PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum Artık Çalışmıyor :( Yardım

okan4037
02 Temmuz 2006, 23:25
beyler acıl yardıma ıhtıyacım var.nolur bana yardım edın.. bugun motoruma alarmı bagladım ıyı guzel kurulumuda cok kolaydı hıcbır sorun yoktu sonra alarm calısırken motoru test etmek ıstedım alarm calısırken motoru calıstırdım yok calısmadı sonra alarmı kapattım bıde ne goruyum yıne calısmıyor alarmı devereden soktum yıne calısmadı..ayrıca marsa basınca cızz dıye ses gelıyor yanı eskısı gıbı calısma sesıde yok ne yaptım ettım calıstıramadım..... benım tahmınım aku bıtmıs olabılır dıyorum cunku alarmla cok oynamıstım ama bı yandanda kendımı kandırıyorum.. sızce benım sorunm ney cıldıracagım ne yaptıysam calısmadı cok buyuk dert acmasın basıma:salut: :salut: :salut: :salut: :pr: :pr: :pr:

muslumoto
02 Temmuz 2006, 23:30
marş basmıyorsa aküdür tabi kışın banada olmuştu aküyü şarja bağla

okan4037
02 Temmuz 2006, 23:32
abı daha buyuk sorun olmasından korkuyorum:pale: motorun bısegı bozulmuıs olabılırmı yada yanmıs olabılırmı:pale: :salut: :pr: :pr:

egelim
02 Temmuz 2006, 23:33
bu uzaktan çalıştırmalı motorlar da beyin bozulma ihtimali çok fazla işalllah öyle bişey değildir:rendeer:

viper_1
02 Temmuz 2006, 23:45
Ewet arkadaşlara katılıyorum!
Kendim de bir teknik adam olarak sana söylemek isterim ki!
1.ihtimal akünün boşalması , ayak marşıyla çalıştırmayı dene.
Eğer ayak marşıyla da çalışmasza (gerçi çoğu scooterların ayak marşları bir işe yaramaz) , elektrik donanımında bir arıza , kısa devre veya yanma meydana gelmiş olabilir!

Peki diğer tertibat çalışıyor mu? Yanı ışıklandırma , göstergeler??

okan4037
02 Temmuz 2006, 23:54
abı ayak marsıyla denedım tık yok lambalar farlar sınyaller hepsı yanıo problem yok.
egelim abi sanırırm bunlarda beyın olmaz ya..
pekı en kotu ıhtımal olsa ne kadar masraf acar:pr:

SAKAL
03 Temmuz 2006, 00:02
Bi iş bulalım ona çalışsın çalışmadan olur mu
DOSTDARK

okan4037
03 Temmuz 2006, 00:53
en kötü ihtimalle ne kadar masraf cıkarırıkı:silent:

maltintash
03 Temmuz 2006, 01:31
Sigortası yanmış ola bilir yada Akü boşalmış olabilir,her ikisinide kontrol et bence,Eğer bunlarda da sorun görünmüyorsa büyük bir ihtimalle elektronik beyinde kısa devre yapmış olabilir. Bu durumda Beyni tamamen yenilemen gerekebilir...

viper_2
03 Temmuz 2006, 02:27
Bi iş bulalım ona çalışsın çalışmadan olur mu
DOSTDARK
:queen: :queen:

okan4037
03 Temmuz 2006, 11:03
aku bosalmıs olacagını sanmıyor cunku farlar yanıyor:pale:

bbaday
03 Temmuz 2006, 11:28
elektirik aksamda kablolarda yanma olmuş olabilir belki ateşlemeye giden kablolarda birde sigortaları inceledinmi erime yapan varmı

yollar_efesi
03 Temmuz 2006, 11:34
slm bu sorunun 2 nedeni olabilir 1 motorsikletin sigortalarını kontrol et alarm baglanırken şaşe yapıp atmış olabilir bir diger nedeni ise eloktronik baglantılırı yannış ayarlandıgından motorsikletin beyni arızalanmış olabilir bide aküye bakarsan sevinirimm

trenox
03 Temmuz 2006, 11:36
geçmiş olsun.
marşa bastığında motor dönüyor mu? eğer dönüyorsa aküden değildir. dönmüyorsa akü bitiktir. ki o tip şeyler aküyü çabuk bitirir bence.
ayakla felan ya da takviyeyle çalıştır bi süre çalışsın şarj olsun akü.

okan4037
03 Temmuz 2006, 11:43
marsa bastıgımda fanlar donuyor ewet

Tuncer Sezen
03 Temmuz 2006, 11:47
aku bosalmıs olacagını sanmıyor cunku farlar yanıyor:pale:

Farların yanması için gereken enerjiyle marş için gereken enerji farklı.Farlar yanıyor olsa bile bu marş için gerekli enerjinin olduğunu göstermez...Ki söylediğin motordan gelen ses de bunun yani marşa akünün yetmemesinin bir göstergesi.Marş daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar.Eğer ayaktan çalıştırabiliyorsan ayaktan çalıştır ve biraz gez(farlar kapalı kullan) akü şarj etsin büyük bir ihtimal sadece akün bitmiştir dediğimi mutlaka yap eğer bi şekilde motoru çalıştıramazsan bir şekilde aküyü şarj ettir yakınlarda bir sanayi v.b. bi yer bulup.Eğer sigorta atsaydı senin motorunda farlarda yanmazdı,ama sen yinede şarj olayını hallettikten sonra olmazsa bir sigortayıda değiştir.(5-20 ykrş arası bişey zaten yani 50 bin-200 bin tl)Yine olmazsa tekrar yaz buraya hallederiz bir şekilde sıkma canını çok masraf çıkartacak bişey değildir:wiinkk:

FIRFIR
03 Temmuz 2006, 11:47
birgün bende motoru yıkattım marsa bas bas calısmıyo neden derken 45 dakka ugrastık bujiye su fln kactı dediler bujiyi kompresörle kuruttuk fln derken ben servisi aradım calısmıyor diye adam ne dese begenirsiniz kırmızı elektrik düğmesi kapalıdır bi baktım tazikli sudan asagı inmiş düğme :queen: :queen: :queen: bazen böle küçük ayrıntılar dalgınlık sebebiyle böle seylere yol acıyor inşallah seninkide aynı problem değildir:)

viper_1
03 Temmuz 2006, 11:59
Dostum , sigorta ; AKÜ ile bütün sistem arasında görev görür.Sigortanın yanmış olması demek , hiçbir elektrik parçasının veya ışığın çalışmaması anlamına gelir!
Akünün voltajı düşmüştür yani zayıflamıştır.İlk iş olarak akü'yü çıkar , elinde götürüp bir motosikletçide şarj ettir..Bu arada motosiklet evde dinlensin , çünkü zayıf veya bitmiş akü ile çalıştırılmaya uğraşılan motorlarda , karburatore fazla karışım gider ve motorun bazen boğulmasına da yol açar..
Daha sonra şarj olmuş aküyü , dinlenmiş motora monte edip tekrar dene..Sanırım çalışacaktır!

okan4037
03 Temmuz 2006, 12:06
bende aku bıtmıs dıye dusunmustum cunku motorun sesı oyle gelıyodu.. motoru ordan oraya kosturdum delıler gıbı sonra durdum ayakmarsından calıstırmak ıstedım çalısmadı elden denedım calısmadı...bılmıyorum ne yapacagımı:pr: ... aku bıtmıs olsa ayaktan calısmazmı motor:silent:

Rölanti
03 Temmuz 2006, 13:12
yanlış bağlantı yapmış olabilirsin yaptıklarını adım adım geri al

okan4037
03 Temmuz 2006, 13:25
abı zaten baglantı bozulunca ben hemen sokmustum alarmı:pale:

gazman
03 Temmuz 2006, 13:34
gecmis olsun cin motoruysa eger hic ugrasmayin..:)

73umut
03 Temmuz 2006, 13:37
kardeş buna benzer bişiyde neonları takarken bana olmuştu elektrikçiye götürdüm.adam paspası söküp orada 2 vida var onları söküp aküyü ölçtü akü sağlam dedi senin de farların yandığına göre akün sağlam.akünün üstünde bir plastik koruma var onun içindeki sigortayı değişti çalıştı bir bak bakalım sigortan mı atmış?

PcKopatGhostRider
03 Temmuz 2006, 19:18
dostum sigorta atmış olabilir.. yenisiyle deiştirmeyi dene.. yada en kötü ihtimalle beyn dediğimiz sistem yanmıştır.. geçmiş olsn.. :cat:

okan4037
03 Temmuz 2006, 19:19
sigortayı degıstırdım olmadı

PcKopatGhostRider
04 Temmuz 2006, 02:56
o zmn geçmiş olsun.. bence paşa paşa servisin yolunu tut..

maltintash
06 Temmuz 2006, 22:36
gecmis olsun cin motoruysa eger hic ugrasmayin..:)

NEden ??? Çin Motorları daha mı kötü? Lütfen yane... Lütfen...

SAKAL
06 Temmuz 2006, 23:48
NEden ??? Çin Motorları daha mı kötü? Lütfen yane... Lütfen...ayakta uyuon heralde aç biraz gözünü hondayla mondial bir olur mu

PcKopatGhostRider
07 Temmuz 2006, 01:34
NEden ??? Çin Motorları daha mı kötü? Lütfen yane... Lütfen...

e ne yani?_ bir japonla kıyaslayabilirmiyiz?_ :silent:

orveg
07 Temmuz 2006, 01:37
zaten farlar falan yanıyorsa sigortadan değildir sonuç olarak zaten olmadığı görülmüş ben bu beyin olayını bilmem zaten bu makinelerde beyin olacağınıda zannetmiyorum keza:queen: servise götürmende fayda var

PcKopatGhostRider
07 Temmuz 2006, 01:48
beyin derken elektronik ateşleme sisteminden bahsediyoduk ama.. neyse bencede en iyisi servis.. :cat:

okan4037
08 Temmuz 2006, 22:23
beyler yardım eden herkese tesekkur ederım motorumun sorunu aku bıtmıs hallettık

kılıc_sertac
08 Temmuz 2006, 22:32
birader banada oldu.akününün orada bir sigorta var belki o patlamıştır alarmında sigortası var onlara iyi bak bide elktirikli çalıştırmalarda ön tarafta sigorta var onlar patlamıştır iyi bak korkma bişey olmaz sigortaları atmıştır hadi geçmiş olsun

alkisadnan
09 Temmuz 2006, 11:05
senin sorunun kesinlikle aküden benimde başıma aynı şey rs 151 de geldi

rEnE
09 Temmuz 2006, 14:20
TMM AKÜDENMİS BİTTİ OLAY KAPANDI HOCA ??
AKÜDEN DİYO ADAM HALLETTİM DİYO ?
OKU Bİ YUKARIYI:queen:

okan4037
09 Temmuz 2006, 14:23
varya tek anlayan sen cıktın ben tesekkur mesajı yolluyom onlar sorun anlatıyo:P

gökhan32
16 Eylül 2006, 19:21
bence alaemı söktür motoru yakarsın sonra

bence alerimı söktür motoru yakarsın sonra

zeda3000
16 Eylül 2006, 19:53
Dostum akun bitmis sarj etme bunlar Cin mali akuler edilen sarj bir ise yaramiyor yeni aku zaten 20 ytl git tak yenisini.

firtina110
16 Eylül 2006, 23:14
50 ytl ile kurtarırsın rahat ol!