PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otoparkların motosiklet almaması

zangiff
28 Ekim 2016, 10:41
Arkadaşlar dün çarşıda işim vardı daha geçen gün motoru çektiği için polis abiler kaldırımdan kilidiyle felan yükleyip götürmüşlet sağolsunlar bende otoparka bırakyım bari dedim dört tane otopark gezdim aldığım cvb hep aynıydı motor almıyoruz abi. Kaldırım yasak otopark almıyor yolun ortasınamı bırakacam ben bu aleti nası bi kafa bu neyin kafası böyle saçmalıkmı olur.

Romedon
28 Ekim 2016, 10:45
Arkadaşlar dün çarşıda işim vardı daha geçen gün motoru çektiği için polis abiler kaldırımdan kilidiyle felan yükleyip götürmüşlet sağolsunlar bende otoparka bırakyım bari dedim dört tane otopark gezdim aldığım cvb hep aynıydı motor almıyoruz abi. Kaldırım yasak otopark almıyor yolun ortasınamı bırakacam ben bu aleti nası bi kafa bu neyin kafası böyle saçmalıkmı olur.

nasıl otopark motor almıyor neden almıyor muş?

Norton772
28 Ekim 2016, 11:03
Geçenlerde motorlu bomba patlatıldı ya ondan evham yapmıştır şimdi bu denyolar. Sanki araba patlatılmıyor hiç!?!

rebirth
28 Ekim 2016, 11:12
Çalınma ihtimaline karşı, sorumluluk almamak adına motosiklet kabul etmiyor olabilirler.

bilirkişi
28 Ekim 2016, 11:16

İki araba arasına park et
http://i.hizliresim.com/B838ZG.jpg (http://hizliresim.com/B838ZG)

fkambay
28 Ekim 2016, 11:22
bizim ordaki otopark a sormuştum neden almadıklarını bi kere bi motoru düşürmüşler bi dünya masraflar olmuş o günden sonra almamaya karar vermişler hırsızlık olayından dolayı da olabilir zira benim motosikletim paralı açık otoparktan çalınmıştı.

zangiff
28 Ekim 2016, 11:27

Çıkarken hangisi vurur diye iddayada gireriz hem eğlence olur. :)

The Dude
28 Ekim 2016, 11:47
kaldırımlar motosiklet park alanı değildir.
yaya geçişini engellemeyecek şekilde park etmenize ses çıkarılmazdı, artık olmuyor.
zira motosiklet sayısı arttı.

özel otoparklar motosikleti almayabilirler.
var ise belediye otoparkı bakın.
kapalı garajı olan yer var ise konuşun,
otopark olmasa dahi ufak bir miktar teklif edin.

otomobillere yakın park edecekseniz aracınızın konumunu fotoğraflandırın.
araçların plakalarının fotoğrafını çekin.
yukarıdaki fotoğraftaki örnekte olduğu gibi araçların manevra alanını daraltacak şekilde aracınızı bırakmayın.

bu tavırlar motosiklet ve sürücüsünün toplumdaki algısını değiştirmeye yardımcı olacaktır.

Dublebas
28 Ekim 2016, 12:02
Arkam darsa ben bu motora çarpa çarpa çıkarım bilgin olsun :)

Araba kullanmayı bilmeyen motorcu böyle parketmesin lütfen...

zangiff
28 Ekim 2016, 12:56
kaldırımlar motosiklet park alanı değildir.
yaya geçişini engellemeyecek şekilde park etmenize ses çıkarılmazdı, artık olmuyor.
zira motosiklet sayısı arttı.

özel otoparklar motosikleti almayabilirler.
var ise belediye otoparkı bakın.
kapalı garajı olan yer var ise konuşun,
otopark olmasa dahi ufak bir miktar teklif edin.

otomobillere yakın park edecekseniz aracınızın konumunu fotoğraflandırın.
araçların plakalarının fotoğrafını çekin.
yukarıdaki fotoğraftaki örnekte olduğu gibi araçların manevra alanını daraltacak şekilde aracınızı bırakmayın.

bu tavırlar motosiklet ve sürücüsünün toplumdaki algısını değiştirmeye yardımcı olacaktır.

Yollarda yayaların değil taşıtlarındır bu mantıkla sürsem günde 3 cinayet 5 sakat 15 tanede hafif yaralı bırakırım arkamda.

MimTolga
28 Ekim 2016, 13:09
Yollarda yayaların değil taşıtlarındır bu mantıkla sürsem günde 3 cinayet 5 sakat 15 tanede hafif yaralı bırakırım arkamda.

Gelişmiş toplumlarda yolda ya da kaldırımda hep birinci öncelik YAYA'dadır. Sonra Bisiklet ve sonra da büyüklüğüne göre diğer motorlu taşıtlar gelir.
Bu yüzdendir ki Avrupa'nın herhangi bir yerinde bir YAYA adımını yola attığında tüm taşıtlar durur.

bilirkişi
28 Ekim 2016, 13:19
Arkam darsa ben bu motora çarpa çarpa çıkarım bilgin olsun :)

Araba kullanmayı bilmeyen motorcu böyle parketmesin lütfen...

İki arabanın da arkasında pay var ona dikkat ederim koyuyorum şu ana kadar kimseyle tartışmadım
1 arabalık yere koymak daha sıkıntı buraya araba sığar lan boşuna işgal etme gibisinden motoru alıp fırlatıyorlar şu an kimseye zararım yok

GezeGeze
28 Ekim 2016, 13:34
Motoparkçılığın ihmal edilmiş bir iş kolu olduğunu düşünüyorum...

barismanco
28 Ekim 2016, 14:05
İtalya da çok rahat bu işler örnek alınması lazım italyanın.

Uçan Kar
28 Ekim 2016, 16:49
Almıyor çünkü çoğu ispark katlı otoparkta katlarda kamera bile yok. 1 görevli ya kalıyor gece ya kalmıyor. Adam minibüsle girse otoparka, motoru yüklese kimsenin ruhu duymaz. Kimsenin umurunda değil zaten, sen vatandaşmışsın da senin de motosikletini guvenli bir yere ücretini ödeyerek koymak ihtiyacın varmış fln diye. Sorumluluk da almak istemiyor. İşine de gelmiyor.

D e m i r
28 Ekim 2016, 22:14
bizim ordaki otopark a sormuştum neden almadıklarını bi kere bi motoru düşürmüşler bi dünya masraflar olmuş o günden sonra almamaya karar vermişler hırsızlık olayından dolayı da olabilir zira benim motosikletim paralı açık otoparktan çalınmıştı.
parasını verdiler mi

aLoneman
28 Ekim 2016, 22:25
Geçen gün ben de Bursa belediyesinin ücretli oto parkına girdim. Tam yanaştırdım motoru indim ki; görevli gelip motosiklet bırakmak yasak dedi. Niye? dedim. 2 defa çalındığını ve bu yüzden yasaklandığını söyledi. Panelvan minibüs sokup içine atmışlar motorları.

Hazır konusu varken, Bursa merkez de motosiklet alan kapalı otopark olarak nereleri var?

yaşlıveacemi
29 Ekim 2016, 03:01
Gelişmiş toplumlarda yolda ya da kaldırımda hep birinci öncelik YAYA'dadır. Sonra Bisiklet ve sonra da büyüklüğüne göre diğer motorlu taşıtlar gelir.
Bu yüzdendir ki Avrupa'nın herhangi bir yerinde bir YAYA adımını yola attığında tüm taşıtlar durur.

yolda birinci öncelik yayanın değil siz yanlış biliyorsunuz yola adımını attım mı polis düdüğü çalar parmağınla işaret eder ceza kağıdını yazar ağzını acarsan ikinciyi yazar bizzat şahit olmuş biriyim. yaya yaya geçitinde adımını atar. bakma sen son zamanlarda göçmenlerden dolayı biraz gevşedi oraları

GezeGeze
29 Ekim 2016, 13:37
Esnaf olsam cama, aynı şu hani berberler falan cama kiralık ev ilanı yapıştırırlar ya, emlakçı olmadıkları halde, o hesap, cama "motosiklet park kabul edilir; kask/mont emanete alınır." diye A4'e yazar asardım.

motolojivlog
29 Ekim 2016, 13:41
Ben böyle birkaç otoparkçı ile konuştum, neden almadıklarını sordum. Otoparkta araç manevra yaparken çarpıp motoru devirmiş ve başları derde girmiş. Sanırım bu nedenle pek yabaşmıyorlar.

МОТОRCU
29 Ekim 2016, 14:00
Motosikleti red eden otoparkı belediyeye şikayet edin. Böyle bir hakları yok. Bunu belediye den aldıkları izne yazamazlar.

The Dude
29 Ekim 2016, 14:01

öncelikle medeni tutumuzdan dolayı sizi kutlarım.
tam memleketimizin ihtiyacı olan ruh işte bu.
ayrıca yaya kaldırımının yayaların kullanımına ait olmasını mı tartışacağız ?
adı üstünde yaya kaldırımı.

kullanılan ortak alanlar nüfus artışına paralel şekilde artmadığı sürece darboğaz kaçınılmazdır.
araç sayısındaki ve tipinceki değişime göre toplumsal alan da yeniden yapılandırılmalıdır.

motosiklet park alanı bulma zorluğunu bu şekilde çözemeyiz.
idari makamlara uygun bir dil ile yazılmış dilekçe ile başvurmanızı tavsiye ederim.

görüldüğü üzere bir çoğumuz aynı problemi yaşıyoruz.
ve bu bir problem.
çözülmesi gerekiyor.

motosiklet hırsızlığı, fahiş zorunlu zigorta ücretleri, trafik içerisinde gereksiz eleman gibi davranılması vs vs vs ...
ortak problemlerimize ortak hareket ederek çözüm bulmamız gerekiyor.

burada işin bir ucu yaptırım gücü bulunana motosiklet firmalarına değiyor.
aracı satıp kenara çekilmek yerine, aracın kullanımının kolaylaştırılması yönünde de davranışları olmalı.
zira bu davranış kendi satış rakamlarını etkileyecektir.
öncelik tabi ki kullanıcılarındır.
yürüyün köprüyü işgal edelim demiyorum,
tek tip bir dilekçe ile ilgili makamlara derdimizi anlatalım.

istanbul kadıköy tarafında gördüğüm otoparklar motosiklet alıyor.
otopark doğru düzgün bir sigorta yapmış ise sorun yok.
otoparklardan çalınan hiç araba olmuyor mu ?
o zaman araba da almasınlar.

zangiff
29 Ekim 2016, 14:10
Yaya konusunda demek istediğim şuydu sayısız defa önüme atlıyan teyzeye dayıya çocuk arabasıyla fırlıyan ablaya yol vermişimdir trafiği kitleyip geçmesinide beklerim bu sorun değil benim için ama biri çıkıp dedimi kaldırım yayaların çıkamazsın onlarda yola inmesin o zaman derim ki mantıklı cvb ta budur bence. Kaldı ki konuyla alakası yok bunun ben insan gibi otopark aradım bulamadım bundan bahsetmişim başlıkta artık trafikte taşıttan sayılmamaya alıştık şimdi bide bu çıktı.

vsvr
29 Ekim 2016, 15:12
Belediyeye yazın diyorsunuz da, belediyeye ait otoparklarda motosiklet almıyor. Gidin eyüp belediyesinin kapali otoparkına bırakmayı deneyin.