PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan Gelen Koku Hakkında (wd40 yanığı olabilir mi?)

MoKo777
09 Eylül 2016, 21:39
Öncelikle herkese iyi akşamlar.

3 saat önce motorumun zincirini temizledim ve sonrasında yağladım.Motorun zincirini temizlerken hazır elime wd40 değmişken motor bloğunun oralara bazı metal aksamlara falan da sıkayım dedim ve ondan sonra motoru bıraktım.Motor 3 saat yattıktan sonra keyfi gezmek için yola çıktım yaklaşık 4 km gittikten sonra lastik hava kontrolü için benzinciye girdim iyi ki de girmişim.Motordan bir yanık kokusu geliyordu ve hafif duman tütüyordu.Tam olarak yerini çözemedim ama kabloları falan kontrol ettim herhangi bir temassızlık yok.Motorun egzozuna yapışan poşet falan da yok.Tabi dumanı ve kokuyu görünce panik yapıp eve döndüm hemen.Büyük olasılıkla wd40'ı sıkıp silmediğimden kaynaklanıyor fakat motoruma bişi mi oldu acaba diye de endişeliyim.Daha önce bu tarz bir problem yaşayan oldu mu, sizce sebebi ne olabilir ? Motorun bazı kısımlarına wd40 sıkıp yola çıkıp bu tarz koku ve dumanla karşılaşan oldu mu ?

Sabah motoru bir güzel yıkayıp wd40 kalmayacak şekilde sileceğim umarım wd40'tan kaynaklanıyordur :)

Bthndmrl
09 Eylül 2016, 21:46
Bişey olmaz yanık kablo vs olsa akıllı artık motorlar elektriği keserdi falan büyük ihtimal wd40 damladı oda yandıkça yanıyor.