PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : neden 100 km binip motor satarlar ?

f3rh4t
04 Eylül 2016, 18:46
arkadaşlar öncelikle merhabalar mt07 almayı düşünürken karar değiştirip hafta sonları hava iyiyken binebileceğim bir süpersport almaya karar verdim biraz borca giricez ama uygun birşeyler aramaya başladım.

son zamanlarda baktığımda 1 hafta önce 30binde ilanı olan motosiklet öbür hafta 13-14 binlerde ilan veriliyor. muhtemelen km düşürülüyor. birde supersport motosikletler 30-40 binden sonra alınmaz diye kafamıza işlediği için düşük km motor aramaktan sıkıldım

hem güvenemiyorum hemde en azından üzerini kredi ile ödeyecek olsamda 0 km almak daha mantıklı geldi başladım sahibindende gezmeye yamahanın pahalı olduğunu görünce cbr 600 rr a yönlendim 0 km 600 rr 42.000 tl + kasko sigorta ruhsat derken 45.000 tl ye gelir diye düşünüyorum. daha sonra 2. el ilanlara doğru bakarken 100 km de 150 km de 1000-1500 km de satılık motorlar gördüm.

otomatikman insanın aklına şüphe düşüyor bir insan neden 100 km bindiği o kadar para verdiği makinayı 3-4 bin tl aşşağısına satar diye sizin bu konuda bir fikriniz varmı bu tür motorlar alınırmı bir insan neden bu kadar erken satar aldığı motoru :santa:

furkanbozaci
04 Eylül 2016, 19:01
2 ihtimal var

1.) Yüksek cc ile başlayıp, baş edemeyenler.
2.) KM düşürme diyeceğim ama 100km ye düşürülür mü :sunny:

f3rh4t
04 Eylül 2016, 19:09
2 ihtimal var

1.) Yüksek cc ile başlayıp, baş edemeyenler.
2.) KM düşürme diyeceğim ama 100km ye düşürülür mü :sunny:

hocam teşekkürler cevap için size linkleride vereyim dediğiniz gibi 100km düşürülürmü zaten 1000 de bakım oluyor ...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-doktordan-sifirdan-farksiz-169-km-de-honda-cbr-600-rr-repsol-328778398/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-ozlu-motordan-2016-600-rr-repsol-325197157/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sifir-ayarinda-cbr-600rr-332207472/detay

KYorulmaz
04 Eylül 2016, 19:42
Kolaylık olsun :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-doktordan-sifirdan-farksiz-169-km-de-honda-cbr-600-rr-repsol-328778398/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-ozlu-motordan-2016-600-rr-repsol-325197157/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sifir-ayarinda-cbr-600rr-332207472/detay

Jemand
04 Eylül 2016, 19:45
aksine motor ona binmiş olabilir.

Formation
04 Eylül 2016, 19:46
* Heves için almış olabilir, hevesini aldıktan sonra satar.
* Trafik sigortası yüksek gelir,ödeyemez,satar.
* Bayinin test motorudur, kilometre daha fazla artmadan elden çıkarmaya çalışır, satar.(Alınması tavsiye edilmez)
* Kredi çekip alır, sonra "Lan ben bu krediyi nasıl ödeyecem?" der, satar.. (ya da işten ayrılabilir,ödeme sıkıntısı çeker)
* Telefonlarda "Bozdurma" diye bi tabir vardır. Taksitle alıp, kabını açmadan nakit paraya satarsınız. Böylece elinize nakit para geçmiş olur. Zayıf bi ihtimal ama belki bu şekil de olabilir.
* Karşı cins tarafından beklediği ilgiyi görememiştir. Kafenin önüne park ettiğinde kimse onu iplemez ve "La olum boşuna 40k masraf yapmışız" der, satar.

Aklıma gelen ihtimaller bunlar.

potasyum
04 Eylül 2016, 19:59
* Karşı cins tarafından beklediği ilgiyi görememiştir. Kafenin önüne park ettiğinde kimse onu iplemez ve "La olum boşuna 40k masraf yapmışız" der, satar.

heheheh iyiydi...

CrazyBullet
04 Eylül 2016, 20:10
Sadece pistte kullanmak için almış olabilir

pikatel34
04 Eylül 2016, 20:40
ailesinden habersiz alir ailesi direkt karsi çıkar,satmak zorunda kalır

berkay3212
04 Eylül 2016, 20:48
35 e satıyorum 10 bin kmde 600rr 2014 2015 3 ay çıkışlı

Deeplord
04 Eylül 2016, 20:49
Yatarak kullanmaktan beline ağrılar girmiştir satmaya karar vermiştir.
Abs nin olmayışı sonra dank etmiştir satmaya karar vemiştir.
Hiç bir yerde bırakamıyordur kasko yaptırmak ister fakat kasko fiyatını duyunca satmaya karar vermiştir.

noz
04 Eylül 2016, 20:50
İnsanların şu andaki ekonomik şartlardan dolayı bunalıp istemeden satabileceklerinide düşünün....

Lucien
04 Eylül 2016, 20:55
Sizin gibi yüksek cc olmasada hafta sonları keyfi binmek amacıyla 2.el cbr 125-250 bakarken temiz makine aramaktan da yorulunca fuarda görüp beğenip pulsar 150 aldım. mayıs başında aldığım motor 1100 km de, binmek için çok fırsatım olduğu söylenemez. en uzun eşimle aralıksız 2 saate yakın yol yaptığımızı ve sonrasında eşimde bel ağrısı yaşanması nedeniyle satmayı düşünmeye başladım ya satıp sadece araba ile devam edeceğiz, ya da daha konforlu bir motor alıp yine fırsat buldukça bineceğiz. sizin baktığınız motorları bu sebepler ile satışa konmamıştır fakat böylede olabiliyor işte :):bestmt:

Emreköktürk
04 Eylül 2016, 21:07
Çok güzle makinalar

Deeplord
04 Eylül 2016, 21:14
Sizin gibi yüksek cc olmasada hafta sonları keyfi binmek amacıyla 2.el cbr 125-250 bakarken temiz makine aramaktan da yorulunca fuarda görüp beğenip pulsar 150 aldım. mayıs başında aldığım motor 1100 km de, binmek için çok fırsatım olduğu söylenemez. en uzun eşimle aralıksız 2 saate yakın yol yaptığımızı ve sonrasında eşimde bel ağrısı yaşanması nedeniyle satmayı düşünmeye başladım ya satıp sadece araba ile devam edeceğiz, ya da daha konforlu bir motor alıp yine fırsat buldukça bineceğiz. sizin baktığınız motorları bu sebepler ile satışa konmamıştır fakat böylede olabiliyor işte :):bestmt:

Sizin ilacınız maxi scooter.

MeNGuC
04 Eylül 2016, 21:42

Hem vitesli hemde naket hemide spor motor 2 kişi ve bu eşinle intahar gibi hacı emi git şurdan 3 çeyrek bi scooter veya maddiyat el verirse maxscooter al dünya varmış dersin bende 125 cc lik motor var eşimle her yere gidiyorum inmek istemiyor bide maxscooter olsa üzerinde uyur :P

berkcigdem
04 Eylül 2016, 21:59
4 sene önce sıfır aldığım bir motorumu sadece 320 km kullanabildim :) gerçekten 320 km kullandım sonra sattım :) bu arada bu km yide 2 ayda yaptım :D

aldım 2 günde 250 km yol yaptım sonra işim gereği şehir dışına çıktım 1.5 ay sonra geri döndüm 70 km daha bindim ve çok uyguna bir motor buldum onu almak için benimkini direk sattım üzerine para ekleyip bulduğum motoru satın aldım :) sıfır fiyatının 1.000 tl aşağısına verdim.

yzk2001
05 Eylül 2016, 06:49
Korkmuştur süremiyordur öleceğime satayım diyordur yada 15 sene önce aldığı telefon hattından dolayı borcu icralık olmustur satmak zorunda kalır vs vs vs

cemmoto41
05 Eylül 2016, 07:58
Ailevi sorunlarda yaşamış olabilirler motora tepki ve ss e verilen acaip tepkiler var ülkemizde.

bikerboi
05 Eylül 2016, 09:28
Türkiye'deki birçok bayiide test motoru olmadığı için motoru çoğu kişi alacağı motoru denemeden alıyor. Aldıktan sonra da süremeyeceğine kanaat getirince böyle ilanlar ortaya çıkıyor.

Hubalahubhub
05 Eylül 2016, 10:16
Ozguven patlamasi ve özgüven kaybi.

dovahhkin
05 Eylül 2016, 11:04
buda birşeymi alıp 1000km kullanıp sıfırından fazla isteyenler var (aksesuar koyanları demiyorum bakın)

A.Volkan
05 Eylül 2016, 11:07
''Bayinin test motorudur, kilometre daha fazla artmadan elden çıkarmaya çalışır, satar.(Alınması tavsiye edilmez)''

''Türkiye'deki birçok bayide test motoru olmadığı için motoru çoğu kişi alacağı motoru denemeden alıyor. Aldıktan sonra da süremeyeceğine kanaat getirince böyle ilanlar ortaya çıkıyor.''

Bu yorumlara kısmen katılıyorum. Ayrıca belki bazı bayiler ellerinde kalan eski model sıfır motorları sanırım yasal bazı sorumluluklar nedeniyle belli bir fiyatın altında satamıyor bu yüzdende az bir süre kullanım ile motoru ikinci el kategorisine sokup uygun fiyata satışa koyuyor da olabilirler! Bence böyle bir durumda müşteri için çok avantajlı olabilir ve değerlendirilebilir!

Tabii ki bu yazdıklarım sadece bir varsayım! Kimsenin günahını almayalım! :wiinkk:

DKN
05 Eylül 2016, 11:56
o kadar parayı buna mı verdik demiştir

Olcay Avşar
05 Eylül 2016, 12:01
Tek açıklaması vitrin aldanmasıdır

Ya motordan hiç anlamayan ve heves edip alan adamlardır bunlar, kullanamayacağını anlamıştır (ki bravo) ya da aile ve çevre baskısı ile kullanamayacağına inandırılmıştır.

Ya da daha önce motor kullanmış ve SS'e binmemiş adamdır, bir heves alır ve der ki "lan bu ne eziyet? en iyisi değer kaybetmeden satayım adam gibi bir motor alayım"

KM düşürülme ihtimali bu kadar yeni motorda olmaz, test motoru olayı bizim ülkemizde bu modellerde imkansız.

serhat207
05 Eylül 2016, 12:09
Bana denk gelmişti motor 2015 modeldi 2016 da aldım bayi indirimi falandı filandı neredeyse geliş fiyatına aldım 2 000 tl kadar kar elde ettim. Yani 2000 tl ucuza satsam yaptığım km yanıma kalacak çok dert etmem yani. Kafama yatan bir model ile karşılaşır isem 2000 tl ucuza verebilirim daha 500 km de motor :D

Pulsar41
05 Eylül 2016, 12:47
arkadaşlar öncelikle merhabalar mt07 almayı düşünürken karar değiştirip hafta sonları hava iyiyken binebileceğim bir süpersport almaya karar verdim biraz borca giricez ama uygun birşeyler aramaya başladım.

son zamanlarda baktığımda 1 hafta önce 30binde ilanı olan motosiklet öbür hafta 13-14 binlerde ilan veriliyor. muhtemelen km düşürülüyor. birde supersport motosikletler 30-40 binden sonra alınmaz diye kafamıza işlediği için düşük km motor aramaktan sıkıldım

hem güvenemiyorum hemde en azından üzerini kredi ile ödeyecek olsamda 0 km almak daha mantıklı geldi başladım sahibindende gezmeye yamahanın pahalı olduğunu görünce cbr 600 rr a yönlendim 0 km 600 rr 42.000 tl + kasko sigorta ruhsat derken 45.000 tl ye gelir diye düşünüyorum. daha sonra 2. el ilanlara doğru bakarken 100 km de 150 km de 1000-1500 km de satılık motorlar gördüm.

otomatikman insanın aklına şüphe düşüyor bir insan neden 100 km bindiği o kadar para verdiği makinayı 3-4 bin tl aşşağısına satar diye sizin bu konuda bir fikriniz varmı bu tür motorlar alınırmı bir insan neden bu kadar erken satar aldığı motoru :santa:

Bir hafta önce 30binde olup da daha sonra 13-14binde gördüğünüz motorlar için geçen bir başlık vardı.
Adam motoru x şehirden panelvan ile almaya gelmiş, 1 hafta sonra aynı adam km düşürüp ilan açmış.
Bunlara dikkat etmek lazım.

Bende sizinle aynı zamanda 150 NS almıştım. 2200 olmak üzereyken sattım. Motorun tipi on numara iken 1-2 nokta canımı sıktı (alırken test edemedik), biraz da tecrübe edince maxi scootera geçmek için sattım.

Tefoo
05 Eylül 2016, 13:45
ben motoru aldım ve daha plakayı ruhsatı çıkarmadan işten çıktım. eğer ruhsat plaka olmadan satılsaydı direk aldığım fiyattan satmaya çalışacaktım hala pırıl pırılken çünkü hala ödenmemiş 8 taksit aslanlar gibi duruyordu. bu ay bitti taksitler artık :D ama hala iş bulamadım :(

f3rh4t
06 Eylül 2016, 02:15
hocam baktım mantık olarak kimse kötü dememiş motoru görmeye gideceğim bakalım ne çıkacak

beko12345
06 Eylül 2016, 02:56
Genelde motosikletle hiç alakası olmayan Berke(22) ss alet sayesinde çok dişi insan ile tanışabileceğini düşünüyor lakin hem üstüne oturduğu zamanki oturuş pozisyonunu görünce aynı zamanda saatlerce kafede oturmasına rağmen kızların motorunun önünde sıra olmadığını görünce satıp araba almaya karar veriyor.

arda4
06 Eylül 2016, 11:10
hocam baktım mantık olarak kimse kötü dememiş motoru görmeye gideceğim bakalım ne çıkacak

Alma hocam ya, gel bize katıl sukuter al

http://kullanandandinle.com/racing-motosiklet-almadan-once-bunlari-bilin/

https://www.youtube.com/watch?v=fVTRpJb9eBU