PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtarı kaybettim

Dash_1905
15 Eylül 2016, 22:17
Merhabalar sayın forum sakinleri. Bugün çok kötü bir şey başıma geldi. Sabahtan beri anahtarımı aramadığım yer kalmadı. Lakin bulamadım. Yapacak birşey yok bende kontağa ince tornavidayı sokup kontağı kırarak çalıştırdım motoru. Şu an çay kaşığıyla bile çalışıyor. Yarın yeni kontak alacağım. Lakin kontak almaya gittiğimde motor çalıntı mı diye sorabilirler diye korkuyorum . Sürerek götürürsem ne kadar benzinim olduğunu bilmediğimden benzinim bitebilir diye korkuyorum. Benzin depo kapağındaki kilidi de kırabilirim. Nasıl olsa onunda yenisi alınacak. Benim isteğim sürerek götürmek ama almaya gittiğimde hırsız damgası yemek istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Moralim çok bozuk yardımcı olursanız sevinirim.

Carbondioxid
15 Eylül 2016, 22:19
Ruhsat sizin değilmi ?

Enteresan.....

bindiregandi
15 Eylül 2016, 22:27
ruhsat da sizde olmadığına göre...

bllhlskr
15 Eylül 2016, 22:31
Hocam kontagi niye kiriyosun ki kontagi guzelce söküp anahtarciya gidecektin onlar kontaktan anahtar yapiyorlar.Hem depo kilidi falan degistirmene gerek kalmazdi.

shooter1
15 Eylül 2016, 22:38
niye yedek anahtar yok :silent:
arabın, motosikletin, topcase, bahçe kapısı, bağ evinin hepsinin yedek anahtarları belli bir yerde bulunduruyorum sürekli

Erhan Tosun
15 Eylül 2016, 22:43
İnternet den sipariş verin o zaman 2 günde elinize geçer kimsede bir şey sormaz.

sadraf
15 Eylül 2016, 23:00
Masraf 1 olacağına 5e çıkarmışsın:)

whitedeamon
15 Eylül 2016, 23:46
Ne yapması gerekirdi lütfen yazın da başkası aratınca da doğru bilgiye ulaşsın

Carbondioxid
15 Eylül 2016, 23:51
Ne yapması gerekirdi lütfen yazın da başkası aratınca da doğru bilgiye ulaşsın

Ruhsat/sahiplik ibraz edilip çilingir'e danışılabilinir , servis/ler ile görüşüp durum bildirilip çözüm aranabilirdi.

harun27
15 Eylül 2016, 23:57
Ruhsat varsa neden bu korku ? Kanıtladıgınız sürece sıkıntı yok. Ha inanmadılar mı bi polis cagırır teyit ederler. Tabi korkmaz ve endişelenmezseniz:queen:

whitedeamon
16 Eylül 2016, 00:00
Acelemiz var diyelim birilerini arayacak kadar zaman yok motoru orada mı bırakacağız

bugrakoc
16 Eylül 2016, 00:02
Acelemiz var diyelim birilerini arayacak kadar zaman yok motoru orada mı bırakacağız

Ruhsatın varsa böyle saçma korkular yaşamazsın. İster kontağı kırarsın ister benzin döker yakarsın.

whitedeamon
16 Eylül 2016, 00:30
Ruhsatın varsa böyle saçma korkular yaşamazsın. İster kontağı kırarsın ister benzin döker yakarsın.

Yok hocam öyle değil ya! Yani o an en pratik yapılması gereken nedir?Başımıza böyle bir iş gelse o an ne yapabiliriz

AhmetCan1903
16 Eylül 2016, 00:41
Başka şeyler seziyorum

SenC_an
16 Eylül 2016, 00:48
Eğer zarar vermeden çalıştırmaksa konu , yanınızda takımınız olduğu sürece en fazla 15 dakika sürer.(ss 25) Siz yukarda anahtarı çevirdiğinizde iki yuvarlak plakadan üstteki dönerek alttaki plakayla kontak kurar elektrik sistemi açılır. Anahtar yoksa kilidi alttan açıp iki plakayıda çıkarıp kontak yapar bantlarsınız. (aküden enerjiyi kesin bu işlem sırasında bantladıktan sonra verin) Servise kadar götürür.

Bu benim yaptığım bende nasıl yapılır bilmiyordum açıkçası, daha iyi bir yöntem vardır mutlaka ama bu şekilde hiç zarar vermeden çalıştırabildim motoru.

Dash_1905
16 Eylül 2016, 01:00
Ruhsat babamın üstüne inanmassanız kimlik ve ruhsatın resmini çekip atabilirim emin olabilirsiniz. Benim korkum insanlara laf açıklamaya çalışmak . Aynen burada bazı anlayışsız insanlara durumu anlatmaya çalışmam gibi. Bir hırsız gibi kendi motorumun kontağını kırdım çünkü ailemin yanına gitmem lazımdı. Sabah şehir merkezine 20 km uzaklıktaki beldede bulunuyordum. Bırakın çilingiri dükkanını doğru düzgün dükkan bile yok. Bende çözümü kontağı kırmakta buldum. Gereksiz ithamlarla insanları kırmaya değmez. Sorduğum soru gayet açık yeni kontak almaya gittiğimde herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Hırsız herhelde buraya konu açacak kadar salak olamaz. %80 ihtimalle paçayı kurtardığı işi yokuşa sürmek istemez herhalde. Yedek anahtara mevzusuna gelince motorumu ikinci el aldım. Aldığım adam da sadece bir tane anahtar verdi. Bende 5 yıldır yedek yaptırma gereği duymadım. Akılsız başın cezasını ayaklar çekecek artık bir de cüzdan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Gerçekten yardımcı olmaya çalışan abilerime kardeşlerime teşekkür ederim. İnsanın başına gelmeyince anlayamıyor işte. Kontağını kırdığım motorum da profil fotoğrafımda arkadaki motor. Yaklaşık 2.5 yıl önce koymuştum o fotoğrafı. Ben öyle bir hırsızım ki motoru 2.5 yıl önce çaldım. Şimdi çalıştırmak aklıma geldi. Bende çaldığım motorun kontağını kırdım. Oldu mu beğendiniz mi itirafım güzel mi içinize sindi mi?

berkay3212
16 Eylül 2016, 01:01
ruhsatınla kimliğinle gidersen sorun olmaz

Carbondioxid
16 Eylül 2016, 01:05
Ruhsat babamın üstüne inanmassanız kimlik ve ruhsatın resmini çekip atabilirim emin olabilirsiniz. Benim korkum insanlara laf açıklamaya çalışmak . Aynen burada bazı anlayışsız insanlara durumu anlatmaya çalışmam gibi. Bir hırsız gibi kendi motorumun kontağını kırdım çünkü ailemin yanına gitmem lazımdı. Sabah şehir merkezine 20 km uzaklıktaki beldede bulunuyordum. Bırakın çilingiri dükkanını doğru düzgün dükkan bile yok. Bende çözümü kontağı kırmakta buldum. Gereksiz ithamlarla insanları kırmaya değmez. Sorduğum soru gayet açık yeni kontak almaya gittiğimde herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Hırsız herhelde buraya konu açacak kadar salak olamaz. %80 ihtimalle paçayı kurtardığı işi yokuşa sürmek istemez herhalde. Yedek anahtara mevzusuna gelince motorumu ikinci el aldım. Aldığım adam da sadece bir tane anahtar verdi. Bende 5 yıldır yedek yaptırma gereği duymadım. Akılsız başın cezasını ayaklar çekecek artık bir de cüzdan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Gerçekten yardımcı olmaya çalışan abilerime kardeşlerime teşekkür ederim. İnsanın başına gelmeyince anlayamıyor işte. Kontağını kırdığım motorum da profil fotoğrafımda arkadaki motor. Yaklaşık 2.5 yıl önce koymuştum o fotoğrafı. Ben öyle bir hırsızım ki motoru 2.5 yıl önce çaldım. Şimdi çalıştırmak aklıma geldi. Bende çaldığım motorun kontağını kırdım. Oldu mu beğendiniz mi itirafım güzel mi içinize sindi mi?

Kardeşim , gereksiz evham yapıyorsun madem velinizin üstünde, ehliyetinizde var kimliğinizi ve ruhsatı servis şefine ibraz edin, çözerler en azından ne olacağını söylerler , hatta götürmeden babanız servis ile telefonla dahi olsa bilgi alabilir.

İtham kısmı sizin yetersiz bilgilendirmenizden kaynaklı , ahval ortada, umarım kısa sürede çözersin sorunu.

cagiran
16 Eylül 2016, 01:19
Buldun mu bilmiyorum
Tüm mesajları okumadım
Ama motorun üstüne bak ya da varsa topcase üstüne