PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motora en iyi benzin?

Emremash
17 Eylül 2016, 21:17
Arkadaşlar motora en uygun benzin markası diye birşey var mı? Ben 2 dir türkiye petrollerinden alıyorumda motor elimde kalıcak diye korkmuyorum değil

Carbondioxid
17 Eylül 2016, 21:19
Kavga çıkacak , ahaaa ıstakayı kafasında paraladı... olmaz yoyoyo durr siz 7 kız kardeşsiniz.

Osm@n
17 Eylül 2016, 21:28
Tuborg tavsiye ederim.Ne zaman koysam motor iyi gidiyor veya ben öyle sanıyorum. ;)
Şaka bir yana istasyon önemli. Yakınlığı nedeniyle opetten benzin alıyorum uzun zamandır. Bir başka öper istasyonundan 20 liralık benzin aldım. Bitirene kadar illallah dedirtti. Opet veya shell tavsiye ederim. Yalnız shell nitro daha iyi gidiyor fakat erken bitiyor gibi geldi. Shell normal daha dayanıklı.

Mengu16
17 Eylül 2016, 21:33
Bizim burda Damla Petrol var benzini hilesiz olmasına rağmen litresi 20 kuruş daha ucuz. Benim için en iyi benzin o. Yoluma ters değilse mutlaka ordan benzin alırım.

IRau
17 Eylül 2016, 21:44
shell v pover nitro gerçekten işe yarıyor enjektör tertemiz çıktı

bu nitro hızlı gitsin diye değil temizleme amaçlı herhalde güzel bi yakıt

Emremash
17 Eylül 2016, 21:46
Denemek lazım bakalım

Sabırsız
17 Eylül 2016, 21:54
Shell v power nitro

Linwelin
17 Eylül 2016, 22:11
Shell v power nitro

Bende bundan kullaniyorum.
+5 beygir garanti

motorcu48
17 Eylül 2016, 22:16
adam duzgunce bır soru sormuş verılen cevaba bak.ya keske aklı bası yerınde belli bır yas olgunluğundaki insanlar burda takılsa.
kardeş bence petrol fırmaları arasında pek bır fark yok ancak benzıklıkler markaya gore değilde yere gore farklılıklar göstermekte .bence en onemlısı petrolın depo edıldığı kazan .yenı olması onemlı yoksa hiç bir farkının oldugunu dusunmuyorum zaten olsaydı aralarında aman aman bır fark olurdu lakın fıyatlar kuruşuna kadar aynı

senolas
18 Eylül 2016, 00:31
hemen hepsinden kullandım, en çok memnun kaldığım opettir, daima opet kullanırım, hiç bir yerde hilesini hurdasını görmedim, shell çekişi iyi oluyor fakat daha çabuk bitiyor, petrol ofisi yakıtı erken bitti, bir defa aldım bir daha almam. BP Opet le aynı benim için, opet bulamazsam BP alırım. 1 numaram opet 2 numaram BP

osmanico
18 Eylül 2016, 00:55
Ben neresi denk gelirse oradan alıyorum. Arada da Türkiye petrollerinden alıyorum. Turkuaz Petrol var bizim burada. Orada çalışan arkadaşıma sordum benzin kötü mü diye burada, diğer benzin firmalarından alıyor aynı demişti ne kadar doğru bilmiyorum.

Yıllardır bir fark görmedim. Bir sorun da yaşamadım gerçekten. Ama burada gördüğüm yazılardan dolayı yarın shell v power nitro alacağım. Karbüratörü temizlemeye yardımcı olur inşallah.

jimi_hendrix
18 Eylül 2016, 01:13
fuelsave 95... bitmiyor.

Draconian
18 Eylül 2016, 01:16
Benzini shell'den yaprağı kelden derler ama bilmiyorum..

pikatel34
18 Eylül 2016, 03:34
işte bunlar hep psikolojik.hepsi ayni işte fazla takıntılı olmaya gerek yok

Amonra47
18 Eylül 2016, 04:25

R25 için nitro kullanmayın zararlı diyorlar, 95 daha iyiymiş kitapçıktada sadece onu kullanın diyor

KYorulmaz
18 Eylül 2016, 04:38
20.500 km boyunca sadece shell v pover nitro kullandım. Memnundum.:cat:

serkany
18 Eylül 2016, 08:10
Kulakları cinlasin benim eski mudurum hep şunu derdi serkan karsindaki adama doğruyu direk gösterme o zaman adam kendisini yetersiz gordugumuzu dusunup doğruyu yapmaz . Olması gereken doğrunun etrafında dolan doğruyu kendisi bulsun. O zaman doğruya daha iyi sahiplenir çünkü artık kendi fikridir.

Sorunun cevabına gelirsek
Opet,shell, tp,bp bu yakıtı nerde üretiyor?
Acaba üretiyor mu satın mi aliyor?
Peki farkları ne ?
Bu fark ne kadar etki eder?
Katkı maddeleri bu kadar mı çok etkiler?
İstasyon dan istasyona fark olabilir mi ?
İstasyon lar ne kadar kontrol ediliyor ne kadar güvenilir insanlar işletmesini yapıyor bi istasyonların?
Uyduruk bir marka ile çok uluslu bir şirketin kontrol mekanizmaları aynı mı?

MD.Murat
18 Eylül 2016, 09:41
adam duzgunce bır soru sormuş verılen cevaba bak.ya keske aklı bası yerınde belli bır yas olgunluğundaki insanlar burda takılsa.
kardeş bence petrol fırmaları arasında pek bır fark yok ancak benzıklıkler markaya gore değilde yere gore farklılıklar göstermekte .bence en onemlısı petrolın depo edıldığı kazan .yenı olması onemlı yoksa hiç bir farkının oldugunu dusunmuyorum zaten olsaydı aralarında aman aman bır fark olurdu lakın fıyatlar kuruşuna kadar aynı

aklı başında olan insan önce bir google a yazmadan konu açmaz.
bu sitedeki benzer konular:
http://www.motosiklet.net/forum/anketler/72642-hangi-akaryakit-firmasini-tercih-ediyorsunuz-2.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/153862-benzin-alirken-hangi-firmayi-tercih-ediyorsunuz.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/37646-kaliteli-yakit-veren-benzin-istasyonlari-2.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/101758-en-iyi-yakit.html
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/22629-hangi-benzin-en-iyisi-marka-oktan-super-kursunsuz.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/146937-opetten-benzin-aldik.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/129824-bp-den-benzin-almak-ve-sonuclari.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/71493-benzin-fiyatlarina-tepki-icin-bu-3-firmadan-benzin-almayalim.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/145525-hangi-benzini-kullaniyorsunuz.html
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/108793-motosiklette-farkli-benzin-kullanmak.html

telike
18 Eylül 2016, 10:23
Nerdeyse tüm şirketlerden denedim en çok memnun kaldığım pars petrol

sagopa422
18 Eylül 2016, 10:24
arkdaşlar bildiğim kadarı ile 2 ye ayırıyorum ben ince ve kalın ben bi ara yolda denk geldiğinde almıştım 3,98 litresi normalde motorum litrede 35-40 km arası yol kat etmekte o benzinden sonra 25-26 km ye düştü ince olduğu için ama opet veya bp shell gibi istasyonlardan aldığımda arasında fazla bir fark olmamasına rağmen o da zaten 20-30 kuruş oynuyor ama bu zamana kadar opet den şaşmadım motorun çekiş gücü olsun yakıt olsun etkilemıyor dersem yalan olur , biraz pahalı oluyor evet şuan en son aldıgımda 4,80 civarındaydı ama geç bitiyor tabi basmazsan eğer :)

rebirth
18 Eylül 2016, 10:45
shell yeni bir yakıt çıkaracakmış, adı da " v power nitro plus extreme super fire turbo ". bu yakıtın psikolojik etkisi daha fazlaymış, özellikle 125-150cc kullananlar 10km/h daha hızlı gittiğini sanacakmış.

Kesin bilgi yayalım.

jimi_hendrix
18 Eylül 2016, 11:23
shell yeni bir yakıt çıkaracakmış, adı da " v power nitro plus extreme super fire turbo ". bu yakıtın psikolojik etkisi daha fazlaymış, özellikle 125-150cc kullananlar 10km/h daha hızlı gittiğini sanacakmış.

Kesin bilgi yayalım.

+5 beygir garanti

levent3410
18 Eylül 2016, 11:25
Opeeet derim

IRau
18 Eylül 2016, 11:29
Kulakları cinlasin benim eski mudurum hep şunu derdi serkan karsindaki adama doğruyu direk gösterme o zaman adam kendisini yetersiz gordugumuzu dusunup doğruyu yapmaz . Olması gereken doğrunun etrafında dolan doğruyu kendisi bulsun. O zaman doğruya daha iyi sahiplenir çünkü artık kendi fikridir.

Sorunun cevabına gelirsek
Opet,shell, tp,bp bu yakıtı nerde üretiyor?
Acaba üretiyor mu satın mi aliyor?
Peki farkları ne ?
Bu fark ne kadar etki eder?
Katkı maddeleri bu kadar mı çok etkiler?
İstasyon dan istasyona fark olabilir mi ?
İstasyon lar ne kadar kontrol ediliyor ne kadar güvenilir insanlar işletmesini yapıyor bi istasyonların?
Uyduruk bir marka ile çok uluslu bir şirketin kontrol mekanizmaları aynı mı?

babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?

zaferce
18 Eylül 2016, 11:34
"En iyi benzin depodaki benzindir." der Kaan Tuna (http://alphamotosikletakademisi.com/). Bizzat test etmişliğim vardır: http://www.kaantuna.com.tr/blog/en-iyi-benzin

http://www.kaantuna.com.tr/uploads/1/0/1/2/10122656/2327921_orig.png

127
18 Eylül 2016, 11:40
Bana söylenen;

Katkılı benzin motora zarar verebilir. Çünkü o teknoloji daha çok otomobiller için üretilmiş. Arada ki fark nedir bilmiyorum. Ben o yüzden standart benzin yüklerim hep.

rebirth
18 Eylül 2016, 11:52
+5 beygir garanti

kesinlikle :)

shooter1
18 Eylül 2016, 12:59
Depoyu her doldurdugunuzda yarım litre işeyin +9 hp garanti amonyak çekişi hızı artırır

Tefoo
18 Eylül 2016, 13:19
ben artık bu işi anlamadım,

sondan bi önceki tüketimim 3.3lt oldu 100 km de aynı kullanımla son alışımda ise 2.72lt yaktı 100 km de.

bi de ben markadan ziyade şubenin fark edebileceğini düşünüyorum çünkü ibnelik yapan şubenin kendisidir kanaatimce.

serkany
18 Eylül 2016, 13:57
babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?

Bak alta tefo doğru cevabı bulmus

mgdk
18 Eylül 2016, 14:15
Zorunda kalmadıktan sonra opetten başka bir yerden almam. Tek sebebi denetlemesinin diğer firmalara göre daha sık yapıldığını düşündüğümden.

levent3410
21 Eylül 2016, 15:44
Opeeet tek geçerim geçtiiim.

Romedon
21 Eylül 2016, 16:37
genelde ilk tercihim shell oluyor. Çünki gidiş mesafesi olarak bende ciddi farkediyor.2. seçenek te opet çok zor durumda kalırsam ilk benzinlik

serhat207
21 Eylül 2016, 16:39
Arkadaşlar merhaba ben deniz özel bir şirkette akaryakıt istasyonları denetim işinde çalışıyorum. Piyasadan aldığımız 95 oktanların hepsi aynı yerden çıkmaktadır maalesef, fiyatlardaki oynama ise iskonto, nakliye, karlılık payı gibi etkenlere göre 20 kuruşa kadar değişebiliyor. Ben bir akaryakıtçı olarak benzini shellden alıyorum daha iyi denetim gördüğü için. Yoksa şu marka iyidir, bu marka kötüdür diye bir dünya görmedim hile hurda karıştırmıyorlar ise. He bide depo temizliği, tortu oranı, depo içi su oranı vs vs onlarca kalemde benzinin kalitesini değiştirmektedir. Çok derin mevzular. Aynı marka 2 farklı bayi bile benzin kalitesi bir olmayabiliyor. Şans işi birazda benzin. Yani marka pek önemli değil önemli olan işletmeci. İyi forumlar dilerim.

freewill
21 Eylül 2016, 16:55
yıllardır shellden alırım şu ana kadar yakıtla ilgili problem ya da yakıttan kaynaklanan bir arıza yaşamadığım için shell e devam :)

Emremash
21 Eylül 2016, 19:03
Arkadaşlar geçenkinde türkiye petrollerinden aldım. Bu kadar farkeder mi gerçekten diye aklım almadı. Normalde ev- çarşı arası 20 km gidiş dönüş 40 km falan oluyor yani. Normalde benim 40 kmde çubuk yerinden 3-4 milim oynardı. Bpden aldım milim oynamadı gidiş gelişten. Gerçekten fark ediyor

Richthofen47
22 Eylül 2016, 01:03
benzinlikte daha önce çalışmış biri olarak sube sube farklıklıklar gösterir ana deponun temiz olması vs vs

GezeGeze
22 Eylül 2016, 01:33
Markadan ziyade, benzinliğin "tipine" göre yanaşırım veya pas geçerim.

Benzin nasıl olsa aynı...

Çay ikramlarının olması, dinlenecek kameriyesinin olması; WC'nin yeni olması, temiz olması, sıvı sabununun bitmemiş olması vb... etkenlere göre karar veririm.

Hadi ikram neyse de; WC'sine bak benzinlik beğen diye özetlenebilir.

Müşterisine duyduğu saygıyı gösterir bence...

O kazanmasın, bu kazansın... derim...

Not: Şehir içi için geçerlidir. Uzun yolda, bir sonraki benzinliğin kim bilir nerede, ne zaman, kaç yaşında olacağını bilmediğiniz durumda, elbette, ilk bulduğunuz yere girmek efdaldir. :)

Serk21
22 Eylül 2016, 08:24
Shell kullanınca enjektörlerden benzin(yada mazot) filtresine kadar temiz kalıyor =) anlamadım bu power diye attıkları katık aslında temizlik amaçlı mı?

tr_select
01 Ekim 2016, 20:38
Bende bundan kullaniyorum.
+5 beygir garanti

Lan Eren. Artistlik yapma.:queen:

KIDI
01 Ekim 2016, 20:51
Kararsız buuuuu kaçııııııııııın canını seven kaçsıııııııın

bistraa61
01 Ekim 2016, 22:56
ben markaya göre değilde o benzin istasyonun yoğunluğuna bakarak alıyorum. BU ŞEKİLDE OLAN İSTASYONUN YAKIT KUYULARI TEMİZ OLACAĞINIDÜŞÜNDÜĞÜMDEN VE TUTULMUŞ BİYERDİR DİE.kuytu köşede kalmış 3 pompa ile istasyon açmış yerden shell opet lsun farketmez almıyorum.

çünkü ülkemizde benzin istasyonlarının denetimi düzgün yapıldığından şüphelerim var.eğer öyle olmasaydı zaten bu konuyu tartışmazdık

mujohit
22 Ekim 2017, 18:49
ilk once yakinligi sebebiyle petrol ofisinden aliyordum ama motorun sesi ve gidisinin bazen hos olmadigini hissettim hemen shelle gectim nitro aliyorum ve motor adeta kendini gosterir oldu bukadar fark edecegini tahmin etmemistim hem cekisi hafif guclendi hemde motorumdan daha pur bi ses cikar oldu

gaddarnahra
22 Ekim 2017, 19:05
Araba kullananlarin bir mantigi vardir nerden alirsan al farketmez ama hep ayni yerden al ayni marka ayni bayi tek bildigim bu

MUSTAFA KIR
22 Ekim 2017, 19:12
Opet den benzin aldığım da motor tekliyor ve sıkıntı çıkarıyor 3 kez aldım herseferinde aynı proplem oldu. Türkiye petrollerinden alıyorum hiç bir sorun yaşamadım. Shell de çok iyi benzin bir sorun yaşamadım.

qıp
22 Ekim 2017, 19:24
benzin deyince zam anlıyorum
ay sonu yaklaştı, kur hareketini koyarlar

yaşlıveacemi
22 Ekim 2017, 20:06
Depom dolu olsun da benzin kaçak olmadığı sürece hangi şirketten olursa olsun.

okankalaycı
22 Ekim 2017, 20:41
Bende benzin alırken katkı koymak yarıyor mu yoksa gereksiz mi onu merak ediyorum. Depo 30 tlye doluyor 15 TL katkı parası istediler attırmadım ama ara sıra alsam fayda eder mi bilgisi olan var mı

qıp
22 Ekim 2017, 20:47
30tl ye 15tl katkı
yakıtı bozar

gerekirse katkılı al

thedarkfire
22 Ekim 2017, 21:14

Katılıyorum benimde favori yakıtımdır.