PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakam düştü

gökay77
23 Ağustos 2016, 19:30
Arkadaşlar merhaba bu gün 100 km yolculuk sonunda plakamın olmadığını farkettim ne yapmam gerek

fatih063838
23 Ağustos 2016, 19:39
100'km yolu geri dönmek gerek. Dönerken her yere teker teker sormak gerek.

:D :D şaka maka geçmiş olsun hocam.

"Online Randevu Alabilirsiniz.
Aracınızın plakasını yenileme işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Şubesi’nin web sitesinden randevu alabilirsiniz. Ayrıca bu sitede “Aracımın plakası düştü, ne yapmalıyım?” sorusunun yanıtlarını da tüm detayları ile bulabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra, istenen belgeleri hazırlamanız gerektiğini de hatırlatalım.

Plaka Yenileme İçin İstenen Evrakla
İstenen evrakların tümünü görevli memura teslim etmenizin ardından memur tarafından size bir adet kayıp plaka basım fişi verilecektir. Daha sonra ilgili memur sizi plakanızı nerede bastıracağınıza dair yönlendirecektir. Cüzi bir meblağ ödeyerek, yarım saat içerisinde yeni plakanızı teslim alabilirsiniz."

Mucit23
23 Ağustos 2016, 19:40
Eger plakanı kendi imkanlarınla bulamazsan malesef yeni plaka almak zorundasın. Yani plakan değişecek. Yeni plaka için gerekli muameleleri yapmak zorundasın. Bunu Devletimiz terör ve plaka çalýnması sebebi ile uygulamaya baþladı.

Ekleme: Pardon benim bu dediğim çalınıp geri bulunan motosikletler için geçerliydi. Plaka dusmesinde aynı prosedürü uygularlarmi emin değilim

fatih063838
23 Ağustos 2016, 19:42
Eger plakanı kendi imkanlarınla bulamazsan malesef yeni plaka almak zorundasın. Yani plakan değişecek. Yeni plaka için gerekli muameleleri yapmak zorundasın. Bunu Devletimiz terör ve plaka çalınması sebebi ile uygulamaya başladı.

Hocam yeni plaka almasına gerek yok yani plakasını değiştirmesine. Trafik şube müdürlüğüne başvuru yapması yeterli.

Thracian
23 Ağustos 2016, 20:28
Yanlış bilmiyorsam son terörle mücadele kanunları kapsamında motosikletler bir plaka arabalar iki plaka kaybettiklerinde plaka komple değişiyor.Hatta benim arabanın eski sahibi bir kere plakasını kaybetmiş,geçenlerde trafik şubeden aradılar eğer aracınızın bir kere daha plakası kaybolursa plakanızı değiştirmek zorundasınız diye bilgilendirme yapıldı.

mitmuallim
23 Ağustos 2016, 20:40
Arkadaşlar merhaba bu gün 100 km yolculuk sonunda plakamın olmadığını farkettim ne yapmam gerek

yeni ruhsat çıkaracaksınız.masraflı bir iş..

en doğru cevap trafik şubelerden bilgi alamak olmalı,zira son zamanalrda çok değişen kanun var..

mustick
23 Ağustos 2016, 20:43
Ruhsatınızla beraber trafik şubeye gidip dilekçe veriyorsunuz. Ordan aldığınız bir evrak ile şoförler odasına giderek 15 liraya bastırıyorsunuz.

ugur pektas
23 Ağustos 2016, 21:28
ben trafıkte amırkıgınde ehlıyetı degıstırırken bırı geldı motosıklet plakası dusmus ona yenı plaka cıkarması gerektıgını soyledı bu arabalar ıcın gecerlı degıl dedı araclarda ıkı tane oldugu ıcın motosıklet yenı kanuna gore aynı plakayı veremıyorlarmıs her seyı yenı bastan yaptırıyormussun

snappy x
23 Ağustos 2016, 21:31
yaa anlamıyorum bu plaka düşürenleri kusura bakmayın ama çok safsınız oraya 2 tane akıllı vida atsan ne olacak ha diyelim plaka takmayı sevmiyorsun katlanır plaka tak .

mustick
23 Ağustos 2016, 23:03
En kısa yoldan bu şekilde de halledebilirsin;

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/muhurlu-app-plaka-motorsiklet-237018005

Jemand
23 Ağustos 2016, 23:04
hologramli ve muhurlu ufak motosiklet plakasi 40 lira dostum, hiç kasma trafik falan. n11 den ver siparisini. ertesi gun elinde. ben orjinal plakalarimi hic kullanmadim. daha dogrusu plaka da kullanmiyorum :)
www.n11.com/app-plaka-muhurlu-motorsiklet-plakasi-P90206911
şimdiye kadar esime dostuma kendime yaklasik 10 adet siparis vermisimdir burdan. hiç üzmedi.

efe can uzun
23 Ağustos 2016, 23:18
4 ay önce başıma geldi yeni plaka veriyolar yani baştan bidaha ruhsat çıkarıcaklarını söylediler 189 lira mı neydi bende gittim app bastırdım tercih sizin..

cerkezbiker
24 Ağustos 2016, 03:25
Hay aksi şeytan. Ben konu başlığını "Fiyakam düştü" olarak okudum. Neyseki plaka imiş düşen, yorum yazmiim.

iskender123
24 Ağustos 2016, 08:03
Bence en iyisi yeni pilaka almak,eskisi bi suça karisirsa kendini aklayana kadar ohoo

ichiroo
24 Ağustos 2016, 08:24
Plaka düştüyse kayıpsa artık kesinlikle yeni plaka alıyorsunuz ruhsat falan değişiyor dolayısıyla 200küsür TL size masrafı oluyor geçmiş olsun. benim de aracımın eski sahibinde kayıp plakadan dolayı yenileme işlemi yapılmış seneler sonra bu yasa değişikliğinden sonra bana tebligat yaptılar önceki sahibinin plaka kaybedip çıkartması nedeniyle bana durduk yere masraf çıktı 4 senedir kullandığım motosiklette. malesef hükümetimiz birşeyleri alelacele düşünmeden çıkartıyor mağdur olan oluyor. sonuçta 1 liralık kağıt parçasının parasını madem benden alma benim yapmadığım bir hata için sadece maliyetine yap bugüne kadar olanları. yeni bir kâr kapısı oldu işte açıkçası geçmiş olsun

sinan.erkan
24 Ağustos 2016, 09:11
Plaka değişeceği gibi şehir kodunuz değişecekse sigorta ücreti de değişecek. Mesela ben Tekirdağ plakamı düşürdüm şimdi yenisini çıkarmam gerekiyor ve İstanbul çıkartacağım mecburen. Hem ruhsat parası hem artan sigorta derken en az 500 liralık olacaktım. App plakayla devam ediyorum.

Olcay Avşar
24 Ağustos 2016, 09:23
Yasal olarak yeni plaka yeni ruhsat çıkarmanız gerekli. Kaybolan plakanızın birileri tarafından kullanılması riskini göze alırsanız kendinize plaka bastırabilirsiniz.

Fakat riskli.

Serk21
24 Ağustos 2016, 11:27
Yahu nasıl bir bilgi kirliliğidir bu? Neden bilmeyenler gözünden atıp tutuyor?

Net ve kesin bilgi; Geçen zx10 un plaka uçmuş gitmiş.(nasıl gidiyor? 200 küsür beygir makinaya bin anlarsın o dandik plastik plakalıkta civatalar nasıl gevşiyor) Aynı burda sallayanlar gibi benimde bir arkadaşım trafikte dilekçe doldur 15_20 tl ye yenisi bastır dedi ama yalan öyle birşey yok.. Ruhsat yenileniyor, plaka değişiyor, bir dünya masraf çıkıyor ve ikametinizin olduğu trafik tescil biriminden yapmanız gerekiyor.. Bizde netten 30 tl ye APP sipariş ettik.

Arkadaşlar gözünüzü seveyim her konuda palavra sıkmayın şurda,, İnsanların vakti kıymetli. Senin oturduğun yerden işkembeden sallaman yüzünden burayı okuyan insanlar iş yerlerinden izin alıp boş yere sağa sola gidecek belki de.

gökay77
24 Ağustos 2016, 19:04
Plakayı hallettim bu gün arkadaşlar herkeze yorumları için teşekkür ederim ruhsat plaka yenilendi 210 TL tuttu herrseferinde böyle düşüp kaybolursa yandık 😂😂

CİHAN
24 Ağustos 2016, 19:56
Müdür plakan neydi bugün bayrampaşa da bi plaka buldum ?

k_ayhn
24 Ağustos 2016, 19:59
Gidip app bastırdım geçti gitti saolun

Jemand
24 Ağustos 2016, 22:04
Plakayı hallettim bu gün arkadaşlar herkeze yorumları için teşekkür ederim ruhsat plaka yenilendi 210 TL tuttu herrseferinde böyle düşüp kaybolursa yandık ����

ulen bu kadar adam app diye boşa akıl vermiş desene..

gökay77
25 Ağustos 2016, 10:55
Cihan kardeş antalyada yaşıyorum ben ginede teşekkür ederim

ZümeR
25 Ağustos 2016, 11:22
İzmir den Antalya ya gelirken 70-80 km/h ile giden motora millet korna çalıp el kol hareketi yapmaya başlayınca sağa çekip durmuş ve plakamın 1 vidasının düşmüş, diğerininde son 1 turu kalmış olduğu gördüm.
İşte o zaman anladım FF kaskın iyi bir şey olmadığını.. :queen:

cemmoto41
25 Ağustos 2016, 14:07
Ben geçen düşürdüğümde trafik şube den kayıp olduğu altında bir belge aldım sürücüler odası derneğinden de 20 tl karşılığında çıkarttım trafik memuru bir daha böyle olursa ruhsat falan çıkartır masraf 200 den aşağı olmaz diye uyarmıştı memleketimizde ki babamın arkadaşı olan trafik memuru direkt ruhsat değişecek demişti.

derdalan
30 Nisan 2017, 23:27
merhaba gençler ben de bugün plakamı düşürdüm şimdi 200 küsür tl vermek çok koyacak gerçekten ama internetten bakınca app plaka yüzünden ceza yiyen sürüsüne insan var hatta arabayı bağlayan polis bile var :/ yine de app plaka yap mı dersiniz?

Fr.Sante
01 Mayıs 2017, 00:12
Küçük boyutlu app plaka yaptırmayın. Mühürlü olsa bile boyut yüzünden sıkıntı oluyor. Araç çekiliyor, trafikten men ve 410 TL cezası var. Son dönemlerde çok dikkat etmeye başladılar. Tekrar ruhsat çıkarmak falan uzun iş. Orjinal boy ve mühürlü sorun çıkarmaz.

derdalan
01 Mayıs 2017, 01:18
iyi de mühürlü olması için ancak trafiğe başvurmak gerekiyo yanlış anlamadıysam bu da 200küsür TL ediyo işte :/

cbr1907
01 Mayıs 2017, 02:05
Mühürlü orijinal plaka da satiyolardi internette. Hatta sağlam ceza gelecekti bunu yapanlara ama bi bakın alışveriş sitelerine