PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden Motosiklet Kullanıyoruz

Sayfa : [1] 2

osariyer
09 Ekim 2016, 20:59
Ozellikle yeni baslamayi düşünüp kararsız olan arkadaşların izlemesini tavsiye edeceğim bir video. Iyi seyirler...
https://m.youtube.com/watch?v=9NqDXtCjtlc

gSol
09 Ekim 2016, 21:40
en ön benim :queen:

http://i.hizliresim.com/MkQY8k.jpg (http://hizliresim.com/MkQY8k)

karaca3
09 Ekim 2016, 21:53
gezmek stress atmak kısaca zevk almak için kullanıyorum.

pitho
09 Ekim 2016, 21:57
Istanbulda yasiyorum. İse giderken trafikten kurtulmak icin evden erken cikmam gerekiyor. Bunun tek cozumu motosiklet. Bu anlattigin benim 2.sebebim. ilki ise tabiki tutku.

bindiregandi
09 Ekim 2016, 21:59
trafik. park yeri. pratiklik.

dtvolkan
09 Ekim 2016, 22:04
trafik, park yeri ,arabaya göre yakıt avantajı.

Erhan Tosun
09 Ekim 2016, 22:07
Hafta içi iş yerine ulaşım hafta sonu gezmek için kullanıyorum.
Yoğun trafikten dolayı Toplu taşıma ile toplam 3 araç aktarmalı, 1 saat 35 dk. kendi aracım ile 50 dk.süren yolu, motorla 25 dk. gidiyorum.

weirdo1
09 Ekim 2016, 22:07
Trafikten dolayı hergün biniyorum. Trafik olmasa haftada 2 3 kez binerdim.

esbabsız
09 Ekim 2016, 22:16
Motosiklet kullanmak beden ve zihin ile tamamen o anda olmayı gerektiriyor. Aksi halde yaşamak pek mümkün değil ne yazık ki. Arabada gider gibi etrafı seyrederek, telefonla oynayarak motosiklet kullanamıyoruz ve de en önemlisi hiçbir şey düşünemiyoruz. O an alacağımız viraja ya da gaz açarken gideceğimiz noktaya odaklanmamız gerekiyor. Kısacası düşünemiyoruz ve sizi bilmem ama ben sadece düşünemeyince mutlu oluyorum. Bu nedenle gerçek anlamda mutlu olmak için motosiklet kullanıyorum.

DKN
09 Ekim 2016, 22:22
neden olacak ? amerikada olsam dodge challenger kullanırdım

barismanco
09 Ekim 2016, 22:22
Hep şekil için kullanıyorum valla :queen:

Ama şöyle birşey var arabam filan yok parayı motora yatırıyorum hep yakında değiştirmeyi düşünüyorum zaten satıp daha büyüğünü alacağım ama yine araba almayacağım çünkü motorun karizmasını seviyorum içime işlemiş bi kere motor :flower:

deep_breathe
09 Ekim 2016, 22:25
Videoyu izleyince baya şaşırdım video benim hergün kullandığım yol üzerinde çekilmiş :) eğer siz yüklediyseniz sanırım sizde çayyolunda oturuyorsunuz :)

Karalı
09 Ekim 2016, 22:28
Üzerindeyken hiç bişe aklıma gelmiyor kafa'sı güzel

enderbilgi
09 Ekim 2016, 22:28
Ben de eskidim artık herhalde deformasyon olmaya başladı böyle başlıklar görünce tahriğe kapılıyom artık...

İlk yazmak istediğim cümle:''Manyağaz biz ondan biniyoz.'' okuyan herkesten özür diliyorum ben böyle biri değilim.

Bu soruyu kültür&sanat programına konuk olarak çağrılmış müzisyene sorulan ; ''Cem bey , neden müzik?'' diye sorup program yaptığını zanneden kabız programcı sorusuna benzetiyorum nedense...

Bende bugüne kadar böyle soru soran başlıklar açan ve gelecekte böyle kabız sorulu başlık açmayı düşünenler belki okur da vazgeçer diye yazıyorum.

La oğlum bu ne troll merakı , motorcu musunuz avcı mısınız ,ne bu geyik vurma merakı?

Akşam akşam zihin açıyolar yaa...:flower:

osariyer
09 Ekim 2016, 22:32
Evet, Bağlıca' dayım.

deep_breathe
09 Ekim 2016, 22:32
Evet, Bağlıca' dayım.

Bende bağlıcadayım :)

K121L
09 Ekim 2016, 22:44
Valla her türlü işkence arabadan daha pahalıya gelen bi alet park ettiğin yerde bi çocuk gelse vursa devirse baya masraf pratik ama galyana gelsen bi yere girip gebercez ama bu aletinde güzel yanları bu işte aksiyon üstüne binince yaşadığımı hissediyorum
Binmeyince sanki bi şey eksik
Sanki hayat monoton oluyor hayat
Bu hafta sonu araba ile gezdim hiç de mutlu olmadım araç içerisinde iken
Belki üst sekment bi araç kullanmadım onun için bu hafta böyle oldu dicem onunlada alakası yok onları da test etme şansım oldu

Şahsen bende teşhis yapamadım seviyorum arkadaş seviyorum işte

-ZERO-
09 Ekim 2016, 22:46
ulaşım ve stres atma aracı olarak birebir

osariyer
09 Ekim 2016, 22:47
Üzerindeyken hiç bişe aklıma gelmiyor kafa'sı güzel
Bu iyiymiş :)
Hayatin uzerimize yüklediği stresi biran olsun unutuyoruz bu şekilde. Bir cesit meditasyon oluyor, dediğiniz sekilde kafa yapiyor aslinda.

redmap
09 Ekim 2016, 22:48
Tamamen keyif ve gezme amaçlı. Motora binmediğim hafta hareketlerimde ve düşüncelerimde yavaşlama oluyor.Bindiğim gün ise istem dışı hiperaktivite yaşıyorum motordan indikten sonra biriyle yüz yüze konuştuğumda hapmı attın gözlerin yerinde durmuyor diyolar:=)

deep_breathe
09 Ekim 2016, 22:53
Hergün işe motorla gidip geliyorum, gerçekten kullanmaktan keyif alıyorum. Aynı zamanda pratik, örneğin bir mekanda arkadaşlarınızla buluşacaksınız arabayla gelenler uzun bir süre park yeri bulma sıkıntısı yaşıyorlar siz ise mekanın tam önüne park edip stressiz bi şekilde mekana gidebiliyorsunuz. Her haftasonu bir aktivite yapmak içinde ideal oluyor, örneğin bugün hanımla beypazarına gittik geldik, arabayla gitsek bu kadar keyif alamazdık. Öyle ki beypazarında bir çok motorcu gördük, haliyle üzerimde mont olduğu için her motorcu selam verdi selam aldı bu da gerçekten ayrı keyif veriyor.

mesut hoca
09 Ekim 2016, 23:01
hayatımda kendim için bir şey yaptım,keyif için motor aldım,insanın kendisi için de bir şey yapması güzel ( HAYAT GEZİNCE GÜZEL )

F54
09 Ekim 2016, 23:06
hafta içi ulaşım
hafta sonu keyif

gogozh
09 Ekim 2016, 23:10
Yasim 33, 18 yaşından beri araba kullandim aynı zamanda 2005-2013 dönemlerinde çeşitli motorlarım da oldu ama hiçbir zaman o 2 tekerin verdiği zevki 4 tekerden alamadım . Babamın artcisi oldugum zaman bile inanılmaz keyif alirdim .
Çoğu zaman arabayı bırakıp gece vakti fıtı fıtı gezerdim İstanbul ' da kısmetse ilkbahar da tekrar basliycam motor kullanmaya hanımı da ikna ettim,ilkbahar gelse de tekrar o keyfi o duyguyu yasasam

kahraman1
10 Ekim 2016, 00:15
İşyerim toplu taşıma ile 1-2saat arası,işyerimden çıkıp otobüs durağına gidip 5dk da otobüs beklesem otobüse biniş süresi 15dk yı geçiyor ki bu ilk vesait,3farklı toplu taşıma kullanmam gerekiyor.motosikletle toplamda 15-20dk sürüyor işten çıkıp eve gelmem.Trafik saatinde köprüyü kullanıyorum üstelik.
İşten çıkıp motora bi biniyorum ohh be dercesine rahatlama hissi apayrı tabi.
Hayatıma zaman kazandırıyor hemde bunu yıllık olarak hesaplarsak çoook fazla bir zaman,kısıtlı seneler boyunca hayattayız bize bu şehirlerde motosiklet dışında hiç birşey bu zamanı kazandıramaz.Ne kadar çok zaman o kadar çok yaşam,huzurda veriyor aynı zamanda.Huzurlu yaşamımin sırrı motosiklette yani,Allah upuzun seneler kullanmayı nasip etsin herkese.
Sabah ısıtırken farlarını okşayım bari sevilmeyecek birşey değil,çok büyük nimet..

ilker_41
10 Ekim 2016, 11:21
motorsiklet kullanmak için bir çok sebebim var bunlardan biri iki tekere gönül vermek ve dahası iki teker aşkı çok sevmek nerde olursam olayım motorsikletimi düşünmek onunla çok güzel keyifli gezintiler yapmak aşkın tarifi nasıl yapılır bilemem ama bu iki teker tutkusu ben ölene dek devam edecek bunu biliyorum.herkezin tekeri düz bassın.

ZümeR
10 Ekim 2016, 11:26
♥ Seviyorum ♥

LivinOrRidin
10 Ekim 2016, 11:29
En kısa ve en uzun yolculukları bile keyifli hale getirebildiği için kullanıyorum.E tabi en önemliside tutku:joker::joker:

serkany
10 Ekim 2016, 11:33
tamamen hobi , biraz pahalı bir hobi ama olsun kaç kez yaşayacagız..

KUVVETMİRA
10 Ekim 2016, 12:10
konu biraz yanlış anlaşıldı sanırsam.
aagedeş videosunu paylaşmak istemiş, bize birşey sorduğu yok :)

Ros1n2
10 Ekim 2016, 12:40
sizi bilmem ama ben sadece düşünemeyince mutlu oluyorum. Bu nedenle gerçek anlamda mutlu olmak için motosiklet kullanıyorum.

kendimi bu kadar güzel tarif edemezdim :/ ne zaman binsem bütün streslerimden arınmıs olarak iniyorum 😌

Metehan07-70
10 Ekim 2016, 12:57
kendimi bu kadar güzel tarif edemezdim :/ ne zaman binsem bütün streslerimden arınmıs olarak iniyorum ��

Katılıyorum, iki şey yaparken dünyadan kopuyorum, bir motosiklete binerken, iki balık tutarken.

agris
10 Ekim 2016, 13:46
Sayılabilecek sebeplerin bir çoğu geçersiz olabiliyor:
1- Ucuz (600 cc japonlar hiç de ucuz değil. İtalyanları saymıyorum bile)
2- Yakıt (Benimki araba kadar yakıyor. Büyük ihtimal benim kullanım şeklimden kaynaklı)
3- Trafik (Bizim buralarda zaten pek trafik olmaz -ki zaten evimle işim arası arabayla 6-7 dk sürüyor)
4- Park yeri (Yine aynı. Bizim burada öyle bir sorun yok)

Yahu hakikaten motora binmek için benim elle tutulur bir sebebim yok. Tutku dışında...

cebra
10 Ekim 2016, 13:53
En zevkli yanlarıda :
- Yazın Güneş batımı eşliğinde motorla gazlarken suratına vuran o rüzgar resmen orgasm ( serinlikte veriyor)
- Motoru kafenin önüne park ederkenki bakışlar sonrasında gelen kaskı çıkartırken ki bakışlar bunlar bambaşka :D

BigLion
10 Ekim 2016, 14:34
1- Arabaların satış fiyatlarının hak ettiğinin çok üzerinde olması,
2- İstanbul trafik çilesinin en iyi çözümü, motordan sonra trafik uygulamalarına bakmaz oldum,
3- Maxiscooter bagaj hacmi geniş, düşük benzin sarfiyatı,
4- Stres atma, keyif alma:
Sonuç %80 işimi görmek için, %20 keyif için.

aonal
10 Ekim 2016, 14:44
Valla Nisandan beri otomobilim var 2 hafta önce arkadaşın motosikletine bindim öyle özlemişimki motosiklet kullanmayı resmen kanıma gençlik iksiri

doldu sanki enerjim arttı ben motoru bu yüzden seviyorum hayatıma renk katıyor.

mchi
10 Ekim 2016, 15:11
Motor sürdüm süreli araba süresim gelmiyor. Canım sıkılıyor hızlanmıyor, gitmiyor, trafik vs. Eşimi şöför yaptım. ya uyuyorum ya telefonla oynuyorum :)

jimi_hendrix
10 Ekim 2016, 20:47
Trafikte araç kullanmıyorum, her gittiğim yerde metro var zaten. Ama geceleri bi sarıyer sahil yapmazsan tadı çıkmaz.

osariyer
10 Ekim 2016, 20:57
Bu basligin motosiklete baslama arefesinde olanlar icin önemli bir motivasyon kaynağı olacağına inanıyorum. Katkilarinizdan dolayi herkese ayri ayri teşekkür ederim.

hokahey
21 Haziran 2018, 00:38
* park yeri *
araba ile park yeri ararken deli oluyorum. iki saat arabayı yanaştır, kilitle, sağına soluna bak. off, arabaya binmek bile zulüm haline geldi bana, çocuklar olmasa şerefsizim satarım arabayı.

motor öyle mi ama, park için sadece ayağa almak yeterli. oh mis gibi.

caglar48
21 Haziran 2018, 02:08
Arabanın önü kalkmıyor :(

ugurr25
21 Haziran 2018, 02:08
Tutku,Aşk :joker:

montanaturne
21 Haziran 2018, 02:23
Ben arabadan geçenlerdenim. İzmirli bir arkadaşım var ilk pcxi aldığımda zehri aldın geçmiş olsun demişti. :) Hakkatten öyle birşey sanırım. Gerek sigorta vergi park ve ulaşım kolaylığı gerekse kullanırken verdiği keyiften ötürü değişmez oldu benim için. Bazıları var ya şurada olsak buna binerdik diyen ben sanırım onlardan değilim. Abd'ye de gitsem 1 tane motorum olur diye düşünmekteyim.. Üstünde geçirdiğim vakitten çok keyif alıyorum. Yorgun argın işten gelince 1-2 saat dinlenip onunla 20dk gezince + dinlenmiş gibi hissediyorum misal. :)

ozan1991
21 Haziran 2018, 02:46
ben ayağımı yerden kesicek bir araba almayı düşünüyordum biraz kredi çekip, sonra biraz motor ilanlarına baktım dedim neden kredi çekiyorum ehliyeti alıp 150cc bir motor alıyım işimi görür kredi ilede uğraşmam. Motora alıştıktan sonra işler değişti tabi şuan dominarın kredisini ödüyorum

MFTaşkıran
26 Haziran 2018, 17:29
Bana hayat enerjimi veren tek şey motosiklet sürmek. O olmazsa hayattan soğurum. Pulsar ı sattım 10 gün motorsuz kaldım kafayı yemek üzereydim ER6 F i alınca yeniden hayata tutundum :D

kefkes
26 Haziran 2018, 21:53
Unutmak !

Zaman-pratiklik diye adım attım, kendimi bildim bileli hep severdim fakat başka bişeye dönüştü. Herşeyi unutturuyor ve rahatlatıcı. Galiba motosiklet dışinda sadece uyurken unutabilirsiniz sorunlarınızı ve hayallerinizi ve hesabı kitabı ve amaçlarinizi ve sağlığınızı ve yenilen kazıkları ve planlarinizi ve boşa yiten zamanlarınızi ve insanları ve işsel kaygılarınızı ve akşam ne yenileceğini ve tatile ne zaman nereye çikilacağinı ve kahpelikleri ve ekonomiyi ve siyaseti ve dünya ahvalini ve yanlışlarınızı ve doğrularınızı ve bazen kendinizi ve yağmur vizore carparken unutturur ve yanlarken unutturur ve rüzgar unutturur ve yola atlayan herhangi bişey ve bazen bile isteye risk almak ve insan yapımı bir makinenin parçanmış gibi olması unutturur ve işte o yuzden kontak kapatıldığında dünyaya aninda bir karanliķ çöker hafiften ve eski dünya geri gelmiştir artık. Bikac sebebi var fakat en onemlisinini yazdım, sanirım maddi ikinci bişey yok benim için yerine geçebilecek..

oldcockroach
26 Haziran 2018, 23:11
Galiba dış dünya ile direk temas halinde olduğumuzdan mı yoksa insanların eskiden beri ata binme olayından mı emin değilim ama model marka ne olursa olsun motosiklete binince dünyadan sıyrılır gibi oluyorsun ama aynı zamanda onun bir parçası gibi oluyorsun , soğan yerken ayran tadı alıyorsun :D öyle acayip duygular içine sokuyor adamı :D

faz
27 Haziran 2018, 00:18
Bence bi çeşit tedavisi olmayan bir rahatsızlık.42 yıldır müptelasıyım.yapacak bişey yok belki bırakabilirim diye Scotter e geçtim cc küçülttüm ama yine fayda etmedi.her gün kullanıyorum.gençlere tavsiyem hiç bulaşmayın.

thedarkfire
27 Haziran 2018, 00:35
Çocukluktan beri sürekli hayalini kurduğum nadir şeylerden bir tanesi olduğu için :)

Birheves
27 Haziran 2018, 10:56
https://m.youtube.com/watch?v=qjfSmCCzNlw