PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önceki sistemde A2'ye sahip olan kişi yeni sistemde hangi ehliyet sahibi olur?

TheWitac
16 Eylül 2016, 05:18
Merhaba arkadaşlar. Siteyi ve diğer forumları araştırmama rağmen soruma net olarak bir cevap bulamadım öncelikle daha önce konusu vs. açıldıysa affınıza sığınıyorum.

Ben Aralık 2015 yılında A2 ehliyetimi çıkarttım. Haziran 2015'te de B ehliyetimi çıkarttım.(Bilmiyorum B ehliyet bir şey fark eder mi.) Yani ehliyetim eski düzene göre olan ehliyetlerden. Şimdi yeni yasa çıktığı için ehliyetimizi yenilememiz gerekiyor diye biliyorum. Ve yeni yasaya göre de motorsiklet ehliyetleri A-A1-A2 olarak ayrılmış durumda. Şimdi sorum şu; Ben ehliyetimi yenilediğimde benim motorsiklet ehliyetim A mı olucak yoksa A2 mi? A2 ehliyetle 600 CC'ye kadar kullanılabiliyor ve ben 1 sene içerisinde Yamaha Dragstar 650'ye geçmeyi düşünüyorum. Ve bu motor da 649 CC. Eğer ehliyetim A2 olsa bile Beygir-Kilo oranına göre Dragstar 650 uyumlu olduğu için bu motora binsem çevirmelerde problem yaşar mıyım?

U.KALKAVAN
16 Eylül 2016, 05:27
http://www.delinetciler.org/resimler/2007/08/651.gif

mfBulut
16 Eylül 2016, 08:41
Direkt A olacak. Kasmaya gerek yok. 1650 cc de sürebilirsiniz.

sey_47
16 Eylül 2016, 08:53
2 yildir a2'n olsa yeter diyecektim de, o yok sende.
Yas kac peki.

TheWitac
17 Eylül 2016, 18:39
Sağolun abiler. :) Yalnız kaynak vs. birşey var mı? Trafik polisiyle, emniyetten biriyle vs. konuşma veya resmi kurumdan açıklama falan? Motor seçimim ona göre olucak valla sonra ileride çevirmede almasınlar motoru altımızdan. :mrgreen::mrgreen:

Hocam valla dediğim gibi Aralık'ta aldım 10 aydır A2 var. Yaş 19. Yaş mevzusundan dolayı aklıma takıldı zaten. Konuyu açarken de yaşı yazmayı unutmuşum sanırsam. :mrgreen: :mrgreen:

mertky
17 Eylül 2016, 18:47
Verilmiş hak geri alınamaz bende sizinle benzer bir durumdaydım ehliyetimi yenilettim şuan her sınıfı kullanabiliyorum

MeNGuC
17 Eylül 2016, 19:03
Hani çok kuruntu yaptın sağlık ocağından ehliyet yenileticem de ücretsiz sağlık raporunu al birde yeni ehliyetlerde oynanmoş resim istemiyorlar fotoculara söyle ehliyet için foto çektircem randevu al ve bankadan 15 20 tl ücret makbuzunu al yenile sen sağ biz selamet