PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bana göre uzun yola çıkmalımıyım ?

iskender123
17 Eylül 2016, 19:41
Herkese merhaba, benim mondial 110 cc bi cub motorum var bilirsiniz çok soru sormustum teknik servis olarak,şuan hâlâ karbutatorden benzin atma sorununu cozemedim ,subaplarin yandigini yukariya basinc yaptigini idda edenler oldu , motor silindir piston degiseli 2 Bin kmde suan ,pazartesi ust kapagi degistircem hem egzoz manimoldunun orasi kirik hemde subaplar filan degismis olsun diye 70-80 lira bisey,benim derdim şu , bu motorla ben tamir olduktan sora 500 km yol yapabiliiyim kaç km hizla gitmem lazim duz yolda son gaz 100 yapiyo boyle son gaz gitsem ne kadar dayanir yanima ne almm lazim gelir kenardan kenardan gideyim diyorum ?

MeNGuC
17 Eylül 2016, 19:44
80 90 km hız her 100 km rede bi 3 5 dk mola vererek rahat gidersin lastik kiti var siprey onu al lastik patlarsa diye benden bu kadar :)

iskender123
17 Eylül 2016, 22:46
80 90 km hız her 100 km rede bi 3 5 dk mola vererek rahat gidersin lastik kiti var siprey onu al lastik patlarsa diye benden bu kadar :)

Abi motor çok ısınıyo,benim parcacida bisey gördüm yag sogutucu dedi küçük sırınga gibi bi karis borulari filan var onun hakkinda bilgin varmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Motor çok ısınınca taka taka taka taka diye ses geliyor

Bay Balta
17 Eylül 2016, 23:13
Yanında yedek motosiklet bulundur :queen:

iskender123
18 Eylül 2016, 12:35
Doğru diyon :-D 😂 😂😂 egzantirik zincirinden sanirsam ses te , cunku bala boldu gergisini degiştirirsem duzelir zannimca

emo59
18 Eylül 2016, 14:40
60 km hızı geçme derim, 500 km demişsin de yol şartlarıda önemli. bizim ekipte 150 cc 2.000 km de falcon vardı. karadeniz turunda tırmanışlarda epey derin derin soluklar yaşadı:) ama motor sıfırdı yani senin motor birazda sorunlu. 30 dk bir mola ver sen bence.

something123
18 Eylül 2016, 17:50
Yahu bisi olursa cok eziyet olmaz mi cekici falan, bilmiyorum yani mantigim guvenmedigim motorla bilmedigim uzun yola gitmem.. gene sen bilin tabiisi :)

banro
18 Eylül 2016, 22:07
Motorun sağlamlığından emin olursan git, şüphen varsa gitme. Yolda kalırsan, sıkıntısı çok olur.

raindays
18 Eylül 2016, 22:12
motora güveniyorsan ve ekipman hazırsa bas gaza ama o motor yorar baya. o nedenle sağ elinin uyuştuğunu hissettiğinde 10 dk mola versen yeterli olur. hız olarak 90-100 iyidir(Tabi 100 cc lik motor için) hızı kendin ayarlarsın zaten duruma göre. uzun yolda en önem verdiğim konu kıyafettir.

iskender123
20 Eylül 2016, 19:49
60 km hızı geçme derim, 500 km demişsin de yol şartlarıda önemli. bizim ekipte 150 cc 2.000 km de falcon vardı. karadeniz turunda tırmanışlarda epey derin derin soluklar yaşadı:) ama motor sıfırdı yani senin motor birazda sorunlu. 30 dk bir mola ver sen bence.

Hobaaa :D 60 ı geçme ne demek :D bizim traktör yapiyo zaten o kadar abi naptin 😂 :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:11 ----------

Yahu bisi olursa cok eziyet olmaz mi cekici falan, bilmiyorum yani mantigim guvenmedigim motorla bilmedigim uzun yola gitmem.. gene sen bilin tabiisi :)

Motor şöyle şehir içinde mesela anayollar var düz geniş tapagaz biniyom mesela acil bi is oldumu,yarim saat böyle bindimmi ışıkta beklerken taka taka ses geliyo nerden gelir ne bk yer anlayamadim tek şüphem bu karbutatorden tahliye den benzin atiyo ama o onemli değil zaten kokluyo mootr benzini :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:13 ----------

Motorun sağlamlığından emin olursan git, şüphen varsa gitme. Yolda kalırsan, sıkıntısı çok olur.
Hemde işten kalırım en iyisi güzel bi tamire sokmak da , mootora biniyom maşallah canavar gibi kalkisi gidişi uzun yolda ne yapar bilmiyom işte sonucta hep düz gitmicez dağ bayir cikariz yokus ineriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:15 ----------

motora güveniyorsan ve ekipman hazırsa bas gaza ama o motor yorar baya. o nedenle sağ elinin uyuştuğunu hissettiğinde 10 dk mola versen yeterli olur. hız olarak 90-100 iyidir(Tabi 100 cc lik motor için) hızı kendin ayarlarsın zaten duruma göre. uzun yolda en önem verdiğim konu kıyafettir.

Kiyafet bi montum eksik , onu almistim hepsiburadadan,prohel 3002 , on havalandirma fermuarirnin ustunden sökülmeye basladi geri verdim şimdi paramda pek kalmadi , diger ekipmanlarim tamam , eldiven dizlik bot gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

Yag aldim bugün 10-40 castrol , egzantirik zinciri ve gergisi 5er liraymis

aonal
21 Eylül 2016, 12:34
Kardeş bence hiç çıkma motosiklet yolda sıkıntı çıkartıp sana binmeye kalktığında fena zor oluyor resmen başına dert

iskender123
23 Eylül 2016, 09:08
Vazgeçtim bu aletle bakkala gidilmez