PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HİZ LİMİTLERİ HAKKINDA CUMHURBAŞKANLIĞINA ÖNERİ

Aquaium
19 Eylül 2016, 22:27
Merhabalar öncelikle arkadaşlar:king:. Bu aralar sürekli araba sürücülerinin hız limitlerini öne atarak motosiklet sürücülerini sıkıştırmaya başlaması sonucu birşeyler yapma gereksinimi duydum kendi çapımca.

Bildiğiniz üzere cumhurbaşkanlığına dilek, görüş ve şikayetlerinizi bildirmenizi sağlayan bir platform var adı BIMER. Oraya ufak çaplı bir yazı yazdım, bunu burada sizinle paylaşıyorum çünkü sizinde desteklerinizi bekliyorum. 1-2-3 kişi değilde 100-150 kişi olsak belki dikkate alınırız. Zaten bu BIMER diğer devlet platformlarından farklı olarak cidden vatandaşın problemlerini çözmeye yönelik yaklaşan bir kuruluş. Herneyse arkadaşlar şöyle birşey yaptım, destek olursanız sevinirim.

http://i.hizliresim.com/E3OEmg.png

Shamy
19 Eylül 2016, 22:36
Bu kadar kasmana gerek yoktu. Soylesen bir telefon kaldirirdim ben. :wiinkk:

MeNGuC
19 Eylül 2016, 22:39
Merhabalar öncelikle arkadaşlar:king:. Bu aralar sürekli araba sürücülerinin hız limitlerini öne atarak motosiklet sürücülerini sıkıştırmaya başlaması sonucu birşeyler yapma gereksinimi duydum kendi çapımca.

Bildiğiniz üzere cumhurbaşkanlığına dilek, görüş ve şikayetlerinizi bildirmenizi sağlayan bir platform var adı BIMER. Oraya ufak çaplı bir yazı yazdım, bunu burada sizinle paylaşıyorum çünkü sizinde desteklerinizi bekliyorum. 1-2-3 kişi değilde 100-150 kişi olsak belki dikkate alınırız. Zaten bu BIMER diğer devlet platformlarından farklı olarak cidden vatandaşın problemlerini çözmeye yönelik yaklaşan bir kuruluş. Herneyse arkadaşlar şöyle birşey yaptım, destek olursanız sevinirim.

http://i.hizliresim.com/E3OEmg.png

:cat::cat::cat:

Aquaium
19 Eylül 2016, 22:52
Bu kadar kasmana gerek yoktu. Soylesen bir telefon kaldirirdim ben. :wiinkk:

Zahmet etme o kadar yazdık artık, bir işe yarasın değil mi? :P :queen:

U.KALKAVAN
19 Eylül 2016, 23:24
Herşey iyi hoşta sen niye mesajın sonunda trip yapıyorsun ki adama ? "Meşkul ettim galiba, saol yinede." Bu nedir ya... :) 1 saat sonra yine mesaj at " Cevap vermedin, çok meşkulsün herhalde ? Artık ne işin varsa! " yaz. :) Sonuna kadar arkandayız.

Aquaium
20 Eylül 2016, 00:01
Herşey iyi hoşta sen niye mesajın sonunda trip yapıyorsun ki adama ? "Meşkul ettim galiba, saol yinede." Bu nedir ya... :) 1 saat sonra yine mesaj at " Cevap vermedin, çok meşkulsün herhalde ? Artık ne işin varsa! " yaz. :) Sonuna kadar arkandayız.

Bakalım onları kim yüzüme vuracak diye bekliyordum. :mrgreen: Sonuç olumlu veya olumsuz ne olursa olsun burda paylaşacağım sizlerle.

Onur34
20 Eylül 2016, 00:03
Tesekkurler.aglamayana meme yok aslinda iyi olmus yazxigin.

U.KALKAVAN
20 Eylül 2016, 00:07
Bakalım onları kim yüzüme vuracak diye bekliyordum. :mrgreen: Sonuç olumlu veya olumsuz ne olursa olsun burda paylaşacağım sizlerle.

Takipteyiz, olumlu bir şeyde sahilden ıslık çalsan ben tuzladan duyarım. :)

hasmet
20 Eylül 2016, 00:51
Keske danissaydin once. Kimse kilini kipirdatmaz. Yazdigini print alip siseye koyup bogaza biraksan ilgilenilme ihtimali daha fazla :) Yakip kullerini ruzgara karsi uflesen de olur :)

Neyse. Sadede gelelim. Bir dahaki sefere yazdiginda bu pasif agresif uyuz kibar tavri birakip bunu yaz: "4 ve 2 tekerlekli araclara farkli hiz kurali uygulamasini, FETO uyesi oldugu bilinen [sevmedigin polis ismi gir] isimli memurun irtibatli oldugu bir grubun ortaya cikardigi, sonucunda vatandasin hayatiyla oynayip, vatandasin hukumetten memnuniyetini azaltmaya yonelik bir calisma oldugu konusunda suphe yoktur." vesaire vesaire ...

Dikkate alinma ihtimalini arttirmak icin uc bes yere daha FETO yaz. :)

Ama acele et. Mesela 2 ay once olsaydi FETO yerine "paralel" yazman gerekirdi, 2 sene once olsaydi da "ergenekon". 2 ay sonraki terminoloji ne olur bilemiyoruz. Cok cabuk degisiyor ortam...

schumacher__
20 Eylül 2016, 01:06
En mantıklısı -gerekli izinleri alıp- TEM'de protesto sürüşü yapmak. 100 motor tüm şeritleri kapatıp hız limitinde sürüş yapıp da trafiği kilitlediğimizde o zaman anlarlar durumun vehametini.

Draconian
20 Eylül 2016, 01:13
Sandık başında söyleyecektiniz bunları. Biraz geç kalmışsınız..

Aquaium
20 Eylül 2016, 02:03
Keske danissaydin once. Kimse kilini kipirdatmaz. Yazdigini print alip siseye koyup bogaza biraksan ilgilenilme ihtimali daha fazla :) Yakip kullerini ruzgara karsi uflesen de olur :)

Neyse. Sadede gelelim. Bir dahaki sefere yazdiginda bu pasif agresif uyuz kibar tavri birakip bunu yaz: "4 ve 2 tekerlekli araclara farkli hiz kurali uygulamasini, FETO uyesi oldugu bilinen [sevmedigin polis ismi gir] isimli memurun irtibatli oldugu bir grubun ortaya cikardigi, sonucunda vatandasin hayatiyla oynayip, vatandasin hukumetten memnuniyetini azaltmaya yonelik bir calisma oldugu konusunda suphe yoktur." vesaire vesaire ...

Dikkate alinma ihtimalini arttirmak icin uc bes yere daha FETO yaz. :)

Ama acele et. Mesela 2 ay once olsaydi FETO yerine "paralel" yazman gerekirdi, 2 sene once olsaydi da "ergenekon". 2 ay sonraki terminoloji ne olur bilemiyoruz. Cok cabuk degisiyor ortam...

Oturup hiç resmi evrak doldurur gibi yazamazdım şimdi doğrusu, nefret ederim resmi evrak doldurmaktan. :mrgreen:

En mantıklısı -gerekli izinleri alıp- TEM'de protesto sürüşü yapmak. 100 motor tüm şeritleri kapatıp hız limitinde sürüş yapıp da trafiği kilitlediğimizde o zaman anlarlar durumun vehametini.

Baya baya mantıklı geldi aslında bu bana. Kış bastırmadan bu uygulamayı yapsak ya?

hasmet
20 Eylül 2016, 02:11
Bariscil protesto diyorsunuz? :mrgreen: Tarim ilaci ucagina biber gazi doldurup tepenizden ucurmasinlar sonra? Demokrasilerde care tukenmez; ileri demikrasilerde bir sekilde halledilir :mrgreen:

sh@de123
20 Eylül 2016, 07:22
Sandık başında söyleyecektiniz bunları. Biraz geç kalmışsınız..

Yav he şimdi diğerleri seçilseydi 300km/h olmuştu hız sınırı. Hatta durumu olmayan vatandaşa YBR yardımı yapılacaktı.

DÜŞÜNEMEDİK!
Affet!

bindiregandi
20 Eylül 2016, 08:03
devlet, vatandaşlarının can güvenliğini bilimsel realitelerden uzak zanlara göre tehlikeye atmaz.

hasmet
20 Eylül 2016, 08:18
devlet, vatandaşlarının can güvenliğini bilimsel realitelerden uzak zanlara göre tehlikeye atmaz.
Tabii ki. İşine geldiği zaman atar :) Mesela seçim için kömür lazımsa, ucuza bol üretim için madenlerdeki işçi güvenliği fazla irdelenmez, teftiş öylesine yapılır, vs.

serkany
20 Eylül 2016, 08:29
Dargın ayrılmayalım diye koştum sana dün x 2
Gözlerim vagonları üzgün üzgün, dolaştı üzgün üzgün x 2

Çıkmadın pencereye ne göründün ne güldün x 2
Gözlerim vagonları üzgün üzgün, dolaştı üzgün üzgün x 2
http://www.dailymotion.com/video/x1t1qe3_metin-akpinar-dargin-ayrilmayalim_creation

Metin akpıbardan size dargın ayrılmayalım diyorum :):rendeer:

Yolcular arasında aradım seni bir bir x
Elimde soldu yazık, çiçeklerimle mendil çiçeklerimle mendil

Getirmiştim sana bir demet beyaz karanfil
Elimde soldu yazık, çiçeklerimle mendil çiçeklerimle mendil

GezeGeze
20 Eylül 2016, 09:09
Başlığınız yanlış, yanıltıcı.

Yazınız BİMER'e gitti, yani Başbakanlık İletişim Merkezi'ne;

Tam adres olarak T.C. Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'na.

Yani, başlığınız "Başbakanlığa öneri" şeklinde olmalıydı.

Önemli bir fark, belirtmeden geçmek istemedim.

Yazınıza gelince, eğitim seviyeniz ilkokul 3 düzeyinde ve yaşınız 70+ ise, elbette ki meramınızı anlatabilecek kadar iki lafı bir araya getirebilmiş olmanız bile önemlidir; bu durumda çok da paragrafa, anlatıma bakılmamalı elbette...

Ama daha bir eğitimliyseniz, resmi dairelere foruma yazı döşer gibi yazmamanız gerekir. Daha kısa, öz, net bir anlatımla söylemek istediklerinizi iletebilirsiniz.

Okuyanlar, sonuçta oradaki resmi görevliler, forumdaki okuyucularınız değil; işleri gereği okumak durumundalar.

Vakitlerinin gereksiz uzun cümlelerle alınmasını isteyeceklerini sanmıyorum.

Dilekçe yazma dersi vardı, bir ara ... Bir dilekçe örneğine bakmanızı tavsiye ederim.

İçeriğe gelecek olursak;

Çabanızı kutlamak isterim.

Umarım olumlu sonuç alınır.

osiosborn
20 Eylül 2016, 09:31
Hiç mi resmi kuruma yazı yazmadınız. Bu nedir yahu!

Lucas
20 Eylül 2016, 09:47
Hiç mi resmi kuruma yazı yazmadınız. Bu nedir yahu!

Yahu belli ki yazmamış.
Zaten o kurum da resmi yazışmalar yapılsın diye açılmış olan bir mecra değil ki.
Vatandaş girsin derdini anlatsın diye. Ha çözüm bulunuyormu vatandaşın sorununa yoksa sadece gaz almak için mi orasını bilemem.

Hepimiz herşeyi bilmek zorunda değiliz ki.
Kimimiz mantığını iyi kullanabilir, kimimiz matematiğini, kimimiz edebiyatını.

ZümeR
20 Eylül 2016, 10:57
Oraya hacetini beyan ederek akabinde somut bir neticeye ulaşmış tek Allah kulu mevcut mudur acep TR de..?
DİE'den bunun istatistiğini de talep edelim.. :)

draggy
20 Eylül 2016, 11:04
Benim anlamadığım bu ülkede kanunları Cumhurbaşkanı mı yapar Meclis mi? Neden Cumhurbaşkanına yazılıyor?

Aquaium
20 Eylül 2016, 11:30
Başlığınız yanlış, yanıltıcı.

Yazınız BİMER'e gitti, yani Başbakanlık İletişim Merkezi'ne;

Tam adres olarak T.C. Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'na.

Yani, başlığınız "Başbakanlığa öneri" şeklinde olmalıydı.

Önemli bir fark, belirtmeden geçmek istemedim.

Yazınıza gelince, eğitim seviyeniz ilkokul 3 düzeyinde ve yaşınız 70+ ise, elbette ki meramınızı anlatabilecek kadar iki lafı bir araya getirebilmiş olmanız bile önemlidir; bu durumda çok da paragrafa, anlatıma bakılmamalı elbette...

Ama daha bir eğitimliyseniz, resmi dairelere foruma yazı döşer gibi yazmamanız gerekir. Daha kısa, öz, net bir anlatımla söylemek istediklerinizi iletebilirsiniz.

Okuyanlar, sonuçta oradaki resmi görevliler, forumdaki okuyucularınız değil; işleri gereği okumak durumundalar.

Vakitlerinin gereksiz uzun cümlelerle alınmasını isteyeceklerini sanmıyorum.

Dilekçe yazma dersi vardı, bir ara ... Bir dilekçe örneğine bakmanızı tavsiye ederim.

İçeriğe gelecek olursak;

Çabanızı kutlamak isterim.

Umarım olumlu sonuç alınır.

Akademik eğitim görmekte olan biriyim hala ve dilekçe yazmayı emin olun en az sizler kadar iyi biliyorum. Bu platformda konu açar gibi yazıyorum evet, daha öncede yazdım aynı şekilde yardımcı olundu. Umarım bu kez de olunur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Yahu belli ki yazmamış.
Zaten o kurum da resmi yazışmalar yapılsın diye açılmış olan bir mecra değil ki.
Vatandaş girsin derdini anlatsın diye. Ha çözüm bulunuyormu vatandaşın sorununa yoksa sadece gaz almak için mi orasını bilemem.

Hepimiz herşeyi bilmek zorunda değiliz ki.
Kimimiz mantığını iyi kullanabilir, kimimiz matematiğini, kimimiz edebiyatını.

Ağzına sağlık, illa bi eleştiride bulunacaklar. Burda onları temsilen hayrına bir iş yapmaya çalışmışım, kanırta kanırta getiriyorlar insanın burnundan.

O eleştiren, laf söyleyen arkadaşlar bir okusaydı başlık içindeki yazıları bu gibi yargılamalara gerek kalmazdı. Neyse hiçbirşey söylemiyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Oraya hacetini beyan ederek akabinde somut bir neticeye ulaşmış tek Allah kulu mevcut mudur acep TR de..?

Ustam ben burdan önceden çok kez faydalandım, gerçekten işe yarayan tek devlet kurumu benim için. :)

Lucas
20 Eylül 2016, 11:35

Yurtdışında çalışırken babamı kaybettiğimizin akabinde, orada bulunan otomobilini alabilmek veya satabilmek için başvurmuştum. 1 sene oldu, hala bir netice yok.

BİMER tarafından DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI tarafına 19.2.2016 14:05:55 tarihinde sevk edilmiştir.
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI tarafından KONSOLOSLUK İŞLERİ GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI(KOGY) tarafına 22.2.2016 09:34:07 tarihinde sevk edilmiştir.
KONSOLOSLUK İŞLERİ GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI(KOGY) tarafından KONSOLOSLUK ORTA ASYA VE DOĞU AVRUPA DAİRESİ BAŞKANLIĞI(KODA) tarafına 22.2.2016 10:31:48 tarihinde sevk edilmiştir.

En son böyle kaldı :)

Aquaium
20 Eylül 2016, 12:07
Yurtdışında çalışırken babamı kaybettiğimizin akabinde, orada bulunan otomobilini alabilmek veya satabilmek için başvurmuştum. 1 sene oldu, hala bir netice yok.

BİMER tarafından DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI tarafına 19.2.2016 14:05:55 tarihinde sevk edilmiştir.
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI tarafından KONSOLOSLUK İŞLERİ GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI(KOGY) tarafına 22.2.2016 09:34:07 tarihinde sevk edilmiştir.
KONSOLOSLUK İŞLERİ GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI(KOGY) tarafından KONSOLOSLUK ORTA ASYA VE DOĞU AVRUPA DAİRESİ BAŞKANLIĞI(KODA) tarafına 22.2.2016 10:31:48 tarihinde sevk edilmiştir.

En son böyle kaldı :)

Kuzenim gazi olunca işsiz kalmıştı, bimere ben başvurdum bizzat. Şuan kendisi Mersin'de memur. :cherry:

ZümeR
20 Eylül 2016, 13:06
Kuzenim gazi olunca işsiz kalmıştı, bimere ben başvurdum bizzat. Şuan kendisi Mersin'de memur. :cherry:

O zaman sıkıntı yok.
Demek ki birileri okuyor.

Hız, ÖTV, Yakıt olayını bende yazayım aynı kişi okuyorsa baskı hisseder üzerinde :)

Mengu16
20 Eylül 2016, 13:09
Cumhurbaşkanına hakaret suçunu işleyenleri ihbar ettiğinizde çok hızlı çalışıyor Bimer :cherry: Sanırım en hızlı oldukları konu bu.

Sinan Er
20 Eylül 2016, 14:26
Güzel düşünce. Tebrik ederim.

Ha yazı ve içerik tam olmamış onu da ayrıca konuşmak gereksiz vakit kaybıdır.

Birilerinin okuyup yardım etmesi için yazılan bir yazıda olmaması gereken birçok şey var.

Bunun yerine Mümkünse hukucu olan bir arkadaşımızın o yoksa bu işlerden anlayan devletle yazışmayı bilen bir arkadaşımızın kısa öz ve anlaşılır bir yazı hazırlayıp bizlerle paylaşması ve onu hepimizin göndermesi daha uygun olacaktır.

Aquaium
20 Eylül 2016, 15:56
Güzel düşünce. Tebrik ederim.

Ha yazı ve içerik tam olmamış onu da ayrıca konuşmak gereksiz vakit kaybıdır.

Birilerinin okuyup yardım etmesi için yazılan bir yazıda olmaması gereken birçok şey var.

Bunun yerine Mümkünse hukucu olan bir arkadaşımızın o yoksa bu işlerden anlayan devletle yazışmayı bilen bir arkadaşımızın kısa öz ve anlaşılır bir yazı hazırlayıp bizlerle paylaşması ve onu hepimizin göndermesi daha uygun olacaktır.

Benden bu kadar hocam, daha iyisini yapabilecek arkadaş varsa buyursun ön saflara doğru.