PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birkaç sorum var -kesinlikle troll degildir-

stupid
14 Eylül 2016, 01:35
Merhaba arkadaşlar.

1---Diyelim ki ben bir motorsiklet aldım ve rengi kırmızı beyaz. Ruhsatta sa kirmizi yazıyor. Ben bu motoru mat siyah yapmak istiyorum tamamini. Bu mümkün mudur? Mümkünse kaça yapılır ortalama ve kolay mıdır işlemleri?

2---- yurtdışına çıkışlarda ne kadar lik bir suremiz var? Benim Avrupa vatandaşlığı m var atlasam motoruma mesela, kafama Gore çıkıp gidebiliyor muyum yoksa birseyler yapmam gerekiyor mu ? İzin vb.

StiF
14 Eylül 2016, 01:47
Bu nick le zor be

sadraf
14 Eylül 2016, 02:42
İstediğin renge boyar kaplarsın tabi ruhsata işletmen lazım.
Yurt dışına birçok kez çıktım tabi arabamla. Motor kimin üzerineyse onun olması lazım ya da başkasının motoruyla çıkacaksan noterden vekalet çıkarman lazım.
Yurt dışı için yeşil sigorta yapman lazım 1 haftalık 60 euro kalış süren neyse ona göre artıyor. Bunuda sınırda yaptırabilirsiniz istersen burda da yaptırırsın karar senin ben hep bulgaristan sınırında yaptırdım. Yalnız türk parası götürme dudukluyorlar:)
Normal şartlarda beynelminel ehliyet çıkarman lazım bu da 400 kusur lira tabi bunca yıldır bulgaristana gittim hiç sormadılar ama yunanistanda soruyorlar yoksa beynelminel yani uluslararsi ehliyet sokmuyor Yunanistan. Dediğim gibi bulgarlar sokuyor.
Ha bi de şu var yeni ehliyetler uluslararası ehliyet yerine de geçiyor eğer sende ki eski ehliyetse git 14 liraya yenilen yeni ehliyetten al beynelminel ehliyetten kurtulmuş olursun 400 kusur lira cebinde kalır.

Trafik sigortasından bahsetmiyorum bile daha türk kapısından geçemeden geri gönderirler:)

stupid
14 Eylül 2016, 02:45
İstediğin renge boyar kaplarsın tabi ruhsata işletmen lazım.
Yurt dışına birçok kez çıktım tabi arabamla. Motor kimin üzerineyse onun olması lazım ya da başkasının motoruyla çıkacaksan noterden vekalet çıkarman lazım.
Yurt dışı için yeşil sigorta yapman lazım 1 haftalık 60 euro kalış süren neyse ona göre artıyor. Bunuda sınırda yaptırabilirsiniz istersen burda da yaptırırsın karar senin ben hep bulgaristan sınırında yaptırdım. Yalnız türk parası götürme dudukluyorlar:)
Normal şartlarda beynelminel ehliyet çıkarman lazım bu da 400 kusur lira tabi bunca yıldır bulgaristana gittim hiç sormadılar ama yunanistanda soruyorlar yoksa beynelminel yani uluslararsi ehliyet sokmuyor Yunanistan. Dediğim gibi bulgarlar sokuyor.
Ha bi de şu var yeni ehliyetler uluslararası ehliyet yerine de geçiyor eğer sende ki eski ehliyetse git 14 liraya yenilen yeni ehliyetten al beynelminel ehliyetten kurtulmuş olursun 400 kusur lira cebinde kalır.

Trafik sigortasından bahsetmiyorum bile daha türk kapısından geçemeden geri gönderirler:)

Hocam teşekkürler. Evet ben de Bulgaristan vatandaşıyim ordan yola çıkıp Avrupayı gezmek var kafamda arada sırada arkadaş ziyareti falan.

Merak ettiğim konu bu ruhsata işletme olayı. Yani beğendiğim bazı motorları sırf renginden dolayı almak istemiyorum ruhsata işletme , mat siyah yapmak falan çok tutar mi? Ehliyetim yeni bu sene aldım ordan yirttim o zaman.

sadraf
14 Eylül 2016, 02:59
Motorun rengini değiştirdiğin yerden renk değişimi için faturanı alıyorsun. Bu 1
İkincisi motoru tekrar muayeneye sokuyorsun renk değiştirdim onay için geldim diyorsun ve galiba para almıyorlar bundan. Bunun belgesini de faturaya birlikte yanına alıyorsun emniyet için.
Son olarak emniyetten randevu alıp ruhsatı değişiyorsun 170 180 lira böyle bişey olması lazım klasik ruhsat ücreti yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

Bulgaristanla ilgili her şeyi sorabilirsin aklına ne geliyorsa gayet uzmanım bu konuda :) en iyi striptiz kulübü vs :D