PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor almaya gidiyorum :)

Crixa
17 Eylül 2016, 14:21
Merhaba abilerim ablalarım arkadaşlarım cuma günü zealsun zs 150 19 chooper mı satıp model yükseltmek için yarın gece otobüsle ısparta'dan izmire gidiyorum.Yarın Allahın iziniyle inşallah rks 250 cruiser alıp ıspartaya dönüş yapmayı pilanlıyorum çok heycanlıyım :) montumu eldivenimi yanıma aldım bugün yamaha bayisine gidip mt revange kask alıcam. aliexpress den sipariş ettiğim eken h9 action kameram pazartesi salı günü arası gelcek keske o geldiğinde gidebilsedim çekim de yapardım.

Sormak istediğim sorular var

*Pilaka 35 sizce 32 yapmalımıyım sigorta'da daha uygun çıkarmı
*Aldığım motor 2013 model 7 binde bakım yeni yapıldı dedi motor çok temiz duruyor motora baktırmalımıyım
*Uzun yol yapıcağım için ne olur ne olmaz yanıma almam gereken eşyalar varmı

şimdiden çok teşekür ederim seviyorum sizi motorsiklet.net ailesi

pea
17 Eylül 2016, 14:29
Türkçe sözlük ve imla kılavuzu alın motor yerine.

Coorai
17 Eylül 2016, 14:56
Kardeşim öncelikle hayırlı olsun. Kazasız belasız sürmen dileğiyle.

Sakın ola plakayı 32 yaptırtma :) Bırak 35 olarak kalsın.
En azından bir ustaya göstersen uzun yolda seni üzecek mi üzmeyecek mi bilirsin.
Zincir yağı, lastik tamir kiti ve mümkünse 1 buji al. Hiçbirini almasan da olur ama ben ne zaman uzun yola çıksam bu 3 lü yanımda olur.

sey_47
17 Eylül 2016, 14:56
Motora baktir tabi anlamiyorsan.
Bakim yaptirdim dedigine inanma, gidince yaptir bakimini.
Plakayida 32'ye cevir, ucuz ciksin.
Yanina alman gerekenler de sana kalmis.

Edit: 35 kalsin diyen arkadas, nedenini bi aciklasin.

trapmania
17 Eylül 2016, 15:00
Tek tavsiyem acele etmeden gelmeye bak çünkü daha motoru tanımıyorsun dikkatli olmanda fayda var.

whitedeamon
17 Eylül 2016, 15:08
Kesinlikle motora baktır

AKD
17 Eylül 2016, 15:11
zealsun zs 150-19 Çinli midir?

Coorai
17 Eylül 2016, 15:13
İş yoğunluğundan 34'e çevirecek diye algılamışım. Kusura bakılmasın. Sigorta açısından fark çıkacaktır elbette 32'ye çevirirsen iyi olur.

myagdi
17 Eylül 2016, 15:18
Satıcının sözüne çok güvenme, mutlaka yola çıkmadan önce bakım yaptır.
Yanında zincir yağı bulunsun. 1 depo benzin bitirince zincirini de yağlarsın.
Bir de, huyunu suyunu bilmediğin motora atlayıp direkt otobana çıkma. "Kaç basar acaba" sorusunun cevabını sonraya bırak. Bir 50-100 km'yi tali yollardan git ki motorun fren hissine, viraj hissine falan alışmış olursun.

Crixa
17 Eylül 2016, 16:01

Senin gibiler hevesimi kursağımda bırakamaz yazımı beğenmediysen yorum bile yapma

U.KALKAVAN
17 Eylül 2016, 16:06
Yukarıda zaten yapman gerekenleri yazdıkları için bize hayırlı olsun demek kalmış. Kazasız belasız güzel günlerde kullan güzel kardeşim bizde seni seviyoruz. :rendeer:

Not:pea bir gün seninde olur üzülme çok. :)

Crixa
17 Eylül 2016, 16:17
Aynen zealsun zs150 19 çinlidir 150 cc lerde iyidir ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

son gaz gelmeyi düşünmüyorum zaten 80 90 100 önce motora alışmam lazım tepkimelerini öğrenmem lazım sonra daha güvenerek sürerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Herkeze teşekürler şuan nasıl olduğumu siz de çok iyi biliyorsunuzdur çok heycanlıyım pazartesiyi iple çekiyorum. şuan asıl düşündüğüm 32pılaka yapayım mı yapmayım mı

Osm@n
17 Eylül 2016, 16:59
şuan asıl düşündüğüm 32 pılaka yapayım mı yapmayım mı
Hatay'a yerleş 31 olsun.

shooter1
17 Eylül 2016, 17:11
şimdiden hayırlı olsun

rebirth
17 Eylül 2016, 17:17
Merhaba abilerim ablalarım arkadaşlarım cuma günü zealsun zs 150 19 chooper mı satıp model yükseltmek için yarın gece otobüsle ısparta'dan izmire gidiyorum.Yarın Allahın iziniyle inşallah rks 250 cruiser alıp ıspartaya dönüş yapmayı pilanlıyorum çok heycanlıyım :) montumu eldivenimi yanıma aldım bugün yamaha bayisine gidip mt revange kask alıcam. aliexpress den sipariş ettiğim eken h9 action kameram pazartesi salı günü arası gelcek keske o geldiğinde gidebilsedim çekim de yapardım.

*Aldığım motor 2013 model 7 binde bakım yeni yapıldı dedi motor çok temiz duruyor motora baktırmalımıyım

*çıkmaz
*baktırmalısın
*var

yürekçe
17 Eylül 2016, 17:32
Hayırlı uğurlu olsun.
Çok mutlu olsan da, gerginliğini farkındayım.
150-19 gibi bir makineden rks250 ye geçiş müthiş fark yaratacaktır. Yillaarr önce 125 lik cinliden hyo gv250 ye geçtiğimiz gün, sanki uçak kullanıyorum gibi hissetmiştim :)

Sık sık dinlen
Lastik tamir kiti al
Forumdan İzmirli arkadaşlarla iletişim kurmaya çalış, orada tanıdık bir ustaya gidin
Yalnız motora değil, her yerine baktir. Lastik, amortisör vs.. mümkünse iletişim kurana dek ertele derim ama uymazsin sanirim.
Yanına 2 litrelik bir şişede benzin gotur. İstanbul mersin arası ben ne rezillikler yaşadım. Sırt çantası, bir buji ve çikolata, bisküvi, su ;)

Hadi bakalım, resimleri bekliyoruz, beni de hetecanlandirdin.

Tekerin düz bassin, hayırlı olsun...

whitedeamon
17 Eylül 2016, 18:02
Evet hem motorun hem yolun ,ara ara durduğun yerde,manzaralarda fotoğraf istiyoruz benden atmak nasip olmadı.Şimdi içinde korku olmasın diye nedenini yazmıyorum senden bol bol bekliyoruz

Crixa
17 Eylül 2016, 22:16
Hayırlı uğurlu olsun.
Çok mutlu olsan da, gerginliğini farkındayım.
150-19 gibi bir makineden rks250 ye geçiş müthiş fark yaratacaktır. Yillaarr önce 125 lik cinliden hyo gv250 ye geçtiğimiz gün, sanki uçak kullanıyorum gibi hissetmiştim :)

Sık sık dinlen
Lastik tamir kiti al
Forumdan İzmirli arkadaşlarla iletişim kurmaya çalış, orada tanıdık bir ustaya gidin
Yalnız motora değil, her yerine baktir. Lastik, amortisör vs.. mümkünse iletişim kurana dek ertele derim ama uymazsin sanirim.
Yanına 2 litrelik bir şişede benzin gotur. İstanbul mersin arası ben ne rezillikler yaşadım. Sırt çantası, bir buji ve çikolata, bisküvi, su ;)

Hadi bakalım, resimleri bekliyoruz, beni de hetecanlandirdin.

Tekerin düz bassin, hayırlı olsun...

Beni çok iyi anladın asıl sevincim rks 250 cc ye geçmek zaten zealsun dan sonra baya değişik olucak benim için. aksiyon kameram salı günü elime geçicek vlog çekimlerine başlıcam inşallah kameram şuan elimde olsaydı dönerken kayıtlar tutacaktım.

yürekçe
18 Eylül 2016, 00:23
Sabırlı ol. Zaten bence daha iyi olmuş kameranın olmaması. Hem kamerayla uğraş, hem motoru tanımaya çalışıyorum derken sorun yasayabilirdin. Allah korusun, hadi iyi Haberlerini bekliyorum.

something123
18 Eylül 2016, 00:25
Oncelikle bize de sordugun icin tsk ederim su motorun sadece abilere ait olmasina tahammul edemiyorum..
Sonrasinda 7000 km diyorsun ama bunu kintrol ettir şasi nosuyla kaza vs varmi bakiliyor tramer kaydi bunuda bir gozden gecir ve bir ustaya mutlaka goster arkadaslarda solemis zaten :)

Crixa
18 Eylül 2016, 14:43
Kameram da bugün ısparta şubesine girmiş aksi işte pazar kapalı alamıom bugün alabilsem geceye kadar kamerayla uğraşırdım ne se sağlık olsun bu 3 cü cruiserım olucak ilk de fa bunda heycanlıyım

infernus
18 Eylül 2016, 14:58
hayırlı olsun. plakayı 32 yaptır sigorta daha uygun olur.

karaca3
18 Eylül 2016, 15:32
yeni motorun hayırlı olsun.motordan anlamıyorsan motoru bir ustaya göstersen iyi olur.
onay alıncada dikkatli bir şekilde yola çık .arkadaşlar yanına alman gereken gerekli şeyleri yazmışlar

dovahhkin
18 Eylül 2016, 15:39

https://i.ytimg.com/vi/Q1ydPLuUGG0/hqdefault.jpg

Dostum her şekilde bir ustaya sordurmandan yanayım.

plaka 32 her türlü düşük çıkacaktır 110 lira fark a değer değiştir.

İlk defa uzun yol yapacaksan Kendine söylemen gereken şey;

En kötü biraz paran gider motosikletini çektirirsin. Diğer herşey hallolur Olurda başına birşey gelirse sıkma canını endişe yapma.

Şarz aleti,fitil yeterli olacaktır. Bahsettiğin motosiklette pek sorun cıkacağını düşünmüyorum

şimdiden hayırlı olsun senin adına sevindim :)

cagiran
18 Eylül 2016, 15:50
*çıkmaz
*baktırmalısın
*var

Ne kadar karizmatik keşke herkes senin gibi olabilse

dovahhkin
18 Eylül 2016, 15:54
Nre kadar karizmatik keşke herkes senin gibi olabilse

+1

http://store.donanimhaber.com/34/09/14/340914CEBBE438AA50A7EA6982C6941E.jpg

rebirth
18 Eylül 2016, 17:03
Ne kadar karizmatik keşke herkes senin gibi olabilse

Ok.

_______

Crixa
20 Eylül 2016, 08:53
İzmir'den motorumu getirdim 150 cc den sonra 250 çok iyi geldi ama 110 geçemedi motor bi bakıma götürcem depoyu 57 tl fulledim 475 km yaptı.toplam 505 km yaptım ıspartaya.

levent3410
20 Eylül 2016, 09:09
Hocam devaaaaam et yanına gerekli ekipmanı aldın mı.Birde usta yola gidiyorum .bak şuna dedin mi?:::::Gerisi teferruatın taaaa daniskası (lütfen makineye alış.....YOLU OKU, DUYULARINLA HİSSET HER TÜRLÜ GİDERSİN ...İYİ VE DUYARLI OL makineyle bütünleş tekrar ediyorum çok çok uzun yol yapmış biri olarak YOLU OKU...İYİ YOLCULUKLAR

Crixa
20 Eylül 2016, 10:37
montum eldivenim kaskım vardı ekipman olarak frene alışamadım çok sert dokun kayıyor teker iyi değil.arabalarla kendime hep bi takip mesafesi bırakarak geldim çünki ani firenime güvenemedim toplam 8 9 mola verdim ortalama 5 dk molalar foto çekmek isterdim ama telin sarjı bitti.ustaya motoru götürmedim gittiğimde motor soğuktu tek marj çalıstı motoru dinledim sonra notere gittim tek marjla 505 km geldim benim zealsun dan sonra buna binmek esekden ınıp ata bınmek gıbi birşey rks250 cruiser iyi ki almışım gücü duruşu ve yol tutuşu çok güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

http://i.hizliresim.com/znGV86.jpg (http://hizliresim.com/znGV86)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

http://i.hizliresim.com/lEQyob.jpg (http://hizliresim.com/lEQyob)

antilop_skul
20 Eylül 2016, 10:39
hayırlı olsun motorun kazasız belasız kullan . kac gördün otobanda en son :cherry:

Crixa
20 Eylül 2016, 13:21
110 geçmedi bakım yaptırıp denicem 140 gormesi gerekio en kotu