PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Bajaj pulsar 200NS mi? İkinci el Yamaha XCİTY 250 mi?

Sayfa : 1 [2]

Mustaphalanx
16 Ekim 2016, 22:13
Araba al sen Mustafa, insan cb 500f i satar mı ya. pfff.

Bir yerden parayı vurursam sana şu motoru almak istiyorum kardeşim tam istediğin bu senin ben buldum.

http://i64.tinypic.com/21c3nm.jpg

Olay budur abi! Sen beni çözmüşsün.. :cherry:

nazar48
16 Ekim 2016, 22:20
Bence X city alma. Motorun çizgileri artık yaşlandı. Neredeyse 10 senedir aynı motor, aynı kasa. Motor dediğin biraz da göze hitap etmeli...

SAZMAN
16 Ekim 2016, 22:24
Sele geniş uzun yola gider, dik oturuş, disk frenler. Yan çanta da var. titreşimsiz. Tayin çıkınca buna doldur malzemeyi git. Hey yavrum heyyyyyy...

Şaka bi yana bu motor ne lan böyle?

acemi60
16 Ekim 2016, 22:30
insan cb 500f i satar mı ya. pfff.

Arkadaş haklı Honda markasından nefret ederim. Ama CB500F güzel motor. Imkan olsa senin motora hemen müşteri olurdum.

Mustaphalanx
16 Ekim 2016, 22:57
Bence X city alma. Motorun çizgileri artık yaşlandı. Neredeyse 10 senedir aynı motor, aynı kasa. Motor dediğin biraz da göze hitap etmeli...

Hocam SYM Joymax sayfasına aklımdaki soruları yazdım. Joymax aklımı çelen bir model. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Sele geniş uzun yola gider, dik oturuş, disk frenler. Yan çanta da var. titreşimsiz. Tayin çıkınca buna doldur malzemeyi git. Hey yavrum heyyyyyy...

Şaka bi yana bu motor ne lan böyle?

Abi hakaten güzel motor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Arkadaş haklı Honda markasından nefret ederim. Ama CB500F güzel motor. Imkan olsa senin motora hemen müşteri olurdum.

Abi gitti valla. Gideli çok oldu... :) Fena yakışıklı bir motosikletti. Gaz tepkileri virajları ABS'si Led farları herşeyiyle mükemmeldi...

SAZMAN
16 Ekim 2016, 23:12
Jawa imiş kendisi şaşırtıcı. Bu arada çok konuşamadık joyride 200 kullandım inceleme yazısı da yazmıştım. Sym genel olarak plastik ve metal kalitesine biraz daha çalışmalı diye düşünüyorum. 1 yıllık 8000 km de motorun benzin depo kapağı bozuk, egzoz kendini kaybetmiş halde olması takas etmemı engellemişti. Konforu iyiydi. Frenleri beğenmemiştim hele xenterden sonra. Sym Arka teker kitleyince bayağı çeşitli sövdüm korkudan. Bagajları etkileyici ama. Sonuçta tek küçük çanta bana yetiyor gördün. Ama boyun ince uzun sana xcity gider, sen sym alırsan çok binmez satarsın.

Mustaphalanx
16 Ekim 2016, 23:21
Jawa imiş kendisi şaşırtıcı. Bu arada çok konuşamadık joyride 200 kullandım inceleme yazısı da yazmıştım. Sym genel olarak plastik ve metal kalitesine biraz daha çalışmalı diye düşünüyorum. 1 yıllık 8000 km de motorun benzin depo kapağı bozuk, egzoz kendini kaybetmiş halde olması takas etmemı engellemişti. Konforu iyiydi. Frenleri beğenmemiştim hele xenterden sonra. Sym Arka teker kitleyince bayağı çeşitli sövdüm korkudan. Bagajları etkileyici ama. Sonuçta tek küçük çanta bana yetiyor gördün. Ama boyun ince uzun sana xcity gider, sen sym alırsan çok binmez satarsın.

Abi zaten fiyatlara baktım ilginç ilginç fiyat koymuşlar. Sıfırı 13000 olan 20000 kmdeki symye 11000 fiyat koymuşlar. Xcity'nin sıfırı 13750 20000km olanı 8 küsüre alınabiliyor hem de aksesuarlarıyla birlikte. 12000 tlye 2016 model 2000kmde çantalı xcity var, sana ilanı atmıştım. 2 gün önce 2016 8 bindeki xcity 11000'e satıldı. Hakikaten enteresan?...

SAZMAN
16 Ekim 2016, 23:37
Ama bunu kabul etmek gerekir. Şöyle ki, bizim ülkemizin motor algısı farklı. İllaki çoğunluk bagaj istiyor. Adam cbr 250 ye topcase takmış. Bir sürü gördüm. Benim bagajsız motorum Avrupa'daki 9. En çok satan motor. Burada ilk 20 ye giremez. Avrupa'daki satış listesinde bajaj yok daelim yok sym yoktu. Hakkaten ilginç dimi.

MimTolga
17 Ekim 2016, 00:14
Parça fiyatları sıkıntılı olmasa aslında xcity modelinin fikir babası olan Beverly 250'yi tavsiye ederdim. Gerçekten çok güzel.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-piaggio-servis-bakimli-beverly-250-335631647/detay

Tİme_shİft42
17 Ekim 2016, 00:20
250cc de bir süre sonra yetmiyo 400cc ideal olabilir :queen:

Mustaphalanx
17 Ekim 2016, 13:44
250cc de bir süre sonra yetmiyo 400cc ideal olabilir :queen:

Sonu yok... :)

DKN
17 Ekim 2016, 14:05
bu arada xcity'nin gidonu açıkta (xmax gibi önünde grenaj yok) olduğu için soğuk havada buradan gelen akım doğrudan belden aşağı vurur. joymax 250 de bütçeye uygun bulunabilirse iyi gibi

Mustaphalanx
17 Ekim 2016, 16:21
bu arada xcity'nin gidonu açıkta (xmax gibi önünde grenaj yok) olduğu için soğuk havada buradan gelen akım doğrudan belden aşağı vurur. joymax 250 de bütçeye uygun bulunabilirse iyi gibi

Kullanıcısına sormak lazım. Kışın zaten diz örtüsüyle kullancam. Joymax'ın ayrıca kalorifer artısı var ama parça kalitesi yamaha kadar iyi değil. Bu da beni düşündürüyor..

acemi60
17 Ekim 2016, 16:39
bu arada xcity'nin gidonu açıkta (xmax gibi önünde grenaj yok) olduğu için soğuk havada buradan gelen akım doğrudan belden aşağı vurur. joymax 250 de bütçeye uygun bulunabilirse iyi gibi,
XCITY'de düzgün giyiminiz varsa rahatsız eden bir soğuk hava akımı yok. Diz örtüsüne 4,5 yıldır ihtiyaç duymadım. Bundan sonra da almayı düşünmüyorum. Fakat Tucano Urbano elcik koruma işe yarıyor. Joymax'taki kalorifer ise çok hoş bir özellik.

SAZMAN
17 Ekim 2016, 16:48
O kaloriferin fanı yokmuş. Diz örtüsü olmadıktan sonra farketmiyor muşşşş.

Mustaphalanx
17 Ekim 2016, 22:26
O kaloriferin fanı yokmuş. Diz örtüsü olmadıktan sonra farketmiyor muşşşş.

Bugün bir 2013 model xcity kullanıcısına denk geldim. O da joymax ile arada kalmış. Rüzgar alıyor kışın sağlam giyin ya da örtü al dedi. Örtü de motoru çiziyormuş. Yazın efil efil şahane ama kışın sıkıntı dedi. Peki şimdi sorsalar xcity mi joymax mı deseler dedim xcity dedi. Neden dedim çünkü bunu kullandım dedi. Joymaxı bilmiyorum dedi. Motoru 33000deydi ama çok memnunum dedi. Joymax'ın daha korunaklı olduğundan ama ebatlar ve gidon nedeniyle aralara girmede sıkıntılar yaşayabileceğimden bahsetti. Bir de kalkışma joymax'ın daha seri olduğunu tecrübe etmiş ama 100den sonra benim makine 140a kadar oldukça rahat dedi. Bir de büyük teker ş.içi daima avantaj dedi.

Araştırmaya devam ediyorum.. :)

SAZMAN
17 Ekim 2016, 22:30
Bugün bir 2013 model xcity kullanıcısına denk geldim. O da joymax ile arada kalmış. Rüzgar alıyor kışın sağlam gitsin ya da örtü al dedi. Örtü de motoru çiziyormuş. Yazın efil efil şahane ama kışın sıkıntı dedi. Peki şimdi sorsalar xcity mi joymax mı deseler dedim xcity dedi. Neden dedim çünkü bunu kullandım dedi. Joymaxı bilmiyorum dedi. Motoru 33000deydi ama çok memnunum dedi. Joymax'ın daha korunaklı olduğundan ama aralara girmede sıkıntılar yaşayabileceğimden bahsetti. Bir de kalkışma joymax'ın daha seri olduğunu tecrübe etmiş ama 100den sonra benim makine 140a kadar oldukça rahat dedi. Bir de büyük teker ş.içi daima avantaj dedi.

Araştırmaya devam ediyorum.. :)

Lacivert motora bakmaya mi gittin?
Büyük jant al Mustafam boyun uzun senin. Yine Kadıköy kaldırımları seni bekliyor , anladın sen onu.

Mustaphalanx
17 Ekim 2016, 22:37
Lacivert motora bakmaya mi gittin?
Büyük jant al Mustafam boyun uzun senin. Yine Kadıköy kaldırımları seni bekliyor , anladın sen onu.

Kahkahaya boğdun abi beni gece gece :DDD Anladım abi ben onu.. Yok be abi bakarsam almaya giderim onu anca ama fiyatı yüksek modeli düşük bulaşmam kolay kolay.. Zaten joymax alsam içimde sanki apaçilerin yapamayacakmışım gibi bir his var :) Aralarda gidemeyeceksem, araba gibi trafiğe takılacaksam motosikletin ne gereği var? :)