PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir'de 16 yaşındaki genç kız motosiklet kazasında hayatını kaybetti

Uğur
28 Eylül 2016, 11:08
İzmir'de arkadaşının kullandığı motosikletin arkasında oturan 16 yaşındaki Melis Kadriye U. yaptıkları kazada hayatını kaybetti. Öte yandan motosiklet sürücüsü Burak H.'nin 2012 yılında otomobiliyle iki yayaya çarptığı ve kazada bir yayanın hayatını kaybettiği bildirildi.

Kaza, saat 18:00 sıralarında Yeşildere Caddesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Karabağlar istikametinden Konak yönüne doğru seyir halinde olan Burak H.(22), Mustafa Kemal Atatürk Köprülü Kavşağı yakınında 48 M 6253 plakalı motosikletinin kontrolünü kaybederek bariyerlere çarptı. Yola düşen Burak H. ve arkasındaki arkadaşı Melis Kadriye U.(16) yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler ise durumu hemen 112 sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından sürücü Burak H.’yi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Melis Kadriye U. ise İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedaviye alınan Melis Kadriye U. tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, sürücü Burak H.’nin durumunun iyi olduğu bildirildi.

Melis Kadriye U.’nun cenazesi otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Morgu’na Kaldırıldı. Genç kızın acı haberini alan yakınları sinir krizleri geçirdi. Sürücü Burak H.’nin daha önce de 2012 yılında Karabağlar ilçesi Yeşillik Caddesi’nde otomobiliyle 2 yaya çarptığı ve çaptığı yayalardan birinin kaldırıldığı hastanede öldüğü öğrenildi. Genç sürücü Burak H.’nin tedavisinin ardından gözaltına alınacağı belirtildi. Kaza sırasında Burak H.’nin ve Melis Kadriye U.’nun kask takıp takmadığı ise henüz belirlenemedi.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor

Kaynak: Hürriyet (http://www.hurriyet.com.tr/izmirde-16-yasindaki-genc-kiz-motosiklet-kazasinda-hayatini-kaybetti-40233548)

Levent
28 Eylül 2016, 11:09
Allah rahmet eylesin.

Erhan Tosun
28 Eylül 2016, 11:23
Allah rahmet eylesin.

Kübra006
28 Eylül 2016, 11:23
Ailesinin ve yakınlarının başı sağolsun.Yüzde 80 motorsikleti kullanan beyde kask vardır.Bayanda yoktur.Kask yoksa artçı hiç bindirilmemeli.

istanbu_gezg
28 Eylül 2016, 11:32
Çok üzücü işin kötü tarafı, kız kask takmıyorsa Kasıtlı adam öldürmeye teşebbüs ile yargılanacak, artçı aldığınız sürücüye kask takın :(

Aİlesine Rabbim sabır versin

Tİme_shİft42
28 Eylül 2016, 11:34
Kendi koruma ekipmanını bağyana takar kendisi ekipmansız sürer bizim buralar öyle :)

tmsn
28 Eylül 2016, 11:36
ailesinin ve yakınlarının başı sağolsun. yeşildere caddesinden oldum olası nefret etmişimdir. tehlikeli bir yol ve araçlar çok hızlı..

ARSLANA
28 Eylül 2016, 11:43
Allah sabır versin sevenlerine ve yakınlarına, dikkatli olmak gerek sürücü kadar artçınında ekipmanı tam olmalı..

freewill
28 Eylül 2016, 13:35
kızımıza Allah rahmet etsin. Yalnız benim anlamadığım "Sürücü Burak H.’nin daha önce de 2012 yılında Karabağlar ilçesi Yeşillik Caddesi’nde otomobiliyle 2 yaya çarptığı ve çaptığı yayalardan birinin kaldırıldığı hastanede öldüğü öğrenildi." şimdi bu adam nasıl serbest bırakılmış. Keşke kız yaşasaymış kendi gebereymiş demeden edemedim kusura bakmayın. Adam yürüyen ölüm makinası bildiğiniz.

istanbu_gezg
28 Eylül 2016, 14:36
kızımıza Allah rahmet etsin. Yalnız benim anlamadığım "Sürücü Burak H.’nin daha önce de 2012 yılında Karabağlar ilçesi Yeşillik Caddesi’nde otomobiliyle 2 yaya çarptığı ve çaptığı yayalardan birinin kaldırıldığı hastanede öldüğü öğrenildi." şimdi bu adam nasıl serbest bırakılmış. Keşke kız yaşasaymış kendi gebereymiş demeden edemedim kusura bakmayın. Adam yürüyen ölüm makinası bildiğiniz.

yaşanan kazada suçu yoksa sadece tazmati ödemek durumunda kalmıştır kusur oranı olarak düşünüyorum

istanbu_gezg
28 Eylül 2016, 17:33
Haklısın Kübra hanım benim artçı kaskım var bu işin inceliklerini konuşabiliriz müsait bi zamanda

sen uzmanmıın sen bilirkişimisin :d

Öz_Musti
28 Eylül 2016, 17:39
Çok üzücü işin kötü tarafı, kız kask takmıyorsa Kasıtlı adam öldürmeye teşebbüs ile yargılanacak, artçı aldığınız sürücüye kask takın :(

Aİlesine Rabbim sabır versin

Hahaha. Yargılansa ne olur hocam. Adam 4 sene önce birini öldürmüş, çıkmış birini daha öldürdü. Çıkacak başkasını öldürmeye devam edecek. İş dönüp dolaşıp devletimizin "acıtıcı" cezalarla insanların ölümünü engelleme konusunda yeterince çaba sarf etmemesine geliyor.

Kask takmamanın ve artçıya taktırmamanın cezası 1.000 tl ve 5 yıl ehliyet alınması, artçıya da 3.000 tl para cezası olsa bu kız ölmezdi. İnsanlar korkudan motosiklete 100 metre kala kaskı takar, indikten sonra 100 metre daha kafasında kaskla gezerdi. İlgili yasaları çıkarmama ve uygulamama suçundan, devletimiz suçlu.

yayan-bay
28 Eylül 2016, 17:48
Büyük cesaret doğrusu; eşi mi dahi art ci yapmıyorum.
Bana soruyor "neden ben bu motosiklet e art ci olamiyorum"?
Cevap ; "bir eve bir acı yeter".
Insan lardaki medeni cesaret e bak elalemin kızının kanına girmiş.
Motosiklet ı oyuncak zandetme alışkanlığı ne zaman bitecek.

Yeşildere yolunu ben de hiç sevmem,kamyon lastiğinden fırlayan tas arabanın on camina gelmişti izi hala durur.

izriders
12 Ekim 2018, 09:29
Öncelikle kardeşimize rahmetler olsun.

Sonrasında bilinçli motosiklet sürücüleri olarak yanlış yapıyoruz arkadaşlar. Haberi okur okumaz ilk aklıma gelen medyanın olayın vehametini arttırmak çarpıcılığını, şiddetini artırma amaçlı sürücü 2012 de bir başkasının vefatına sebep oldu ibaresi geçtiği hissiyatına kapıldım. Ve sizler de bu kirli oyuna alet oluyorsunuz. Bilgimiz yok ama herkesin yorumu var. 2012 de otobanda giderken önündeki kamyonetten arabanın üzerine atlayan bir insanın ölümüne sebebiyet de vermiş olabilir. kim neyi biliyor?

Bu noktada suçlu mu arıyorsunuz? Ben vereyim size. Biz izmirde 30 kişilik bir sürücü grubuyuz. ilk ve net kuralımız kaskı olmayan sürücüye selam dahi verme. kendisine saygısı olmayan kendi canını düşünmeyeni ben hiç düşünmem. Ölen geri gelmiyor maalesef o yüzden kurduğumuz cümleler saldırı cümleleri olmazsa bence doğru olanı yapmış oluruz.

keyifli güvenli sürüşleriniz olsun,
Herkese sevgiler.

Surinam
12 Ekim 2018, 10:29
Videosu var kazanın. Makas atarak giderken giriyor bariyere şerefsiz apaçi. Olan kıza olmuş.
Birde üstüne serbest bırakmışlar itiraz vs geri tutuklanmış. Boşa demiyoruz trafik cezalarında maksat milletin parasını almak, yoksa kimsenin umurunda değil trafik.

izriders
12 Ekim 2018, 10:41
sanırım bir yanlışlık yahut önceki mesajımda belirttiğim gibi medyanın konunun vehametini arttırarak bundan nemalanma çabaları diye düşünüyorum.

https://www.mynet.com/izmir-liseli-melisin-oldugu-kazanin-goruntuleri-ortaya-cikti-4125800-myvideo

ilgili görüntüler 2016 Eylül ayı görüntüler.. Haberi de 2017 haberi.. Bu Melis kardeşimiz başka Melis olabilir mi?

Surinam
12 Ekim 2018, 16:38
sanırım bir yanlışlık yahut önceki mesajımda belirttiğim gibi medyanın konunun vehametini arttırarak bundan nemalanma çabaları diye düşünüyorum.

https://www.mynet.com/izmir-liseli-melisin-oldugu-kazanin-goruntuleri-ortaya-cikti-4125800-myvideo

ilgili görüntüler 2016 Eylül ayı görüntüler.. Haberi de 2017 haberi.. Bu Melis kardeşimiz başka Melis olabilir mi?

Millete giydirmeden önce konu tarihine bak. Eylül 2016 haberi zaten konuyu hortlatıp yazmışsın .

-Black-
13 Ekim 2018, 00:51
Millete giydirmeden önce konu tarihine bak. Eylül 2016 haberi zaten konuyu hortlatıp yazmışsın .
😲 :) (10 karakter)[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

"Bilgimiz yok ama herkesin yorumu var."
Ah be kardeşim. Gençsin, heveslisin, ama keşke biraz da okusan, önce bilgin olsa. (Hadi bi özür şimdi, kusura bakmayın falan ;) )

patpop
13 Ekim 2018, 01:24
Konu güzel hortlamış. Tarihe bakmadan okudum. 16 yasında arabayı kim vermiş diyordum ki 18 yaşındaymış o zaman sürücü. Gençlik ateşiyle yapılan bazı şeyler bir anda sıkıntıya sokuyor insanı işte. O yüzden hep dikkatli hepte ekipmanlı olmak lazım.