PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CBR 250

SONSiyah
30 Eylül 2016, 21:44
Honda CBR 250 2. El en fazla kaç bin KM ye kadar alınabilir ?

Araştırmalara göre En fazla 30.000 de ise alma diyorlar ama markalara göre değişir yine de sormak istedim.

İyi forumlar.

weirdo1
30 Eylül 2016, 21:57
30bindeyse alma, 70bin den 15 bine dusurulduyse gönül rahatlığı ile alabilirsin.

BatuhanK
30 Eylül 2016, 23:23
Paraya bağlı :) 30 bindeki motosiklet aynı kondisyondaki yarı kilometresindeki motosikletten pahalıysa alınmaz, değilse alınır.
30 bin insan gibi, yarı insan gibi kullanılan motosikletler için çok büyük bir rakam değil.
Tek amacı motosikletin canını almak olan birinde ise 10 bin kmler bile tehlikeli olabiliyor.
Yani özetle ev değil komşu; motosiklet değil, bakımlı motosiklet almak gerekiyor

Ranay
01 Ekim 2016, 00:57
İki adet cbr250 düşünelim

Birincisinin 80bine kadar her zaman düzenli bakımları yapılmış olduğunu düşünün. Hayal edin sahibi düzgün ve özenle kullanmış hiç büyük bir kaza bela geçirmemiş.

Düşünün 15000 km de fakat girmesi gereken 2 zorunlu bakımını yapmamış. büyük kaza geçirmese dahi 4-5 kez düşmüş yetmezmiş gibi yağını geç değiştirmiş.
Zincirini yağlamayı unutmuş bir cbr250

Tabiki kmleri örnek olarak veriyorum fakat kmden önce bakım daha önemlidir.
Kullanıcının yüzünü okumaya çalışmalısınız. ( tabi ki zor birşey )

Km konusunda ise aklınızda fazla birşey olmamaları
Düşünmeniz gereken Bu kadar km devirmiş motorun hangi parçaları değişmesi gerekirken değişmiş/değişmemiş( en yakın zamande değişecek yada bakım görecek parçalar neler / ne kadar masraf çıkar ) konusu olmalı

Satma yönünde düşünceniz varsa kaç km kullanmayı hedefliyorsunuz.

Örneğin 20.000 kullanıcaksınız 80binde alıp 100.000e gelince satmayı denemek ile 10.000 alıp 30.000de satmayı denemek aynı kolaylıtka değil.

SONSiyah
04 Ekim 2016, 17:38
İki adet cbr250 düşünelim

Birincisinin 80bine kadar her zaman düzenli bakımları yapılmış olduğunu düşünün. Hayal edin sahibi düzgün ve özenle kullanmış hiç büyük bir kaza bela geçirmemiş.

Düşünün 15000 km de fakat girmesi gereken 2 zorunlu bakımını yapmamış. büyük kaza geçirmese dahi 4-5 kez düşmüş yetmezmiş gibi yağını geç değiştirmiş.
Zincirini yağlamayı unutmuş bir cbr250

Tabiki kmleri örnek olarak veriyorum fakat kmden önce bakım daha önemlidir.
Kullanıcının yüzünü okumaya çalışmalısınız. ( tabi ki zor birşey )

Km konusunda ise aklınızda fazla birşey olmamaları
Düşünmeniz gereken Bu kadar km devirmiş motorun hangi parçaları değişmesi gerekirken değişmiş/değişmemiş( en yakın zamande değişecek yada bakım görecek parçalar neler / ne kadar masraf çıkar ) konusu olmalı

Satma yönünde düşünceniz varsa kaç km kullanmayı hedefliyorsunuz.

Örneğin 20.000 kullanıcaksınız 80binde alıp 100.000e gelince satmayı denemek ile 10.000 alıp 30.000de satmayı denemek aynı kolaylıtka değil.

O zaman beğendiğimiz, almak istediğimiz motosiklette önce şansımız yardım edecek sonra usta :D :D