PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet Alma Hususu Hk.

ByYlmzZz
03 Ekim 2016, 22:27
beyler B ehliyetim var ve yanına birde A2 ehliyeti almak istiyorum fakat ehliyetimi aldığım yer bana 1000 lira fiyat çıkardı.daha uyguna aldığınız yerler var ise önerebilirmisiniz? (önerilen fiyata direksiyon dersi ücreti dahil değil çünkü ders vermiyorlarmış kendileri)

whaki
04 Ekim 2016, 00:09
istanbulda taban fiyat a2 ehliyet için 770 tl dir.

geri kalan masraflar 330 tl gibi bi fiyat yapıyor. en ucuz 1100 tl ye alırsın istanbulda.

taban fiyat muhabbeti olduğu için sürücü kursları bu fiyatın altına düşemiyor, düşerse, ve denetimlerde yakalanırlarsa ya para cezasi ödüyolar yada kurs kapatılıyor. çok aşırı tanıdık biyer olmadığı sürece kimse o riskide almaz.

sana 1000 lira fiyat çeken yer 230 tl kar yapacak senden, zaten taban fiyat dahilinde bile kar yapıyorlar.

MeNGuC
04 Ekim 2016, 00:15
Ehliyetim var A sınıfı aldım toplamda kursa 1.200 harc kart parası derken 1.500 deydimi çiçek 3 5 farklı cc de eğitim aldım nc750x bitirdim ve sınava girdim geçtim artı bu eğitimi pistlerinde verdiler böyle bi yerde alıcaksan al hepsi taban fiyat muhabetine alıyor ama herkez bu dediğim eğitimi vermiyor

DKN
04 Ekim 2016, 01:04
Ehliyetim var A sınıfı aldım toplamda kursa 1.200 harc kart parası derken 1.500 deydimi çiçek 3 5 farklı cc de eğitim aldım nc750x bitirdim ve sınava girdim geçtim artı bu eğitimi pistlerinde verdiler böyle bi yerde alıcaksan al hepsi taban fiyat muhabetine alıyor ama herkez bu dediğim eğitimi vermiyor

mengüç benim 10 yıllık a2 var. a sınıfına dahil olmak için yine mi giricez sınavlara :)

000000
04 Ekim 2016, 01:06
beyler B ehliyetim var ve yanına birde A2 ehliyeti almak istiyorum fakat ehliyetimi aldığım yer bana 1000 lira fiyat çıkardı.daha uyguna aldığınız yerler var ise önerebilirmisiniz? (önerilen fiyata direksiyon dersi ücreti dahil değil çünkü ders vermiyorlarmış kendileri)

Mecburi olarak 10 saat direksiyon eğitimi vermeleri gerekiyor, diyaloğu kayıt altına al, M.E.B e şikayet et.

Ücret konusunda kime ne kadar geçirirlerse.

Uğraşmak istemiyorum diyorsan adam gibi eğitim veren biyere git. 1000TL ye hem eğitim hem ehliyet alırsın.

MeNGuC
04 Ekim 2016, 01:28
mengüç benim 10 yıllık a2 var. a sınıfına dahil olmak için yine mi giricez sınavlara :)

Verilmiş haklar geri alınamaz ehliyet değişimi yapınca A A2 A1 sizin ehliyete vakıf olucaktır

DKN
04 Ekim 2016, 01:34
Verilmiş haklar geri alınamaz ehliyet değişimi yapınca A A2 A1 sizin ehliyete vakıf olucaktır

teşekkürler mengüç :cat: verilmiş haklar geri alınmamalı tabi. alırlarsa da sınava girer en iyi tur zamanlamasını yaparım :mrgreen:

radaraa61
04 Ekim 2016, 02:15
ben direksiyon sınavını geçtim fakata ne kadar bekletebilirim bu dosyayı? 2016 ehliyet harç fiyatı nedir acaaba?

Mengu16
04 Ekim 2016, 03:38
Mecburi olarak 10 saat direksiyon eğitimi vermeleri gerekiyor, diyaloğu kayıt altına al, M.E.B e şikayet et.

Uğraşmak istemiyorum diyorsan adam gibi eğitim veren biyere git. 1000TL ye hem eğitim hem ehliyet alırsın.
İzinsiz ses kaydı almak yasaktır, delil olarak da kullanılamaz. Konuşmayı kaydetmeye başladığında hukuki haklarımı kullanmak için konuşmamızı kayıt ediyorum diye uyarmanız ve izin almanız lazım.

000000
04 Ekim 2016, 06:01
İzinsiz ses kaydı almak yasaktır, delil olarak da kullanılamaz. Konuşmayı kaydetmeye başladığında hukuki haklarımı kullanmak için konuşmamızı kayıt ediyorum diye uyarmanız ve izin almanız lazım.

Tutanak tutmaktan bahsediyordum. O kadar dinlemeler/usülsüzlükler olunca, james bond misali takılmak normal tabi.

Gurnarsson
04 Ekim 2016, 08:25
İzmir'de 600-TL ye A sınıfı için ehliyet kursuna gittim ve geçen Pazar sınavı geçtim.Ayrıca listedeki tüm saatleri derslere giderek bizzatkendim imzaladım.Sizin bahsettiğiniz 1000-TL olan kısım kusra bu parayı verip ehliyeti cebinize koyana kadar bir daha para vermeme üzerine mi yoksa o binliraya birde trafikte ödenecek harç zart zurt da mı dahil.Öyleyse İstanbul İzmir arasında neden bu denli fark var.Not bende b vardı ona a ekleteceğim.

ByYlmzZz
04 Ekim 2016, 17:45

bayanın bana dediği şu : eğitim vermiyoruz.fakat direksiyon sınavına girmeden 10 dk önce motorun üstüne binip neyin ne işe yaradığını öğretiyorlarmış.ses kaydı almadım ama ağzıma geleni yutturdum kadına affınıza sığınarak.aslında derdim eğitim falan değil 15.000 km'ye yakın 200 cc naked motor kullandım.ama bu kadar para alıp birde pişkin pişkin eğitim vermiyoruz demeleri insanın kanına dokunuyor arkadaş..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

birde şunu eklemek istiyorum 2016 başı ya da 2*15 sonu olmalıydı sanırım,benim arkadaş 604 liraya b ehliyeti üzerine a2 aldı bunu nasıl yaptı ya da nereye gitti bi sormak lazım..forumu da aydınlatmış oluruz sanırım..

000000
04 Ekim 2016, 18:06
bayanın bana dediği şu : eğitim vermiyoruz.fakat direksiyon sınavına girmeden 10 dk önce motorun üstüne binip neyin ne işe yaradığını öğretiyorlarmış.ses kaydı almadım ama ağzıma geleni yutturdum kadına affınıza sığınarak.aslında derdim eğitim falan değil 15.000 km'ye yakın 200 cc naked motor kullandım.ama bu kadar para alıp birde pişkin pişkin eğitim vermiyoruz demeleri insanın kanına dokunuyor arkadaş..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

birde şunu eklemek istiyorum 2016 başı ya da 2*15 sonu olmalıydı sanırım,benim arkadaş 604 liraya b ehliyeti üzerine a2 aldı bunu nasıl yaptı ya da nereye gitti bi sormak lazım..forumu da aydınlatmış oluruz sanırım..

Öncelikle yukarıda belirtmiştim tekrar belirteyim, diyaloğu kayıt altına aldan kastım, yazılı olarak vermesini talep et yada tutanak tuttur idi. Ses kaydı filan işin james bond tarafı.

Para ödeyerek, hizmet alamadığın için hırgür çıkarmanı anlayışla karşılıyorum, herkes dolandırıcı olmuş.