PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nedir bu Motorsiklet sezonu ?!

Pusalik
14 Eylül 2016, 12:46
Hayırlı bayramlar cümleten.Arkadaşlar sizinde duydugunuz gibi ortada böyle bir sezon var.Nedir bu sezon ? Kışın motorsiklete binilmezmi arkadaş ? Zorlukları nelerdir ki bu insanlar böyle bir sezon koymuş ? GS1 egitiminde piste kar düşene kadar motor kullanılır diyorlardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Ulan Camurluk cıkarıcam desen 5000 yanıt gelir suraya bak

ssCi
14 Eylül 2016, 12:49
Motosikletin tehlikelerini internet üzerinden araştır, kışı bide araştır sonra anlarsın iyi günler.

RiDeR_2
14 Eylül 2016, 13:08
Yaz aylarinda daha cok motor kullanan oldugu icin sezon demisler yoksa isteyen istedigi zaman kullanir karda bile kullananlar var istege ve mecburiyete bagli

pea
14 Eylül 2016, 13:13
İnsanlar hız ve viraj yapamayacakları için kışın binmiyor. Motosikletin tüm zevkini hız ve viraj olarak görüyorlar.
Sadece sürmekten bile zevk alan, "tatlı su motorcusu" olmayanlar kışın da biniyor. Ancak iyi lastik, iyi ekipman ve sakin sürüş şart.

md054
14 Eylül 2016, 13:13
Mesela ben kisin basinda motoru alip kisin sonunda sattim hemde ilk motorum kar etmis oldum bide karda chopperla yanlama kefi yasadim (dustum)

whitedeamon
14 Eylül 2016, 13:18
Yaz aylarinda daha cok motor kullanan oldugu icin sezon demisler yoksa isteyen istedigi zaman kullanir karda bile kullananlar var istege ve mecburiyete bagli

Hocam mesajda açıkça belirtilmiş sezon dediğimiz olay bu.Ama kimse sezonda motor binilir diye bir zorunluluktan bahsetmiyor."Kışın motor binilmezmi arkadaş? "Cevaben binilir.Bu sizin insiyatifinize kalmış birşeydir

COQ
14 Eylül 2016, 13:22
Motosikletlerin; standartlarına müdahale edilmeden, sürücünün minimum sürüş özellikleri, ek önlem ve sürüş kabiliyetine ihtiyaç duymadan kullanılabilindiği döneme motosiklet sezonu denilir.
Sezon iklim şartlarından dolayı ülke ve bölgeler arası takvim farklılığı gösterir.

AurorAbeam
14 Eylül 2016, 13:26
Kışın motosiklet sürmek, hele hele istanbulda cesaret işidir. Çünkü fren mesafeniz değişir, hareket kabiliyetiniz; kaçış ihtimaliniz azalır. Motosiklet zaten yeterince riskli bir alet iken kışın bu risk daha da artmaktadır. Mecbur kalanlara Allah kolaylık versin. Benim bu konuda sıkıntım yok ama giyinmek soyunmak çok eziyetli geldiği için üşeniyorum ve kaçınıyorum. Hiç bir pratikliği kalmıyor.

olcaytoshow
14 Eylül 2016, 13:40
Sezon kavramı motora keyiften binenler için vardır. Ekim kasım dedinmi çeker garaja brandasını örter.

Birde ekmeğini motor üzerinde kazanan emekçiler vardır. Onlar için yaz kış yağmur çamur önemi yoktur.

darkmotor
14 Eylül 2016, 13:53
Yerde 5 cm kar varken sürdüm, sadece iniş sıkıntılı.Yokuşu çok rahat çıkabiyorsunuz, düz yolda da sıkıntı olmuyor.Ben caddeler sokaklar boşken keyfi sürmüşdüm ,çokta hoşuma gitmişdi.Yerde kar birikintisi yoksa kışında motor kullanabilirsin kışlık ekipman kullanmak şartıyla ,eldivenin ve botun iyi olmalı.

telike
14 Eylül 2016, 13:58
Motorsiklet ne?

mhmtesk
14 Eylül 2016, 13:59
Kış ayına bağlı olarak, yakalanabilinecek kalıcı hastalıklardan tonla para harcayarak alınan türlü ekipmanlar.

Ve kış aylarında motosikletimizin ihtiyaçlarının farklılığı ve buna bağlı olarak çıkan masraflar...

Bu işi zevk icin yapanların pek yanaşmayacağı etkenler.

Bir defa ben motosiklete tamamen rüzgarı hissetmek için, zevk icin biniyorsam.

Türlü ekipmanlarla zevk almadan binmemin mantığı yok.

Ne kadar arabam olmasada, Kışın klimalı arabada gitmenin benim icin daha zevkli olacağından eminim.

whitedeamon
14 Eylül 2016, 17:29
Kısmen doğru yorum yapılıp nokta koyulmuş.Herkesin hayatına kimse karışamaz

gungenir
14 Eylül 2016, 17:45
Yaz başlarında motosiklet piyasası hareketlenir, kış aylarına doğru bir nebze durgunlaşır. Serin seyahat imkanı, pratik bir araç oluşuyla yazlık beldede kolay kullanımı vs nedeniyle olabilir, bilemem.
yalnız sibirya gibi soğuğu, arabistan gibi sıcağı olmayan ülkemizin öyle "motosiklet sürüş mevsimi" gibi bir kavramın içinde bulunacağını sanmıyorum.

Pusalik
14 Eylül 2016, 17:56
Kış ayına bağlı olarak, yakalanabilinecek kalıcı hastalıklardan tonla para harcayarak alınan türlü ekipmanlar.

Ve kış aylarında motosikletimizin ihtiyaçlarının farklılığı ve buna bağlı olarak çıkan masraflar...

Bu işi zevk icin yapanların pek yanaşmayacağı etkenler.

Bir defa ben motosiklete tamamen rüzgarı hissetmek için, zevk icin biniyorsam.

Türlü ekipmanlarla zevk almadan binmemin mantığı yok.

Ne kadar arabam olmasada, Kışın klimalı arabada gitmenin benim icin daha zevkli olacağından eminim.

Motosikletin ne gibi ihtiyacları var hocam kışın ?

basto
14 Eylül 2016, 18:09
Kışlık ekipmanlar ile 10 derece üstü olan sıcaklıklarda tüm kış motor sürdüm. Çok sıkıntı olmuyor yeter ki kar-yağmur olmasın. Kışın yağmur iyice üşüteceği için yaz gibi rahat atlatılacak bir şey olmuyor. Tabii yollar genelde ıslak oluyor, daha sakin ve az yatarak sürebilirsiniz. En kötü tarafı sürekli çamur içinde eve dönmek oluyor maalesef.

cagiran
14 Eylül 2016, 18:09
Sezon sonu 13 e satamadığın motoru sezon başı km yi artırarak 15 e satabilmek demek

Pusalik
14 Eylül 2016, 20:20
Yeni başlıycak biri için egitimleri aldıktan sonra ekipmanla birlikte kışın sürmek zor olurmu ?

whitedeamon
14 Eylül 2016, 20:48
Sezon sonu 13 e satamadığın motoru sezon başı km yi artırarak 15 e satabilmek demek

Hahahahahah

dragstarahme
14 Eylül 2016, 21:14
Ben kışın motosiklete binmekten zevk almıyorum her yeyim pisleniyor ve motosikletim çok fazla çamurlanıyor
İş yerime zaten servisle gitme imkanım da var

LynXMaSTeR
14 Eylül 2016, 23:07
eğer kurye degilseniz, motoru sürekli olarak ulaşım amaçlı kullanmiyorsaniz tamamen zevk için sürüyorsunuz demektir.
bu zevki daha iyi tadabilmek için de kar ve yağmurun olmadığı, havanın 20-30 derece arasında olduğu güzel havalarda kullanirsiniz.
tatlı su motorcusu tabiri ise bana çok saçma geliyor. yağmurda motor sürüyor olmak kimseye iyi bi sürücü olduğunuzu ispatlamaz.

mhmtesk
14 Eylül 2016, 23:33
Motosikletin ne gibi ihtiyacları var hocam kışın ?

Lastik, yağ, elcik rüzgar kesen, elcik ısıtma, diz örtüsü ve motosikletle kayıp düşmelerde yaşanan giderler.