PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyetle ilgili maddi sorular?

nohut.prens
25 Ekim 2016, 19:05
Ben B ve A2 ehliyeti almayı düşünüyordum. Ehliyetin ikisine de aynı anda başvuramıyormuşum dendi bende ilk önce B aldım şimdi A2 de almak istiyorum ama birebir gidip fiyat sormadım... şimdi ben A2 Ehliyet almak istersem internette A2'de fark yazıyor 700 lira o tam olarak ne oluyor ve toplamda benim A2 ehliyetini almak için cebimden ne kadar çıkması gerekiyor... Teşekkürler.

navari
25 Ekim 2016, 19:41
İkisi aynı anda olmuyor diyen kursun aklı 1 karış havada sanırım teorik sınava girmeyeceğiniz için sadece A2 fark ücreti ödeyeceksiniz eğer ehliyetinizi çıkarmışsanız 133 lira daha ekstra masrafınız olacak

Newsted
25 Ekim 2016, 21:22
İkisi aynı anda olmuyor diyen kursun aklı 1 karış havada sanırım teorik sınava girmeyeceğiniz için sadece A2 fark ücreti ödeyeceksiniz eğer ehliyetinizi çıkarmışsanız 133 lira daha ekstra masrafınız olacak

Ekstra a2 direksiyon dersi ve sinav masrafı alınıyor.750 tl civarı zaten a2 'nin normal taban fiyatı olması lazım.Ekletmek için 400-500 civarı artı direksiyon sinav bedeli ödemesi gerekiyor diye biliyorum

mamidron
25 Ekim 2016, 21:30
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/117292-b-ehliyeti-olan-kisi-a2-almak-isteyince-artik-sinava-girmiyormu-4.html

İstanbul gibi büyük iller için taban fiyat uygulaması gelmiş her iki kursda bu şeilde söyledi. Fiyatlar şu şekilde;

B -> A2 için kurs ücreti 770TL
B -> A için kurs ücreti 1050 TL

Direksiyon sınav ücreti 70TL
Emniyete verilecek toplam tutar(kart ,harç v.s.) 250 ~ 260 TL.

(Sağlık raporu, biometrik foto v.s ücretleri hariç.)

Kurs süresince ekipman temini kurs tarafından sağlanıyormuş.

Ödeme alternatifleri ise nakit, kredi kartı, ve elden taksit. Sınav zamanına kadar kurs ücretinin tamamının ödenmesini istiyorlar.

Şuanda kayıt yaptırdığımda ise 3-4 hafta sonra Kasım ayında sınava girip ehliyetimi alabileceğimi söylediler.

A2 -> A geçişi için ise kurs fiyatı 650 - 700 TL gibi bir fiyatı varmış.
Direksiyon sınavı oluyor. Diğer masraflar fix.

Tekeriniz düz bassın, İyi forumlar.

okanbagiscan
25 Ekim 2016, 22:56
Kasım sınavı 26 27 sinde olması lazım.Bende aynı sınava gireceğim.

Stock Sever
25 Ekim 2016, 23:19
İllere göre taban fiyat var arkadaşın dediği gibi. Ama bazı kurslarda değişik illerde olduklarından taban fiyat düşük oluyor ancak 150 tl sınav ücreti istiyorlar. Yine büyük şehirle aynı paraya mal geliyor. Emniyet için tekrardan 120-130 lira gibi bi kart parası, 132 lira da A2 harç bedeli oluyor. Yanlış bilmiyorsam 20 lira da emniyete bağış adı altında alınıyormuş. 8 biyometriği 20 liraya çekerler. Sağlık raporu sağlık ocağından alınabiliyor ben ordan aldım. Net bi 962 gibi bi para çıkıyor kısaca cebinizden. Bana bu fiyata geldi. (Değişik ilden dolayı kurs ücreti 550 lira verdim)

whitedeamon
25 Ekim 2016, 23:28
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/117292-b-ehliyeti-olan-kisi-a2-almak-isteyince-artik-sinava-girmiyormu-4.html

İstanbul gibi büyük iller için taban fiyat uygulaması gelmiş her iki kursda bu şeilde söyledi. Fiyatlar şu şekilde;

B -> A2 için kurs ücreti 770TL
B -> A için kurs ücreti 1050 TL

Direksiyon sınav ücreti 70TL
Emniyete verilecek toplam tutar(kart ,harç v.s.) 250 ~ 260 TL.

(Sağlık raporu, biometrik foto v.s ücretleri hariç.)

Kurs süresince ekipman temini kurs tarafından sağlanıyormuş.

Ödeme alternatifleri ise nakit, kredi kartı, ve elden taksit. Sınav zamanına kadar kurs ücretinin tamamının ödenmesini istiyorlar.

Şuanda kayıt yaptırdığımda ise 3-4 hafta sonra Kasım ayında sınava girip ehliyetimi alabileceğimi söylediler.

A2 -> A geçişi için ise kurs fiyatı 650 - 700 TL gibi bir fiyatı varmış.
Direksiyon sınavı oluyor. Diğer masraflar fix.

Tekeriniz düz bassın, İyi forumlar.

A2yi ne zaman aldınız

neyzen38
25 Ekim 2016, 23:39
B ehliyetim var A almak için;

700 ₺ kurs (bunu kredi kartıyla ödeyebilirsin)
250 ₺ emniyete ödenecek harç
70 ₺ direksiyon sınavı ücreti
20 ₺ fotograf.

Masrafım oldu. A2 için de sanırım aynıdır.

Lokasyon: Kayseri

mamidron
26 Ekim 2016, 08:13
A2yi ne zaman aldınız

henüz almadım. kurslara gidip konuşup bilgi alıyorum şuanda. Muhtemelen alırsam "A" sınıfını alacağım.