PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kevlar Pantolonlar Hakkında

raindays
18 Eylül 2016, 01:59
Merhaba. Kevlar pantolon almayı düşünüyorum fakat kevlar motosiklet pantolonu yazın giyilirse hamam etkisi yaratır mı ya da belli bölgelerde kevlar olan modeller mi tercih edilmelidir. Ayrıca Tech90 marka almayı düşünüyorum. Bu markayı kullananlar ve ya başka markaları kullanmış olan arkadaşların deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum. Özellikle yaz ve kış mevsimlerindeki sıcaklık konusundaki yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

vdeger
18 Eylül 2016, 02:39
full kevlar alma, gerçekten pişersin ve yere temas etmeyen yerler için gerek yok. Tech 90 iyidir, mümkünse en rahatını seç ve korumalar üzerine tam otursun. O pantolon sana bir kez lazım olacak, onsuz yola çıkma dostum.

raindays
18 Eylül 2016, 02:43
full kevlar alma, gerçekten pişersin ve yere temas etmeyen yerler için gerek yok. Tech 90 iyidir, mümkünse en rahatını seç ve korumalar üzerine tam otursun. O pantolon sana bir kez lazım olacak, onsuz yola çıkma dostum.

yazın pişik yapma durumu var mı? :)

KaskReis
18 Eylül 2016, 03:00
yazın pişik yapma durumu var mı? :)

Bebe pudrası :queen:

raindays
18 Eylül 2016, 03:17
Bebe pudrası :queen:

:queen::queen: güldüm ama sorumun cevabı bu olmamalı.:queen:

pikatel34
18 Eylül 2016, 03:31
ben tech90 kullaniyorum.yazin da kullandim pek bir rahatsizligini cekmedim.yalniz diz bolumune dikkat et tam otursun

dovahhkin
18 Eylül 2016, 03:57
Giysene sort salakmisin ne kevlari aga

Hocam. Kesinlikle komple kevlar almayın tulumdan farkı yok

Elbet biryerlerimiz çizilecek dusunce

Belirli bolgelerde kevlar olsun

Yazin pişik yapıyor 2 kez sonra vucut alisiyor dert etmeyin

Tech 90 iyidir.

Omur boyu lazim olmamasi dileğiyle iyi forumlar

modifix
18 Eylül 2016, 09:20
Ben tüm yaz riderdenim karayelle dolaştım, hergün üstümdeydi sıkıntı olmadı.

ilkeronat
18 Eylül 2016, 09:53
Bu yaz Ağustos ayında Tech90 ile Ege Akdeniz turu yaptım (2400km) sıkıntı duymadım. Elbette şort konforu yok ama abartacak kadar da (pişik seviyesinde :) ) sıcaklık hissetmedim. Tabi aldığın rüzgar da çok önemli bu konuda. Yeterli hıza ulaşmadığında eminim daha sıcak hissettirecektir.

chopperrider
18 Eylül 2016, 10:03
Kot zaten yazın giyilir.
Kışın soğuktan korunmak için içine içlik şart.
Rider Denim kullanıyorum tech 90 a göre buz modeli yaza daha uygun.
Normal kattan çok da bunaltıcı değil.

karayel90
18 Eylül 2016, 14:04
Ben tüm yaz riderdenim karayelle dolaştım, hergün üstümdeydi sıkıntı olmadı.

Yok lan töbe biz senle hiç dolaşmadık :mrgreen:

_kaan_
18 Eylül 2016, 14:17
2 aydır Tech90 Ilgaz modelini kullanıyorum, gayet rahat ve kullanışlı. Motor üstündeyken sıkıntı yok. Bir yere gittiğim zaman diz korumalarını rahatlıkla çıkartabiliyorum ama toto kısmında kevlardan kaynaklı biraz yanma durumu oluyor :)

Jemand
18 Eylül 2016, 14:25
tech90 bol, riderdenim slimt fit üretiyor. hepsi aynı bok. ben riderdenim tercih ettim. normal kotta da superskinny giyiyorum çünkü. full kevları bilmiyorum fakat temas bölgeleri kevlar benimkinin ve hiç pişik durumu yaşamadım superskinny olmasına rağmen. pantolon size alıştıktan sonra kottan farkı yok. zevkle giyiyorsunuz.

raindays
18 Eylül 2016, 21:52
paylaştığınız deneyimler için teşekkür ederim. kafamda az çok fikir oluştu. sanırım biraz bol kesim tech 90 fena olmaz bana. rüzgarda paçalar plap plap eder oh mis :cat:

wind16
19 Eylül 2016, 09:16
Ben kevlar kot pantolonu alırken bi acemilik yapıp diz korumalarına çok dikkat etmemiştim. Sonra paçasını yaptırmaya verirken fark ettim ki korumalar tam oturmuyor. Koruma yerini terziye söktürüp, yukarıya kaydırttım. Orjinali kadar iyi olmadı bazen kayıyor elle düzeltiyorum.
Yani diz koruma kısmının tam oturduğundan emin ol derim.
İkinci konu ise modeli dışarıda sırıtmamalı. Normal kot gibi görünmeli. Öyle olunca motoru bıraktığında daha rahat hissediyorsun.
Kevlar kot yakıyor mu yazın? Motoru sürerken kesinlikle yakmıyor ama durduğunuzda ama motordan indiğinizde diğer kotlara göre bunaltıyor.

brooklynnn
19 Eylül 2016, 10:13
Bölgesel kevlarli poyraz modeli aldım rider denimden. Çok memnunum.

obarey
19 Eylül 2016, 11:02
rider denim kullandım yaz kış gauet iyi...