PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kıtalar arası en kalabalık kortej rekor denemesi.

Osm@n
19 Ekim 2016, 22:55
https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14199490_10154416679793290_4558481275010886870_n.j pg?oh=12815eee695a0db5a1342916ed6e7200&oe=589F7E68

TÜRKİYE MOTOSİKLET PLATFORMUNDAN GUINESS DÜNYA REKORU DENEMESİ
29 EKİM CUMHURİYET KORTEJİNDE REKORA SÜRÜYORUZ

Ülkemizdeki motosiklet camiasının kar amacı gütmeyen en ciddi sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Motosiklet Platformu ( T.M.P ) uzun yıllardır resmi günlerde kortej düzenlemektedir.
Bu yıl da, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kortejini organize ediyor ve her yıl olduğu gibi çok yüksek bir katılım sağlanacağını öngörüyor.
Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan 15 Temmuz Şehitler köprüsünden geçecek olan kortej aynı zamanda dünyada kırılması çok zor bir rekora imza atma hazırlığında.
"Kıtalar arası en kalabalık kortej" iddiası ile Guiness Dünya Rekorlarında yer almak için harekete geçildi.
Bu rekor denemesinin tüm dünya motosiklet tutkunlarının trafikte fark edilmesi ve motosikletçilere dikkat çekilmesi adına Türkiye Motosiklet Platformu önderliğinde gerçekleştirilecektir.

29 Ekim'de tüm il ve ilçelerden ve hatta yurt dışından 29 Ekim Cumhuriyet Korteji ve Rekor denemesine katılım bekliyor, birlikte sürmeyi umuyoruz.

Guiness Dünya Rekorlarına Ülkemizin adını yazdırmak için kortejimiz havadan ve karadan kameralar ile kayıt altında olacaktır. Rekor denemesinin başarıya ılaşması için kortejde görevlilerin uyarılarına uyunuz. Sudiye oteli ve çevresinde toplanma alanı organizasyonu T.M.P tarafından yapılacaktır. Kortej Suadiye Oteli önünden hareket edecek ve köprü geçişindeki sayı baz alınacağından Avrupa yakası kalkış noktası olmayacaktır.

blue4XL
20 Ekim 2016, 21:55
Muhtemel hareket saati nedir?

ZümeR
21 Ekim 2016, 11:52
köprü geçişindeki sayı baz alınacağından...

Burada en karlı çıkacak olan;
o kadar araçtan tahsilatı yapan sistem desenize.. :)

necipalperen
21 Ekim 2016, 11:59
süper olmuş. ben gelirim

serhat207
21 Ekim 2016, 13:57
Bende gelirim büyük olasılıkla.

Emreerol
21 Ekim 2016, 14:01
Bende her 19 Mayıs, 29 Ekim'de olduğu gibi orada olacağım. Tek temennim yağmur olmaması. :king:

Kızıl pars
22 Ekim 2016, 20:43
Gururla,zevkle, şevkle katılalım arkadaşlar.

MeNGuC
22 Ekim 2016, 21:01

Herkes plakayı kapasın 3 birini alırlar :P

LynXMaSTeR
23 Ekim 2016, 17:19
kesin bu işte de iktidarın parmağı var,
ne para kaldıracaklar bi günde :)

blue4XL
25 Ekim 2016, 19:13
Muhtemel hareket saati nedir?

Kendi kendimi cevaplıyayım, meğerse duyurudaki ilk fotoğrafta tarih yazan yerin altında imiş. Suadiye otel saat 11.00'de buluşma, kortej ise saat 13.00'te başlayacakmış.

MeLaNq0Liq
28 Ekim 2016, 17:55

anadolu yakasından başlıyacak kortej sanırım hiç okumadınız direk tahsilata takıldınız. Kortej de anadoludan avrupaya geçileceği için bir ücret ödenmeyecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Ve birşey daha eklemek istiyorum forumda o kadar gereksiz konularda sayfalarca yazı yazılıp muhalefet edilirken böyle güzel birşeye neden dahil olmak istemiyor gibi bir izlenim var burada. Ayrıca motosiklet.net sitesinin yaklaşımından dolayı gerçekten üzüldüm ben bu duruma böyle bir korteji anasayfasında sürekli tutsa idi hem bu rekora katkı sağlanır hemde nice bizim gibi motorseverlere ulaşma imkanı olurdu.Sonuçta bayramımızı kutluyoruz birincisi , ikincisi ise bir dünya rekoru denemesi oluyor fakat son olarak ki bencede bayramımız kadar önemli türkiyedeki motosikletlerin farkındalığı da bu kortejde önemli bir nokta oluyor.

Sonuç olarak birçok konuda yazıldığını gördüm bu seferde ben yazayım duyarsız bir toplumuz kimsenin elini taşın altına koyduğu yok böyle babayiğitler elini taşın altına koyuyor onlarada destek çıkan şu taşın ucundan tutayım diyen yok.
Motosiklet.net anasayfandaki 1 reklamın yerine bu konuyu koysan (ki ben olsam devasa boyutta bir görselle 1 ay boyunca yayımlardım ) hiçbirşey kaybetmezdin aksine böyle güzel bir harekete destek olduğundan tebrik alırdın.

Neyse olan oldu biten bitti yarın görüşmek üzere.

erkanzdemir
28 Ekim 2016, 18:15
anadolu yakasından başlıyacak kortej sanırım hiç okumadınız direk tahsilata takıldınız. Kortej de anadoludan avrupaya geçileceği için bir ücret ödenmeyecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Ve birşey daha eklemek istiyorum forumda o kadar gereksiz konularda sayfalarca yazı yazılıp muhalefet edilirken böyle güzel birşeye neden dahil olmak istemiyor gibi bir izlenim var burada. Ayrıca motosiklet.net sitesinin yaklaşımından dolayı gerçekten üzüldüm ben bu duruma böyle bir korteji anasayfasında sürekli tutsa idi hem bu rekora katkı sağlanır hemde nice bizim gibi motorseverlere ulaşma imkanı olurdu.Sonuçta bayramımızı kutluyoruz birincisi , ikincisi ise bir dünya rekoru denemesi oluyor fakat son olarak ki bencede bayramımız kadar önemli türkiyedeki motosikletlerin farkındalığı da bu kortejde önemli bir nokta oluyor.

Sonuç olarak birçok konuda yazıldığını gördüm bu seferde ben yazayım duyarsız bir toplumuz kimsenin elini taşın altına koyduğu yok böyle babayiğitler elini taşın altına koyuyor onlarada destek çıkan şu taşın ucundan tutayım diyen yok.
Motosiklet.net anasayfandaki 1 reklamın yerine bu konuyu koysan (ki ben olsam devasa boyutta bir görselle 1 ay boyunca yayımlardım ) hiçbirşey kaybetmezdin aksine böyle güzel bir harekete destek olduğundan tebrik alırdın.

Konuyu sizin yorumunuz sonrası gördüm.
Kortejden haberim vardı fakat size katılıyorum.
Saçma sapan konulara sayfalar dolusu yazı yazılırken konu yorumsuz aslltakslmış resmen.
Siteyi eleştirmek için zaten çene yormaya gerek her zaman duyarsız bir forum.

MeLaNq0Liq
28 Ekim 2016, 18:33
Konuyu sizin yorumunuz sonrası gördüm.
Kortejden haberim vardı fakat size katılıyorum.
Saçma sapan konulara sayfalar dolusu yazı yazılırken konu yorumsuz aslltakslmış resmen.
Siteyi eleştirmek için zaten çene yormaya gerek her zaman duyarsız bir forum.

öncelikle teşekkür ederim. Benim henüz bugün haberim oldu oda tamamen tesadüf eseri. Halbuki hergün bu foruma girerim bilgi edinmek maksatlı ve gerçekten üzüldüm böyle önemli bir olayın resmen "konu dışı" kalmasına.

whitedeamon
28 Ekim 2016, 18:44

Millet sadece eleştirmeyi ve boş konuşmayı huy edindiği için şaşırmayın böyle şeylere

Emreerol
28 Ekim 2016, 18:57
Facebook etkinliğinde şimdilik 1400 civarı kişi katılacak görünüyor. Umarım yarına bu rakam çok daha fazla olur. Her bayram olduğu gibi yine orada olacağız. 19 Mayıs kortejindeki Egzos bağırta bağırta gezen hayvanlar olmazsa her şey çok daha iyi olur.

erkanzdemir
28 Ekim 2016, 19:16
Facebook etkinliğinde şimdilik 1400 civarı kişi katılacak görünüyor. Umarım yarına bu rakam çok daha fazla olur. Her bayram olduğu gibi yine orada olacağız. 19 Mayıs kortejindeki Egzos bağırta bağırta gezen hayvanlar olmazsa her şey çok daha iyi olur.

1400 face de katılım yapacağım diyenlerdir.
Gerçek rakam face dikkate alınırsa daha az olur.
İstanbul ve civarı motosiklet kulüpleri toplu katılım yapacak mt nekadar sessiz kalsada katılım diğer motosiklet forumları, kulüp ve toplulukları sayesinde katılım çok rahat istenilen düzeyde olacaktır.
Bu arada dip not:29 ekim Ankara ve İzmir de güvenlik alarmı nedeniyle vırt zırt anlayışınız için teşekkürler.
Egzost sesleri rahatsız etsede en azından 19 mayıs 29 ekim 30 ağustos gibi gurur günlerimizin kıymetini bildikleri aşikar. Bırakalım kıymet biliyorlarken egzost sesi varsın olsun. En azından egzost sesi de olsa adam gurur duyuyor.

selsa
28 Ekim 2016, 19:29
Artık seneye katılırım inşallah, pazartesi alacağım ehliyeti, acemi acemi dalmayalım eheh

5 Sene önce korteje denk gelip donakalmıştım ama çok net hatırlıyorum.

Murat Ustaoğlu
28 Ekim 2016, 20:00
Konu güncel kalsin, herkes görsün. Oradayiz ;)

erkanzdemir
28 Ekim 2016, 21:47
Bu arada güncel diyelim.
Aşağıda örnek bir etkinlik ve kulüp
http://www.gebzemoto.com/forum/Konu-organizasyon-29-ekim-2016-kortejimiz.html

tommygun
29 Ekim 2016, 15:21
Bu korteji düzenleyenlere ve de korteje katılanlara kocaman bir aferim..Ömrümde bu kadar duygulandığımı hatırlamıyorum..

esetabu
29 Ekim 2016, 17:02
fotograflari bekliyoruz. veya bi link var mi bakabilecegimiz?

ben calisiyorum mesailerdeyim.

fatihy1977
29 Ekim 2016, 17:26
bugün öğlen kabataştan geçtiler ,seyri çok keyifliydi katılmak isterdim doğrusu.

Kızıl pars
29 Ekim 2016, 21:48
Çok güzeldi.
Rekor kırdık mı acaba?

Erdost
29 Ekim 2016, 23:28
https://www.youtube.com/watch?v=OM7QR-7Rfyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=cRFVOPhO7H4

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Çok güzel bir gündü.Mt.netin böyle bir günde organize olması gerekliydi diye düşünüyorum..

darkloops
30 Ekim 2016, 00:55
https://www.youtube.com/watch?v=QbzyHcJPEHo

erkanzdemir
31 Ekim 2016, 10:15
MAŞALLAH.
Güncel işte ne olmuş.

Osm@n
31 Ekim 2016, 20:14
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14915538_1315738448460585_6723442068060064767_n.jp g?oh=989d11aac885954283cf10f9271b45ba&oe=589CADBF
10 Kasım 1938 günü saat 09:05'te yaşamını yitiren Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına düzenlenen geleneksel kortejimize davetlisiniz.
Anadolu Yakası Buluşma Alanı: Eski Salı Pazarı Önü ( Fenerbahçe Stadının yanındaki otoparkın önünde cadde üzerinde )
Buluşma Saati: 07:00
Kesin Hareket Saati: 07:30
Avrupa Yakası Buluşma Alanı: Dolmabahçe Sarayı Yanındaki Alan
Buluşma Saati: 08:00
Kortej buluşma alanı ve sürüş sırasında görevlilerin ikaz ve uyarılarına uyunuz.
Buluşma ve sürüş için gerekli yasal izinler alınmştır.

mustafa_325
31 Ekim 2016, 21:06
Rekor kırıldı mı? Sayı hakkında bir açıklama var mı?

blue4XL
04 Kasım 2016, 01:46
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14915538_1315738448460585_6723442068060064767_n.jp g?oh=989d11aac885954283cf10f9271b45ba&oe=589CADBF
10 Kasım 1938 günü saat 09:05'te yaşamını yitiren Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına düzenlenen geleneksel kortejimize davetlisiniz.
Anadolu Yakası Buluşma Alanı: Eski Salı Pazarı Önü ( Fenerbahçe Stadının yanındaki otoparkın önünde cadde üzerinde )
Buluşma Saati: 07:00
Kesin Hareket Saati: 07:30
Avrupa Yakası Buluşma Alanı: Dolmabahçe Sarayı Yanındaki Alan
Buluşma Saati: 08:00
Kortej buluşma alanı ve sürüş sırasında görevlilerin ikaz ve uyarılarına uyunuz.
Buluşma ve sürüş için gerekli yasal izinler alınmştır.

Osman Bey, anladığım kadarıyla Eski Salı Pazarı önünden Avrupa yakasına geçip, oradan da Dolmabahçe'ye gidilecek. Orada yapılacak törene katılınacak, sonrası için bir plan yok değil mi?

Bir de bu kortej planınızı bu başlıkta değil, yeni bir başlık açarak duyurmalısınız. Bu başlığı özellikle takip edenler ve yeni mesajlara bakanlar dışında kimsenin haberi olmaz. Çünkü 29 Ekim etkinliğiniz bitti.

Osm@n
04 Kasım 2016, 16:35
Osman Bey, anladığım kadarıyla Eski Salı Pazarı önünden Avrupa yakasına geçip, oradan da Dolmabahçe'ye gidilecek. Orada yapılacak törene katılınacak, sonrası için bir plan yok değil mi?

Bir de bu kortej planınızı bu başlıkta değil, yeni bir başlık açarak duyurmalısınız. Bu başlığı özellikle takip edenler ve yeni mesajlara bakanlar dışında kimsenin haberi olmaz. Çünkü 29 Ekim etkinliğiniz bitti.

Bu etkinliği facebook grubunda gördüm ve burada paylaştım. Platform ile bir bağlantım yok. Bulunduğum konum olarak da katılmam mümkün değil.
Başka bir başlıkta duyurmayı başlangıçta ben de düşündüm fakat etkinlikler başlığında konu açma kısıtlamasını geçemedim. 29 Ekim etkinliğini paylaştıktan sonra geçen onay süresinde neredeyse etkinlik tarihi geçecekti. :(

caparol
18 Kasım 2016, 17:07
Sonuc aciklandimi bilgisi olan varmi?

artemis99
23 Ekim 2017, 11:42
2017 konusunu bulamadım az kaldı bu etkinliğin ilk sayfalarda yer alması gerektiğini düşünüyorum. Adminler bir el atsın nerde bu konu?

noctalica
23 Ekim 2017, 13:32
Daha önce denendi mi bilmiyorum fakat köprü geçişi sırasında rezonans olayına dikkat etmek gerekir. Zira motosikletler titreşimli aletler.

twisten
23 Ekim 2017, 14:41
Var mı tekrar böyle bir organizasyon. Katılmak isterim.

Rox0ne
27 Ekim 2017, 10:17
Var arkadaşlar.
Suadiye oteli önü buluşma : 11:00
Kesin hareket saati : 13:00