PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yahu bu 120 saniye yuzunden cevap yazmıyorum

dovahhkin
23 Ağustos 2016, 11:16
Ey site yönetimi ''120 saniye'' ney ? . bir mesaj yazıyoruz, cıkıp gıdıyoruz .Sanki pentagon'un sitesini koruyorsunuz böyle agır bir güvenlik önlemimi olur

94 model cbf motoru gibi işliyor server az yenilik

ban atmayın :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

bir de ,arkadaşın su konuya yorum yaptı, veyahut şu üyeyi takıp et gibi bir olay yok, onunda gelmesi lazım

elalem imza ya resim koyuyor biz bitik bitik dolanıyoruz.

Levent
23 Ağustos 2016, 11:17
Push notification istiyorsun yani ;)

*Heka
23 Ağustos 2016, 11:17
120 sn bekleme şeysine katılıyorum, çok uzun bir süre.

dovahhkin
23 Ağustos 2016, 11:18
Push notification istiyorsun yani ;)

yahu o olmasada olur ama 120 saniye olayı cok farklı. bekliyoruz boyna ve bu cok kisiyi rahatsız ediyordur eminim.

sonucta herkes makale yazmıyor hızlı konular arası gecis yapabiliyor.

misal ben soru üzerine acılmıs konularda takır takır cevap veremiyorum bir kisiye yazıyorum sonra birine yazarken pat 120 saniye diyor cıkıyorum siteden artık sitem edesim geldi :P

Tundzhay
23 Ağustos 2016, 11:25
120 sn olayından bende rahatsızım. Bunun yüzünden çok sefer cevap yazmaktan vazgeçtim...

ZümeR
23 Ağustos 2016, 11:27
60 ideal dir.

Olcay Avşar
23 Ağustos 2016, 11:35
Cevap yazmamı gerektiren başlığı/mesajı okumak, cevap yazmak, yazdığım cevabı göndermeden önce son bir kez kontrol etmek 120 saniyeden fazla sürse gerek.

Çoğunluk bunda hem fikir ise süreyi tekrar gözden geçiririz, fakat eminim ki bu süre uyarısı çıktığında mesajınızı tekrar bir gözden geçirip varsa yanlışları düzeltip, ya da yeni bir şeyler ekleyip göndermek daha mantıklı.

Romedon
23 Ağustos 2016, 11:37
12o çok harbiden

Sam@
23 Ağustos 2016, 11:38
120 sn olayından bende rahatsızım. Bunun yüzünden çok sefer cevap yazmaktan vazgeçtim...

++++++++++++++1

linkinpark20
yönetime o konuda ben de kırgınım.

Tundzhay
Cevap yazmamı gerektiren başlığı/mesajı okumak, cevap yazmak, yazdığım cevabı göndermeden önce son bir kez kontrol etmek 120 saniyeden fazla sürse gerek.

Çoğunluk bunda hem fikir ise süreyi tekrar gözden geçiririz, fakat eminim ki bu süre uyarısı çıktığında mesajınızı tekrar bir gözden geçirip varsa yanlışları düzeltip, ya da yeni bir şeyler ekleyip göndermek daha mantıklı.

Roman yazmıyoruz genelde.
Forumda yazılan mesajların büyük bir çoğunluğu 2 cümleyi bile geçmiyor. Haldı ki biraz uzun olsa bile 120 sn bence çok bir rakam. Dediğim gibi bu süre yüzünden çok sefer mesaj yazdıktan sonra uyarı verdiği için sayfayı kapadım beklemedim. Ara sıra sinir bozucu olabilir Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi 60 sn ye uygun olur.

EmreKocyigit
23 Ağustos 2016, 11:52
1 saatte 30 mesaj uzun bir süre

mithrelios
23 Ağustos 2016, 11:57
Forumu gereksiz geyikle doldurmak isterseniz, whatsapp grubuna döndürmeyi dilerseniz elbette fazla gelir. Ancak, gerçekten konuya katkı sağlayacak bir mesaj yazmaya çabalıyorsanız ve mümkün olduğunca düzgün, anlaşılır ve noktalama işaretleri gibi hususlara dikkat eder şekilde yazmaya çalışırsanız, 2 dakikanın çok da uzun olmadığını görürsünüz.

Sizin yazmak için 2 dakikanızı bile harcamaya tenezzül etmediğiniz bir bilgiyi okumak için başkası neden zaman harcasın? Kaliteli bir forum oluşturmaksa, kaliteli insanları foruma çekmekse amaç, süreyi azaltmaya değil yazdıklarınızın kalitesini arttırmaya bakmak lazım bence.

Mucit23
23 Ağustos 2016, 11:59
Konusu açılmışken, Forum mobile tarafında iyileştirmeler yapılsa mükemmel olur. Mesela tapatalk gibi eklentiler olsa ne de güzel olurdu.

Tundzhay
23 Ağustos 2016, 12:01
Forumu gereksiz geyikle doldurmak isterseniz, whatsapp grubuna döndürmeyi dilerseniz elbette fazla gelir. Ancak, gerçekten konuya katkı sağlayacak bir mesaj yazmaya çabalıyorsanız ve mümkün olduğunca düzgün, anlaşılır ve noktalama işaretleri gibi hususlara dikkat eder şekilde yazmaya çalışırsanız, 2 dakikanın çok da uzun olmadığını görürsünüz.

Sizin yazmak için 2 dakikanızı bile harcamaya tenezzül etmediğiniz bir bilgiyi okumak için başkası neden zaman harcasın? Kaliteli bir forum oluşturmaksa, kaliteli insanları foruma çekmekse amaç, süreyi azaltmaya değil yazdıklarınızın kalitesini arttırmaya bakmak lazım bence.

2 dk süresi var ve forum seviye tavan yapmış durumda, hiç troll mesaj/başlık yok zaten...

RiDeR_2
23 Ağustos 2016, 12:04
120 cok 45 ideal

solmyr
23 Ağustos 2016, 12:04
troll'ün biri gelir, boyna boş boş yazar, pişman eder. 2dk. bir mesaj için yeterlidir bence.
yazdın, başka konuya baktın, cevabını hazırla, yaz, kontrol et, erken bittiyse bir kaç saniye imlaya bak... 120 iyidir.

RiDeR_2
23 Ağustos 2016, 12:07
Troll engelliycez diye gercek uyeler de engelleniliyor o nasil olacak
Adam trollse cok kisiyi rahatsiz ediyosa banlanir mesajlari silinir olur biter. Bikac kisinin yapacagi sey yuzumden tum forum bekletilmemeli

Levent
23 Ağustos 2016, 12:15
Arkadaşlar biraz da buranın bir forum olduğunu hatırlamakta fayda var. Herkes bıt bıt alıştı whatsapptan, facebookdan şuradan buradan hızlı iletişime, şimdi forum da bu hıza ayak uydursa fena olmaz diye serzenisler doğuyor.

Şahsen ben 120 saniye kuralından dolayı herhangi bir rahatsızlık çekmiyorum.

Tundzhay
23 Ağustos 2016, 12:26
Bence bu konuda bir anket açılmalı. Kaç kişi bu konudan şikayetçi kaç kişi memnun belli olur.

Mengu16
23 Ağustos 2016, 12:29
Bu forum çoğu forum gibi VBulletin kullanıyo artık tarihi eser olmuş bir ürün. Node.JS temelli bi forum scripti olsa mesajlar arası süre 10 saniyeye bile çekilebilir ama şu anda çok fazla mesajın aynı anda atılması sunucuyu kasar.

dovahhkin
23 Ağustos 2016, 13:14
Bence bu konuda bir anket açılmalı. Kaç kişi bu konudan şikayetçi kaç kişi memnun belli olur.

açtım anketi onay bekliyorum hocam.

Whatsapp misali bik bik mesaj atmak değil istegimiz. Bariz bekliyoruz ve şahsen cıkıyorum ben beklemekten sıkılıp

agris
23 Ağustos 2016, 13:29
Sayın moderatörler bence süreyi kısaltmayın. Şu haliyle dahi kısa bence. Yahu çatır çatır karşılıklı yazışmayla bilgi kaynağından çok chat sayfasında dönüyor sayfalar. Misal benim son açtığım konuya bir bakın. Ben bir soru sordum iki kişi alakasız bir mevzu üzerine konuşmaya başladılar benim açtığım konuda ve aradığım şeyi bulamadım.
Forumu chat sayfasına döndürmeyelim

Tundzhay
23 Ağustos 2016, 14:36
açtım anketi onay bekliyorum hocam.

Whatsapp misali bik bik mesaj atmak değil istegimiz. Bariz bekliyoruz ve şahsen cıkıyorum ben beklemekten sıkılıp

Hala onaylamadılar anketini :) Demek ki 120 sn yen memnunlar hatta az bile buluyorlar :)

Levent
23 Ağustos 2016, 14:38
Onayladım arkadaşlar, buyrun oylayın.

Tundzhay
23 Ağustos 2016, 14:49
Teşekkürler Göçmen bey

Yalnız hala görünmüyor?

Romedon
23 Ağustos 2016, 15:02
anket linki http://www.motosiklet.net/forum/anketler/169102-120-saniye-bekleme-suresi-dusurulsun-mu-anket.html

dovahhkin
23 Ağustos 2016, 15:06
Anket İçin Tıklayın (http://www.motosiklet.net/forum/anketler/169102-120-saniye-bekleme-suresi-dusurulsun-mu-anket.html)

DKN
23 Ağustos 2016, 16:07
trafiğin en yoğun olduğu yerde bile bekleyerek kaybetmiyorum bu süreyi. hayatımdan 120 saniye çalmaya hakkın yok admin

dovahhkin
23 Ağustos 2016, 16:10
trafiğin en yoğun olduğu yerde bile bekleyerek kaybetmiyorum bu süreyi. hayatımdan 120 saniye çalmaya hakkın yok admin

ahahahahahahahahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

ahahahahahahahahaha

(23 saniye bekleyerek yazdım gülmemde geçti beklerken yazmayadabilirdim)

DKN
23 Ağustos 2016, 16:13
ahahahahahahahahaha

böyle güleni severim https://www.youtube.com/watch?v=lCili_ev_uM

(23 saniye bekleyerek yazdım gülmemde geçti beklerken yazmayadabilirdim)

bende çoğu zaman beklemekten sıkılıp kapatıyorum sayfayı. sayfayı terk mi ediyorsunuz bildirimi geliyo, evet diyorum kapatıyorum. nice yazdığım yararlı bilgiler bu şekilde heba oldu gitti