PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask mı mont mu?

Dash_1905
04 Ekim 2016, 22:29
Merhabalar. Ekipmanlarımı yavaş yavaş yenilemeye karar verdim. 4 yıl önce ls2 ff370 kask ve prohel zeta 3004 mont aldım. Kaskımda bırakın darbeyi daha çizik bile yok. Ama montum bayağı bir eski görünüyor. Arkasında 1 tl boyunlarında L harfi şeklinde yırtık var. Bel sıkma cırtları dikişlerinden söküldüğü için el yordamıyla kendim diktim. Sağlam oldu ama çirkin görünüyor.Yazlık Eldivenimi( Vexo speed) bu yaz başı aldım. Kışlık eldivenimi( marka model hatırlamıyorum) ve pantolonumu (prohel 6767 spider) geçen kış aldım. Botlarımı ( PRS motosiklet çizmesi) 2 yıl önce aldım. Şu an en eski ekipmanlarım kask ve montum. Bütcem en fazla 300 tl. Aklımda mt revenge kask ve prosev 7175 mont var. Önce hangisini yenilemeliyim?

watercolours
04 Ekim 2016, 22:32
Kaskların raf ömrü 5 yıl diyor gavur ama yeni düşündüğün kaskın markasını anlamadım. MT markasıysa eski kaskına devam et.

gogozh
04 Ekim 2016, 22:51
senin kask omrunu yitirmiş,evınde guzel bı kose seç oraya koy bence

Remzidemir41
04 Ekim 2016, 23:28
Kaskın ömrü bayaga azalmışa benziyor , bence kask alman daha mantıklı ama sen bilirsin:king:

Motosiklet_C
04 Ekim 2016, 23:49
MONT. Tartışma kapanmıştır.

Bilalancer
05 Ekim 2016, 00:37
Mont al ciğerlerini üşütme. Belli ki yıllardır motosiklet kullanıyorsun aptalca bir şey yapmazsan kazaya karışma oranın da düşük. Rüzgar adamı yer yavaş yavaş.

Atahualpa
05 Ekim 2016, 00:52
Acilen kask. Bırak montun çirkin gözüksün hayatını kurtaracak olan kask mont değil. Kaskın yep yeni gözükse bile pedlerin altındaki koruma materyalinin bir ömrü vardır. Senin kask rafta ne kadar bekledi biliyor musun? Üretim yılını nedir? Kask ömrü 5 yıldır. O strafora benzer maddenin dayanımı bu saatten sonra düşmeye başlar. Sen alalı zaten 4 yıl geçmiş onu değiştir derim bir an önce.

Dash_1905
05 Ekim 2016, 01:44
Kaskın üretim yılı 2012. Yani bu sene son senesi. Önümüzdeki yaza kadar kask ve montumu yenileyeceğim. Öğrencilik zor zanaat. Elime geçen paranın ihtiyaçlarımı karşıladıktan sonra arta kalanının neredeyse hepsini biriktiriyorum. Aylık 100-150 tl anca brikiyor. 5-6 ay sonra ikisinide yenilemiş olacağım. Ama önce hangisini almalıyım hangisine öncelik vermeliyim bilemedim.

sadraf
05 Ekim 2016, 02:14
Canının yanmasını/felç kalmak istemiyorsan mont,
Ölmek istemiyorsan kask

Almalısın

Görüldüğü üzere öncelik yok ikisinide Almalısın

Dash_1905
10 Ekim 2016, 21:51
Mont almaya karar verdim. Buradaki yamaha bayiye gittim. Prosev kalmamış. Bende prohel colombia aldım. 3-4 ay sonra da kask almayı düşünüyorum. Burada kışkar sert olduğu için 1 ay sonra 2 aylığına motor süremeyeceğim. Yakında montun incelemesini yaparım.