PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor yağ damlatıyor.

Romedon
28 Ekim 2016, 11:14
Motosikeltimin altına baktığımda motor bloğundan hafif ahfif yağ damladığını gördüm . ustama yazdım. Senin stop gelince gel çok yağ eksiltmez o pek sorun olamz gelince contayı değiştiriirz boşa 90 km yol yapma dedi.

http://i.hizliresim.com/vZrZmp.jpg

sizce çok sorun olurm u ona göre hemen gideyim? uzun yol cebimde az para var son paramı vermek durumunda kalacağım. Yoksa sorun bi hafta kadar erteleyeceğim.

senolas
28 Ekim 2016, 11:31
bajajda da sormuştun sanırım orda gördüm bu gönderiyi, yağ damlatmaya devam eder, bir de yağ parası vermek istemiyorsan götürmen lazım servise,

Ranay
28 Ekim 2016, 14:02
İşin ustası değilim ama biraz fazla gözüküyor. Bir problem olmaması ve içinin rahat etmesi adına göstermelisin.

Mengu16
28 Ekim 2016, 14:02
Geçmiş olsun. Tez zamanda arızanın garantiden giderilmesini diliyorum. Motoru çok zorlamıyorsun dimi ?

Metehan07-70
28 Ekim 2016, 14:29
RS200 ne zaman çıktı, ne zaman aldın. ne zaman bu kadar eskidi? O pas ne öyle ya.

SAZMAN
28 Ekim 2016, 14:52
Motorun altını vurmuşsun birader. Egzozda çizik var. Usta Pulsarlarda genelde olan terleme sıkıntısı gibi anlamış olabilir ama bu terleme değiş bildiğin yağ kaçağı ve motoru kitleme ihtimalin her km de artıyor haberin olsun. Kaldırımdan inerken altını vurdu isen motor kulak ve contasına da zarar vermiş olabilirsin.
Bu arada bu fotoğrafların sürekli paylaşılmasından, saklanmamasından yanayım. Gençleri dış görünüşle kandırıyorlar metal kalitesi çok düşük.

Geçmiş olsun.

Romedon
28 Ekim 2016, 15:35
O sürtme izi yeni oldu bu olay zaten varken. Kaldırıma çıkrken sürttü. Ustama ilk gittiğimde işim yzun sürdü bunu da söylemiştim ama diğer bakımlardan filan unuttuk ikimizde gelince bakarız dedi.sürekli şıp şıp damlamıyor ama zincir yerinden geliyor gibi

Mengu16
28 Ekim 2016, 16:24
Pulsar'la kaldırıma çıkılmaz inilmez birader geçen gün gezerken ayaş polatlı arası yolda yol çalışmasına rastladım yolu kazımışlar motor yürümüyo mars yüzeyi gibi yol var kabuk kabuk asfaltlı. Kaldırıma çıktım baya bi gittim en son kaldırımdan inecek yer yoktu motordan indim taş toprak çalı çırpı ne bulduysam rampa yaptım motoru ordan indirdim. Öyle yapmasam egzoz pert :mrgreen:

arda4
28 Ekim 2016, 17:14
Motosikeltimin altına baktığımda motor bloğundan hafif ahfif yağ damladığını gördüm . ustama yazdım. Senin stop gelince gel çok yağ eksiltmez o pek sorun olamz gelince contayı değiştiriirz boşa 90 km yol yapma dedi.

http://i.hizliresim.com/vZrZmp.jpg

sizce çok sorun olurm u ona göre hemen gideyim? uzun yol cebimde az para var son paramı vermek durumunda kalacağım. Yoksa sorun bi hafta kadar erteleyeceğim.

Hocam işin ucuz çözümü şu:

*Hırdavatçıdan balata temizleyici al, Würth veya başka güvenilir bir marka,

*gözüne koruyucu iş gözlüğü eline kalın eldiven(en kötü bulaşık eldiveni) tak

*Motor iyicene soğuduktan sonra açık havada spreyi sık o yağlı kısmı temizle.

*Dikkat et balata spreyi vucuduna özellikle de gözüne gelmesin.

Yağ sızdırmaya devam edeceği için temizledikten sonra sızdırmanın çok mu az mı olduğuna karar verirsin.

Eğer az ise sorun olmaz, görüntü kirliliği yaratır ve çoook çok az yağ eksiltme yapar.

eğer şıpır şıpır damlatacak kadar çok ise o contayı değiştirmek lazım. Görünüşe bakılırsa sendeki sızdırma öyle çok değil. Haftada 10 günde bir temizlersin pırıl pırıl olur.

motorun garantisi bitmemiş ise götür servise garantiden yapsınlar. Başında dur, doğru dürüst yapsınlar.

Yok eğer garanti bitti ise motorun rezil olma ihtimali var. Gözümün önünde bir tane bajaj motor böyle sökülmüştü, sözde usta yarılmış motoru toplarken sıvı contayı bastı geçti. vidaları torkla sıkma falan hak getire. Bunu gördüğüm yer de "yetkili servis" idi.

Temizledikten sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Geçmiş olsun. Tez zamanda arızanın garantiden giderilmesini diliyorum. Motoru çok zorlamıyorsun dimi ?

Bajaj'larda bu conta sıkıntısı var sanırım. Alp'in motorunda da yan kapak contasından sızdırma vardı:

http://www.motorumla.net/bajaj-boxer-150/