PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkinci El Motor Alım Satım

Ogretmen
18 Eylül 2016, 11:33
Arkadaşlar bir forumda okudum. Birisi yazmış. Naked motorların satımı SS'lere göre daha zor gibisinden. Böyle bir şey var mı ? Ben naked almaya karar verdim ama daha sonra elimde kalmasın motor. SS'ler gösterişli durduğu için daha mı çok tercih ediliyor ? Sanki son zamanlarda naked da ilgi görmeye başladı ama tam bilemedim. Almayı düşündüğüm naked MT25. Saygılarımla

Ranay
18 Eylül 2016, 11:52
o şekilde kıyaslamak yanlış olur.

SS motor seven daha büyük bir popülayon olabilir ülkede fakat bu naked satmak zor anlamına gelmez.

Sadece kendinizi piyasanın %70ine değilde 50sine hitap eden bir firma gibi düşünün.( yüzdeler tamamen örnek )

Bthndmrl
18 Eylül 2016, 11:53
Yamaha honda elinde kalmaz elbet satılır diğerleride satılır ama...biraz beklenir.
Alın hocam sıkıntı olmaz.

dovahhkin
18 Eylül 2016, 12:39
aga ölü çinli motorlar satılıyor dert ettiğin şeye bak

zevk için mi alıyosun ticaret içinmi

whitedeamon
18 Eylül 2016, 13:32
Hocam öyle birşey olamaz.siz firma mısınız.onun analizini yapacak olan onlar

MD.Murat
18 Eylül 2016, 13:37
öğretmen ;
sıfır motoru alan kitledeki ss/naked oranı , 2. el alan kitlede değişmediği sürece , bu dediğinin olması mümkün mü?
sonuçta 30 tane ss motor satışa çıkıyorsa 30x onu alacak potansiyel müşteri varsa,
10 tane naked motor satışa çıkıyorsa 10x onu alacak potansiyel müşteri olacak.

hatta ss motor daha zor satılır bence. çünkü it gibi davranıyorlar ve yüksek devir motoru bitiriyor. naked kullanan adam motora itlik apaçilik yapabilir tabi ki ama ss ciye göre çok çok azdır..
ben tanımadığım r 25 hayatta almam mesela. yüksek devirde torku olan alet bu. bağırta bağırta ciğerini sökmediklerini nerden bileyim.

MeNGuC
18 Eylül 2016, 13:56
Bi motor alıcaksınız ticarete soyunur gibisiniz şimdi dersin 20 bin vericem arkadaşım benim aldığım kıçı kırık scooter bile 6 bin tl bırakın bunlar zevk almaya bakın marka geçtik model popilermi diye sormaya başladı insanlarımız her körün bi alıcısı vardır 3 aşağıya 5 yukarıya 20 bine alıp 25 satma hayalerimi görmeye başladın aklımda deli sorular :P

gungenir
18 Eylül 2016, 13:56
Elbette markaların, modellerin kendi içinde piyasası daha hareketli yada durgun olanı var ama bu naked, SS karşılaştırması yapacak kadar net değil. SS modellerden daha popüler naked modelleri de var.
Siz bunun sağlamasını yapmak istiyorsanız sahibinden.com a girip motosiklet modellerinin ilah sayılarına bakın. Bu farklı kriterlere göre oluşan bir rakam ama Honda ve Yuki markaları arasındaki bariz fark piyasa hakkında fikir verecektir.

Ogretmen
18 Eylül 2016, 14:09
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Tabi motoru alayım satayım diye almıyorum. Ama Scooter'ı saymazsak ilk motorum olacak. Ondan dolayı zaten kafamda hala ss ile naked farkları ve Yamaha ile Honda arasındaki ikilemlerim geçmediği için hani olur ya aldıktan sonra bana göre değil derim satma kararı alırım. Veya kendimi geliştiririm daha iyi motor almak isterim cc yükseltmek için satarım. Hayatın ne getireceğini bilmediğim için her açıdan bakmaya çalışıyorum. Servis sayıları, yedek parça fiyatlarına bakarken kaza yapacam diye bakmıyorum ama ihtimaller işte . Biraz tezcanlı bir insanım o yüzden forumdakileri sorularımla boğuyor olabilirim hakkınızı helal edin. Yoksa Benim amacım MT25 alayım . Şöyle güzelce ekipmanlar, çantası, koruma takozu, güzel lastikler alıp senelerce kullanayım istiyorum :)

MeNGuC
18 Eylül 2016, 22:41
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Tabi motoru alayım satayım diye almıyorum. Ama Scooter'ı saymazsak ilk motorum olacak. Ondan dolayı zaten kafamda hala ss ile naked farkları ve Yamaha ile Honda arasındaki ikilemlerim geçmediği için hani olur ya aldıktan sonra bana göre değil derim satma kararı alırım. Veya kendimi geliştiririm daha iyi motor almak isterim cc yükseltmek için satarım. Hayatın ne getireceğini bilmediğim için her açıdan bakmaya çalışıyorum. Servis sayıları, yedek parça fiyatlarına bakarken kaza yapacam diye bakmıyorum ama ihtimaller işte . Biraz tezcanlı bir insanım o yüzden forumdakileri sorularımla boğuyor olabilirim hakkınızı helal edin. Yoksa Benim amacım MT25 alayım . Şöyle güzelce ekipmanlar, çantası, koruma takozu, güzel lastikler alıp senelerce kullanayım istiyorum :)

Hocam o değiştirme hastalığı 15 16 yaşlarında ilk çıkan teleri hep alır ve bu uğurda 2 3 sene boyunca 100 tane model değiştirdim ve sonun da ne oluyor dedim kendime geldim

Ben 125cc scooterla 4 bin km re yol yaptım şimdi 250cc tam benlikmiş diyorum dereyi görmeden paçayı sıvamanın alemi yok canını çıkartana kadar veya alıcı bulur paramda var ise 250cc ceya 200cc alırım hiç sorup sormadan o kadar konu okudumki anlatamam şuan üst cc alıcağım scooteri söylim burgman 200 para varsa abs lide olabilir bütçe dahamı kısıtlı sym joyrie 200i 250cc kymco grand dink sym joymax 250 daylim 250 300cc kymco dowtovun vitesli alıcağım yuksek cc tek vitesli motor sadece honda nc750x gerisi tırı vırı benim için

Sorma herkes malını över ordan burdan duyduklarını söyler kulanıcılarının yorumlarını eleştirilerini okuyarak bilgi edinilir sorarak zor

Bana neden scooter ağırlık veriyorsun diyorsan istanbul gibi bi yerde yaşıyorum dikkatimin çoğunun tirafiğe ve ayrıca sa solu izleme keyfine varmak istiyorum artçı taşırken ızdırabımı en hafife indiriyorum koltuk altı bagajımda ve ayak aralığım boşsa birşeyler taşımak hoşuma gidiyor yağmurda çamurda ayaklarımı kuru ve soğuktan en az etkilenmek için özeti budur

gogozh
18 Eylül 2016, 22:47
Ogretmen sen makinayı Allahın izniyle al satmayı dert etme yeter ki sende sıfırı 14.950 olan bi makinaya lastik ve koruma takozu takip 5000 km yapıp sıfır parası isteme her turlu satılacak bi motor mt25

karayel90
19 Eylül 2016, 00:01
Dostum hangi tip motoru kullanmayı seviyorsan git onu al.Daha binmeden satma düşüncesi oluşmuş kafanda takma böyle şeyleri motorsikletin keyfini çıkarmaya bak temiz kullandıktan sonra satılır elbet.