PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : POLISLER YINE TOPLuYO MOTORLARI DIKKAT

Sayfa : [1] 2

er5
28 Haziran 2006, 12:24
arkadaslar bugun sabah hıc ummadıgım yerde polısler el ısaretıyle yanas dedıler yanastım ehlıyet sordular ehlıyet vardı ama muayenem bıtmsıtı 49 ytl ceza yedım.
baktım her gecen motorcuyu cevırmye basladılar yanı basımda ehlıyetsız 4 tane motoru bagladılar haberınız olsun .polıse sordum musama yokmua dıye yıne basladık dedı toplamaya haberınız olsun .tesekkulerr....

obkavi
28 Haziran 2006, 12:30
ne diyelim abi elinde telefonla araç kullanan yavşa......ları (bu kelimen tam karşılığı bit yavrusu demektir) toplasınlar önce

intercom
28 Haziran 2006, 12:35
10 kayitli motora 1 ehliyetli adam düsüyor istanbulda. ceza kesme orani %90 ise kac kaca bilirsen :P

aitho
28 Haziran 2006, 12:35
Ewet yaw, dün nişantaşında trafikte giderken öölesine gezen bir polis gelip "A2 varmı bakiim?" diye sordu, var dedim, göster dedi görünce de "İyi iyi" dedi gitti. Durup dururken çevirme falan yokken bile çevirip soruyorlar, galiba araba satışlarının ve paralelinde benzin satışlarının azalmasından rahatsız olanlar var ???

transelo
28 Haziran 2006, 12:37
arkadaslar bugun sabah hıc ummadıgım yerde polısler el ısaretıyle yanas dedıler yanastım ehlıyet sordular ehlıyet vardı ama muayenem bıtmsıtı 49 ytl ceza yedım.
baktım her gecen motorcuyu cevırmye basladılar yanı basımda ehlıyetsız 4 tane motoru bagladılar haberınız olsun .polıse sordum musama yokmua dıye yıne basladık dedı toplamaya haberınız olsun .tesekkulerr....

yer neresiydi merak ettim ....

FIRFIR
28 Haziran 2006, 12:39
toplanıcak o kadar cok araba varki aslında hiç birinin farkında değiller bunun yanında bi cokta motor var tabiiki adam scooter a binmiş resmini cekemedim keske cekebilseydim yamaha bws adam bacak bacak üstüne atmıs,arkadaki motordaki arkadası ayaga kalkmıs oda öle kullanıo bunları polis görmüyo.Dünde mecidiyeköyde allahtan motorsuzdum(ehliyeti alamadım) 4 tane motosikletli arkadas ısıklarda yanyana durdu polis pis gülümsemeyle gelin bakalım buraya dedi aralarında kurye arkadaslarda vardı polis resmen zevk aldı o cevirmeden içimdeki kini nefreti anlatamam o anda ona karsı nedesem azzz...

on the road
28 Haziran 2006, 12:41
gecenlerde ankarada arkadaş ışıkta beklerken polis sırtına dokunup "hey mondial ehliyet ruhsatı görelim bakalım" demiş. ruhsatı açmamış bile, A2'ye bakmış, tamam geç demiş

er5
28 Haziran 2006, 12:41
yer neresiydi merak ettim ....

acıbadem koprusunun cıkısı

gureli
28 Haziran 2006, 12:44
ne diyelim abi elinde telefonla araç kullanan yavşa......ları (bu kelimen tam karşılığı bit yavrusu demektir) toplasınlar önce

evet gerçekte birkaç anlamı vardır,mesela atın kuyruk altında gezen,sineklere de yavşak derler.Ama halk arasında,başka bir anlamı daha var ..... tahmin edersiniz herhalde :mrgreen: :queen:

bmb
28 Haziran 2006, 12:48
acıbadem koprusunun cıkısı
yeri öğrendik :pale:
saat kaç gibi oldu?

ammsav
28 Haziran 2006, 12:48
Polisler kesin Gelisim S.K ile ortaklar :queen:

FIRFIR
28 Haziran 2006, 12:51
Böle cevirmelerin baslıcağı belliydi celalettin cerrah acıklama yaptı tv lerde özel olarak a2 ehliyetsiz TEHLİKELİ sürücüler trafikde tehlike sacıyor uygulama baslatıcaz dedi.:pr: :pr: :salut:

er5
28 Haziran 2006, 12:52
yeri öğrendik
saat kaç gibi oldu?

sabah 8,20 ıse gıderken

ammsav
28 Haziran 2006, 12:57
En güzeli ehliyetli olmak. İnsallah bende temmuz 8 de giricem ve artık tehlike sacmaktan kurtulacagım. :mrgreen: Ehliyette bir filtre varmış arkadas söyledi, kafa kaldırmayı, makasa girmeyi, hız yapmayı falan engelliyormus sizinkinde de varmı böle birşey :silent:
Nedir abi bu ya grip mi mikrobunu sacıyorsun :P

intercom
28 Haziran 2006, 13:00

muahahahaaaaaa:queen: :queen: :queen:

açıkyol
28 Haziran 2006, 13:02
Ankara'da yola çıkıp da durdurulmadığım gün yok gibi.
Sağa çek ehliyet-ruhsat
Hepsi tamam
Devam.
Umarım bir işe yarar da bu uygulamalar,bizim de çektiğimiz eziyet yanımıza kar kalmaz.

FIRFIR
28 Haziran 2006, 13:02
En güzeli ehliyetli olmak. İnsallah bende temmuz 8 de giricem ve artık tehlike sacmaktan kurtulacagım. :mrgreen: Ehliyette bir filtre varmış arkadas söyledi, kafa kaldırmayı, makasa girmeyi, hız yapmayı falan engelliyormus sizinkinde de varmı böle birşey :silent:
Nedir abi bu ya grip mi mikrobunu sacıyorsun :P
aynı kaderi payasıoruz temmuz 8 de sınawım ama o soruyu cerrah amcaya sorucaz sacıp sacmama filtre konusunu :)

ammsav
28 Haziran 2006, 13:06
Selam Fırfır kardesim. Bencede ona soralım :cat:

er5
28 Haziran 2006, 13:07
aynı kaderi payasıoruz temmuz 8 de sınawım ama o soruyu cerrah amcaya sorucaz sacıp sacmama filtre konusunu

dostum bızde vardıda ne oldu muayenemız doldu dıye yedık cezayı ya admalarada bısey dıyemıyon kı haklılar bı nevı.adam yolda goruyo benı kaskını tak dıyo bende takıyom mecburen bızımı dusunuyolar ne :P

FIRFIR
28 Haziran 2006, 13:09
Selam Fırfır kardesim. Bencede ona soralım :cat:
selamlar :) ben özellikle gidip sorucam ama bulamadım cerrah amcayı :) motorculardan ne istiosunuz die veya bizim gibi motorculara görev versinler biz o bacak bacak üstüne atıp kullananları,ayaga kalkıp kullanan ehliyeti olmayıpta trafiği felc edeni motorcuların imajını zedeleyen kim varsa hepsini seve seve toplarız ölemi ???:)

salihgureli
28 Haziran 2006, 13:09
O kaskını tak diyen polisler Taksimde kasksız dolaşıyor...!!!

ammsav
28 Haziran 2006, 13:10
Saka bir yana kask konusunda çok önemli. aman kardesim sen sen ol kafandan cıkartma n olur. onlar belki seni dusundukleri belki yasalar geeregi yapıyor uyarısını ama sen herşeyden önce kendini düşün. Bak kerdesin sana buradan su anda cevap verebiliyor. ya kafamızda kas yokken Allah göstermesin bir kaza yaparsak :salut:
Aman ne olur kaskınızı cıkartmayın...:cat:

selamlar :) ben özellikle gidip sorucam ama bulamadım cerrah amcayı :) motorculardan ne istiosunuz die veya bizim gibi motorculara görev versinler biz o bacak bacak üstüne atıp kullananları,ayaga kalkıp kullanan ehliyeti olmayıpta trafiği felc edeni motorcuların imajını zedeleyen kim varsa hepsini seve seve toplarız ölemi ???:)

sana eşlik etmemi istiyorsan istersen bu olayı temmuz 8 den sonra yapalım ne dersin :wiinkk:

FIRFIR
28 Haziran 2006, 13:12
dostum bızde vardıda ne oldu muayenemız doldu dıye yedık cezayı ya admalarada bısey dıyemıyon kı haklılar bı nevı.adam yolda goruyo benı kaskını tak dıyo bende takıyom mecburen bızımı dusunuyolar ne :P
bi bakıma haklılar ama ben hep bu tarfiği felc eden sacma sürücüleri cevirmesinden yanayım tabii bizimde herseyimizin tam olması lazım savunma yapabilmemiz için o günlerde gelicek 8 temmuz bi giriyim sınava :)

Saka bir yana kask konusunda çok önemli. aman kardesim sen sen ol kafandan cıkartma n olur. onlar belki seni dusundukleri belki yasalar geeregi yapıyor uyarısını ama sen herşeyden önce kendini düşün. Bak kerdesin sana buradan su anda cevap verebiliyor. ya kafamızda kas yokken Allah göstermesin bir kaza yaparsak :salut:
Aman ne olur kaskınızı cıkartmayın...:cat:

sana eşlik etmemi istiyorsan istersen bu olayı temmuz 8 den sonra yapalım ne dersin :wiinkk:
seve seve büyük bi zevkle kafamızda kask belgeler hersey tamam bi vaziyette tuttugumuzu toplarız sonra naparız ama :) :)

ammsav
28 Haziran 2006, 13:16
bi bakıma haklılar ama ben hep bu tarfiği felc eden sacma sürücüleri cevirmesinden yanayım tabii bizimde herseyimizin tam olması lazım savunma yapabilmemiz için o günlerde gelicek 8 temmuz bi giriyim sınava :)

seve seve büyük bi zevkle kafamızda kask belgeler hersey tamam bi vaziyette tuttugumuzu toplarız sonra naparız ama :) :)

onlara cerrah amcamızdan bahsederiz. ve ehliyetsizliğin ne kadar zarar verici bir hastalık oldugunu ve trafikte ne denli tehlike sactıgını anlatırız. sonra ehliyetsiz yakalanınca yaklasık tüm muameleler dahil 800 ytl civarı para ödemek zorunda oldugundan bahsederiz :wiinkk:

FIRFIR
28 Haziran 2006, 13:19
onlara cerrah amcamızdan bahsederiz. ve ehliyetsizliğin ne kadar zarar verici bir hastalık oldugunu ve trafikte ne denli tehlike sactıgını anlatırız. sonra ehliyetsiz yakalanınca yaklasık tüm muameleler dahil 800 ytl civarı para ödemek zorunda oldugundan bahsederiz :wiinkk:
bu konuyu benden iyi anlatıcak birinin oldugunu zannetmiorum bizzat 800 ytl ceza yemiş motorunu baglatmıs biri olaraktan görev adamı oluoruz artık hadi bakalım :) :) motorcunun imajını yok edenler sesimizi duyucaklar :) :)

chocolateman
28 Haziran 2006, 13:21
Arkadaşlar kaç zamandır türküsünü çağırıyorum. Konya da canına okudular. 600 ytl ceza yedim.

Konyada sadece bir haftada 3400 motorsiklet toplandı. 600*3400 =2.040.000 YTL yapar sadece büyük şehirlerde uygulama yapıldığını düşünün.

3400*10*600 = 20.400.000 YTL bir haftada birikir.

Euro dolar benzin fiyatlarının gidişatını düşünür, Türkiyede motorsiklet kullanıcısının genelinin ihtiyaçtan kullandığını vede genelinin gariban olduğunu hesaplarsak. Devlet gözünü garibanın kesesine dikti anlamı çıkar. Birileri işçisinin sigortasından çalar, kaçak villa yapar, kaçakçılık yapar, banka hortumlar dokunamazlar ama, bizleri ezmek sindirmek için ellerinden geleni yaparlar.

Üstelik motorsikletinizi parka çekerken verdikleri zararda yanında hediyesi. Size tavsiyem ehliyetsiz herhangi bir şekilde yakalanırsanız, bırakın motoru çekin gidin kimlik vermeyin, kimlik verirseniz haliniz harap. Prosedürlerle zaten insanı bezdiriyorlar. Ehliyet verin kardeşim o da yok, bugün yazılırsan ancak Eylül ayının ortalarında alabiliyorsun. Ben böyle adaletin...

Buyurun altta resimleri, mercedes e bir halt edemezken motorsikletçiye yaptıkları.

Günlük üç noktada motorsikletlere yönelik uygulama var.

Yer Konyanın göbeği.
Bir mercedes yasak olan bir yerde park halinde, mercedesin önündeki araçlara ceza yazdıktan sonra trafik yaklaşıyor.
Mercedes in sahibi " Yakışıklı abim, ceza yazmada sana bi dondurma ısmarlayım, 5-10 dk daha işim var diyor.
http://img155.imageshack.us/img155/2409/dsc002404jw.jpg (http://imageshack.us)

Trafik dönüyor arkasını gidiyor, diğer araçlara işlem yapmaya başlıyor.

http://img65.imageshack.us/img65/87/dsc002393we.jpg (http://imageshack.us)

Beş dk sonra bir motorsikletliyi durduruyor ve ehliyet ruhsat sorgulaması vsvs.

http://img65.imageshack.us/img65/3391/dsc002412kd.jpg (http://imageshack.us)

Ben buna çifte standartlık diyorum. Diğer yorumları size bırakıyorum.

(Mercedes firması motorsiklet üretinceye kadar motorsikletten vazgeçin. Yoksa bu çok değerli trafikçi (diğer bir adıyla asfaltın mavili...leri) arkadaşlar, başka markayı ve motorsikleti araçtan saymıyor)

er5
28 Haziran 2006, 13:23
ulen herseyımız tam olur polısın yanında gecerken polıse korna calarız cevırsın dıye cevırmezler cevırmezler bı eksımız olur pat yakalanırız nasıl anlıyolarsa anlamadım gıttı valla :)

gucci
28 Haziran 2006, 13:48
valla bende ehliyeti alinca 1 kilo baklava alicam ve ataköy - sirinevler baglantisina gidicem orda polis lere baklavayi yidirdikten sonra anca rahatlarim.. neden derseniz adamlar beni 4 kere cevirdiler . birinde köylüm cikti . sonraki acidi. sonraki . gecenin 1 inde cekiciyle ugrasmak istemedi . digeride
kuryemisin dedi. (olmamama ragmen evet dedim) gec dedi. daha ne olsun hakettiler baklavayi......:)

vipseyahat
28 Haziran 2006, 13:50
Sabah Boğaz köprüsü girişinde de çevirme vardı allahtan bugün arabaylaydım valla çıkmasam mı diye düşünüyorum. 8 temmuza bişey kalmadı son noktada enselenmeyelim.

chocolateman
28 Haziran 2006, 14:08

Şaka bir yana o da ayrı bir konu, bütün kurslar anlaşmışlar, nereye gidersen fiyat aynı. Bir tokat ordan bir tokat burdan, şamar oğlanına döndük. Kurs 260 ytl b-a2 geçişte, diğer masraflarda 260 ytl . toplam 480 ytl

kivanctf
28 Haziran 2006, 14:10
Polislerin yaptıgına yanlıs diyenımız yok sanırım . Sonucta 125 cc ve uzeri ehliyet olmadan motor kullanmak dunyanın neresine giderseniz gidin suc. Benım anlamadıgım 3-5 milyar odeyip motor alınabilinirken 300 ytl odeyip neden ehliyet alınmadıgı. Polisten kacmak yerine en kısa surede ehliyet sahibi olmayı dusunse motorcu arkadaslarım sanırım en ıyısını yapmıs olurlar ...

chocolateman
28 Haziran 2006, 14:26
Polislerin yaptıgına yanlıs diyenımız yok sanırım . Sonucta 125 cc ve uzeri ehliyet olmadan motor kullanmak dunyanın neresine giderseniz gidin suc. Benım anlamadıgım 3-5 milyar odeyip motor alınabilinirken 300 ytl odeyip neden ehliyet alınmadıgı. Polisten kacmak yerine en kısa surede ehliyet sahibi olmayı dusunse motorcu arkadaslarım sanırım en ıyısını yapmıs olurlar ...

Almayalım demiyoruz ki! Vermiyorlar... 2 hafta önce kayıt yaptırdım ancak ağustos 26 da sınava girip eylül ortalarında ehliyetimizi alabiliyoruz. Zaten kestikleri 600 ytl cezayıda ödemeyecem, adliyede de itiraz etmiştim ben istemedim para cezasına çevrilmesini alsınlar 30 gün içeriye, zehir zıkkım olsun, o para.

PamPam
28 Haziran 2006, 14:31
Kıvanç kardeş sende haklısın ehliyetsiz sürmemek en doğrusu.En kötüsü biri gelip vursa 10/10 kusurlu olsa dahi hiçbişey diyemiyosun.adam elini kolunu sallayarak gidiyo.tabi olan sana oluyo.Motor tutkusu bu vazgecilmiyor.

Arkdaşlar kask kesinlikle takın.Ehliyetin olsa dahi ya 49 YTL cezayı basıyolar yada sizden sıcak bi çorba içiyolar.
Unkapanından Eminönüne giderken durdurdum.Yalvar yakar ağlaya ağlaya zor kurtardım motoru tabi bir çorba ısmarlayarak.

kivanctf
28 Haziran 2006, 14:43
PamPam sana katılıyorum . Kask takılması sart. Gelgelelim bircok arkadasımız gibi bende bu sıcaklarda sehir icinde kaskı takmayı ıhmal ediyorum . Ama ufak bir kasaba oldugundan butun polisler tanıdık ceza falan olmuyor. Sonucta maddi verilen para cezalarinada karsıyım . Adama kask takmıyor diye onun saglıgı uzerinden para kazanmak cok sacma. Ehliyetlerimizden 10 puan kırılacagına 3 kez kasksız yakalanılırsa 1 yıl trafıge cıkma yasagı verılse ve polisler her gordukleri kasksız surucuyu durdursa sanırım herkes kaskı basına yapıstırır. Para cezası hicbir zaman sonuc degil. Ehliye icinde aynı sey sozkonusu ehliyetimi yok bagla motoru. ehliyetini alıp gelsin sahıs basvursun motoru teslim alsın . Hızlı arac kullanırsın para cezası kesılır. Alkollu kullanırsın ehliyetine el konulur . Ama dedigim iki konuda haklı degilmiyim.

ammsav
28 Haziran 2006, 14:45
Bu çorbayı da DEVELI RESTAURANT tamı iciyorlar ne yapıyorlar amma pahalı bişi be kardesim :mrgreen:
Gerçi oraya gittiklerinde de para verdiklerinden şüpheliyim ya neyse :P

batuhan35
28 Haziran 2006, 14:52
gecenlerde ankarada arkadaş ışıkta beklerken polis sırtına dokunup "hey mondial ehliyet ruhsatı görelim bakalım" demiş. ruhsatı açmamış bile, A2'ye bakmış, tamam geç demiş
aysını benım basımada geldı(eminönünde)
polısın kurdugu cumle suydu
''iyi gunler beyfendi A2 ehlıyetınızı gorebılırmıyım''ruhsat,muayene vs.
hıcbırsey sormadı ehlıyetımı gosterım ıyı gunler dedı.....:)
altımdakı motor çalıntıda olabılırdı ama bunu umursamadı bıle....:farao:

4muratt
28 Haziran 2006, 15:07
...eller havaya yani.anahtarları teslim edicez.al şimdi ağustos 26 da sınava gir.eylül de ehliyeti al ekimde motoru kaldır.yaz gitti ne bu ya keşke B almadan A2 alsaydım

demek ruhsata 20 lik bile koysak işe yaramıcak desene

watercolours
28 Haziran 2006, 15:14
Çevirmeleri destekliyorum arkadaşlar. Her ne kadar motosikletten daha çok çevrilmesi gereken dört teker varsa da şu da bir gerçek ki yaralanmalı trafik kazaları daha çok motosiklette oluyor. Ve sokaklarda bir sürü motorcu diyemeyeceğim, motor üstünde giden 4 teker ruhlu adamlar var. Bunların temizlenmesi lazım. Peki bunların temizlenmesi yeterli mi? Hayır, onlar temizlendikten sonra sıranın 4 tekelere gelmesi lazım.

akocatas
28 Haziran 2006, 15:16
Bir aydir motor alip almamak konusunda dusunuyorum, ben de 26 agustos sinavina girecegim, yani ehliyet icin eyul ortasini beklemek zorundayim.

2 ay ehliyetsiz kullanmak icin kendimi hazirlamistim, ama burdaki yazanlari okuduktan sonra bir daha dusunucem.

B sinifi ehliyetimiz varsa da 800 YL ceza yiyo muyuz? hafifletici sebep falan olmuyo mu B sinifi ehliyet???

er5
28 Haziran 2006, 15:16
demek ruhsata 20 lik bile koysak işe yaramıcak desene

O MOTORDA gecerlı degıl be kardeş ( motor teklıkelı oludugu ıcın kabul etmıyolar zaten )

B sinifi ehliyetimiz varsa da 800 YL ceza yiyo muyuz? hafifletici sebep falan olmuyo mu B sinifi ehliyet???

dostum b ehlıyetı motrla cevrıldıgı zaman nufus kagıdı yerıne gecer hıc bı gecerlılıgı olmaz:)

PamPam
28 Haziran 2006, 15:18
PamPam sana katılıyorum . Kask takılması sart. Gelgelelim bircok arkadasımız gibi bende bu sıcaklarda sehir icinde kaskı takmayı ıhmal ediyorum . Ama ufak bir kasaba oldugundan butun polisler tanıdık ceza falan olmuyor. Sonucta maddi verilen para cezalarinada karsıyım . Adama kask takmıyor diye onun saglıgı uzerinden para kazanmak cok sacma. Ehliyetlerimizden 10 puan kırılacagına 3 kez kasksız yakalanılırsa 1 yıl trafıge cıkma yasagı verılse ve polisler her gordukleri kasksız surucuyu durdursa sanırım herkes kaskı basına yapıstırır. Para cezası hicbir zaman sonuc degil. Ehliye icinde aynı sey sozkonusu ehliyetimi yok bagla motoru. ehliyetini alıp gelsin sahıs basvursun motoru teslim alsın . Hızlı arac kullanırsın para cezası kesılır. Alkollu kullanırsın ehliyetine el konulur . Ama dedigim iki konuda haklı degilmiyim.

Haklısın tabiki.
Ama Güzelim ülkemde hiçbişey düzgün ve doğru değil.
Bu devirde para cezaları aynasızlara yarıyor başka bişey değil.Bizde yokmu bizdede var tabiki vermemek lazım. ceza ne ise ödemek gerekli.arabamla istanbulda sıf plaka yabancı diye 5 defa cevrildim.plaka yine bu ükenin güzelim şehirlerinden birine ait. Evraklarımın tam olmasına rağmen 1:30 saat istanbulda gezdirildim tek sebep yabancı plakalı olmam. Yaşam standartı hayat şartları yaptırıyor ne yazık ki istemesende.. :((

Can.
28 Haziran 2006, 15:23
Ben motoru martta alıp ehliyet kursuna kaydoldum. Polis motoru bağlar korkusundan 02 Haziranda ehliyeti alana kadar sadece ara sokaklarda bindim.
Ehliyeti aldığım günden beri nerede polis görsem suratına baka baka dibinden geçiyorum. Hızla giden motorlu polislerin peşine takılıp diplerine giriyorum bir tanesi daha ehliyetin varmı diye sormadı. Bu şekilde devam edeceğim bakalım ilk ne zaman soracaklar merakla bekliyorum. Ehliyet olmasaydı ilk polis çevirirdi valla.

akocatas
28 Haziran 2006, 15:25
peki B sinifi ehliyet ile 50 cc'ye kadar olan scooterlar kullanilabiliyor mu arkadaslar?

PamPam
28 Haziran 2006, 15:27
Çevirmeleri destekliyorum arkadaşlar. Her ne kadar motosikletten daha çok çevrilmesi gereken dört teker varsa da şu da bir gerçek ki yaralanmalı trafik kazaları daha çok motosiklette oluyor. Ve sokaklarda bir sürü motorcu diyemeyeceğim, motor üstünde giden 4 teker ruhlu adamlar var. Bunların temizlenmesi lazım. Peki bunların temizlenmesi yeterli mi? Hayır, onlar temizlendikten sonra sıranın 4 tekelere gelmesi lazım.

Hiçbir şekilde desteklemiyorum.Çözüm temizliğe karşı olsa başımla birlikte eywallah derim.bana bir tane gösterebilirmisiniz ki trafiği düzenleyelim, ehliyetsiz araç sürücülerini temizleyelim, kazalara davetiye cıkarmalarını önleyelim diyen yada uygulayan bir aynasız.

watercolours
28 Haziran 2006, 15:30
Bak yazımın sonunda ne demişim? O yapılmadan bu yapılanın da çok mantığı olmayacaktır. Niye önce motosiklet dersen onun da cevabı yukarıda yazılı.
Trafik cezası ödemek yerine polise çorba ısmarlarsanız o para tabii ki aynasızın cebine gider. Adam gibi makbuzunuzu alıp ceza öderseniz, o devlete gider. Tabii burada devlet ne zaman adam gibi o paraları kullanmış sorusu da akla gelebilir ama devletin başındakiler de gökten zembille inmiyor, bu halk seçiyor.

Thunder79
28 Haziran 2006, 15:31
peki B sinifi ehliyet ile 50 cc'ye kadar olan scooterlar kullanilabiliyor mu arkadaslar?
http://trftescil.iem.gov.tr/modules.php?name=ehliyetsinif

hjm bu linkte mevcut B sınıfıyla kamyonet kullanabiliyorsun ama A dan hiçbirşey :pr:

PamPam
28 Haziran 2006, 15:33
Bir aydir motor alip almamak konusunda dusunuyorum, ben de 26 agustos sinavina girecegim, yani ehliyet icin eyul ortasini beklemek zorundayim.

2 ay ehliyetsiz kullanmak icin kendimi hazirlamistim, ama burdaki yazanlari okuduktan sonra bir daha dusunucem.

206 YTL para cezası.
1-2 ay hapis cezası.(bu paraya cevrilir büyük ihtimalle)
5 ceza puanı.
birde motorun bağlanıyor onu nasıl cıkartıyosun ne kadar nereye veriyosun bilmiyorum.

handeee
28 Haziran 2006, 15:35
yaa evet burdada var poLisLer bugun gördüm=( ama aLLahtan kafaLamıştm ehLiyetsiz rahatca doLaşabiLiorum =)

ALBATROS-FB
28 Haziran 2006, 15:39
yalnızca polis değil jandarmada işi sıkı tutuyor dikkat

Ahmet Yılmaz
28 Haziran 2006, 15:39

B sınıfı ehliyetle motosiklet namına hiç birşey kullanamazsın arkadaşım, ben en az 3 senedir takip ediyorum o kanunun çıkacagı falan yok,

Polisler çevirsin, gerekliyse ceza da kessin görevlerini yapsınlar, ama bila-istisna (istisnasız) herkese uygulasınlar, bir de benim uyuz oldugum nokta, herkes para cezalarının caydırıcı olmadıgından bahsediyor, yok işte avrupada bilmem kaç euro, asgari ücretin 380 YTL oldugu bir ülkede 600 YTL para cezası kesilmez, otomobil olsun, motosiklet olsun,

Arabayla bostancı sahil yolunda 88km hızla radara yakalandım, 180YTL para cezası kestiler, aldıgımız 3 kuruş maaş, polislerin bu yaptıgını kimse bana iyi niyetli diye açıklayamaz.

Kaskı olmayanı çevirsin ceza kessin, makasa girene kessin, tehlikeli kullanana kessin de, yolda giderken, "mondial göster bakalım A2 ehliyeti" ne demek, aynı şekilde otomobilleri çeviriyomusun?