PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni üye oldum. İlk sohbet ve bilgi almak istediğim konu. Başlangıç motoru.

emirhan5445
15 Eylül 2016, 18:17
Hepinize Selamun Aleyküm

Ben honda cbr250r almak istiyorum. 16 Yaşındayım ama 18'imide bekliyebilirim. Araba sürmede iyiyimdir. Bu yaşımda babamdan izin almadan bile şehir içi gezebiliyorum. Biraz arabadan vites tecrübem var. Ama daha önce motor sürmedim 250r iyi gider mi?

Neden bu kadar 250r ye takıldım , hem motor çok hoşuma gitti hem de ben 125likle başlasam bile uzun bi süre o motorda kalıcam o yüzden uzun ömürlük olucağı için 250likle başlamak istiyorum. Fikirleriniz paylaşırsanız sevinirim

musclegent
15 Eylül 2016, 18:26
gizli bir kararsız lık seziyorum:silent:

emirhan5445
15 Eylül 2016, 18:34

Kararımı versem babamı ikna edicem :D

nuwanda324
15 Eylül 2016, 19:06
250 cc için 18 yaşını bekle. Şimdilik 125 cc lik scooter alıp trafiği ve motor sürmeyi öğren.

emirhan5445
15 Eylül 2016, 19:09
250 cc için 18 yaşını bekle. Şimdilik 125 cc lik scooter alıp trafiği ve motor sürmeyi öğren.

Önerin için teşekkür ederim :=)

EmreKocyigit
15 Eylül 2016, 19:16
Sonra yok efendim üyeler çıldırdı, forum boka sardı.

emirhan5445
15 Eylül 2016, 19:19
Sonra yok efendim üyeler çıldırdı, forum boka sardı.

Ne oldu ? heralde benim yüzümden bu agresiflik

EmreKocyigit
15 Eylül 2016, 19:29
Ne oldu ? heralde benim yüzümden bu agresiflik

Yok sizin ne suçunuz olacak. Boşver abicim benim isyanım hayata.

Rig0rz
15 Eylül 2016, 19:43

ahahahaha güldürdü
http://i.hizliresim.com/by65VG.jpg

whitedeamon
15 Eylül 2016, 19:47
GİZLİ falan değil belli bariz kararsız konusu 😠

emirhan5445
15 Eylül 2016, 19:49
GİZLİ falan değil belli bariz kararsız konusu ��

Şu kararsızlıkla ne kadar yaşarım bilmiyorum :D onumu alsam onumu diye diye kendimi hırpalıyorum D:dd

whitedeamon
15 Eylül 2016, 20:10
Hepinize Selamun Aleyküm

Ben honda cbr250r almak istiyorum. 16 Yaşındayım ama 18'imide bekliyebilirim. Araba sürmede iyiyimdir. Bu yaşımda babamdan izin almadan bile şehir içi gezebiliyorum. Biraz arabadan vites tecrübem var. Ama daha önce motor sürmedim 250r iyi gider mi?

Neden bu kadar 250r ye takıldım , hem motor çok hoşuma gitti hem de ben 125likle başlasam bile uzun bi süre o motorda kalıcam o yüzden uzun ömürlük olucağı için 250likle başlamak istiyorum. Fikirleriniz paylaşırsanız sevinirim

Hocam ne kadar kararsız kokusu alsamda sorunuza cevaben öncelikle artık arabayı alıp izinsiz yada izinli şehir içi veya dışı kıllanmayınız.Hem motor kullanmayı istiyorsunuz hemde motor sürücülerinin canını yakından tehlikeye atıyorsunuz.Daha sonra arabadan vites tecrübem varda ne demek traktör kulkanıyorum uçakta kullanırım demek gibi birşey bu.Biri araba diğeri motor vites bilgisini sıfırdan almalısınız.18ini bekle ehliyetini al sakın arabadan tecrubem var motor sürerim kanısına kapılıp 0 eğitimle motorun üzerine oturmaya kalkmayın.Önce ehliyet sonra sürüş eğitimi yada sırayı değiştirin siz bilirsiniz

emirhan5445
15 Eylül 2016, 22:44
Hocam ne kadar kararsız kokusu alsamda sorunuza cevaben öncelikle artık arabayı alıp izinsiz yada izinli şehir içi veya dışı kıllanmayınız.Hem motor kullanmayı istiyorsunuz hemde motor sürücülerinin canını yakından tehlikeye atıyorsunuz.Daha sonra arabadan vites tecrübem varda ne demek traktör kulkanıyorum uçakta kullanırım demek gibi birşey bu.Biri araba diğeri motor vites bilgisini sıfırdan almalısınız.18ini bekle ehliyetini al sakın arabadan tecrubem var motor sürerim kanısına kapılıp 0 eğitimle motorun üzerine oturmaya kalkmayın.Önce ehliyet sonra sürüş eğitimi yada sırayı değiştirin siz bilirsiniz

Ben araba kullanırken motorcuların önüne kırmıyorum. Sinyalimi vermeden yerimi değiştirmem. Özellikle aynaya sık sık bakarım motor varsa yol vermeye onu güvene almaya çalışırım. He bu arada neden araba sürebilmemi kattım bu işe. o kalkışdaki debriyaj kavraması falan varya ondan tecrübem var demeye çalıştım :) Yorumun için teşekkür ederim

whitedeamon
15 Eylül 2016, 22:50
Ben araba kullanırken motorcuların önüne kırmıyorum. Sinyalimi vermeden yerimi değiştirmem. Özellikle aynaya sık sık bakarım motor varsa yol vermeye onu güvene almaya çalışırım. He bu arada neden araba sürebilmemi kattım bu işe. o kalkışdaki debriyaj kavraması falan varya ondan tecrübem var demeye çalıştım :) Yorumun için teşekkür ederim

Pavrama noktasının ne olduğunu bilmeniz de güzel birşey :)

shooter1
15 Eylül 2016, 22:50
ilk ehliyet sonra 250r

agris
15 Eylül 2016, 22:55
16 yaşında birinin otomobille trafikte olması herkes için tehlikedir. Karar verme mekanizması, panik algısı, vs durumlar gelişmemiş olur. Bu yüzden 16 yaşında cc kısıtlaması var.

emirhan5445
15 Eylül 2016, 23:01
16 yaşında birinin otomobille trafikte olması herkes için tehlikedir. Karar verme mekanizması, panik algısı, vs durumlar gelişmemiş olur. Bu yüzden 16 yaşında cc kısıtlaması var.

:) o zaman 40 yaşından büyüklerde araç kullanamasın o zamanda dediğin şeyler yavaşlamaya başlıyor? dedem 86 yaşında araba sürüyor rahat rahat :D

Suerte..
15 Eylül 2016, 23:21
Selamlar...
16 yaşında trafikte olmaman gerekir. Cahillerin özlü sözü " arabayı ehliyet mi kullanıyor şoför mü? ) Yoksa sende burda demeksin.
Motor konusuna gelince ; araba tecrüben var diye motosiklet sürerim sanma . hem de yaşına göre 250 ile başlama bence. Bu asfaltlar ne sürücüler harcadı...
Kolay gelsin.

whitedeamon
15 Eylül 2016, 23:21
Hakikaten forum şamaroğlanı oldu

Stock Sever
15 Eylül 2016, 23:25
Kendinizin iyi özellikleri mevcutsa bile bunu siz anlatmayın kardeşim. Şunda iyiyimdir bunda iyiyimdir tarzı konuşmalar benim önyargılı olmama sebep oluyor kusuruma bakma. Ben de 11 yaşından beri araba kullanmayı öğrendim ancak bir kere bile bir çocuğa vururum agresif hareketler yaparım diyerek şehir içi/dışı trafiğe çıkmadım. Lütfen sen de çıkma kardeşim. Hayatında başarılar.

whitedeamon
15 Eylül 2016, 23:37
Şu son dönemde millet foruma giriyo şu kadar tecrubem var yada şunları şunları yapıyorum diyo sonuna da tavsiye istiyorumu konduruyo millette tavsiye veriyo bak kardeşim böyle böyle diyo sonra o tavsiye isteyen arkadaş yorum yapanlarla dalaşıyo.Bizde madem aklına koydun ne diye buraya yazıyon hem tavsiye istiyon hemde bildiğini okuyon yazanlarla tartışıyon deyince biz kabahatli oluyoz.Bak kardeşim sözlerim tamamen sana değil ama şu yazdığını sonrada yorumlara bi bak ona göre değerlendir.Tabikide akacak kan damarda durmaz illa alcam diyosan al tabi yavaş yavaş alışırsın yada şanslıysan sadece asfaltı öper motora tövbe edersin.Heleki arabayı kullanmaya güvenip o özgüvenle binersen hakkında hayırlısının olmasını diliyorum.

KUVVETMİRA
16 Eylül 2016, 00:26
18 yaşı bekle.
ama konu açmadan :wiinkk:

whitedeamon
16 Eylül 2016, 00:28
Bu arada sen asfaltı öpüp motora tövbe mi ettin gibi bi yorum yapmayın.Saçmalama olmasın