PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka ve Ruhsat Ücreti Ne kadar

Snatch77
03 Ekim 2016, 21:45
Öncelikle herkese merhabalar.. Bu gün motorumu aldım :)(Mondial 100 snappy x )ve emniyetten geçici ehliyetimi aldım 2-3 gün içersinde adresime gönderilceği söylendi :)Motor konusunda sabırsızım ve bir an önce kullanmak istiyorum fakat plaka ve ruhsatım şuanlık yok :salut:
Uygulamaya yakalancağım açısından biraz da korkup sürmeye cesaret edemiyorum :mrgreen: Sizlere sormak istediğim sorular :
1)Ruhsat plaka ve trafik sigortasına ne kadar gider ?
2)Ehliyetim ve Motorun faturası olmasına rağmen yakalansam problem olur mu ? Aklımda bulunan sorular bu şekilde şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim iyi forumlar :)

Balalaika
03 Ekim 2016, 21:50
Merhaba ben mondial 125mh drift sahibiyim sigorta ile birlikte tam tamına 1000 lira tuttu eh biraz benim için tuzlu idi

pea
03 Ekim 2016, 21:52
1)Ruhsat plaka işi 200TL. Trafik sigortası kişiden kişiye, şehre göre değişiyor. 1000TL'ye kadar çıkabilir.
2)Problem olur, yapmayın öyle şey. Aracı bağlarlar, otopark ve çekici parası + 200TL ceza + 10 ceza puanı alırsınız.

Snatch77
03 Ekim 2016, 21:54
Cidden fazla tuzlu olmuş ama motor fedakarlık istiyor işte :)

Balalaika
03 Ekim 2016, 21:54
Pea hocam keşke öyle olsa geçici ehliyet süresi bittikten sonra ehliyetsiz.motor sürerken yakalanmak 4500 tl dir ki ben ehliyetsiz sürüyorum :(

Snatch77
03 Ekim 2016, 21:57
Faturası oldugu için sorun olmaz diye düşünmüştüm "Abi bu gün aldım falan diye" ama haklısınız :)

H_H_A
04 Ekim 2016, 00:00
Hocam bu geçtiğimiz haziranda aynısı bizim arkadaşın başına geldi motoru bağladılar o kadar masrafın üstüne birde ceza ödemek zorunda kaldı bekleyin bir kaç gün daha
sigorta konusuna gelirsek yaşla değişir fakat daha önce hiç yaptırmadıysanız ve motorunuzunda sıfır olma durumundan ötürü biraz pahalı çıkabilir yine de internetten sigorta sayfalarından kendiniz bakabilirsiniz genelde orda verilen fiyatla sigortacıların verdiği aynı çıkıyor umarım uygun çıkar ama siz kendinizi pek heveslendirmeyin bence

Snatch77
04 Ekim 2016, 00:21
Anladım teşekkürler