PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Millet tişörtle ve kasksız nasıl motor sürüyor

Emremash
16 Eylül 2016, 15:07
Arkadaşlar dün gece eve geç saate döndüm bu yüzden hava soğuktu. Üzerimde hırka ve içimde kalın tişört vardı. Kask olmasına rağmen suratım üşüdü ve titreyerek geldim resmen eve. Şu an ishalim ve devamlı karnım gurulduyor, ben anlamıyorum bu insanları kasksız hadi bırak ekipmanı hırkasız bile incecik tişörtle nasıl motor sürüyor...

whitedeamon
16 Eylül 2016, 15:09
Egoyu okşayınca bi ısınıyorlar ki sorma

something123
16 Eylül 2016, 15:15
http://i.hizliresim.com/jB6qam.jpg

bunu yazıp motor sürüyorlar sen bilmio musun yoksa?
dene mutlaka :)

Coach_k
16 Eylül 2016, 15:22
Motorun rüzgarı üşütmez, eğer banyodan vs çıkıp ıslak saçla nemli vücutla binmezsen, senin rahatsızlığın sebebi başka bir şey olabilir

whitedeamon
16 Eylül 2016, 15:30
Motorun rüzgarı üşütmez derken neye dayanarak bu açıklamayı yaptın.

Mengu16
16 Eylül 2016, 15:38
Motorun rüzgarı üşütmez, eğer banyodan vs çıkıp ıslak saçla nemli vücutla binmezsen, senin rahatsızlığın sebebi başka bir şey olabilir
Ankarada incek bulvarında gece saat 10'dan sonra 80km üzeri bi hızla tişörtle motora binmeyi bi denemenizi isterim :) Temmuz ayında bile üşütüyor.

dovahhkin
16 Eylül 2016, 15:41
http://akimg3.ask.fm/assets2/012/725/030/912/normal/sanane.png

SİYAH İNCİ
16 Eylül 2016, 15:43
Soğuğa delikanlılık yapılmaz

zaferce
16 Eylül 2016, 15:43
http://galeri12.uludagsozluk.com/500/beyle_577203.jpg

Hondolog
16 Eylül 2016, 15:48

Oluyor mu öyle :)

freewill
16 Eylül 2016, 15:52
Motorun rüzgarı üşütmez derken neye dayanarak bu açıklamayı yaptın.

isviçreli bilim adamları söylemiştir :mrgreen:

keremkrmn
16 Eylül 2016, 15:55
:bounce:Delikanlı adam üşümez!!! (Kadınlar hakkında fikrim yok):sunny:

whitedeamon
16 Eylül 2016, 16:02
Yazılabilecek onca şey olmasına rağmen küçücük bir not:Kimsenin metebolizması aynı değildir senin üşümediğin yerde adam tir tir titrer

DKN
16 Eylül 2016, 16:35
beyle..

https://www.youtube.com/watch?v=SVhbOt8V-3s

bugrakoc
16 Eylül 2016, 16:35
Motorun rüzgarı üşütmez

Son zamanlarda okuduğum en boş, saçma, ve yanlış şeyi yazdığın için seni tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Mengu16
16 Eylül 2016, 16:46
Yazılabilecek onca şey olmasına rağmen küçücük bir not:Kimsenin metebolizması aynı değildir senin üşümediğin yerde adam tir tir titrer
Ben herkesin üşüdüğü yerde kolay üşümem, adeta yanarım ama motorun rüzgarına da karşı koyulmaz. O kadar değil

Tefoo
16 Eylül 2016, 16:53
ben nisandan beri deri montla kullanıyorum, rüzgar geçirmiyor. şuan bile gece 12de soğuk oluyor istanbulda hele de tüneller buz buzzz

hasmet
16 Eylül 2016, 17:15
Serin havada yüksek hız dondurur. Bir kerede başıma geldi, hayatımda o kadar çok üşümemiştim.

Sıcak havada hiç bir şey olmaz. Zaten file ceketim se rüzgarı olduğu gibi içeri alıyor. Eskiden Tshirt'le de çok kullandım.

Erhan Tosun
16 Eylül 2016, 19:40
Arefe günü sabaha karşı 4:30 da 20 km yol gittim tabiri caizse, it gibi titredim tişörtle (dizlik dirseklik vardı) robo cop gibi olmuşum kendimi kasmak dan öğlen de gelirken piştim sıcaktan.

SAZMAN
16 Eylül 2016, 20:41
Ben yıllarca gece çalıştım, 1998/2008 arası 10 yıl boyunca saat 20/21 gibi işe gidip, 3/4 gibi eve döndüm. Para sıkıntısından, Yalnız yaşadığımdan, korumalı mont, pantolon, ön cam falan alamadım. Bu arada 10 yıl tamamı Fethiye de kullandım. Kışın geceleri kat kat giyinmemize rağmen titreyerek eve gelirdik. Rüzgarın gireceği delikleri kapatmak gerekli. Ama yazları tam tersi askılı t-shirt şort, parmak arası terlik takunya vb. oluyor sıkıntı değil. (Ekipmansız sürmeyin yanlış !!!)
Şimdi sürücüler daha şanslı, eskiden paran olsa da bulamazdın ekipman. Yün battaniyeden diz örtüsü, büyük boy çöp poşetinden yağmurluk ve pantolon yapmayı öğretti bize yokluk.

Artistik yapmayın, ekipmanı giyin, adamın asabını bozmayın, bulup bunuyorsunuz. Kolunuza markalı kaskı geçirip iki büklüm reyzik motura biniyorsunuz, kafada bandana, elde kask, kulağında büyük boy kulaklıkla müzik dinleyerek süren gördüm. Abi, Motor mu tehlikeli, araba mı tehlikeli? Hayır abicim sana motor tehlikeli.

Şaka bir yana sonuç olarak: 10 yıl boyunca edindiğim gece soğuk sürüşü tecrübesine göre, DAHA YAVAŞ GİT, DAHA AZ ÜŞÜ.

Darkfriairs
16 Eylül 2016, 20:44
Sağlık şakaya gelmez. Dikkat etmek lazım.

something123
16 Eylül 2016, 20:56
Siz usumezseniz bizde usumeyiz len! Bi sidik yarıstirmam lazımdi :))

Mengu16
16 Eylül 2016, 22:53
Siz usumezseniz bizde usumeyiz len! Bi sidik yarıstirmam lazımdi :))
Abla sizin zaten üşüseniz de giydiğiniz kıyafetler olduğunu biliyorum :) Üşümezsiniz o yüzden.

hirosche
17 Eylül 2016, 01:43
Herkes farkli hava kosullarinda usuyebilir. Ben de cok usuyen biri degilirimdir. Tek usudugum zaman subat 10 civari Ankara'da Yasamkent Batikent arasi yaklasik 10 km yolda gece saat 02:00 civari yaptigim yolculukta direksiyonu birakip kendiliginden motorun gittigi zaman. Oyle titredimki gidonu sabit tutamadim. Onun disinda pek hatirlamam.

U.KALKAVAN
17 Eylül 2016, 07:14
Emeklilikten önce motosiklet kullanmaya başlayan her erkek, slim fit beyaz t shirt giymiş ve kaskı koluna takmıştır.

Not: 2007 den önce riva plajına bunları yapmayanı almıyorlardı. :)

gungenir
17 Eylül 2016, 09:11
Abla sizin zaten üşüseniz de giydiğiniz kıyafetler olduğunu biliyorum :) Üşümezsiniz o yüzden.

Üşümeyen kadın?
Ben inanmam öyle bir şeye ama varsa heykeli dikilir.
Temmuz ayı gecesi karabasanlar içinde uyanıyorum, ter içindeyim. Pencereler kapalı, hanım arkadaş kapatmış...
Neden? "Üşüdüm"
Hayır 40 derece sıcakta, insanların sıcaktan uyuyamadığı zamanda üşümek... İnanmak zor ama yaşanan bu.

something123
17 Eylül 2016, 09:14

yigitliğe sey surdurmeyiz, aynen gece falan dısarı cıkıosak erkek arkadaş, eşle, kesin bir kavgalık giyinmişliğimiz vardır, olmalıdır, aslanların burası benim bölgem diye işemesi gibi bişey bu sanırım :)
o büyük kavgayı her kadın yapmıştır :)

P.S: hava soudu şaka maka, sabah buffsız çıktım ve üşüdüm.. yalan sölemiyim şimdi üşüyorum len :)

banro
17 Eylül 2016, 09:54
Uzuuun uzun yıllar önce, bir Kasım sonu, öğleden sonra Denizli'den Dalaman'a o dağlarda soğuktan tir tir titreyerek gelmiştim. Tam teçhizat vardı, rüzgarın girdiği 3-5 yer varmış o bile yetti.Kask ile mont yakasının birleştiği yerden, kısa eldiven vardı, bileklerden, bot ile pantolonun birleştiği ver, pantolon kısa kaldı, bileğin üzeri açıkta .Hatta çıtçıtlar aşınmış, oralardan bile soğuk giriyordu. Normalde soğuğa dayanıklı insanım. Kışın bile kısa kollu tshirt giyer üzerine mont giyerim ama soğuk soğuktur, şakaya gelmez.

Olcay Avşar
17 Eylül 2016, 10:25
Motordaki soğuğun şakası olmaz, "biraz üşüdüm ama geçti ohh ısındım" demekle bitmiyor. İç organlara hasar verebilirsiniz, acısı çok ileriki yaşlarda çıkar.

Özellikle dizlik kullanımı göz ardı ediliyor, dizlik sadece düşme anında korumaz. Motora bindiğiniz süre boyunca diz sağlığınızı da korur.

telike
17 Eylül 2016, 10:45
Kış günü gezerken bir keko ile karşılaştım yolda. Kask kolda takılı. Suratı soğuktan donmuş kaşlarından sarkıt inmiş aşağı. Işıkta durduğumuzda kaskı kafana takarsan kafadan soğuk almazsın dedim. Sağol dedi taktı. Gerizekalı bunlar. Kafaları basmıyor valla. Çok süper zekice bi gikirmiş gibi teşekkür etti. Bunu düşünemeyecek insanlar işte.

Emremash
17 Eylül 2016, 18:11
Valla nasıl güldürdün anlatamam Allah senide güldürsün :)

Aquaium
18 Eylül 2016, 10:47
http://akimg3.ask.fm/assets2/012/725/030/912/normal/sanane.png

Keşke bunu yoruma yapıştırmak yerine hiç yorum yazmasaydın...

jimi_hendrix
18 Eylül 2016, 11:21
O üşümeyen arkadaşları temmuz ayında öğle saatlerinde antalya ve adana arası sahil şeridinin herhangi bir noktaasına bekleriz.