PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : başlangıç :) ktm duke 250 mi kawasaki z250sl mi

enjeksiyoncu
02 Eylül 2016, 19:21
herkese merhaba ;
başlangıç motoru olarak bu 2 si arasında kararsız kaldım.
z250sl daha uygun fiyat ama duke da abs var ,lastikler daha iyi,kaydırmalı debriyaj ,arada 2000 tl fark var
kullanan tecrübeli ve bu motorlar bilen arkadaşlardan bilgi veren olursa çok makbule geçer..
yaş 40 boy 1.75 kilo 80
1.yedek parça fiyatı hangisi daha iyi?
2.servis hangisi daha iyi?
3.güvenlik ?
4.kolay kullanım ve hakimiyet?
5.şehir içi konfor?
6.uzunyol 100 km için konfor ?
herkese teşekkür ederim

REASON
02 Eylül 2016, 19:34
1-İkiside çok pahalı.
2-Ktm bi tık daha önde görünüyor.
3-Abs olduğu için Ktm.
4-İkisinide kolay kullanırsın hakimiyeti kolaydır ikisininde çok bi fark yoktur.
5-Konfor olarak z250sl diyorum daha az titreşim.
6-Uzun yol içinde z250sl tercih ederdim.

7-Ben ktm tercih ederdim.
8-Bunların hepsi gözlemlerim . 2 motorada dokunmadım.

CyberShooter
02 Eylül 2016, 19:35
Bence sadece lastik için bile KTM artı olarak ikinci el piyasayası kawa dan daha iyi

solmyr
02 Eylül 2016, 19:51
kawasakide de abs var. o zaman fiyat farkı 1000tl oluyor. ktm'de titreşim daha fazla.

Mexico
02 Eylül 2016, 20:01
Arkadaş oturmadığınız, dokunmadığınız motorda titreşim olduğunu nasıl iddia ediyorsunuz cidden anlamıyorum. He abicim he titreşim var he elin ayağın uyuşur.

Konu sahibi arkadaş bence ne alacağını sen belirlemelisin. İkisi de harika motosikletler. Boyun 1,75 olduğu için Z250'de fena olmaz.

REASON
02 Eylül 2016, 20:30
Arkadaş oturmadığınız, dokunmadığınız motorda titreşim olduğunu nasıl iddia ediyorsunuz cidden anlamıyorum. He abicim he titreşim var he elin ayağın uyuşur.

Konu sahibi arkadaş bence ne alacağını sen belirlemelisin. İkisi de harika motosikletler. Boyun 1,75 olduğu için Z250'de fena olmaz.

Ben Duke titriyor demedim ki , sadece z250sl daha az titreşim var dedim okey ;)

solmyr
02 Eylül 2016, 20:44

video benim ve bajaj pulsardan fazla titreşimi var. hatta duke 250, duke 390'dan fazla titriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=CimflKM80L8

Mexico
02 Eylül 2016, 21:19
Ben Duke titriyor demedim ki , sadece z250sl daha az titreşim var dedim okey ;)

Daha az titreşim VAR diyorsunuz. Yani z250 de dahi titresim oldugunu iddia ediyorsunuz. Söylediginizi biraz daha dusunurseniz duke titriyor diyorsunuz.
Ya ne konustugunuzu bilmiyorsunuz, yada kendi deyimiznizle dokunmadiginiz motor hakkinda atip tutuyorsunuz :)

@solmyr
Aslinda mesaj size degildi ancak pulsardan daha fazla titredigini soylediginiz icin yazmak istedim. Bence bindiginiz makinede sorun var. Cunku 390 hakikaten titriyor, kabul. Ama pulsar hem titriyor hem zirildiyor. Bahsedilen motorlarin hepsini bende defalarca kullandim :)

Not: su an hondanin en ucuz modelini kullaniyorum.

CanAydın000
02 Eylül 2016, 22:25
İki motoruda kullandım ikiside birbirinden iyi yanları ve kötü yanları var Duke Kawa ya göre biraz daha titriyor kawa da klasik tek silindir titreşimi var Rahatlık konusunda kesinlikle kawa

AliCem Yener
02 Eylül 2016, 23:36
Şahsen kawasaki z250slyi alırdım ama 2. El. 0 almak bana göre mantıklı değil. Yinede siz bilirsiniz.

enjeksiyoncu
02 Eylül 2016, 23:59
2. Ellerede bakıyorum ama uğraşmakda istemiyorum. Çok anlamadığım için kazık yerim diye çekiniyorum. Bir tane aksesuarlı duke 250 var ,7500 km de fiyat da fena değil 2015 model ,Aynı şekilde kawada buldum 1500 kmde. Genede yeni başlayacağım için abs,lastik, ve debriyaj dan dolayı ktm uygun olacak.

jimi_hendrix
03 Eylül 2016, 00:01
ktm nin lastik farkı diyorlar da, z250sl'de de dunlop var...

AliCem Yener
03 Eylül 2016, 00:06
2. Ellerede bakıyorum ama uğraşmakda istemiyorum. Çok anlamadığım için kazık yerim diye çekiniyorum. Bir tane aksesuarlı duke 250 var ,7500 km de fiyat da fena değil 2015 model ,Aynı şekilde kawada buldum 1500 kmde. Genede yeni başlayacağım için abs,lastik, ve debriyaj dan dolayı ktm uygun olacak.

Siz bilirsiniz ama motoru servise götürüp baktıra bilirsiniz. O zaman bir sıkıntı olmaz diye düşünuyorum. Birde kaza kaydına bakarsınız olur biter. 1500kmde kawasakide ne gibi sorun olabilir ki? Ben bir sorun olacağını pek düşünmuyorum. En fazla rodajı kötü yapmıştır (ki bu çok önemli) . Yinede paranız 0a yetiyorsa tabiki siz bilirsiniz.

PcK0PaT
03 Eylül 2016, 00:13
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/169572-ktm-duke-250-ayipli-mal-ve-spormotonun-yaklasimi.html

Şu konuya bir bakmanı tavsiye ederim.

karayel90
03 Eylül 2016, 00:16
kawasakide de abs var. o zaman fiyat farkı 1000tl oluyor. ktm'de titreşim daha fazla.
Berenari arkadaşıma katılıyorum bende kullanmıştım bi test motoru ön tarafataki camın ordan bile zırıltı geliyor titreşim baya fazla

enjeksiyoncu
03 Eylül 2016, 00:17
Az önce okudum ) arıza ve olay çok üzücü. Firmanın tavır ve servis anlayışıda bir o kadar tuhaf. Müşteri çok nasıl olsa satıyoruz kafasımı ,yoksa bu motor satıcılarını kar marjları çok düşük onun için en ufak bir şeyde bile cepten para çıkmasın diye uğraşıyorlar anlayamadım.

velizrsln
03 Eylül 2016, 00:20
Ucuz olani al kawasaki derim sanirim

enjeksiyoncu
03 Eylül 2016, 00:20
Abs liyi sordum stokda yok , ne zaman gelir dedim , avrupadaki depolara soralım ama orda da yoktur !!! Dediler. Daha garibi ne gerek var abs ye bu zaten küçük motor lazım olmaz dediler. En son zmoto kızıltoprak showroma gittim , eleman mümkün değil gelmez işler durgun sene sonuna kadar sevkiyat olmaz ki dedi! Arkadaş abs önemli değilse neden koymuş çekik gözlü japon kardeşimiz???

hattoi
03 Eylül 2016, 00:32
Abs liyi sordum stokda yok , ne zaman gelir dedim , avrupadaki depolara soralım ama orda da yoktur !!! Dediler. Daha garibi ne gerek var abs ye bu zaten küçük motor lazım olmaz dediler. En son zmoto kızıltoprak showroma gittim , eleman mümkün değil gelmez işler durgun sene sonuna kadar sevkiyat olmaz ki dedi! Arkadaş abs önemli değilse neden koymuş çekik gözlü japon kardeşimiz???

İyi gene en azından tek parça motosiklet önermişler. Bu da bir şey.

Aquaium
03 Eylül 2016, 01:23
Bakım fiyatları olarak 3 aşağı 5 yukarı aynıdır tahminimce fakat güvenlik olarak kesinlikle ve kesinlikle duke. Çünkü abs, kaydırmalı debriyaj var

cebra
03 Eylül 2016, 03:54
z250sl kawasaki almayı bende tercih edicem bende senin gibi 2 lemdeydim , Duke turuncu arkadaşım bir kere turuncu nedir ya birde fosforlu resmen :D Kawasaki deyince yeşil akla gelir , hemde bir arkadaşıma artçı olmustum kawasaki z250sl de trafikte bile bu kaçlık dıye soranlar oldu çok ilgi çekiyor ben tercihimi kawasaki z250sl den kullanıcam birde hızlanması falan hoşuma gitti.

LoseControL
03 Eylül 2016, 10:49
z250sl kawasaki almayı bende tercih edicem bende senin gibi 2 lemdeydim , Duke turuncu arkadaşım bir kere turuncu nedir ya birde fosforlu resmen :D Kawasaki deyince yeşil akla gelir , hemde bir arkadaşıma artçı olmustum kawasaki z250sl de trafikte bile bu kaçlık dıye soranlar oldu çok ilgi çekiyor ben tercihimi kawasaki z250sl den kullanıcam birde hızlanması falan hoşuma gitti.

Duke 250'nin turuncusu yok sadece siyah rengi var.

Salvation
03 Eylül 2016, 13:19
5000 km kadar duke 250 kullandım yorumlarım şöyle:
250cc kategorisindeki bence en güvenli makine sadece abs için demiyorum lastikleri de standart gelen en iyi lastikler süspansiyonları bu segmentteki en iyi süspansiyon ki çok önemlidir herkes atlıyor.Malzeme kalitesi yine bu segmentteki en iyi motosiklet.Tek silindirlilerin hepsi titrer. titreşim hiç istemiyorum diyorsan motor bakmayı bırakabilirsin.Ben 3 silindirli bir motosiklet kullanıyorum onda da var.Biraz araştırırsan cbr 650 f (4 silindirli) onda da titreşim olduğunu görürsün bmw gsler de titrer bütün motorlar az çok titrer. en nihayetinde motor kullanıyorsun millet royal enfield ile dünya turuna çıkıyor titreşim rüzgar bu işin ruhunda var.İlk motorun olacaksa titreşime takılma. titreşim öldürmez seni ama ıslak bi yerde yaptığın ani ön fren, virajda arka tekerleğin tutuşu bırakması öldürebilir bunlar önceliğin olsun.gitsem olur durmak çok önemli değil ben kendime güveniyorum "frenle sıkıntım yok" "limon sıkar gibi biliyoz biliyoz" "lastiğe çok takılıyosunuz o kadar da önemli değil" dersen de en iyi alternatif mt25.

enjeksiyoncu
04 Eylül 2016, 22:26
Arkadaşım ,çok teşekkür ederim ,gayet açıklayıcı olmuş. Neticede her işin acemiliği zor , dediğin gibi gitmek kadar durabilmek önemli mevzu. Alet işler el övünür hesabı ,y tecrübe tam olmadığına göre güvenliği üst seviyede olanı tercih etmek lazım . Titreşime takılmadım doğrusu şu ana kadar , titreşimden rahatsız olacaksak arabaya binmeye devam etmemiz lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Ben duke 250 ye doğru gidiyorum sanırım para işini çözebilirsem . Motora başlamaktaki amacım farklıydı işin doğrusu. Darbe olayından sonra tedirgin altımızda en son model arabada olsa herhangi bir kötü ortamda( iç savaş,darbe ,terör,deprem..) bu arabalarla ulaşım sıkıntısı yaşarız, benzin sıkıntısı yaşarız,parça bulunmaz vs gibi düşüncelere kapılıp önce bisiklet aldım) sonra motor kursuna başladım sıra motoru alıp adam gibi kullanmayı öğrenmekte. Allah lazım etmesin sadece keyif için binelim gezelim temennim odur.