PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MT-07 VS SUZUKI SV650A (Karşılaştırma) (Kullanıcı Yorumu) (Video)

Lightning
17 Eylül 2016, 20:02
Herkese uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,

ikimizinde kullanıcısı olduğu Bu cici makinelere bir karşılaştırma videosu daha doğrusu bir kullanıcı incelemesi videosu çektik,
sizlerle paylaşmak istedik,

Şimdiden iyi seyirler dilerim..

https://www.youtube.com/watch?v=SCFTAusp2sw

shooter1
17 Eylül 2016, 20:20
suzuki nasıl çalıştı öyle dokun bırak saniye bile değil

Carbondioxid
17 Eylül 2016, 20:44
suzuki nasıl çalıştı öyle dokun bırak saniye bile değil

Easy start tejknolojisi , yinede vlog sahibinin şaft'lı dokundurması hojdur , banada nasib olsun dileğim (gs istemyom ,yinede yan cebime :p )

osariyer
17 Eylül 2016, 20:56
Çok başarılı bir video olmuş. Bu iki motosiklet hakkında bilmediğim şeyleri öğrenmiş oldum. Yeterli tecrübeye sahip olduktan sonra yoluma suzuki sv650 ile devam edeceğim sanırım.

Shrieker
17 Eylül 2016, 22:37
MT'nin o gidon bağlantı hadisesini ilk defa duyuyorum. Gerçekten kontra verirken ani uygulanan kuvveti sönümlüyorsa acaip saçma olmuş. Ha keza frenlerken esneme hissiyatı varsa yine o ekten dolayı, o bin kat daha saçma. Sert frenlemede ön lastik ne yapıyor sürücü nasıl haberdar olacak o zaman?

Ben ne anladım bu işten. Ufak tefek sıkıntı diyerek geçiştirilebilecek şeylermiş gibi gelmedi bana.

Shamy
17 Eylül 2016, 23:14
Mt ile SV karsilastirilacak motosikletler degil. MT resmen guvensiz, dandik bir ucube, SV efsane bir motor onun yaninda.

*Heka
17 Eylül 2016, 23:23
MT Doğan, SV Mercedes.
Karşılaştırın bol bol bunlarıda motosiklet nedir ne değildir öğrensin camia.

ermanay
18 Eylül 2016, 00:39
Benim mt-07 'nin gidonu mu gevşedi acaba diye düşündürmüştü bu esneme. Ne gibi zararı olur bilmiyorum ama motosikleti ileri geri iterken bile esniyordu.

tinerci
18 Eylül 2016, 01:47
Mühendis çizmiş, alüminyum enjeksiyon makinesi çalışmış, plastik enjeksiyon makinesi çalışmış, montajı yapılmış, denenmiş, seri üretime geçilmiş ama bizim akıllılar kadar düşünmemiş aptal Japonlar vah vah.

berkay3212
18 Eylül 2016, 01:54
Mühendis çizmiş, alüminyum enjeksiyon makinesi çalışmış, plastik enjeksiyon makinesi çalışmış, montajı yapılmış, denenmiş, seri üretime geçilmiş ama bizim akıllılar kadar düşünmemiş aptal Japonlar vah vah.

O zaman mühendisler herşeyi 4/4 lük yapmıştır. Kimse motorları inceleyip, eleştirmesin.

motorcu48
18 Eylül 2016, 02:20
allahtan bu klasmana bajaj vb. gıremıyorda kaliteli motorların karşılastırmalarını ızliyoruz

dovahhkin
18 Eylül 2016, 03:25
Telefonun kota bitik mesajim dursun dukkanda izlicem

Simdiden emeginiz icin sagolun

hasmet
18 Eylül 2016, 05:09
Elinize sağlık.

Keşke "senin motosiklet, benim motosiklet" yerine SV veya MT deseydiniz, de anlasaydık hangisinden bahsettiğinizi.

Bir de bu 4 silindir fetişi nedir yahu? Yüksek hacimli ve kaliteli iki silindir (Ducati, KTM, Honda RC51) deneyimi sınırlı olduğu için herhalde forumda...

Lightning
18 Eylül 2016, 10:12
Elinize sağlık.

Keşke "senin motosiklet, benim motosiklet" yerine SV veya MT deseydiniz, de anlasaydık hangisinden bahsettiğinizi.

Bir de bu 4 silindir fetişi nedir yahu? Yüksek hacimli ve kaliteli iki silindir (Ducati, KTM, Honda RC51) deneyimi sınırlı olduğu için herhalde forumda...

Aslında, videonun başında hangi motorun kime ait olduğundan bahsettik ama belirli bir süre sonra sen ben muhabbeti dediğiniz gibi algıda değişebiliyor. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Telefonun kota bitik mesajim dursun dukkanda izlicem

Simdiden emeginiz icin sagolun

Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Bajaj'da mühendis elinden çıkıyor öbürleri de, mühendisler herşeyi 4/4'lük yapsalardı, o zaman hiç bir elektronik cihaza veya programa sonradan update gelmezdi yanlış mıyım? ki bizzat kendim kullanıyorum MT-07'yi. Esniyor arkadaşım o gidon esniyor sert kontra verirken daha bir uğraştırıyor ki bunu dile getiren sadece biz değil neredeyse tüm MT kullanıcıları.

Mexico
18 Eylül 2016, 10:33
Tasarım olarak mt önde bence. Sv biraz retro olmaya çalışmışta becerememiş gibi. Parça fiyatlarınada bakmak lazım.
Vergi olarak sv önde ama sırf tipi yüzünden mt alırdım ben olsam.

emrekulahli
18 Eylül 2016, 12:40
çok teşekkürler emeğinize sağlık.benim gibi yeni giriş yapacakların en çok araştırdıkları motosikletler.yanınızda monster 696 olaydı bir de tadından yenmezdi benim için.

Green Arrow
18 Eylül 2016, 13:05
çok teşekkürler emeğinize sağlık.benim gibi yeni giriş yapacakların en çok araştırdıkları motosikletler.yanınızda monster 696 olaydı bir de tadından yenmezdi benim için.

Monster 696 artık üretilmiyor koymanın pek bir anlamı yok bence. Bu iki alternatif arasında her noktada tercihim Suzuki olur. MT07 güven veren bir motor değil maalesef, yalnızca iyi gidiyor.

emrekulahli
18 Eylül 2016, 13:44
Monster 696 artık üretilmiyor koymanın pek bir anlamı yok bence. Bu iki alternatif arasında her noktada tercihim Suzuki olur. MT07 güven veren bir motor değil maalesef, yalnızca iyi gidiyor.

evet bu ikisi arasında mantıklı olan seçim suzuki olur mutlaka.mt 7 görünüşüyle ilgi çekiyor sanırım bu yüzdende iyi satıyor gibi çok görür olduk.monster benim için seçenekler arasında üretilmesede,bence iki silindirler arasında yeni giriş yapacak çoğu kişi monster ı da değerlendiriyor.herkes sıfır alamıyor ki bu meretleri sonuçta.

Lightning
18 Eylül 2016, 19:29
İyi dilekleri için tüm arkadaşlara teşekkür ederim,

@emrekulahli MT görünüş olarak dediğiniz gibi daha modern ve fiyat olarakta biraz daha altta, 696 gerçekten hoş kendine özel hatları olan bir motor fakat servis fiyatları bakımları çok sıkıntılı gelmişti mt'den önce bakarken.

Coorai
30 Eylül 2016, 10:43
Hocam internet olduğunda ilk işim bunu izlemek olacak. Henüz izlememe rağmen emeğinize sağlık.

Gurnarsson
30 Eylül 2016, 11:08
Suzikinin şu an itibar iile meşhur alışveriş sitesinde bu modelinin ülke geneli toplam satışı 6 ,ikinci eli niye bu kadar az acaba.

ZümeR
30 Eylül 2016, 11:11
Video çekiliyor konuşmalara bakarmısın ?
Benim ki şöyleyken, senin ki böyle..

Arkadaşım gizli özne ne ? MT mi suzuki mi ? Sen kimsin seninki hangisi ?

Benimkinde pegler kısa seninkin de bıdı bıdı bıdı...

Yarıda bıraktım izlemeyi.

Bu şekilde çekim, kayıt, sunum olmaz. Zihinsel olarak izleyiciyi yoran bir konuşma olmuş.

Bu karşılaştırma olayını sadece videoyu hazırlayanlar algılayıp anlar..
MT-7 sahibiyim ben bile anlamakta zorlanırken, MT sahibi olmayan zaten hiç anlamaz.

fedos
30 Eylül 2016, 11:22
Alım yaparken seçenekler bu iki motor ise, Masaya bir çok etken yatırıyoruz. En başta fiyat geliyor tabii.
Bir çok kriter karşılaştırıldığında MT-07 her zaman ağır basacaktır. Piyasa da bunu doğruluyor zaten :)

A.Volkan
30 Eylül 2016, 12:16
Mt ile SV karsilastirilacak motosikletler degil. MT resmen guvensiz, dandik bir ucube, SV efsane bir motor onun yaninda.

Videoyu evde izleyeceğim. Emeğe saygı duyarak saygılarımı sunuyor ve elinize sağlık diyorum.

Ancak Usta MTO7 ile ilgili yorumunuz süper ! Bana göre de gördüğüm en çirkin motorlardan biri!::arrow:: SV'yi yakından inceledim. Gerçekten kıyaslanacak motorlar değil.