PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : S1000rr lastik ve egzoz susturucusu.

BrotherTwo
18 Eylül 2016, 18:00
Selamlar arkadaşlar 2 ay önce bi arkadaşımdan 1200km de çok temiz 2015 model bir s1000rr satın aldım. Şimdi bu arkadaş motora sc egzoz taktırmış ve motor aşırı derecede bağırıyor. Bundan önce 600rr kullanırken toce vardı o bile beni rahatsız ederken bunun nesi sadece beni değil diğer insanları da rahatsız ediyor diye aşırı derecede çekiniyorum. Tabi bunun polis olayını işin içine katmıyorum bile. Arkadaşa sorduğumda egzozsun susturucusu yokmuş. Şimdi bu egzoz için susturucu nerden bulabilirim ? Otobanı geçtim akmerkez, gibi küçük ve polislerin olduğu caddelerde gaz açmaya korkar oldum. Hem küfür hemde ceza yememek için ya bu egzoz için suturucu bulmam lazım yada yeni bir egzoz taktırmam lazım. Bunun için sizden varsa sc için susturucu yoksa da güzel bir performans egzozsu önerisi istiyorum.

Lastik konusunda ise üzerinde stok lastik var. Lastik resmen en ufak bir virajda bile kayıyor. Yatarken resmen lastiğin hafif hafif kaydığını hissediyorum bu yüzden dandik yollarda gazı kesebildiğim kadar kesip bisiklet hızında dönmek zorunda kalıyorum. Tabi arkadan da kornalar küfürler uçuşuyor. Nasıl bir lastik almalıyım ? Bulunduğum yer istanbul bahçeşehir ve mahmutbey yolu hariç bir çok yerde yamalar var. Sizden birde lastik önerisi almak istiyorum.

Bir diğer olay ise daha önce 600rr kullanıyordum ve s1000rr'a geçince bazı farklılıklar hemen kendini hissettirdi. İlk önce 600rr da 230 240 civarı yaptığım da çok rahattım ve gücün sınırlarını hissedebiliyordum. Ancak bu makine de 200 geldiğim zaman sanki biraz daha bassam uçucakmışım gibi geliyor, sanki motor altımdan kayıp gidecekmişcesine hissettiriyor. Bilek ve kasık ağrıları çekiyorum 2 aydır. Sele falan orjinal değiştirmem gereklimi ? Fiziksel özelleklerim ise 1.94 boy ve 86 kiloyum. Motorda otururken rahatım ancak 10 dk geçtikten sonra ağrılar başlıyor. Tavsiyelerinize ve önerilerinize açığım. Şimdiden herkese teşekkürler.

dovahhkin
18 Eylül 2016, 18:04
https://pbs.twimg.com/profile_images/565293889553063936/lHDEwKWW.jpeg

PetyrBaelish
18 Eylül 2016, 18:21
Boş ver, sesini bozma.

atheras
18 Eylül 2016, 18:41
Ne güzel bağırıyodur o şimdi be...

whitedeamon
18 Eylül 2016, 19:09
I love sc project

berkay3212
18 Eylül 2016, 19:32
Lastik Pirelli Diablo Rosso Corsa
Egsoz için ferik egsozu bi arayıp danışabilirsin.

mesmeyut
18 Eylül 2016, 19:52
http://www.sc-project.com/parts_accessories.htm

Ms_TunC
18 Eylül 2016, 20:01
Allah verdi mi böyle dert versin.

Amonra47
18 Eylül 2016, 20:45
Kardeş 2 aydır motoru bu şekildemi kullanıyon?

hasmet
18 Eylül 2016, 22:04
Boyumuz yakinmis. S1000RR mutlaka farklidir, ancak S1000R'i sadece kucuk geldigi icin elemistim.

Malesef belli bir boy ve kiloya gore ayarliyorlar motosikletleri, ve her zaman uymayabiliyor. Bence bi BMW'ye gidip konusun, muhtemelen farkli sele, gidon ve pedal opsiyonlari vardir.

Mengu16
18 Eylül 2016, 22:10
Motosiklette lastik konusu çok garip gerçekten. Dizel otomatik VW Golf parasına motosiklet alıyosun ama taktıkları lastik yine de güvenli değil :farao:

DKN
18 Eylül 2016, 22:41
Motosiklette lastik konusu çok garip gerçekten. Dizel otomatik VW Golf parasına motosiklet alıyosun ama taktıkları lastik yine de güvenli değil :farao:

dizel oto. golf alırım

BrotherTwo
18 Eylül 2016, 23:05
Kardeş 2 aydır motoru bu şekildemi kullanıyon?

Maalesef. Gidebildiğim kadar yavaş gitmek zorunda kalıyorum. Hem lastikler çok kötü hem egzoz yüzünden insanlar rahatsız olmasın diye

@mesmeyut
Hocam verdiğiniz linke baktım, buradan sipariş versem elime kaç günde ulaşır ?

Arkadaşlar makine maalesef dediğiniz kadar güzel bağırmıyor. Sesi aşırı derecede fazla çıkıyor. Kask içinde müzik dinlerken çok farkettirmiyor ancak bunun mahallesi ve caddesi var. Mahallede akşamları resmen çıkmaya korkar oldum site de şikayet etmişler kapıcı gelip söyledi bu gün. Polis gördüğü yerde öpecek zaten beni.

@hasmet Hocam yarın gidip bir konuşayım cevabınız için teşekkürler. Ama benim aklımdaki sorun bütün bmw bayileri bakarmı buna ?

@Mengu16 Katılıyorum hocam, insanların hayatının bu kadar önemli olduğu bir araçta bu kadar kötü lastikler takmalarına anlam veremiyorum. Sanırım lastik firmaları ve üreticiler arasında bir anlaşma var.

@berkay3212 Teşekkürler hocam. Sipariş veriyorum. İstanbul civarında bunları taktırabileceğim güzel bir usta söylerseniz bir de tam olur. Aynı zamanda egzoz susturucusunu da yarın yada öbür gün sipariş vereceğim. Bununda montajı için sağlam bir yer lazım. Şimdiden teşekkürler.

telike
18 Eylül 2016, 23:57
Üzerinde stok lastik olarak neyle geldi dostum? Marka model verir misin?

serkany
19 Eylül 2016, 08:42
Hocam dün tam yazıyordum , bir arkadaş geldi kaldı..

Öncelikle söyleyim sorunun cevabını hiç bilmiyorum ,ama bildigim bir şey var çok yanlış gelmişin.

100 BinTl lik bu alet TR ne kaç adet satılıyor?
Bu aleti satın alabilecek kitle, %kaçı gelip bu forma takılacak..?
İki tane sorun var birisi mekanik digeri airodimik satın alan kitle bu bilgiye ne kadar vakıf? Genelde bu aleti alan kişilerin bir çoğunun babasının yatı vardır, Borusanı arayıp bana bir rasing Bmw gönder diyordur , aldığı motorun kaç para olduğundan haberi bile yoktur..

Form ahalisinin çoğunluğu 125 motor şöyle dişli değiştiridim şu km yi gördüm derdinde , 125 motorun beygiri belli görebileceği stabil hız belli ama kardeşlerimiz imkansızlıkardan bunlar ile uğraşıyor..

Neyse sana tavsiyem ise ;
Şu yukarda yazdıgının aynınısı İngilizce yaz, global formlarda veya Facebook Global S1000RR sayfasında sor..Sana cevap gelecektir..

tyrung
19 Eylül 2016, 09:06
Orjinal egzoz nerde ?
Acil susturucu isterseniz adres Ferik Egzoz.

Mucit23
19 Eylül 2016, 10:25
Selamlar. Bendede benzer bir sorun var.

Motorumun orjinalinde orjinal egzozun katalitik konvertorü iptal edilip yerine leovince tüp takılmıştı. Motordan fevklade bir ses çıkıyorduki gaz açmaya çekinir oldum. Zevkle süremiyordum motoru. Sonradan leovince egzozu söküp tekrar orjinal katalitik konvertorü ve kendi sustuucusunu bağladım. Şimdi stok haliyle kullanıyorum.

Ses konusu sürekli aklımda leovince egzozun susturucusu yani db-killer dedigimiz parça yok. Eğer bu parçayı temin edebilirsem yine leo vince egzozu takabilirim.
Bana söyle bir parça lazım.
https://s18.postimg.org/uif67ykvt/images.jpg

Bu parçanın temini ve üretimi konusunda ferik egzoz yardımcı olabilirmi?

becytr
19 Eylül 2016, 10:45
Selam,

Motoru aldığın arkadaş orijinal egsozu ne yapmış? Katalitiği geri takarsan (ve egsozun uyumlu ise) muhtemelen ses problemini çözersin. Bende akrapovic slip-on var, db killer yok, kesinlikle abartı bir ses yok.

1200km'de olduğu için lastiğin eskidiğini düşünmüyorum. Üzerinde hangi lastikler var? Honda ile gittiğin aynı yollarda çok daha kötü mü yol tutuyor?

Coach_k
19 Eylül 2016, 10:58
üzerindeki stok lastik :D buna güldüm şimdi, lastik beğenip beğenmemek elbette tercih meselesidir. Lastiğin kaç km yapmış ? Hangi yıl üretilmiş ? Kilometresi düşük olduğu halde motosikleti sık sık yıkamışsa lastik özelliğini bayağı yitirmeye başlar özellikle de virajlarda kullandığın yumuşak compound kısmı. bende pirelli kullanıyorum diablo supercorsa sp ve şimdi Rosso Corsa kullanıyorum. Yolsa sudan kaçarım, motosikleti Motul wash wax ile temizler lastiklerimi ıslatmam, Kenardaki Diablo Mızraklarınında izi gözükmüyor :)

Egzoz konusunda haklısın ve duyarlı davrandığın için ayrıca teşekkür ediyorum. 1000lik makine SC gibi desibel seven bir egzozda ortalığı inletir.

BrotherTwo
20 Eylül 2016, 19:54
Orjinal egzozu arkadaş garaja kaldırmış bulabilirse getirecek. Motoru 67 bin'e satın aldım. Ayrıca ne babamın yatı ne katı var. Üniversite hayatım boyunca çalıştım para biriktirdim. Bu ilk motorum değil. Susturucu satın aldım ve yarın gidip taktıracağım. Lastik konusunda ise @berkay3212 arkadaşın tavsiyesini dinleyip Pirelli Diablo Rosso Corsa da karar kıldım. Lastiklerin bu hale 1200km de gelmesinin sebebide arkadaş lastik yakmış ve lastiği eritmiş. Orjinal halini ve bendeki halini görünce anladım. @Coach_k motoru kaç kere yıkadığını bilmiyorum ama her hafta düzenli olarak yıkamış, ve zinciri sürekli temiz tutup yağlamış. Ayrıca duyarlılık konusunda ise herkesin böyle düşünmesini temenni ederim. Hem başkaları için hemde kendiniz için (polis cezaları) en iyisi ya stok egzoz yada performans egzozsu tercih edilmeli.

Bthndmrl
20 Eylül 2016, 21:48
Usta seni tebrik ederim. Diğer insanları rahatsız etmemek için bu kadar uğraştığınız için. Lastik pirelli diablo rosso Corsa denmiş. Çoğu üst ccde bundan var. Ayrıca eksoz full sistem susturuculu akrapovič.

Karalı
20 Eylül 2016, 22:25
Orjinal lastiğinin markası ne?

Jemand
21 Eylül 2016, 00:21
Allah verdi mi böyle dert versin.

hahahahha:mrgreen:

velizrsln
21 Eylül 2016, 00:37
bence egzoz dursun güzel bir lastik ve plakayı katlayıp gezin, egzoz hayat kurtarır

DKN
21 Eylül 2016, 00:57
s1000rr mermi gibidir. gaz koluna çöküp dibine dibine abanıcaksın yırtıcaksın makinayı

https://www.youtube.com/watch?v=vmZIdK9i0_E

hasmet
21 Eylül 2016, 01:21
bence egzoz dursun güzel bir lastik ve plakayı katlayıp gezin, egzoz hayat kurtarır

O kadar emin olmayin. Insanlar sikayet etmis, demek ki rahatsiz oluyurlar. O kadar insanin hakkina girerseniz sonunuzun iyi olmama ihtimali yuksek.

On sene once kaldigim sitede okuzun teki her sabah karburatorlu modifiyeli spor motosikletini isitirdi. Sabahin korunde deli gibi gurultu. Kim bilir her gun kac kisi bela okuyordu.

Arkadas dogru olani yapiyor.

BrotherTwo
22 Eylül 2016, 09:20
Maalesef öyle olmuyor. Site içinde bir sürü şikayet aldım. Oturduğum ev kendimin değil bu yüzden birde ev aramak zorunda kalmak istemiyorum. Aynı zamanda sabahın köründe yada gecenin bir yarısı insanları rahatsız etmek istemem. Bunun yaşlısı bebeği çolugu çocuğu var. Plaka katlanacak kadar gaz açmıyorum bu yüzden katlamaya gerek yok. Egzoz susturucusunu takar takmaz rahata ericem zaten. Arkadaş grubumuzla arada sırada otobanda gazlıyoruz zaten bizim gittiğimizde ne polis oluyor nede başka araba bu yüzden plaka olayına hiç girmiyorum. Bir çok arkadaşım katlanabilir plakadan ceza yedi. Ekip çevirince direk plakaya yöneliyor. Baktı plaka mekanizmalı bitti. Yani en azından bizde sürekli böyle oldu.

Salurbey
22 Eylül 2016, 10:10
Yüksek fiyat ödeyip motor alan arkadaşlara karşı olan bu babasının parasidir zaten gibi bir yaklaşımı kınıyorum. Bende 35 yaşındayim 4 yıl londra çalıştım sabah 06.30 aksam 17.00 neyse.. Her fiyatı yüksek motoru alabilen arkadaşa bu şekilde yaklaşilmasi çok kırıcı. Ayrıca bende bu forumda yazılanlara bakıyorum okuyorum. 60 70 bin tl.ye motor aliyorsan veya daha üstüne bu forumlardan faydalanmicaz anlamına mi geliyor.

Coach_k
22 Eylül 2016, 10:14
Küçük APP tarzı plaka terihen arka çamurluğun üstünde arkadan bakınca yerden yüksekte ve direkt okunabiliyorsa polis amcalarla sorun yaşayacağını zannetmiyorum. Arkadan baktığında plakayı görüyor çünkü. Katlanır plakalık ve seyahat halindeyken gözükmeyen plakalık büyük sıkıntı, polisler haklı olarak en çok çalınan tarz bir motorun, plakasız yolda gidişini görünce çevirmek ve durdurmak istiyorlar.

Trafik içinde gözükme sorununu çözmek için egzoz akıllı bir çözüm değil, egzoz hayat vs kurtarmaz. bende motorumu gece / gündüz kullanıyorum. Gece bazen deplasmandan 3 de 4 de dönüyorum. o saatte kimseyi rahatsız etmek istemem. Bende de stage 3 egzoz var. Katalizör ve ex-up valfini söktürmediğim için şehir içinde 3.000- 4.000 dd aralığında 70km hıza kadar sadece spor motor sesi alıyorum. İddaa etmiyorum ama mantıklı olanı bu şehir içinde kullanırken sabah akşam işe gidip gelirken insanları rahatsız etmenin anlamı yok buna hakkımızda yok...

serkany
22 Eylül 2016, 12:53
Birazcık kınanmışım cevap hakkımı vereyim,

Fenni bilimler ve Sosyolojik bilimler farklı iki kavramdır,

Fenni bililerde ; 2kere2 =4 etmedediğini suyun h2o dışında bir şey ile oldugunu bir kez bile gösterebilirseniz 2 kere 2 dört denmez.
Sosyolojide bir toplum çogunlu müslüman ise Türkiye müslünman bir toplum, Avrupa hiristiyan clubu çogunluk dogru ise dogru kabul edilir %100 de %100 de aynı olması beklenmez.

Toplumuzun %15'i işsiz,
Asgari ücret 13000 Tl ve çalışanların %70 asgari ücret ile çalışıyor bu gelişmiş toplumlarda %15-ile10 arasındadır.
13000Tl kazanan birisi Bir RR1000R 76 ayda alır 76 ay yaklaşık 6,5 yıl Buda yemeden içmeden.

Şimdi bu denklemi batıya taşıdıgımızda RR1000R alabilecek adam sayısı çok TR ye göre çok fazla .

10 kişiden 8 baba parası ile alıyor ise Beyaz Türklerden ise Borusanı arayıp bana 1000R gönderder diyorsa , Bu tayfa için babamın yatı var tayfası demek sosyolojik açıdan yanlış olmaz.

Bu tayfa forma da takılmaz , sordugun soruların cevabınıda bilmez. Çünkü bilgiyi para ile alabilecek güçteki kişilerdir.

Bir lafdır ""İstisnalar kaideyi bozmaz"" Siz istisnasınız genel kaideyi bozmuyorsunuz..

hasmet
22 Eylül 2016, 13:39
Birazcık kınanmışım cevap hakkımı vereyim,

Fenni bilimler ve Sosyolojik bilimler farklı iki kavramdır,

Fenni bililerde ; 2kere2 =4 etmedediğini suyun h2o dışında bir şey ile oldugunu bir kez bile gösterebilirseniz 2 kere 2 dört denmez.
Sosyolojide bir toplum çogunlu müslüman ise Türkiye müslünman bir toplum, Avrupa hiristiyan clubu çogunluk dogru ise dogru kabul edilir %100 de %100 de aynı olması beklenmez.

Toplumuzun %15'i işsiz,
Asgari ücret 13000 Tl ve çalışanların %70 asgari ücret ile çalışıyor bu gelişmiş toplumlarda %15-ile10 arasındadır.
13000Tl kazanan birisi Bir RR1000R 76 ayda alır 76 ay yaklaşık 6,5 yıl Buda yemeden içmeden.

Şimdi bu denklemi batıya taşıdıgımızda RR1000R alabilecek adam sayısı çok TR ye göre çok fazla .

10 kişiden 8 baba parası ile alıyor ise Beyaz Türklerden ise Borusanı arayıp bana 1000R gönderder diyorsa , Bu tayfa için babamın yatı var tayfası demek sosyolojik açıdan yanlış olmaz.

Bu tayfa forma da takılmaz , sordugun soruların cevabınıda bilmez. Çünkü bilgiyi para ile alabilecek güçteki kişilerdir.

Bir lafdır ""İstisnalar kaideyi bozmaz"" Siz istisnasınız genel kaideyi bozmuyorsunuz..
Dediğiniz doğru ama genellemek yanlış.

Mesela Breivik denen cani yetmiş küsür Norveçli genci katlettiği gün bazı büyük Amerikan haber ajansları yapan kesin müslümandır dediler. Öyle olmadığı ortaya çıkınca ne büyük halt yediklerini anlayıp özür dilemek zorunda kaldılar. Halbuki doğru, batıda olan terör saldırılarının çoğunu müslümanım diyen insanlar yapıyor. Ama genellemek, stereotip oluşturmak, yanlış.

serkany
22 Eylül 2016, 13:54
Tek tipleşitirmek(stereotip) genellemek bunlar hakkında yarıgda bulunmak benimde hiç sevmediğim olgulardır.

Cinayet, fuhuş, uyştucu, hırsızlık, terorizim, bu gibi kavramlarda bunu yapmış olsam haklısınız ama , durum belirten ağaçlar yeşildir, havuçlar truncu,

Zenciler(negro) desem suç olur ama siyahiler diyeyin durum belirtmek olur,

Yanlış anlaşıldıysam BMW 1000 R olan arkadaşları kırdıysam özür dilerim..

Benim belirtmek istediğim Ülkemizin genel ekonomik ve sosyolojik durumu ve davranışlarıydı..Kırıdığım arkadaş varsa hakkını helal etsin öyle bir hakaret etme laf sokma gibi niyetim yoktu ,durum belirtmek istemiştim.

hasmet
22 Eylül 2016, 18:40
Tek tipleşitirmek(stereotip) genellemek bunlar hakkında yarıgda bulunmak benimde hiç sevmediğim olgulardır.

Cinayet, fuhuş, uyştucu, hırsızlık, terorizim, bu gibi kavramlarda bunu yapmış olsam haklısınız ama , durum belirten ağaçlar yeşildir, havuçlar truncu,

Zenciler(negro) desem suç olur ama siyahiler diyeyin durum belirtmek olur,

Yanlış anlaşıldıysam BMW 1000 R olan arkadaşları kırdıysam özür dilerim..

Benim belirtmek istediğim Ülkemizin genel ekonomik ve sosyolojik durumu ve davranışlarıydı..Kırıdığım arkadaş varsa hakkını helal etsin öyle bir hakaret etme laf sokma gibi niyetim yoktu ,durum belirtmek istemiştim.

Hassasiyetiniz icin tesekkurler. Acikcasi ben de motosikletim icin tavsiyeyi uluslararasi forumlardan aliyorum.

Sabırsız
22 Eylül 2016, 19:12
üzerindeki stok lastik :D buna güldüm şimdi, lastik beğenip beğenmemek elbette tercih meselesidir. Lastiğin kaç km yapmış ? Hangi yıl üretilmiş ? Kilometresi düşük olduğu halde motosikleti sık sık yıkamışsa lastik özelliğini bayağı yitirmeye başlar özellikle de virajlarda kullandığın yumuşak compound kısmı. bende pirelli kullanıyorum diablo supercorsa sp ve şimdi Rosso Corsa kullanıyorum. Yolsa sudan kaçarım, motosikleti Motul wash wax ile temizler lastiklerimi ıslatmam, Kenardaki Diablo Mızraklarınında izi gözükmüyor :)

Egzoz konusunda haklısın ve duyarlı davrandığın için ayrıca teşekkür ediyorum. 1000lik makine SC gibi desibel seven bir egzozda ortalığı inletir.

Hocam ilk defa duyuyorum.Motosikleti fazla yıkarsak lastik özelliğini kaybediyormu cidden.

velizrsln
11 Ekim 2016, 15:55
egzozunuza susturucuyu siz arıyordunuz sanırım burda böyle birşeyler buldum denk gelen bişey bulursunuz illaki;
https://tr.aliexpress.com/item/Evrensel-Motosiklet-Egzoz-Susturucu-Ayarlanabilir-Db-Killer-Susturucu-35-42-45-48-60-MM-Yar-Sokak/32671135997.html?btsid=e9de073a-8464-48b4-a31f-0c0239db888e&s=p&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_4_10056_ 10065_10068_10055_10054_10069_10059_10078_10079_10 073_10017_10080_10070_10082_10081_10060_10061_1005 2_10062_10053_10050_10051%2Csearchweb201603_3&spm=2114.010108.3.203.wyfFHN