PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha 125 ESD Almak istiyorum.

DevilsAngels
19 Eylül 2016, 13:49
Merhaba Değerli Motorcu arkadaşlarım :)

Benim yıllardır hayalim olan motor tutkusunu artık yaşamanın zamanı geldiğini düşünüyorum. zamanı geldiği derken, işten güçten, zaman fırsat bulup çok iyi bir araştırma içerisine girip birtürlü kısa zamanda gerçekleştirememiştim. ama şimdi artık zamanı geldiğini düşünüyorum

Ve bütçeme göre Yamaha 125 ESD 2016 motorunu düşünüyorum. değerli yorumlarınızı bekliyorum. ona göre haraket edeceğimi bildirmek isterim.
Şunuda belirtmemde fayda var. Bursa - Konya arası bana sorun çıkartırmı bu motor. ayda bir kez bu 550km yolculuğu yapacak olduğumu bildirmek istiyorum sizlere. Bütçem 6bin tl'dir.

Hepinize şimdiden verecek olduğunuz cevaplar için çok teşekkür ederim.

Link : http://www.yamahabaydar.com/YBR-125-ESD-2016-MODEL,PR-2.html

Saygılar;

rebirth
19 Eylül 2016, 13:55
Bakımları aksatılmadığı sürece değil ayda bir 550, günde 550 km yapsanız sorun çıkarmaz.
Ben defalarca uzun yol yaptım ybr 125 ile.
Tavsiye ederimn.

serhat207
19 Eylül 2016, 14:28
Bu bayram tatilinde tanıştığım bir motorcu aynı motor ile Zonguldak'tan Marmaris'e gelmişti. 2. gelişim dedi plakada 67 plaka idi inandırıcı geldi. Bilginize.

tmsn
19 Eylül 2016, 15:38
Merhaba Değerli Motorcu arkadaşlarım :)

Benim yıllardır hayalim olan motor tutkusunu artık yaşamanın zamanı geldiğini düşünüyorum. zamanı geldiği derken, işten güçten, zaman fırsat bulup çok iyi bir araştırma içerisine girip birtürlü kısa zamanda gerçekleştirememiştim. ama şimdi artık zamanı geldiğini düşünüyorum

Ve bütçeme göre Yamaha 125 ESD 2016 motorunu düşünüyorum. değerli yorumlarınızı bekliyorum. ona göre haraket edeceğimi bildirmek isterim.
Şunuda belirtmemde fayda var. Bursa - Konya arası bana sorun çıkartırmı bu motor. ayda bir kez bu 550km yolculuğu yapacak olduğumu bildirmek istiyorum sizlere. Bütçem 6bin tl'dir.

Hepinize şimdiden verecek olduğunuz cevaplar için çok teşekkür ederim.

Link : http://www.yamahabaydar.com/YBR-125-ESD-2016-MODEL,PR-2.html

Saygılar;

şehiriçi ve başlangıç için süper bir motor, sınıfının en az yakan motorudur ayrıca.
fakat bursa konya arası..
gidersiniz ama çok zorlanırsınız, yani motorun hafif ve önü açık olması nedeniyle çok rüzgar yersiniz, hele bi de yağmur da yağıyosa of,lastikler ince yani hemen kayar, motor yavaş olduğu için bi kamyonu sollamakta bile zorlanabilirsiniz zaman zaman. çünkü ne deli kamyoncu abiler var 90la gidiyo...
bunları düşünün almadan once, motorun iç aksamı açısından bi sorun yaşamazsınız ama sürüş açısından çok küfredersiniz uzun yolda.
not: kendimden biliyom

j0hnwick
19 Eylül 2016, 15:48
bütçenizi 2-2.500 gibi artırırsanız pulsan ns200 düşünülebilir gibi.su soğutmalı, enjeksiyonlu, ön-arka disk, 23.5 hp vs. donanımlı bi motor.hiç kullanmadım ama çoğu kullanıcısı memnun bunuda düşünebilirsiniz.uzun yolda ybr'ye göre bayağı rahat olacağı kesin.

DevilsAngels
19 Eylül 2016, 17:18
bütçenizi 2-2.500 gibi artırırsanız pulsan ns200 düşünülebilir gibi.su soğutmalı, enjeksiyonlu, ön-arka disk, 23.5 hp vs. donanımlı bi motor.hiç kullanmadım ama çoğu kullanıcısı memnun bunuda düşünebilirsiniz.uzun yolda ybr'ye göre bayağı rahat olacağı kesin.

Merhaba,

Evet videolarını izledim gerçekten çok diri ve seri görünüyor kasasıda çok tatmin edici. 2016 modelleri 8bin tl civarımıdır.

istanbu_gezg
19 Eylül 2016, 17:29
şehirler arası bir yolda ybr mi hocam sizi efsane sıkıştırırlar sıvı sogutma bile olmayan motora 6 bin lira vermeyin,

adm12
19 Eylül 2016, 17:49
Eğer hızlı gitme merakınız yoksa, sorun çıkarmayan yedek parçası bol uzun ömürlü motosiklet istiyorsanız ybr doğru adrestir. Şuan ybr kullanıyorum benim 2. kez aldığım motosiklettir. 20 gün önce Antalya dan Gebze ye 1 günde 800 km yol yaptım hiç bir sıkıntı olmadı.
Ybr alırsanız şunlara dikkat ediniz;
-Bakımlarını zamanında yapınız, mümkünse kaliteli yağ kullanınız.
-Lastikler çok kötü ilk fırsatta kaliteli bir lastikle değiştiriniz.
-Motoru çok sıkıştırmayın limitlerinde kullanmaya özen gösteriniz.
Ybr ile yaptığım bazı gezileri aşağıda inceleyebilirsiniz.

http://gezginmoto.blogspot.com.tr/2014/05/van-golu-cevresi-gezisi-887-km.html

yognus
19 Eylül 2016, 17:51
şehiriçi ve başlangıç için süper bir motor, sınıfının en az yakan motorudur ayrıca.
fakat bursa konya arası..
gidersiniz ama çok zorlanırsınız, yani motorun hafif ve önü açık olması nedeniyle çok rüzgar yersiniz, hele bi de yağmur da yağıyosa of,lastikler ince yani hemen kayar, motor yavaş olduğu için bi kamyonu sollamakta bile zorlanabilirsiniz zaman zaman. çünkü ne deli kamyoncu abiler var 90la gidiyo...
bunları düşünün almadan once, motorun iç aksamı açısından bi sorun yaşamazsınız ama sürüş açısından çok küfredersiniz uzun yolda.
not: kendimden biliyom

Arkadaşın söylediklerine kelimesi kelimesine katılıyorum. Yazacaklarımın aynısını yazmış resmen. Bu arqda bende aktif YBR kullanıcısıyım.

Felis Leo
19 Eylül 2016, 18:07
Piyasada motor yokken pirim yapan bir motor bu, teknolojisi her şeyi eskidi yüzüne bakan yok şimdi her neyse 125-150cc bunlardan uzaklaş bir 250 ile başla yoksa 6 ay sonra forumda hangi 250 alayım diye dolaşırsın

fz6_fazer
19 Eylül 2016, 18:31
ayda bir kez bu 550km yolculuğu yapacak olduğumu bildirmek istiyorum
550 Km yolu, 1 günde sadece,yemek molası vererek,bitirsiniz
Gözü kapalı dünya turuna çıkabilecek bir motosiklet
3 lü çanta Motosiklet+Sürücü+Yük=260 kg ağırlıkla,şehir dışı,uzun yolda 100 kmde 2.17 litre,ortalama 80-90 km hız(ön dişli 15 arka dişli45)
Bakım kitapçığına göre 6000 kmde yağ değişimi gerekiyor
Ben 5000 km de yağı değiştiriyorum,12.000de buji,12.000 hava filitresi
Orjinal fren balataları 26000 km yi devirmişti,zamanından önce değiştirdim
Üzerinde arka dişlisi, O ringli zinciri orjinal, şuanda 34.000 km geliyor
Fabrikadan gelen lastikler berbat,kışın kullanması çok kötü,en iyisi lastikleri değiştirmek
Antalya'da 4 mevsim kullandım,sadece kar görmedi
2015 yılında Alanya'dan,Gürcistan,Rusya,Ukrayna, 8060 km bir tura çıktım,banamısın demedi,1 viteste,sıcakta 5 km gittiğimi bilirim
2016 yılında Alanya'dan,Gürcistan'a 4553 km tura çıktım,yağmurda 5 saat kullandım,dere tepe düz gittim,aldığı paranın hakkını sonuna kadar verdi
Yedek parça ucuz
Düşük yakıt tüketimi
Kolay kolay sorun çıkartmaz
Hızı seven birisiysen bulaşma
Sollamalarda hissedeyim iyi kaçsın,gücü hissedeyim dersen,bulaşma
Eski kasaların koltukları daha rahat
Temizini bulursan kaçırma derim
Gittiğim turlara bakabilirsin,ybr de pişman olmazsın

DevilsAngels
19 Eylül 2016, 18:49
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için size minnettarım anlaşılan o ki, ybr'den şaşmamak lazım. 250cc 'yi düşünmeye başladım bu yorumlarınızdan sonra ama fikrim katiyyen YBR.

nokiaxxx
19 Eylül 2016, 18:58
ybr mi? hero carizmma r varken ve indirimdeyken ybr tercih etmek !

rebirth
19 Eylül 2016, 19:32
550 Km yolu, 1 günde sadece,yemek molası vererek,bitirsiniz
Gözü kapalı dünya turuna çıkabilecek bir motosiklet
3 lü çanta Motosiklet+Sürücü+Yük=260 kg ağırlıkla,şehir dışı,uzun yolda 100 kmde 2.17 litre,ortalama 80-90 km hız(ön dişli 15 arka dişli45)
Bakım kitapçığına göre 6000 kmde yağ değişimi gerekiyor
Ben 5000 km de yağı değiştiriyorum,12.000de buji,12.000 hava filitresi
Orjinal fren balataları 26000 km yi devirmişti,zamanından önce değiştirdim
Üzerinde arka dişlisi, O ringli zinciri orjinal, şuanda 34.000 km geliyor
Fabrikadan gelen lastikler berbat,kışın kullanması çok kötü,en iyisi lastikleri değiştirmek
Antalya'da 4 mevsim kullandım,sadece kar görmedi
2015 yılında Alanya'dan,Gürcistan,Rusya,Ukrayna, 8060 km bir tura çıktım,banamısın demedi,1 viteste,sıcakta 5 km gittiğimi bilirim
2016 yılında Alanya'dan,Gürcistan'a 4553 km tura çıktım,yağmurda 5 saat kullandım,dere tepe düz gittim,aldığı paranın hakkını sonuna kadar verdi
Yedek parça ucuz
Düşük yakıt tüketimi
Kolay kolay sorun çıkartmaz
Hızı seven birisiysen bulaşma
Sollamalarda hissedeyim iyi kaçsın,gücü hissedeyim dersen,bulaşma
Eski kasaların koltukları daha rahat
Temizini bulursan kaçırma derim
Gittiğim turlara bakabilirsin,ybr de pişman olmazsın

Ybr alayım mı, nasıldır vs soranlar için direkt kopyala yapıştır yapılabilecek bir cevap. Elinize sağlık çok güzel özetlemişsiniz.

35.500 oldu benim, hala orjinal ziincir, dişli seti var. Arka fren orjinal, akü orjinal. Irc-Duro ön-arka lastiklerle kullanıyorum öyle yağmurda kışta kayacak bir motor da değil, çok dengeli bir yapısı var.

istanbu_gezg
19 Eylül 2016, 20:22
hereks sorun çıkartmaz demiş? bu motorun nasıl sorun çıkartabilirki zaten naked motor herşeyi ortada neyi bozulabilirki ? karbüratör bozulsa 250-300 tl zaten neyi pahalı olabilir anlamak güç

whitedeamon
19 Eylül 2016, 23:15
Az daha koymanıza gerek yok 😄