PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 ile MT25 Arasında kaldım Yardım lütfen

Ogretmen
18 Eylül 2016, 19:22
Arkadaşlar biliyorum biri SS biri Naked. Tarzını belirle ona göre seç diyenler olacaktır. Aralarındaki farkı haftalardır okuyorum inceliyorum. Ama karar veremiyorum bir türlü. Naked MT 25'in şehir içi kullanım kolaylığını, oturuş rahatlığını aynı zamanda rüzgar sorununu ve gösterişsiz duruşunu okuyorum hep.

Bununla beraber SS olan R25'in karizmatik şekli var. Aynı güçteki iki motor. Ama şunu merak ediyorum. R25 SS olduğu için şehir içinde rahat edemez miyim ? İstanbul trafiğinde. Yani aralardan geçişi ve kıvraklığı MT'ye göre hissedilir derecede az mı ? Oturuş pozisyonunda hep yatık mı oluyor ? Dik durarak sürülmüyor mu mesela ? İkisi arasındaki amortisör, rahatlık vs. gibi konularda hangisinin artısı eksisi var ?. R25 şekli çok çok hoşuma gidiyor + rüzgar avantajı var. Ama MT'nin de gidon tutuşu ve kıvraklığı var.

Şehir içi de kullanacağım ama yaz mevsimlerinde 2-3 günlük turlara çıkabilirim kamp yapmaya vs gibi. Çok da uzun yollar değil. İst-Çanakkale,Bolu, Edirne gibi

Ön cam taktırılmış bir MT 25 i de düşünerek, Çanta takacağımı da düşünerekten, yan yatma, kaza yapma gibi durumlarda hangisinin daha çok masraf çıkaracağı gibi konulara da değinerek bana yardımcı olur musunuz ? Aydınlatıcı geniş çaplı yorumlarınıza gerçekten çok ihtiyacım var. ikisini de kullanan arkadaşlar bir analiz yapsa çok sevinirim.

Saygılarımla

dovahhkin
18 Eylül 2016, 19:35
Valla kardeş yanılıyorsam gönül koyma da

''kararsız'' gibi geliyorsun bana

gogozh
18 Eylül 2016, 19:35
Öğretmen kararsız adlı arkadaş değilsin değil mi ? Bu soruyu farklı şekilde önceden sormustun zaten.Neyse yan çanta diyorsun arka çanta falan diyorsun r25 dusun ve yanda arkada çantalı, nasıl ama görüntü ? Sen touring motor al bence

Ogretmen
18 Eylül 2016, 20:08
Touringlerde genelde yüksek ss'ler ve pahalı oluyor. Yamaha'nın ve Honda'nın Touringlerine baktım daha önce hocam 250'likleri olabildiğince Touringlere benzetmeye calısıyorum galiba kafam çok karıştı. Aşırı Teori bilgi yükledim. :S

Daha önce naked mi ss mi diye sormuştum ama hala kararsızlığımı gideremedim hocam kusura bakmayın tekrara düşüyorsam.

dovahhkin
18 Eylül 2016, 20:12
bakalım bu sefer kimler yok yere banlanacak

SenC_an
18 Eylül 2016, 20:15
Kaza halinde aynı motorun grenajlı olanı daha çok masraf çıkaracak tabi ki. Mt benim tercihim , en azından daha bi çanta kaldırır motor r25e göre.

gogozh
18 Eylül 2016, 20:20
O zaman mondial in bi motoru var touring rx3i evo bu motora bi bak istersen 250 cc makina çanta manta takip fıtı fıtı gezersin. Ama kronik sorunu var mı servis nasıl parça fiyatları nasıl bilemem onuda araştırıp bakarsın artık

Salurbey
18 Eylül 2016, 20:32
Trol veya değil bilemiyorum ama cevap yazcagim belki gerçekten durumu bu olan biri ise yardımım dokunsun. R25 kullanıyorum ve en yakın arkadasimin mt 25 i var ayni anda aldık. R25 ss bir motor fakat oturuş pozisyonu diğer ss makinalara göre çok daha konforlu ornek r125 , r6. bu 2 motoruda deneme sürüşü yapma şansım oldu , öne doğru egim daha fazla sele daha yuksek gidonlar daha asagida ve daha fazla egilerek yapılan bir sürüş var fakat r25 gayet konforlu kalıyor bunlara göre. MT 25 oturuşu dik ,r25 e göre çok daha az yoruyor. MT 25 tasarımından dolayı çok daha kıvrak, r25 le gecemedigim aralardan mt 25 le cok rahat şekilde geçiyorum. Ölçüleri nerdeyse ayni teknik özelliklere bakın fakat grenajsiz oluşu gidon farkı bunu sağlıyor sanırım. Rüzgar konusu mt 25 de sorun yaratıyor uzun yolda. Arkadaşımla beraber Çanakkale bursa eskisehir bolu yaptık, arkadaşımın söyledigi sey rüzgarı cok aliyor olması. 2 motorda yeteri kadar kuvvetli uzun yolculugu her sekilde yaparsınız.Çanta konusunda iki motordada sınırlı yer var, iki motor arasında çanta takma bakımından hicbir avantaj yok. MT 25 i de r25 kadar beğenen oluyor sokakta gelenler tepkileri goz onune alarak yazıyorum. R25 de fazladan grenaj ve kafa kısmı var yani kaza olduğunda fazladan zarar gorecek parca onlar. Parca fiyatları açısından fark yoktur diye düşünüyorum çünkü tum bakımlarda gittiğimde sorduğum parca fiyatları 2 di icinde aynıydı. Sonuç mt25 r25 in çıplak giysisiz hali burda seçim sizin hangi motoru daha cok severek kullanacaginizla ilgili.

Keoma
18 Eylül 2016, 20:34
Hocam mt'de rüzgar sorunu var ama oturuşu daha rahat.İkisinede bindim,sürdüm.Şeklinden ve rüzgardan dolayı r25 almıştım.Uzun yolda r25'te rahat edemedim ne yalan söyleyeyim.Paso kıçım kayıyodu.Depoya apış aramla yapışmak zorunda kalıyordum.Mt'de öyle değildi ama rüzgar tokat gibi vuruyodu.Onu da camla halledebilirsin.

Ogretmen
18 Eylül 2016, 21:22
Cevaplar ve yorumlar için tek tek teşekkür ediyorum. Ne zaman bu konuda kafam karışsa ve buraya yazsam hep MT25'e yöneliyorum. Ama muhtemelen yine yarın bir gün başka forumda, youtubeda bişiler izleyip kafam yine karışacak yine size danışacam. Motorumu alana kadar beni idare edin sonra rahatsız etmicem söz :) tekrar teşekkür ediyorum. Hayırlı geceler

Felis Leo
18 Eylül 2016, 22:02
Yarış yapmayacaksan naked
her zaman rahattır. Şehir içinde rahat edersin, fakat kızlara havan olmaz, birde ergenler ilgi göstermez rahat edersin