PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aranızda Bu Motorun Geçmişini Bilen Varmı

Yanagisawa
14 Ekim 2016, 21:12
Slm arkadaşlar aranızda bu motoru bilen varmı Edirnede ikamet edenler belki biliyordur.

Epeydir aklımda gençliğimizin motorlarından birini alıp onu bir köşede tutmak vardı,aynı şeyi AEA CBR 900 rr ile yaptı bende uzun süredir böyle bir motor arıyordum tekrar hayata geçirmek için.
İlanları gezerken bu motoru gördüm fiyat olarak düşündüğüm rakkamın üzerinde ama yinede belki aranızda motoru bilen birileri vardır diye bu başlığı açtım motor hakkında bilgisi olanlar geçmişini bilenler varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim ilan açıklamaları oldukça iddealı çünkü.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-samanlikta-unutulmus-zx9r-352715866/detay

webingo
14 Ekim 2016, 21:31
Samanlıkta daha 12 bin kmde egzoz rengi atmış . Vay canına arkadaş :)

kerem999
14 Ekim 2016, 22:08
avrupada 500-600€ bu motor
bide simdi aea yaptirdi diyoruz ya 1000 tl segil 10 000 tl bayildi aki b.k.nu aklamaz dediklerinden hem kawasakilerde egzantrik zincirinin yatak yapma pislikleri var tapa gaz gezen biriyse blok degismediyse beter isler yani tamirci bul baktirt yoksa sakin vitesleri dene iki kisi otururken yokus yukari kacirma varmi kendi kendine gecis falan. yatak kontrol ettireceksin motor komple actiracaksin ama paranida hazirla cunki yaptirsanda pahaliya satayacaksin .

freewill
14 Ekim 2016, 22:28
nedense hep samanlıkta unutuluyor olmazsa ben de burgmanı bir samanlığa koyayım vardır harhalde bir hikmeti :mrgreen:

kadango
14 Ekim 2016, 22:29
Şu link eklemeyi bir türlü öğrenemediniz...

Samet Ağır
14 Ekim 2016, 22:47
Ateş hocam,bulaşma istersen?
Tamam temiz ama..ilerde?

El7is
14 Ekim 2016, 22:50
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-samanlikta-unutulmus-zx9r-352715866/detay

Atahualpa
14 Ekim 2016, 22:53
Ben de bir tane samanlıktan çıkarana kadar inanmıyordum bu samanlık işlerine, ama harbiden de oluyormuş tecrübe ile sabittir :D 6yıllık motoru 5bin km de almıştım

Yanagisawa
14 Ekim 2016, 23:08
Ateş hocam,bulaşma istersen?
Tamam temiz ama..ilerde?

Samet kardeşim aslında alıcağım motor belli biraz daha fiyatının inmesini bekliyorum motorumu buldum 2009 Hayabusa sahibi sürekli fiyat indiriyor bende pusuya yattım bekliyorum :)

Buda aklıma düştü belki biliniyordur diye bi bakıyım dedim ama fiyatı 2016 R 25 fiyatı gerçi buda baya indiriyor ama yinede bitane istiyorum dedelerden bi köşede dursun aynı bunun gibi bitanede Kawasaki vn 1500 var baktığım ama bilmiyorum dertsiz başıma dert açmak için kazıklanıyorum aslında :))

bassturbin
14 Ekim 2016, 23:11
Bilmem farkettinizmi son resimde tozlu halde zundapp iki zamanlı makine var o daha çok dikkatimi çekti eskilerden iki zamanlı sağlam makinedir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Bunun plakası varmı muayenesi varmı onu sorun önce yutdışından gelme birkaç ilan görmüştüm 900 rr vs.Birde buna benzer başka bir ilanda gördüm sanki.

Yanagisawa
14 Ekim 2016, 23:18
Bilmem farkettinizmi son resimde tozlu halde zundapp iki zamanlı makine var o daha çok dikkatimi çekti eskilerden iki zamanlı sağlam makinedir...

Aslında benim dedemden kalma 1957 yeşil bir PUCH var ama motoru ben isteyince kıymete bindi amcam vermem babamın malı deyip duruyor yaşıda 60 ama bişey diyemiyorum sonuçta babasının malı :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Bunun plakası varmı muayenesi varmı onu sorun önce yutdışından gelme birkaç ilan görmüştüm 900 rr vs.Birde buna benzer başka bir ilanda gördüm sanki.

Bu motor daha öncede vardı 16700 lerdeydi şimdi başka resimlerle tekrar vermişler ilan,depodaki tozlu resimde depo üzeri yapıştırma vs elcikler değişmiş ama fren hidroliği kapağı aynı yine mavi acaba orjinelinde o renkmi vardı bilmiyorum egzozda aynı gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Bu motor daha öncede vardı 16700 lerdeydi şimdi başka resimlerle tekrar vermişler ilan,depodaki tozlu resimde depo üzeri yapıştırma vs elcikler değişmiş ama fren hidroliği kapağı aynı yine mavi acaba orjinelinde o renkmi vardı bilmiyorum egzozda aynı gibi

bassturbin
15 Ekim 2016, 00:13
Evet haklısın ayrıca Karbüratörlü model...

Draconian
15 Ekim 2016, 00:39
Plakası da samanlığa düşmüş muhtemelen..