir durum yok gibi)
Farklı bir kartla ve her alışverişte kart bilgilerini elle girerek olumlu sonuç alırsınız kanaatindeyim.

Daha önce yaptığınız alışveriş dolayısı ile veya profil oluştururken girdiğiniz kart bilgilerini ödeme ekranı gelince seçiyorsunuz ve sistem nedense hata veriyor...

En son hesap bilgilerini el ile girdim en son attigim resimdeki hatayı vermeye başladı

İnternette edindiğim bilgiye göre güvenlik sorunu olmuş gibi bu hafta salı günü arkadaşın kredi kartından bir parça ürün aldım ertesi günü bende kendi kartımdan 5 parça ürün sipariş ettim alipay ın açılmasının nedeni ise kullandığım banka kartının resmini istemeleriymis şimdi ben banka kartının fotoğrafını atsam sıkıntı olmaz mı sonuçta tüm bilgiler kartın üzerinde

Lucas
28 Ekim 2016, 22:40
Kartinizla cok sayida yurtdisi alisverisi yapildiginda tedbir amacli bankanizdan sms
yollanir yada cagri merkezinden aranirsiniz.
Eger cagri merkezinden arandiniz ve size ulasilamadi ise, kartiniz internet alisverisine kapatilmis olabilir.
En dogru bilgiyi bankaniz verecektir sanirim.

bursagsli
28 Ekim 2016, 22:52
Müşteri hizmetlerini aradım kartınız internet alışverişine açık diyor ama aliexpress kartınıza 95 tl lik bloke koymuş dedi şimdi bu blokeyi ne zaman kaldıracağım

hayat2teker
28 Ekim 2016, 22:55
Bankanız aliexpres in bloke ettiğini söylüyorsa bu durumu ve sebebini aliexpress in müşteri temsilcisine bi sorun bakalım ne diyecekler

bursagsli
28 Ekim 2016, 23:35
Bankanız aliexpres in bloke ettiğini söylüyorsa bu durumu ve sebebini aliexpress in müşteri temsilcisine bi sorun bakalım ne diyecekler

az önce aliexpressin müşteri hizmetleriyle konuştum onlarda bankanızla iletişime geçin diyor

bursagsli
03 Kasım 2016, 17:52
http://i.hizliresim.com/E3kW7v.jpg (http://hizliresim.com/E3kW7v)

aynı hata devam ediyor iş bankasına gittim yetkili kişi kartında bir problem yok ama aliexpress tarafından kartına 12.54 TL bloke konulmuş denildi. bu kesinti miktarı hesabına yatar denildi ama hiçbirşey olmadı nasıl düzelecek anlamış değilim.

tcourb
03 Kasım 2016, 18:35
bloke dediği almaya çalıştığınız ürün fiyatı olabilir.
ödeme kısmında 2 gündür sürekli ben de aynı hatayı alıyorum. fakat tekrar denediğimde sorunsuzca ödemeyi alıyor. alipay kısmında ben balance la alakalı bişey göremedim.

Mexico
03 Kasım 2016, 18:42
Bu sabah Is Bankası sanal kredi kartimla alışveriş yaptım. 1 saat içerisinde onaylandı, para çekildi ürünün kargoya verilmesini bekliyorum. Sıkıntı yok yani.

TanImsIz
03 Kasım 2016, 18:42
Blokeler 1 ay kadar sürebiliyor, karlışıklı fes yaparsanız satıcı ödemeyi serbest bıraktırabiliyor. Garip biyer aliexpress..

PayPal ın Türkiye'den çekilmesinden sonra mecbur kaldık bu Aliexpress e.. 2 Haftadır bende kargolanmayan ürünüm icin yazışmalar yapıyordum gogul çevirisi ile , ama bi türlü anlaşamadık.. Meğer aynı gün kartıma iade yapmıs, kart extresini elime aldığımda gördüm. Aliexpress e şikayet yazacağımı söyledim, yenisini gönderceğini söyledi bi başka gemi ile. Hem paramı almısım hem tehtid ediyorum :)

bursagsli
03 Kasım 2016, 19:02
bloke dediği almaya çalıştığınız ürün fiyatı olabilir.
ödeme kısmında 2 gündür sürekli ben de aynı hatayı alıyorum. fakat tekrar denediğimde sorunsuzca ödemeyi alıyor. alipay kısmında ben balance la alakalı bişey göremedim.

daha önce mobilden kart bilgilerim alipay sistemine otomatik kayıtlıymış sorun bundandır diye kart bilgilerimi silip el ile girmeyi denemedim ama yine aynı hatayı veriyor
aliexpress ile iletişime geçti 24 saat bekleyin sorun düzelecek dedi ama düzeleceğini sanmıyorum baktım olacak gibi değil kartı iptal ettirip tekrar açtıracağım bu zamana kadar aliexpress üzerinden çok sayıda ürün aldım ilk defa başıma böyle birşey geldi

Mengu16
03 Kasım 2016, 19:22
Bankalar nasılsa kredi kartı bilgilerinin bir yere kaydedilip sonra kullanılmasını anlayabiliyor. Öyle olunca kredi kartını geçici olarak kapatıyolar. Kart bilgilerini elle girmek en güzeli, o şekilde hiç sorun yaşamadım.

bursagsli
07 Kasım 2016, 15:50
Bankalar nasılsa kredi kartı bilgilerinin bir yere kaydedilip sonra kullanılmasını anlayabiliyor. Öyle olunca kredi kartını geçici olarak kapatıyolar. Kart bilgilerini elle girmek en güzeli, o şekilde hiç sorun yaşamadım.
Ben maaş kartıyla alışveriş yapıyorum müşteri hizmetleri bir problemin olmadığını söyledi

velizrsln
07 Kasım 2016, 23:51
o kredi kartınla daha önce alışveriş yapabiliyormuydun?