PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzine 14, Mazota 12 kuruş ZAM

Sayfa : [1] 2

bursagsli
05 Ekim 2016, 17:54
Diyecek birşey bulamıyorum
http://www.ntv.com.tr/ekonomi/benzin-ve-motorine-zam,YKhDuUsQzESL9sxmMjBS0w

SONSiyah
05 Ekim 2016, 17:57
Çok yakında sağda soldan benzin çalındı haberleri ile karşılaşırsak şaşırmayalım..

watercolours
05 Ekim 2016, 17:57
Normal. Millet memnun.

Thracian
05 Ekim 2016, 18:11
Bu ülkeye,bu vatandaşa gayet normal hatta az bile.10 TL olsun hatta 20 TL yapsınlar litresini.Bu insanlar çok daha beterini hak ediyor.

zabuzaretta
05 Ekim 2016, 18:16
Akaryakıt fiyatlarına, araç park fiyatlarına, faiş vergilere vs. rağmen İstabul trafiği ortadadır. Hükümet karşıtı biri olarak soruyorum, ya bu saydıklarım daha makul olsaydı durum ne olurdu? Çuvaldızı biraz da kendimize batırmalıyız kanımca. Bu fiyatların böyle olmasının sebebi biziz, her türlü kazığa rağmen yarın yokmuş gibi tüketen bizler. Ya ne olacaktı? Hepimize müstahak.

MeNGuC
05 Ekim 2016, 19:28
Akaryakıt fiyatlarına, araç park fiyatlarına, faiş vergilere vs. rağmen İstabul trafiği ortadadır. Hükümet karşıtı biri olarak soruyorum, ya bu saydıklarım daha makul olsaydı durum ne olurdu? Çuvaldızı biraz da kendimize batırmalıyız kanımca. Bu fiyatların böyle olmasının sebebi biziz, her türlü kazığa rağmen yarın yokmuş gibi tüketen bizler. Ya ne olacaktı? Hepimize müstahak.

Bende senin gibi düşünüyorum ulan pahalı dersiniz istanbulda tirafik hep pert olur yol kapanır tirafikten

Sonra dedimli kendi kendime ulan 81 vilayetiz resmiyedte 80 milyon kaçak göçekle 100 milyon veya fazlası

İstanbulda temiz 50 milyon resmiyede 30 yakın derler 20 die kacak göçek de ankara izmir bursa geri kalan 76 78 tane vilayetimizde iş imkanı ve yaşama dağir eser yok ruhlar alemi anladınmı arkadaşım yani devlet koca ülkeyi 2 3 şehire hapsetmiş bi güzel cüküyor 81 vilayete 1.100 bin insan düşer ve herkes kendi memleketinde olsa yaşasa çalışsa nasıl sence bi düşün derim

Kübra006
05 Ekim 2016, 20:58
Daha zam geçen gün gelmemişmiydi?hatta yakıt istasyonundan biliyorum onikiden önce fulletin diye uyarmışlardı.Zamlardan ülkecek külkedisi gibi gece yarısını takip eder olduk :-)

motorcu48
05 Ekim 2016, 21:07
paris otomobil fuarına bu sene gene elektirikliler çıktı sebebı ıse volkswagen yaşadığı sorunlardan dolayı deşifre olan disel yakıtın masum olmaması bunun masum gösterilmesi dolayısı ıle çevreyı uzun vadede maffedıyor olması .diğerleri etmiyor mu kesinlikle ha bızde suyla çalışanına mı bınıyoruz kesinlikle hayır ama bizleri yönlendirenler nasıl zamanında elektirikli arabaları toplattılarsa ,bir ara bunları çıkartıp tekrar sumen altı ettilerse bende uzulmuyorum ah vah çekmiyorum.belki bir gun co2 ayak izi bırakmayan veya daha az bırakan enerji kaynaklarına yöneliriz .

volkanmet86
05 Ekim 2016, 21:18
su veren itfaiyenin hortumunu seveyim.

rebirth
05 Ekim 2016, 21:24
"ülkenin ekonomisinin kötüye gittiğini 3-5 kredi derecelendirme kurumu mu bilecek, benim halkım bilir"

şu sözlere kanan, seçimde yine aynı haltı başımıza saran kitleye zerre acımıyorum da, bizim suçumuz ne!

bugün de yine ak çomarın biri sanki şu an herşey yolundaymış gibi "bir gecede cahil bırakıldık" diye havlıyordu, müstehak bunlara, müstehak.

sedat_57
05 Ekim 2016, 21:26
2012 yılına geri döndük 2012 kasım ayında 4.65-4.68 den aldığımı bilirim

sailor33
05 Ekim 2016, 22:09
Nedense her akaryakıt zammın da aklıma bunlar geliyor
http://i.capsspot.com/s/20/2/560530.gif

https://galeri8.uludagsozluk.com/415/25-aral%C4%B1k-2013-benzin-zamm%C4%B1_549820.jpg

mgora
05 Ekim 2016, 22:27
O çerez paraları ile alınan araçlara benzin lazım kim ödeyecek sen ben.

GP500-1st
05 Ekim 2016, 22:34
Honda NC750 marka motoruma 2. el de 1000tl dizel racımada 2 bin tek zam yaptım:)

Hep beraber kalkınıyomuyuz?

linkinpark20
05 Ekim 2016, 22:35
eeeeeaaaaaaaaaagggggggghhhhhhhhhhh

dovahhkin
05 Ekim 2016, 22:53
Hani bize a. A.

Mengu16
05 Ekim 2016, 23:14
Arabama 100 lira motorumun birine 40 lira benzin alarak protesto ettiğim zamdır.

DKN
06 Ekim 2016, 00:20
mengüyü yoran bizi ağlatır

bursagsli
06 Ekim 2016, 00:25
Herkes halinden memnun olduğu sürece ses etmez ise daha çok soyarlar bizi ama suçta bizde herkes bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın modunda

watercolours
06 Ekim 2016, 00:30
Yok, "Dokunuyorsa bana dokunuyor. Sana ne oluyor?" diyenler de var.

Jemand
06 Ekim 2016, 00:41
Yok, "Dokunuyorsa bana dokunuyor. Sana ne oluyor?" diyenler de var.

tabiri caizse;
https://galeri2.uludagsozluk.com/322/am-benim-dilletirim-ba%C4%9F-benim-belletirim_416251.jpg

H_H_A
06 Ekim 2016, 00:42
bence gayet iyi yani hatta çok çok aşırı güzel yani şimdi ucuz olsa millet benzini boşa harcardı kendini yakacak falan olurdu şimdi böyle adamın kendini yakabilmesi için 10 ltlik bidonda benzin alsa cebinde parası olmadığı için yakamayacak kendini dolayısıyla intihar etmeyecek dolayısıyla günaha girmemiş olacak dolayısıyla öbür tarafta yanmayacak
böyle bizi düşünen güzel mi güzel bir devletimiz var yoksa ne olacaktık yani benzini bol bulup sapıtacak kişiler olurduk
sonra demeyin dövlet bize bahmıyı diye:santa:

watercolours
06 Ekim 2016, 00:45
Ayıp oldu şimdi bu ::utangac:

velizrsln
06 Ekim 2016, 01:19
Dizele gelsinde benzine gelmesin dizel araclar cok az yakiyo xd arabalarim dizel kendim icin demiyorum yani

Motosiklet_C
06 Ekim 2016, 01:21
bu algıyı indirim olduğu zamanda görmek isteriz.

mgora
06 Ekim 2016, 06:03
Olaya şöyle bakın daha iyi oluyor pahalı benzin alıyor gibi değil , paranın büyük kısmını hükümete veriyormuşsunuz gibi düşünün yani verdiğiniz para boşa gitmiyor , ülkede kalıyor :)

osiosborn
06 Ekim 2016, 08:16
11.07.2016'da BP'den 4.35TL'den benzin almışım. Şimdi baktım 4.91TL olmuş litresi. :silent:

serkany
06 Ekim 2016, 08:28
bence gayet iyi yani hatta çok çok aşırı güzel yani şimdi ucuz olsa millet benzini boşa harcardı kendini yakacak falan olurdu şimdi böyle adamın kendini yakabilmesi için 10 ltlik bidonda benzin alsa cebinde parası olmadığı için yakamayacak kendini dolayısıyla intihar etmeyecek dolayısıyla günaha girmemiş olacak dolayısıyla öbür tarafta yanmayacak
böyle bizi düşünen güzel mi güzel bir devletimiz var yoksa ne olacaktık yani benzini bol bulup sapıtacak kişiler olurduk
sonra demeyin dövlet bize bahmıyı diye:santa:

Yakarak değil acından ölsün diyorsunnn :)

redmap
06 Ekim 2016, 08:51
Az daha zam isteriz bukadar yetmez.Öyle bir zam yapınki apaçiler piyasadan silinsin trafik rahatlasın. Bu ne böyle kuruş kuruş zammı olur dalga geçer gibi 3 lira 5 lira yapmaları lazım yoksa zam ciddiyetini yitiriyor.

kahraman1
06 Ekim 2016, 08:52
Sadece İstanbul'a özel 10tl olmasını isterim hemde çok isterim.Trafikte 100aracın 80i sadece şöförden ibaret,kmlerce araç kuyruğunda elde telefon 3km yolu 1saatte gitmeler ve hergün aynı trafiğe bile bile giren o kadar insan,toplu taşımaya binmeyecek kadar ağır abi olup hergün trafik yaratan denyolar vs vs. İstanbul için bana göre 4.81tl ucuz..

redmap
06 Ekim 2016, 09:00
Sadece İstanbul'a özel 10tl olmasını isterim hemde çok isterim.Trafikte 100aracın 80i sadece şöförden ibaret,kmlerce araç kuyruğunda elde telefon 3km yolu 1saatte gitmeler ve hergün aynı trafiğe bile bile giren o kadar insan,toplu taşımaya binmeyecek kadar ağır abi olup hergün trafik yaratan denyolar vs vs. İstanbul için bana göre 4.81tl ucuz..

Aynen öyle en az 10 lira olmalıki toplu taşımadan inip banka kredileriyle ülke ekonomisininde kendi hayatınında anasını s... kapitalizm köleleri saatlerce trafikte bekleyip tek başına araç kullanamasın. Mecbur kalsın toplu taşımayı kullansın yada tek kişi sürecekse gitsin motosiklet alsın.İzle gör birazdan taş atanlar başlar bu görüşe.

okanius
06 Ekim 2016, 09:06
Yetmez ama ALLAH BELANIZI VERSİN...

iduzen
06 Ekim 2016, 09:14
benzin 10 tl olsun istanbulda trafik rahatlasın diyen arkadaşları görüyorum, ve bir kez daha ülkem için adalet kavramı için umudumu yitiriyorum.. Bir şeyleri düzeltmek için ulaşılmaz kılmak doğru bir çözüm değildir, önemli olan bilinçli ve örgütlü bir toplum olabilmektir. toplu taşıma sisteminin iyi işlediği ülkelere bakın ne olur, hangisinde benzin bizimkisi kadar pahalı? Hindistan hariç toplu taşımanın yoğun kullanıldığı bütün ülkelerde bu bilinçlendirme ile sağlanır...

karadag005
06 Ekim 2016, 09:26
Pompacılar nanayı yedi. 3-5 gün gider bu daha. Herkes pompacıya soruyo arkadaş zammı biz mi yapıyoz anasını satıyım :)

redmap
06 Ekim 2016, 09:31
benzin 10 tl olsun istanbulda trafik rahatlasın diyen arkadaşları görüyorum, ve bir kez daha ülkem için adalet kavramı için umudumu yitiriyorum.. Bir şeyleri düzeltmek için ulaşılmaz kılmak doğru bir çözüm değildir, önemli olan bilinçli ve örgütlü bir toplum olabilmektir. toplu taşıma sisteminin iyi işlediği ülkelere bakın ne olur, hangisinde benzin bizimkisi kadar pahalı? Hindistan hariç toplu taşımanın yoğun kullanıldığı bütün ülkelerde bu bilinçlendirme ile sağlanır...

Bunun adaletle alakası yok bu toplumunda bilinçleneceği yok. Bazı şeyler ulaşılmaz kılınmalıki herkez ayağını yorganına göre uzatsın. Tüketim çılgını manyak bir toplum olduk.Faiz ortadan kalksa bu problemlerin hiçbiri kalmayacak, aslında en büyük problem faiz .Bu sisteme dur demek yerine ön ayak olup ekmeklerine yağ süren adamlar 10 liralık benzinle rahat rahat gezemiyorsa tek kişi işe gidip geldiği 4 kapı otomobilinide alsın köyüne gitsin.Hatta satsın faiz borcunu kapatıp üstüylede küçükbaş büyükbaş hayvan alsın.Köyünde otlatırken temiz havadan zihnide açılır bahaneyle trafikte açılır. Genellemeye tabi gibi olmasın benim kızdıklarım borç harç son model araç alıp köle gibi çalışan faiz ödeyen,çalışmanın dışında kalan süresinide saatlerce istanbul trafiginde geçirenler(istanbulun %60 belkide daha fazlası).Adalet kirli atlet bankalar faizler kurutemizleme olmuş sen bendenmi adaletli düşünce bekliyorsun.Ne diyecektim benzin bedava olsun ipini koparan gelsin cirit atsınmı yok ya cirit köyde at üstünde güzel orda trafikte yok hem.:farao:

H_H_A
06 Ekim 2016, 10:02
Yakarak değil acından ölsün diyorsunnn :)

aynen hiç olmazsa intihar etmemiş olurlar

Eagle7
06 Ekim 2016, 10:07
Eskiden arabasında tek başına yolculuk yapan adama kızardım. Toplu taşımayı kullansa hem trafiğe hem kendine hemde memleketine faydası olur derdim. Yok arkadaş, İstanbul da kullanacak toplu taşıma yok. En çok ulaşımı iş yerinizden evinize, evinizden iş yerinize giderken kullanıyorsunuz. Sabahları ve akşamları kim toplu taşımada insan gibi gidebildiğini iddia edebilir. O yüzden adam 3 kuruş fazla olsun, trafik olsun ama en azından rahat şekilde gider gelirimin derdinde. Şu anda işimle evim arası yakın ve trafiğin tersine gidip geliyorum. İnanın bırakın arabayı motoru bile çıkarmıyorum çoğu zaman. Biniyorum otobüse. Yani meraklanmayın toplu taşıma gerçekten iyi seviyelere gelirse büyük çoğunluk arabasını çıkarmaz. Bu iş benzine ve araçlara zamla da çözülmez. Sen ne kadar zam yaparsan yap, o araçlar alınır ve trafiğe çıkılır.

redmap
06 Ekim 2016, 10:13
Eskiden arabasında tek başına yolculuk yapan adama kızardım. Toplu taşımayı kullansa hem trafiğe hem kendine hemde memleketine faydası olur derdim. Yok arkadaş, İstanbul da kullanacak toplu taşıma yok. En çok ulaşımı iş yerinizden evinize, evinizden iş yerinize giderken kullanıyorsunuz. Sabahları ve akşamları kim toplu taşımada insan gibi gidebildiğini iddia edebilir. O yüzden adam 3 kuruş fazla olsun, trafik olsun ama en azından rahat şekilde gider gelirimin derdinde. Şu anda işimle evim arası yakın ve trafiğin tersine gidip geliyorum. İnanın bırakın arabayı motoru bile çıkarmıyorum çoğu zaman. Biniyorum otobüse. Yani meraklanmayın toplu taşıma gerçekten iyi seviyelere gelirse büyük çoğunluk arabasını çıkarmaz. Bu iş benzine ve araçlara zamla da çözülmez. Sen ne kadar zam yaparsan yap, o araçlar alınır ve trafiğe çıkılır.

Sence bu millet bankaya köle olup son model araç sevdasından vazgeçmedikçe devlet toplu taşımada iyileştirme yoluna gidermi?Bu millet birtek kavgada birlik olabiliyor gerisi faso fiso.

mrt20
06 Ekim 2016, 10:17
Normaldir daha alışamadınızmı.
Doğalgazda indirime gittiler ya göz boyamak için.
Ben acısı elektrikten çıkar demiştim benzinden çıktı.
Yine bi indirim olursa hazırlanın bu defa 5tl..

H_H_A
06 Ekim 2016, 10:31
indirim oluncada bunu görmek isteriz diyen arkadaşlar
ülkede ne zaman indirim oldu da biz gördük ne zaman ardı ardına 10 krluk 20 krluk indirim oldu da ben duydum ne zaman benzinimiz dünyanın en pahalı benzini olmaktan çıktı da ben duydum bunu şimdi şahsi bugünün hükümetine söylediğimi zannedip olayı siyasete çekenler olacak bu sadece bu hükümet döneminde olan bir durum değil daha öncesinde de böyleydi sadece tablo değişmedi o kadar hani düzelen bir durum olmadı birde ham petrolün varil fiyatı 110 dolarken benzin 4.20 4.30larda falandı varil fiyatı 35 dolara kadar düştü en fazla 4.1 a kadar geriledi bir ara ama şimdi 50 dolar seviyelerinde nerde daha ucuz benzin mi alıyoruz 5 liraları görürüz bu gidişle artarsa

Birde benzin fiyatı trafik sıkışıklığı durumu var burada asıl sorun benzin fiyatı değil burada ki asıl durum trafiğe çıkan araçların sıfır ve 2. el fiyatları ve milletin kolay ulaşılabiliyor olması tabi yol ve alt yapı çalışmalarından bahsetmiyorum bile şimdi çıkıp birisi arabada mı almayak yani demesin bana :cherry: alalım tabi ki ihtiyaç sonuçta fakat bilinçli kimseler olmadıkça trafikte araç kullanmak ihtiyaçtan çok eziyete dönüşüyor hem kendisi için hemde diğer sürücüler için önüne gelen herkes trafiğe fırlamamalı bence

Gökhan_Aygün
06 Ekim 2016, 10:36
5 TL'ye sabitlensin işte kafa rahat olur :pr:

Eagle7
06 Ekim 2016, 10:48
Sence bu millet bankaya köle olup son model araç sevdasından vazgeçmedikçe devlet toplu taşımada iyileştirme yoluna gidermi?Bu millet birtek kavgada birlik olabiliyor gerisi faso fiso.

Olur olur ben umudumu yitirmiyorum, sende öyle yap :) Geçenlerde bir makaleye denk geldim. Kuşak farklılıklarından bahsediyordu. Yeni nesilin (16-30 arası) artık durağan varlıklara yatırım yapmadığını, harcamaların sosyal alanlara kaydığını söylüyordu. Yani ev, araba gibi varlıkları alıp uzun vadede borca gireceklerine, kazandıklarıyla kendilerine ve sosyal hayatlarına yatırım yaptıkları yazıyordu. Bence olması gereken belirli bir zaman zarfında gerçekleşecektir.

ramcixx
06 Ekim 2016, 11:08
12 kuruş ne ki canım... 12 kuruş yaww 12 12... :bounce:

Thracian
06 Ekim 2016, 11:10
Millet toplu taşıma kullanmıyor diyen arkadaşlar acaba İstanbul'da hiç toplu taşıma kullanıyor mu çok merak ediyorum.En son geçen yıl Otomobil fuarına geldiğimde 2-3 otobüs değiştirdim otobüsler üstüste balık istifiydi.Bırakın otucak yeri ayakta duracak yer yoktu.Toplu taşımaya zaten rağbet var ama şu anki toplu taşıma imkanları mevcut talebi karşılamıyor.Beledeyilerin yada devletin toplu taşımaya el atmaya geliştirmeye niyetleri ve yeteneği yok.Sen baştan toplu taşımanın kapasitesini arttır sonra şikayet et millet toplu taşıma kullanmıyor diye.

İkinci bir konu İstanbul'a dışarıdan sürekli göç gelmesi.Bu da ne yazık ki yine devletin yanlış politikaları sonucunda oluşan bir durum.Hiç millete suçu atmayın,sen sürekli İstanbul'u beton yığınları yaparsan,sürekli nüfus çekecek politikalar izlersen,çiftçiliği hayvancılığı öldürürsen millet kendi memleketinde karnını doyuramaz hale gelirse doğal olarak insanlar son çare olarak akın akın İstanbul'a gelir.Yatırımları bütün şehirlere eşit yap,yatırımcıları diğer şehirlere yönlendir,İstanbula artık nüfus çekecek gelişim ve yatırım yapma... Bu şehir doğal limitlerini çoktan geçti artık nüfus kaldırmıyor.

Bir de kredi ile araç alma durumu var.Bu da yine mevcut yönetimin çıkardığı bir olay.90 larda kredi ile ev,araba alan ben şahsen çevremde hatırlamıyorum.Bankadan kredi almak çok zor iş.Bankalar bu şekilde sakız dağıtır gibi kredi dağıtmıyorlardı.Ama 2000 lerde hükumetin kredi alımını kolaylaştırıcı bazı hamleleri sayesinde herkez peynir ekmek gibi kredi almaya başladı.Hükumet neden böyle bir şey yaptı? ; Çünkü artık insanlar 90 lardaki gibi alım gücü yoktu,para biriktiremiyordu,insanlar yoksulluklarının farkına varmasın diye kredi olayını çıkardılar.Bu olay aynı ortadaki pisliği halının altına süpermek gibi bir şey.Pislik hala orda,yoksulluk hala var alım gücü düşük,ama kredi ile insanlar olmayan paralarını harcıyor,bir çoğu icralık oluyor,gırtlağına kadar borca giriyor ama görünüşte herkes ev araba alıyor,bu şekilde pisliği halının altına süpürerek,görsel olarak ortada yoksul olmuyor.
Ekonomi kötü ise neden her yerde son model arabalar geziyor diyen süper zekalar;İşte sebebi yukarıdaki kredi olayı...Şahsen bende kredi olayının azalmasından yada kalkmasından yanayım.O zaman takke düşer kel görünür..İşte o zaman görürüz ekonomimiz gerçekten iyi mi kötü mü?Ama bu olay sizin kul köle olduğunuz adamların işine pek gelmez.

Özetle dünyanın en fazla vergi oranı olan ve dünyanın en pahalı benzini sıralamasında ilk üçten inmeyen benzin fiyatlarımız için bu şekilde abuk subuk ipe sapa gelmez bahaneler üretip kendinizi kandırmayın ve komik duruma düşürmeyin.

redmap
06 Ekim 2016, 11:20
Senin bu yazdığına Mevlana yüzlerce yıl önce cevap vermiş,

“Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de söyleyene bakarım adam mı diye"

( ):king:

H_H_A
06 Ekim 2016, 11:35
5 TL'ye sabitlensin işte kafa rahat olur :pr:

Hesaplaması daha kolay olur bence :mrgreen:

A.Volkan
06 Ekim 2016, 11:49
Arkadaşlar LÜTFEN birbirimizin kalbini kırmadan tartışalım hepimiz (çoğumuz) aynı gemideyiz!

Az önce xperia z telefonumun ön dokunmatik camı kırıldı. Bir şekilde tamir edilir ama kırılan kalpler kolay onarılmıyor.

iduzen
06 Ekim 2016, 11:57
@redmap tepki gösterdiğin konulara katılıyorum ancak çözüm önerisi konusunda anlaşamıyoruz. Ben İstanbul'da yaşamıyorum ancak işim dolayısı ile çok sık geliyorum ve cebimden hiç para çıkmamasına rağmen ( şirket ödüyor) taksi kullanmak yerine metro kullanmayı tercih ediyorum, herkes benim gibi olsun diyemem tabi ki, sadece düşünce yapımı ve bence doğrusunun ne olduğunu anlatabilmek için söylüyorum bunu. İstanbul'daki trafik sorunu kesinlikle çılgınlık boyutunda ancak unutulmamalı ki bu ülke İstanbul'dan ibaret değil. dolayısı ile benzinin fiyatı ile trafik oluşumu arasında bir ilişki varsa bile, İstanbul rahatlasın diye bütün ülke sıkıntı yaşamamalı.. Adaletten kastım budur.

mgora
06 Ekim 2016, 12:19
Haklısın hocam işin daha garibi İstanbul'da motosiklet kesinlikle toplu taşımadan ucuza geliyor.
Ben Başakşehir'deyim burada erguvan rengi otobüsler vardı ihale ile bu hattı alan bakın bakalım kaç tanesi hala bu hatlarda hiç biri , herkes bir adamını bulup işlek hatlara atlıyor buraya kim kalıyor tamamen iett'nin olan sarı otobüsler.Elbette bu vergiler yetmez , emniyet şeridinden gidiyoruz sivil araçlar hep Passat 2.0 vb ama tabii itibardan tasarruf olmaz.

Millet toplu taşıma kullanmıyor diyen arkadaşlar acaba İstanbul'da hiç toplu taşıma kullanıyor mu çok merak ediyorum.En son geçen yıl Otomobil fuarına geldiğimde 2-3 otobüs değiştirdim otobüsler üstüste balık istifiydi.Bırakın otucak yeri ayakta duracak yer yoktu.Toplu taşımaya zaten rağbet var ama şu anki toplu taşıma imkanları mevcut talebi karşılamıyor.Beledeyilerin yada devletin toplu taşımaya el atmaya geliştirmeye niyetleri ve yeteneği yok.Sen baştan toplu taşımanın kapasitesini arttır sonra şikayet et millet toplu taşıma kullanmıyor diye.

İkinci bir konu İstanbul'a dışarıdan sürekli göç gelmesi.Bu da ne yazık ki yine devletin yanlış politikaları sonucunda oluşan bir durum.Hiç millete suçu atmayın,sen sürekli İstanbul'u beton yığınları yaparsan,sürekli nüfus çekecek politikalar izlersen,çiftçiliği hayvancılığı öldürürsen millet kendi memleketinde karnını doyuramaz hale gelirse doğal olarak insanlar son çare olarak akın akın İstanbul'a gelir.Yatırımları bütün şehirlere eşit yap,yatırımcıları diğer şehirlere yönlendir,İstanbula artık nüfus çekecek gelişim ve yatırım yapma... Bu şehir doğal limitlerini çoktan geçti artık nüfus kaldırmıyor.

Bir de kredi ile araç alma durumu var.Bu da yine mevcut yönetimin çıkardığı bir olay.90 larda kredi ile ev,araba alan ben şahsen çevremde hatırlamıyorum.Bankadan kredi almak çok zor iş.Bankalar bu şekilde sakız dağıtır gibi kredi dağıtmıyorlardı.Ama 2000 lerde hükumetin kredi alımını kolaylaştırıcı bazı hamleleri sayesinde herkez peynir ekmek gibi kredi almaya başladı.Hükumet neden böyle bir şey yaptı? ; Çünkü artık insanlar 90 lardaki gibi alım gücü yoktu,para biriktiremiyordu,insanlar yoksulluklarının farkına varmasın diye kredi olayını çıkardılar.Bu olay aynı ortadaki pisliği halının altına süpermek gibi bir şey.Pislik hala orda,yoksulluk hala var alım gücü düşük,ama kredi ile insanlar olmayan paralarını harcıyor,bir çoğu icralık oluyor,gırtlağına kadar borca giriyor ama görünüşte herkes ev araba alıyor,bu şekilde pisliği halının altına süpürerek,görsel olarak ortada yoksul olmuyor.
Ekonomi kötü ise neden her yerde son model arabalar geziyor diyen süper zekalar;İşte sebebi yukarıdaki kredi olayı...Şahsen bende kredi olayının azalmasından yada kalkmasından yanayım.O zaman takke düşer kel görünür..İşte o zaman görürüz ekonomimiz gerçekten iyi mi kötü mü?Ama bu olay sizin kul köle olduğunuz adamların işine pek gelmez.

Özetle dünyanın en fazla vergi oranı olan ve dünyanın en pahalı benzini sıralamasında ilk üçten inmeyen benzin fiyatlarımız için bu şekilde abuk subuk ipe sapa gelmez bahaneler üretip kendinizi kandırmayın ve komik duruma düşürmeyin.

Metehan07-70
06 Ekim 2016, 13:23
Olsun len, fıstık gibi yollarımız var, araba-motor olmazsa koşarak gideriz o yollarda.
Ayrıca indirimden bahseden arkadaş, pazartesi 5 kuruş indirim olduğunda hüloooğğğ narası atıyorsun, çarşamba 15 kuruş zam geldimi kuyruğu kıstırıp ortadan kayboluyorsun.
sana sadece tek biyerden sorayım, dünyada benzinin varil fiyatı 100 usd iken bizde benzin ne kadardı, (şu an 40 usd falan) şu an ne kadar?