PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet lastiklerine ilave gümrük vergisi geldi

Sayfa : [1] 2

admin
06 Eylül 2016, 01:17
Otomobiller ve motosikletlerde de kullanan dış lastik ithalatına ilave gümrük vergisi getirildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, otomobillerde de kullanan dış lastik ithalatına ilave gümrük vergisi getirildi. Karar Bakanlar Kurulu tarafından alındı. Buna göre, bazı ülke gruplarından yapılan tekstil ve çelik kuşaklı, konvansiyonel, radyal dış lastikler ile tarım ve orman araçları, bisiklet ve motosiklet lastikleri ithalatında yüzde 21,8 ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Bazı ülkeler istisna tutularak araç, sanayi, tarım ve orman, motosiklet ve bisiklet dış lastiği ithalatına ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ithalat rejimi kararı ek karar uyarınca, AB ve EFTA üyesi ülkeler, İsrail, Makedonya, Bosna Hersek, Fas, Batı Şeria ve Gazze Şeridi, Mısır, Gürcistan, Arnavutluk, Ürdün, Şili, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Morityus, Güney Kore ve Malezya menşeli olanlar hariç olmak üzere diğer ülkelerden yapılacak araç dış lastiği ithalatına yüzde 21.8 ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Kaynak : AA

senolas
07 Eylül 2016, 12:59
Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, otomobillerde de kullanan dış lastik ithalatına ilave gümrük vergisi getirildi.

Karar Bakanlar Kurulu tarafından alındı.

Buna göre, bazı ülke gruplarından yapılan tekstil ve çelik kuşaklı, konvansiyonel, radyal dış lastikler ile tarım ve orman araçları, bisiklet ve motosiklet lastikleri ithalatında yüzde 21,8 ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Macit250
07 Eylül 2016, 13:04
Yunananistana türk mülteci alırlarmıki

senolas
07 Eylül 2016, 13:09
Her defasında "bunun nasıl olsa özel aracı var durumu iyidir" deyip sürekli olarak araç sahiplerine bindirmenin manası nedir arkadaş. en ince lastiğin çifti olmuş 250 tl ortalama bir lastik olmuş 600 tl bu nedir yahu.

EmreKocyigit
07 Eylül 2016, 13:10
Götür babaam.

harung
07 Eylül 2016, 13:11
irc yi millete aratacaklar..

U.KALKAVAN
07 Eylül 2016, 13:12
https://www.youtube.com/watch?v=EYOwxKMzO-Y

Seko
07 Eylül 2016, 13:52
Her köprü açıldığında üzerinde göbek atıp resim çekenler düşünsün.

hattoi
07 Eylül 2016, 14:02
Her köprü açıldığında üzerinde göbek atıp resim çekenler düşünsün.

Onların durum tıkırında, gene yaşam mücadelesinden başını kaldıramayanlar olarak biz düşüneceğiz.

Zaten çeşit lastik yoktu doğru dürüst, şimdi daha da zorlaşacak bulmak. Umarım düşürülür.

Crazy_sprint
07 Eylül 2016, 14:10
bu nedir arkadaş ya kendi milletini bu kadar düdükleyen devlet var mıdır başka sinir oldum ulan zaten iki çift citygrip alcaz diye iki senedir bekliyoz anasını satim amerikaya vize başvurusuda çıkmıyoki basıp gitsem tek bildikleri vergi almak ::angry2::::rantinp: çalışma bakanlığında olmadı sen yapamadın orda tarım ve hayvan bakanı ol sen heh tamam oldu bak.

serkany
07 Eylül 2016, 14:11
İnşaat köprü görünce heyecanlanan başka millet var mı?

hattoi
07 Eylül 2016, 14:23
bu nedir arkadaş ya kendi milletini bu kadar düdükleyen devlet var mıdır başka sinir oldum ulan zaten iki çift citygrip alcaz diye iki senedir bekliyoz anasını satim amerikaya vize başvurusuda çıkmıyoki basıp gitsem tek bildikleri vergi almak ::angry2::::rantinp: çalışma bakanlığında olmadı sen yapamadın orda tarım ve hayvan bakanı ol sen heh tamam oldu bak.

Tamam şikayet falan haklıyız da, Amerika'ya gidince vergiden kaçamayacaksın. Yazdıklarından orada vergi derdi yokmuş gibi anlaşılıyor. Fakat bildiğim kadarıyla, dünyada en ağır vergileri olan ülkelerden birisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

İşin acı tarafı bizde de kimya prof. leri, doktorları, kimya, fizik, endüstri mühendisleri var, artık şişme tavuk fabrikaları kuracaklarına kaliteli bir lastik firması kursalar. Hem bilim insanlarına ar-ge, hem istihdam, hem de bu kadar çok araç olan bir pazar olan ülkemiz. Win-Win... Hatta iyi yapılırsa uluslar arası olma şansı da var.

sey_47
07 Eylül 2016, 14:43
Vay benim gözüm.
Ne olacak bizim lastikler.
Zamanında iyi bayılıp değiştirdik lastikleri.
Seneye falan ne yapacağız.
Ya otomobiller? Otomobillerimizde de girecek mi bize. 4 lastik bf goodrich falan mı takıcaz ne yapacağız. Gerçi oda ithal galiba. starmaxx, petlas'a patlarız artık.

Keşke sanayimiz daha güçlü olsaydı:salut:

hasmet
07 Eylül 2016, 15:39
Eee bi suru zenginden alinmayan vergi bir yerlerden cikmak zorunda... Benzin, OTV, kira vergisi, lastik vergisi, vs.

Simdiki kullandigim arabayi ikinci el aldim. Eski sahibine pesin parayi verdim. O da bana arabanin tapusunu verdi. Sonra tasitlar ofisine gidip uzerime gecirdim ve plaka verdiler. Araba fiyati disinda cebimden cikan toplam ucret: $35. Vergi yok.

Crazy_sprint
07 Eylül 2016, 15:49
Tamam şikayet falan haklıyız da, Amerika'ya gidince vergiden kaçamayacaksın. Yazdıklarından orada vergi derdi yokmuş gibi anlaşılıyor. Fakat bildiğim kadarıyla, dünyada en ağır vergileri olan ülkelerden birisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

İşin acı tarafı bizde de kimya prof. leri, doktorları, kimya, fizik, endüstri mühendisleri var, artık şişme tavuk fabrikaları kuracaklarına kaliteli bir lastik firması kursalar. Hem bilim insanlarına ar-ge, hem istihdam, hem de bu kadar çok araç olan bir pazar olan ülkemiz. Win-Win... Hatta iyi yapılırsa uluslar arası olma şansı da var.

amerikadan haberim var elde ettiğin kazanç buraya oranla geniş olduğu için verdiğin vergiyi de kafana takmıyorsun çünkü karşılığını alıyorsun insan yerine konuyorsun iki tane yakın tanıdığım aile ve sürekli gidip gelen yakınlarım var ayrıca trde sadece vatandaşa binmek gibi bir durum var bir üstteki arkadaş abd de galiba o daha canlı söyleyebilir.

MrJ
07 Eylül 2016, 16:02
yunanistan'a bulgaristan'a lastik değiştirme turları başlar yakında :D

tabi birde denizbank'ın müdürü yurtdışı çıkış harcı 100$ olsun demiş , tam akvaryum ülkesi olduk!...

yemekte,turizmde,alacağın ürünlerde kötü kalite ver sonra !...
yetmiyor o kadar vergi veriyoruz,
daha motosikletleri 5 dakika yalnız bırakamıyoruz,niye adalet'te yok yürüterek götürüyorlar.Yakalasan cannını da yürütür kaçar.

dolaylı vergi işini çok iyi biliyor bizimkiler sen faturada görme uyanma diye,
yahu vergi dediğin tek kalemdir!. SALES TAX bitti.

Tefoo
07 Eylül 2016, 16:08
çin, tayvan vs gibi ülkelerden ithal edilen lastiklere uygulanacak bu gümrük vergisi sanırım. irana yunanistana falan getirip oradan türkiye sokarak etrafından dolaşabilirler.

oxus
07 Eylül 2016, 16:10
yerli lastik fiyatlarının da % 20 artacağı anlamına geliyor

IRau
07 Eylül 2016, 16:32
aha rosso 2 lastiklerim bitmek üzere yenisini almam gerekiyor şuan bile alamıyorken
zam gelince napacaz ne yapacak bu gençler irc mi takalım sava mı takalım ne yapalım

hattoi
07 Eylül 2016, 17:21
amerikadan haberim var elde ettiğin kazanç buraya oranla geniş olduğu için verdiğin vergiyi de kafana takmıyorsun çünkü karşılığını alıyorsun insan yerine konuyorsun iki tane yakın tanıdığım aile ve sürekli gidip gelen yakınlarım var ayrıca trde sadece vatandaşa binmek gibi bir durum var bir üstteki arkadaş abd de galiba o daha canlı söyleyebilir.

Kazancın fazla olduğundan haberim var. Benim kadar iyi olmayan bir aşçı arkadaşım, maine de bir mutfakta çalışarak, burada lüks sayılan bir otomobil sahibiydi, okyanus manzaralı triblex bir evin çatı katında yaşıyordu(burada kartpostal diye göndeririz manzarayı), bir çok şeye çok kolay sahip olmuştu ve en önemlisi de, burada hamallıktan ağır şartlarda çalışılırken, orada insani çalışma saatleriyle, sorumluluklarından fazlasını yapmak zorunda kalmadan elde etmişti bunları. (mutfakta çalışanlar ne demek istediğimi anlar, belli başlı mekanlar hariç ağır iştir)

astrofizik
07 Eylül 2016, 18:14
Artık çok daha fazla kaza haberleri alıcaz maalesef,
Lastik araçlar için çok önemli bir parça,
Özellikle motosiklet için,
Kesinlikle yanlış karar.

Seko
07 Eylül 2016, 18:16

Valla orasını bilemem de her bir haltın bizden daha ucuza satılması diye bir gerçek de var. Üstüne üstlük bizim gelir düzeyimizin onların çok altında olmasına rağmen.

Lastik fabrikası olarak da Anlas var . Ben yeni lastiklerimi Anlas aldım, memnun kalırsam bundan sonrakileri de alırım.

antilop_skul
07 Eylül 2016, 18:27
bu haberi duydu hemen gitti michelin pilot road 2 aldım 1000 tl ye

hasmet
07 Eylül 2016, 18:50

Tum gelismis ulkelerde vergi coktur. Ancak vergi dengeli toplanir, cok kazanandan cok vergi alinir. Turkiye'de zenginler vergi vermiyor. Kucuk sehirlerin vergi biricileri hep eczaneci cikiyor, cunku kacirabilen herkes vergi kaciriyor. Asil verginin buyuk cogunlugunu vermesi gereken, milyarlarca liralik ihaleler alan zenginlerin vergi borclari da silinip duruyor. Gerci onlar da hakli, cunku iki yere vergi verilmez :wiinkk:

Velhasil vergi bir yerlerden cikacak. O yuzden sade vatandastan cikiyor. Bakin burada benzinin galonu (4 litre) $2.20, az once aldim. Yeni arabada vergi %7. Baska vergi yok. Ikinci elde vergi yok. Alis satis plaka masrafi hersey dagil $35 tutuyor. Daha ne diyeyim?

Gucu yeten kimse Turkiye'de uretim yatirimi yapmaz, insaat daha cok kazandirdigi muddetce. Siz de zengin olsansiz, siz de yapmazsiniz. Yatirimin nereye olacagini devlet politikalari belirler.

berkay3212
07 Eylül 2016, 18:52
rosso corsa 1300 tl zaten battık

rebirth
07 Eylül 2016, 19:54
Terör,şehit,fetö gibi kavramlarla halkı çok güzel uyutmanın, kendine bağlamanın yolunu buldular nasıl olsa. E bütün mualif fikirler hapse atıldığına göre... Durmak yok, halkı soymaya devam.Nasıl olsa tepki yok.

karayel90
07 Eylül 2016, 20:18
:sunny: :sunny: :sunny: :sunny:

https://www.youtube.com/watch?v=lhkBB50_-L0

fz6_fazer
07 Eylül 2016, 21:06
Gemicik almak,kolay mı?
Yol yapmak,kolay mı?
Türbe taşımak kolay mı?
Sigorta fiyatlarına % 400 zam yapmak,kolay mı?
Asgari ücret 1300 yapmak kolay mı?
Suriyeyi mültecilere tokiden ev almak,kolay mı?
Zamsız bir hayat düşünülemez
!!!!FAKİRE ŞÜKRETMEYİ ÖĞRETECEKSİN Kİ!!!!!ZENGİNİN DÜZENİNİ BOZMASIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

umutss
07 Eylül 2016, 21:24
Her zaman halinden memnun bir halkız... Bu nedenle ben de siyasetçi olsam koyardım (vergi). Bence hakkeden bir toplumuz. Ama işin en kötüsü sen farklı düşünsen ve kitlemelerin farkında da olsan, kurunun yanında yaşın yanması durumunu kabullenmek oluyor.

Brüt maaşımın %40'ı vergiye gidiyor zaten. Üstüne lastik aldım KDV, ÖTV, Gümrük... Markete gittim %18 KDV, motor aldım KDV-ÖTV... bunları hesaplarsam heralde bana %20 falan kalıyor gelirimden... Ama ne yapıyoruz? Moralimizi bozmuyoruz... Halimizden memnun davranıyoruz. Kalın ve uzun köprülerimizle zevkten zevke koşuyoruz...

Varmı sizde böyle genişi ve uzunu.. yoksa eziksiniz o zaman ey ABD'de ki arkadaşlar... Neyse köprü aklıma geldi de keyfim yerine geldi yine :)

cıbırlover1
07 Eylül 2016, 21:55
Hadi alın bakalım artik buna istinaden sıfir motosiklet fiyatlarida artar ne de olsa onun üstünde de lastik var :queen:

hattoi
07 Eylül 2016, 21:59
Osmanlı'da duraklama döneminden itibaren alınan vergilere özendiler herhalde ama o yüksek vergilerin ne isyanlar çıkarttığını okumamışlar herhalde.
Yüksek vergiler,
Müsadere sistemi,
Padişah'ın sözünün son karar olması,
Şeri ve örfi hukuk ikiliği gibi ikiye ayrılmış hukuk çalışanları,
Hukukun en nihayetinde padişaha bağlanması.

https://www.youtube.com/watch?v=oS2G0eIrsWw

Osmanlı'da yaşamak nasıldı diye merak edenler, merakını gidermiştir herhalde.

F54
07 Eylül 2016, 22:03
Daha geçen hafta takmistim bana 2 yil daha geciremezler

karadag005
07 Eylül 2016, 22:29
Eski lastiklerle idare ederiz bizde. Frene basarız tutmaz. Toslarız. Ölürüz. Ne olmuş yani. Köprü yapılınca gidip öz çekim yapıyoruz ya hani parasını da özene özene öderiz. Dert ettiğimiz şeylere bak. Lastik vergisinden gelen parayla mezarlık yapsınlar bari de ortalıkta kalmayalım en azından.

sailor33
07 Eylül 2016, 22:32
Lan en sonunda petrolde bastığımız havadan da vergi alacaklar ondan korkuyorum. :pr: Bukadar dolaylı verginin olduğu başka ülke varmıdır arkadaş ?

The Dude
08 Eylül 2016, 11:44
http://www.ntv.com.tr/ekonomi/akaryakita-otv-zammi,yHNr03Bbe0CwkCQRd2vV0Q

Benzin, motorin, ev kullanımı hariç LPG ile madeni yağlar ve solventlerde özel tüketim vergisi (ÖTV) oranları artırıldı.

Resmi Gazete'de yer alan kararname ile benzin, motorin ve ev kullanımı hariç LPG'de 20 kuruşluk artışa gidildi.
TV zammı sonrasında İstanbul'da 4,43 lira olan kurşunsuz benzinin litresi 4,63 liraya yükselecek. 50 litrelik bir depo benzini doldurma maliyeti 221 liradan 231 liraya çıkacak.

bu da bonus olsun.

köprü ne güzel sen de gelsene ... (http://i.sabah.com.tr/sb/galeri/yasam/osmangazi-koprusunde-selfie-cekenlere-ceza/1_d.jpg)

Mehmet cengizin dediği yapılıyor
büyük adam vesselam
vesselamın aleyküm
ve aleyküm selam

fedos
08 Eylül 2016, 11:48
Yanlış anlamadıysam eğer, aşağıda ki ülkeler istisna diyor haberde .
Zaten kaliteli lastik alıyorsak,Avrupa bölgesinden geliyor ise çok etkilemez diye düşünüyorum. Ne dersiniz ?

Bazı ülkeler istisna tutularak araç, sanayi, tarım ve orman, motosiklet ve bisiklet dış lastiği ithalatına ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ithalat rejimi kararı ek karar uyarınca, AB ve EFTA üyesi ülkeler, İsrail, Makedonya, Bosna Hersek, Fas, Batı Şeria ve Gazze Şeridi, Mısır, Gürcistan, Arnavutluk, Ürdün, Şili, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Morityus, Güney Kore ve Malezya menşeli olanlar hariç olmak üzere diğer ülkelerden yapılacak araç dış lastiği ithalatına yüzde 21.8 ilave gümrük vergisi uygulanacak.

Kaynak : AA

hasmet
08 Eylül 2016, 12:12
Yanlış anlamadıysam eğer, aşağıda ki ülkeler istisna diyor haberde .
Zaten kaliteli lastik alıyorsak,Avrupa bölgesinden geliyor ise çok etkilemez diye düşünüyorum. Ne dersiniz ?
Ayarlanmıştır onlar hiç merak etmeyin. Ciddi gelir gelecek olmasa yapmazlar zaten. Büyük lastik firmaları artık dünyanın her yerinde üretim yapıyor. Hindistan, Uzak doğu ülkeleri, ve tabii ki Japonya hep vergili gelecek. Metzeler bile Çin'de üretim yapıyor,

DKN
08 Eylül 2016, 13:21
125 cc piyasası kaynar

Café Racer
08 Eylül 2016, 13:27
Çin lastiklerine vergi geliyor arkadaşlar ne Rosso'su, AB ülkeleri ve yukarıda yazan ülkeler, vergiden muaf. Dandik lastiklere millet para verip alıyor, almasın daha iyi.

Blindfire
08 Eylül 2016, 14:27
Benzinede 24 krş zam geldi, şimdi de motosiklet lastikleri, sanki birileri bizimle dalga geçiyor olmaz o kadar ya

fedos
08 Eylül 2016, 14:32
Dandik diyebileceğimiz lastiklere, kısıtlama değilde; ülkeye girişleri yasaklansa daha mı iyi olur acaba ?

Çin lastiklerine vergi geliyor arkadaşlar ne Rosso'su, AB ülkeleri ve yukarıda yazan ülkeler, vergiden muaf. Dandik lastiklere millet para verip alıyor, almasın daha iyi.

Ek olarak benzin zamları bayram üstü ilaç gibi gelecek :(

berkay3212
08 Eylül 2016, 14:36

O zaman boş yere yaygara yapıyorlar. Başlığa bakanda birşey sanar. Zaten çoğu ülkeyi muaf tutmuşlar.
Ab ülkeleri muafmış. Michelin fransa, Pirelli italya, Metzeller almanya malı.

EricCartmen
08 Eylül 2016, 14:36
Ha babam yol yap. Lastik tekerlekli araçları teşvik et. sonrada üstünden nemalan ne güzel memleket.

hasmet
08 Eylül 2016, 14:43
O zaman boş yere yaygara yapıyorlar. Başlığa bakanda birşey sanar. Zaten çoğu ülkeyi muaf tutmuşlar.
Hepsi uzak doğuda da üretim yapıyor ama. Adam GS'e Metzeller sipariş ediyor, lastik Çin'den geliyor.

berkay3212
08 Eylül 2016, 14:56
Hepsi uzak doğuda da üretim yapıyor ama. Adam GS'e Metzeller sipariş ediyor, lastik Çin'den geliyor.

Menşeli olanlar diyor yalnız.

Murat Ustaoğlu
08 Eylül 2016, 15:46

Biz mi yanlis anlamisiz. AB ve EFTA haric demis.

essegesse
08 Eylül 2016, 21:05
Alın size bir köprü parası daha !!!

hasmet
09 Eylül 2016, 01:38
Menşeli olanlar diyor yalnız.
Menşei, uretim yeri olmuyor mu? Sonucta Cin'de uretilen Metzeller Avrupa'ya hic ugramiyor.

banro
10 Eylül 2016, 18:09
................

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Amerika'da vergiyi kazançtan alırlar, harcamadan değil. Vergi kaçıranında hayatını kaydırırlar. Af maf da çıkarmazlar. Orası burası gibi çiftlik değil..Bizdeki nitelikli elemanlarında en büyük hayali yurt dışına kapağı atmak. Cumhuriyet tarihinin en yoğun nitelikli beyin göçü malum sebeplerden dolayı bu dönemde oluyor.Dönem üretim, sanayii dönemi değil inşaat dönemi.Bakın ne güzel yollar köprüler toplu konutlar yapıyoruz

biyeybaraküs
11 Eylül 2016, 09:53
2015 ramazan ayında ( 16 ay önce ) 1190 a aldığım rosso corsa lastik bu yıl 1210 tl bu işte bir yanlışlık olmasın

not konudaki diğer yorumları okumadım