PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ATV motor değiştirme projesi

TheGokay
24 Ekim 2016, 19:56
Arkadaşlar elimde 150 cc lik scoter motorlu (GY6 Engine) bir kanuni atv var.Benim aklımdaki proje bunun üstündeki motoru çıkartıp yerine 2.el bi cross motosiklet motoru takmak(geri vites önemli değil).Sizce böyle bir şey mümkün olabilir mi ? Motor yeri ayarlama pek sıkıntı çıkartmaz diye düşünüyorum kaynakla falan halledilebilir.Şuanda aklımdaki soru 200cc 250cc 2.el bir cross motoru nasıl bulabilirim (marka çok önemli değil sağlam olsun yeter).Fiyatları ne civardadır ? Eski GY6 motoru çıkartıp satabilir miyim sıkıntısı yok sonuçta. Diyelim motoru uydurdum dişlilerin yeri ters olacak. Aks milinde zincir dişli ve disk yeri değişebiliyor mu ?

Bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim :)

NOT:Aynı konuyu Atöylede de açtım nerede açıcağımı bilemediğim için.Kusurum varsa özür dilerim

serkanADH13
24 Ekim 2016, 22:50
Dostum bu tur projeler adamı HEVESLE başlatır HÜSRANLA sonuçlandırabilir,

scooter Motoru monte edılmıs bır ŞASE'ye VİTESLİ motoru oturtmak ÇOOOK Zordur,
hele birde 250 CC ve su soğutmalı olursa o DAHADA ZOR olur,

daha büyük şase bulup daha büyük motoru monte edilebilir,

HATTA BU KİŞİSE ŞASE vardı sanırım,

Atlı Motor Ahmet Atlı,
0533 09 16 20,

yapabılırsenız elbette güzel olur,

ve evet scooter motoru sonradan satılabılır,,,

TheGokay
24 Ekim 2016, 23:00
Dostum bu tur projeler adamı HEVESLE başlatır HÜSRANLA sonuçlandırabilir,

scooter Motoru monte edılmıs bır ŞASE'ye VİTESLİ motoru oturtmak ÇOOOK Zordur,
hele birde 250 CC ve su soğutmalı olursa o DAHADA ZOR olur,

daha büyük şase bulup daha büyük motoru monte edilebilir,

HATTA BU KİŞİSE ŞASE vardı sanırım,

Atlı Motor Ahmet Atlı,
0533 09 16 20,

yapabılırsenız elbette güzel olur,

ve evet scooter motoru sonradan satılabılır,,,

Düşündüğüm motor hava soğutmalı 200 cc cross motoru.Şunun gibi cross atv buggy utv motorsiklet kelle motor sade motor
İlan No: 353357618
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-cross-atv-buggy-utv-motorsiklet-kelle-motor-sade-motor-353357618/detay

Fiyat konusunda pek bilgim yok pahalı mı değilmi bilmiyorum.Sadece mümkün mü ne kadar masraflı olur ona göre girişicem yazın.Yoksa atv yi satmaya gidicem.Scooter motoru sonradan kaç tl ye satılır geri vitesli. Cevabın için teşekkürler serkan usta :)

serkanADH13
24 Ekim 2016, 23:07
gerı vıteslı konusunda bılgım yok,
fakat hurdacılarda 100 lıradan baslıyor motor fıyatları 400,,500 lıraya kadar gıdıyor,
cevrendekı hurdacılara danıs,

sendekını ver uste 3..5 ekle

TheGokay
24 Ekim 2016, 23:21
gerı vıteslı konusunda bılgım yok,
fakat hurdacılarda 100 lıradan baslıyor motor fıyatları 400,,500 lıraya kadar gıdıyor,
cevrendekı hurdacılara danıs,

sendekını ver uste 3..5 ekle

Benimki sorunsuz.Hurdacılara vermek mantıksız olur.Nereye satabilirim.Atv tamircileri falan alır mı ?

Mengu16
24 Ekim 2016, 23:25
750 liraya 200cc motor ha vay be, kimin motorundan söktüler acaba.

TheGokay
24 Ekim 2016, 23:33
750 liraya 200cc motor ha vay be, kimin motorundan söktüler acaba.

Fotoğraftakiyse 0 gibi duruyo

Mengu16
24 Ekim 2016, 23:38
Fotoğraftakiyse 0 gibi duruyo
İyi durumda bir 200cc motor için 750 lira aşırı düşük fiyat. Yer de istanbul çekmeköy olunca insan şüpheleniyor doğrusu. Fotoğraftaki değil de alttan egzantrikli olan Cg 200 motor bile neredeyse 1500 lira. https://www.bizimmotor.com/cg-200-250-modifiye-parcalari/cg-model-200-cc-alt-motor-komple

TheGokay
25 Ekim 2016, 08:58
İyi durumda bir 200cc motor için 750 lira aşırı düşük fiyat. Yer de istanbul çekmeköy olunca insan şüpheleniyor doğrusu. Fotoğraftaki değil de alttan egzantrikli olan Cg 200 motor bile neredeyse 1500 lira. https://www.bizimmotor.com/cg-200-250-modifiye-parcalari/cg-model-200-cc-alt-motor-komple

Çıkma 200 cc cross motoruymuş

TheGokay
27 Kasım 2016, 22:06
Evet arkadaşlar projeye geçte olsa başladık.Yapılıcak olan şeyler;
-Debriyaj maneti
-Gösterge paneli
-Aks milini uzatma virajlarda devrilmemesi için ve mili ters çevirme
-Motor olarak 200cc choper motoru bulduk çift egzozlu
-Gerekirse elektrik tesisatı

Galiba
27 Kasım 2016, 22:19
Eski bir atv kullanıcı olarak projeyi takipteyim.. Aşama aşama fotoğraflarsanız sevinirim..

Sormak istediğim bir şey var ? Amaç sanırım gücü yükseltmek.. 150 cclik atv'ler bildiğim kadarıyla baya hafif ve uzunluk olarak kısa.. 200-250 cc gibi rakamlarla gaza ani tepkilerde, rampalarda tekere gelme olayı olmaz mı ? aks mesafesini genişleteceksiniz, bu devrilmeyi engeller fakat takla konusu aklıma takıldı :)

TheGokay
28 Kasım 2016, 00:58
Eski bir atv kullanıcı olarak projeyi takipteyim.. Aşama aşama fotoğraflarsanız sevinirim..

Sormak istediğim bir şey var ? Amaç sanırım gücü yükseltmek.. 150 cclik atv'ler bildiğim kadarıyla baya hafif ve uzunluk olarak kısa.. 200-250 cc gibi rakamlarla gaza ani tepkilerde, rampalarda tekere gelme olayı olmaz mı ? aks mesafesini genişleteceksiniz, bu devrilmeyi engeller fakat takla konusu aklıma takıldı :)

Motor şasi nin ön tarafında olcağı için ağırlık öne binicek ve çıkarttığımız motordan biraz daha ağır büyük ihtimal ile.Ve tecrübeli bir atv kullanıcısı olarak sorun olcağını zannetmiyorum rampalarda gaz kontrolüm iyidir :)

serkanADH13
29 Kasım 2016, 00:44
Eger BALANSÖRLÜ motor bulduysanız sıze ZEALSUN PRİNCE 150 cc motorun YAG RADYATORU ,,Debrıyaj kapağı, ve hortumlarına varıncaya kadar,
Verebılırım,,,

0535 939 20 86,

TheGokay
01 Aralık 2016, 18:24
Motor dayun 200cc çift egzoz chopper motoru.Balansörlü mü oluyo bu motor ?