PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0 Asya Nostalji ile ilgili deneyim paylaşımı :)

fatih063838
14 Eylül 2016, 16:53
Arkadaşlar tüm forum ailesine merhabalar :king: :king:

Yaklaşık 5-6 aydır aranızdayım ve yakından takip edip, oluşan sorun veya sorularda elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyor ve hiç bir zaman motosikleti öğrendim demem, çünkü daha öğrenecek çok şey var. :)

Video ekleyemedim, daha sonra ekleyeceğim şimdilik yazılı olarak biraz kıyaslama, biraz tanıtım yapacağım.
Fotoğraflardan ilki motoru asya'dan ilk teslim aldığım anda çekilmiştir.
Açıkcası daha önce Mondial 125ZN 2006 model kullandım ve hani asya nostalji şuana kadar rodajda olmasına rağmen gerçekten gücünü hissettiriyor bence. Yokuşlardaki gücü, düz yoldaki gidişatı vs. bana göre mondiale göre çok iyi. Yine aynı şekilde hızlanması mondial'e göre çok atik. Şuana kadar 75km yol yaptım çok zorlamıyorum rodaj bitene kadar hemde plaka, ruhsatı daha çıkartmadım. O konuda da şöyle bir bilgi verebilirim Ankara'da yaşıyorum 1300 lira en düşük sigorta çıktı ziraat vs. gibi yerlerden, fakat daha sonra kayseriyi sorguladığımda 630 lira sigorta çıktı 18 yaşındayım, üzerime kayıtlı ilk motosiklet. Ondan dolayı kayseri'de plakayı çıkartıp ruhsat ve sigorta işlemlerini yapacağım.
Ama hani anlattıklarım gibi asyanın gücünü üzerine bindiğinizde hissediyorsunuz, mondial'de her zaman bir kuşkunuz oluyor ne olacak arızalanacak mı diye, bunda o sıkıntıyı şimdiye kadar hiç yaşamadım belki konuşmak için erken olabilir ama şimdilik deneyimlerim bunlar. Tüm deneyimlerimi bu konu başlığı altından ileteceğim sizlere :)
Sevgiler, ve saygılar ile bayramınız kutlu olsun.
http://i.hizliresim.com/qEGD8Z.jpg
http://i.hizliresim.com/MkdZgM.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Ve hemen ek olarak şundan bahsetmek istiyorum;
2016 Modeller'de artık farlar sönmüyormuş. Far söndürme tuşunu motoru stop ettirme ve çalıştırma düğmesi olarak değiştirmişler. İlk başta şaşkınlıkla karşıladım ve şimdi düşündüğümde motosikletlerin fark edilmesi için yapıldığını düşünüyorum.

whitedeamon
14 Eylül 2016, 17:08
Hocam yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılından beri küçük ve büyük cc motorlarda far durumu böyle

fatih063838
14 Eylül 2016, 17:49
Doğrudur hocam ama servis 2016 modeller böyle dedi yani ama bence iyi bir şey.

gungenir
14 Eylül 2016, 17:58
Gündüz farıyla daha kolay fark edilirsiniz. Motosikletler için bu epey büyük sorun olduğu için yeni nesil motosikletlerde far kapanmıyor.

fatih063838
14 Eylül 2016, 18:46
Evet benimde düşününce bu nedenden dolayı olduğunu anladığım takdirde hoşuma gitti :D

acgh1907
14 Eylül 2016, 18:47
Hayirli olsun, tesekkurler bilgilendirme icin.
Nacizane tavsiyem; uzun farlar ile gidin gunduzleri..

fatih063838
15 Eylül 2016, 14:08
Teşekkür ederim. Tavsiyenizi dikkate alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Çok yakında sizlerle bir inceleme videosu paylaşacağım :)