PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Babamla Motor Konusunda Anlaşamıyorum Tavsiye Lütfen..

ThePrestige9
23 Ağustos 2016, 10:13
Arkadaşlar herkese merhaba , yeni bir kardeşinizim bende bu tutkuya saran :) Boş arazide arkadaşımın Yzf 125 iyle alıştırmalar yapıyorum öğreniyorum. Allaha şükür kolay da adapte oldum herneyse bunları geçelim öncelikle aklı başında biriyim çekingen biriyimdir. Herneyse arkadaşlar demin sosyal mecrada bir motor paylaşmıştım alıcam seni diye. Görmüş babam bu motoru demin bana Emre motor alırsan beni unut , illa babamı ezer geçerim diyosan sen bilirsin ama beni unut dedi. 10 Dakika sonra yanıma geliyordu ya baba bakarmısın bir dedim , çok ayıp ve çok üzücüydü beni unut demen çok üzücüydü dedim sonra biraz daha yumuşadı , kesinlikle motor almana karşıyım etrafımda çok kişi yandı motor yüzünden , oğlumu 20 sene büyütmüşüm etmişim yok kesinlikle karşıyım diye biraz daha yumuşarak konuştu. Not : 21 Yaşındayım. Yani diyebilecek pek bir şey yok herhalde ? Sizdeki tepkiler nasıl olmuştu ? Ve hayatımın her evresinde karşı oldukları şeyleri izinsiz yaparak zorla güven sağlamış biriyim bilmiyorum bu tepkiler normal mi ? Düşünceleriniz nedir ?

bilirkişi
23 Ağustos 2016, 10:20
Benimkisi heves değil tutku dersen şimdiden ehliyetini alırsın kış kıyamet demez eylül ve sonrasında da sürersin.Yoksa yaz bitene kadar kullanayım dersen seneyi bekle.Ben Martta ehliyet almıştım o günden beri sürüyorum. Motosiklet de öyle abartılacak kadar korkutucu alet değil. Babalar motora karşı değil ona verilen paraya karşı kendi paranla al motorunu bakalım ne diyo? Ailelerin samimiyetine kesinlikle inanmıyorum bu devirde her şey maddiyattan kaynaklanıyo.

BalkanRider
23 Ağustos 2016, 10:24
Benim tam tersi oldu Babam tamam dedi Annem evlatliktan reddederim filan dedi aldim kapinin onune koydum simdi beraber ekipman bakmaya gidiyoruz arasira :queen:

ThePrestige9
23 Ağustos 2016, 10:27
Benimkisi heves değil tutku dersen şimdiden ehliyetini alırsın kış kıyamet demez eylül ve sonrasında da sürersin.Yoksa yaz bitene kadar kullanayım dersen seneyi bekle.Ben Martta ehliyet almıştım o günden beri sürüyorum. Motosiklet de öyle abartılacak kadar korkutucu alet değil. Babalar motora karşı değil ona verilen paraya karşı kendi paranla al motorunu bakalım ne diyo? Ailelerin samimiyetine kesinlikle inanmıyorum bu devirde her şey maddiyattan kaynaklanıyo.

farklı bir yaklaşım. Zaten ilk beni unut dediğinde , baba kendi paramla alıcam zaten dedim çalışıyorum kimseden maddi isteğim yok dedim. Bazen bende senin dediğini düşünüyorum , ki babamda öyle biridir , etrafta hızla giden bir genç görsün arabada direk vay şerefsize bak babasının arabasını almış gez toz tabi falan diyen biri . B ehliyet alalı 1.5 yıl oldu bir kere bile vermedi , istediğim zaman ilerde kendi arabanı aldığında istediğin gibi kullanırsın diyen biri. Dediğin şeyler farklı ama doğru olabilir evet..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Benim tam tersi oldu Babam tamam dedi Annem evlatliktan reddederim filan dedi aldim kapinin onune koydum simdi beraber ekipman bakmaya gidiyoruz arasira :queen:

benimde annem tamam dedi direk hocam. Bende öyle yapmayı planlıyorum , alıp kapının önüne koyucam seve seve alışmak zorundalar :)

BalkanRider
23 Ağustos 2016, 10:30
En iyisi alip evin onune koymak tabi ehliyeti aldiktan sonra zamanla yumusuyolar :thumleft:

bilirkişi
23 Ağustos 2016, 10:57
Ben babamın arabasını istediğim zaman sömürüyorum motorum da var sen fazla pısırıksın...

ramcixx
23 Ağustos 2016, 11:01
Ben diyorum ki babama; baba Racing mi alsam Yoksa Enduro mu?
EL CEVAP; Racing ile başla oğlum, viraj, fren mesafesi, motosiklete hakimiyet, yüksek süratte aldığın riskler, seni korkutur ve tecrübene tecrübe kadar. Sen gel babanı dinle. :cherry:

Baba var baba var şimdi :queen: E amcada motorcu olunca ne konuşalım biz. Bana "Motor tehlikeli binme yoksa seni evlatlıktan red ederiz mi diyecekler?

ZümeR
23 Ağustos 2016, 11:12
Senide o adamı da anlıyorum ve diyorum ki ;

Baba olmak gerçekten zor..

ThePrestige9
23 Ağustos 2016, 11:15
Ben babamın arabasını istediğim zaman sömürüyorum motorum da var sen fazla pısırıksın...

pısırıklıkla ne ilgisi var hocam bunun ? Adam vermiyor arabasını ne yapalım tartışsaka kavga dövüşte etsek vermiyor.Kaçırmak bana göre değil birşey olsa açıklaması yok. Adam vermiyor napalım ? Kafasına silah mı dayayayım ? Motoruda kendi paramla alıcam zaten çalışıyorum ediyorum .

bilirkişi
23 Ağustos 2016, 12:01
pısırıklıkla ne ilgisi var hocam bunun ? Adam vermiyor arabasını ne yapalım tartışsaka kavga dövüşte etsek vermiyor.Kaçırmak bana göre değil birşey olsa açıklaması yok. Adam vermiyor napalım ? Kafasına silah mı dayayayım ? Motoruda kendi paramla alıcam zaten çalışıyorum ediyorum .

Oh be sonunda forumda kendimden eziğini buldum 😃

ThePrestige9
23 Ağustos 2016, 12:16
Oh be sonunda forumda kendimden eziğini buldum ��

vallahi hocam nuh diyo peygamber demiyor adam :) aga arkadaşlar var aileleri destek oluyolar alıyolar ediyolar. Benimki günahını vermiyor vallahi :) Maddi durumuda iyi pederin işyerinde çalışıyorum zaten, ama yok abi destek çıkarmısın baba desen 5 tl vermez , kendi paramla alıcam desen beni unut der. Neyse 3 4 ay sonra cbr 250 r ı çektiğimde tepkisi ne olacak bakalım :)

beyefendi
23 Ağustos 2016, 12:43
Babadan gelme motosiklet kültürü, annemle türkiyeyi gezmeleri, abim dahil ailede ki bütün erkeklerin motosiklet sürmeleri ve sonuç olarak oo hayırlı olsun edaları içinde motora başlamam ^^

Stock Sever
23 Ağustos 2016, 12:53
Biz de geçen sene üniversiteye gitmeden bi muhabbetini yapmıştık. Yine klasik motor ölüm motor şeytan icadı vs vs başlamışlardı. Sonra baktım babamdan annemden fayda yok gittim habersizce ehliyete yazıldım. Sınavına girdim. Okula geri gidince de 400 tl borcumu kapatıp dosyalarımı alacağım.

Babam izin vermedi ama bu sene çalıştığı şirkette motosikletler satılıyomuş. 245 binde cbf150. Eğer fiyatta anlaşsaydık alacaktık. Ama anlaşamadık.

Seneye bu zamanlarda inşallah motosikletime kavuşmuş olacağım. Onlar da mecbur alışacak.

Laf ediyorlar ama düşeş bişey görürseler kendileri de bi niyetleniyorlar. Yani aldığında baban arkana atlayıp hadi kampa gidelim de diyebilir belki.

uqur497
23 Ağustos 2016, 13:29
bizimkilerde çok karşı çıkıyorlar (akrabalrımın 3 kaza ile vefat etti bir sürüde yara ile atlatanlar var) ama nedense onlarda kullanmaktan vazgeçemiyorlar ben diyorum bi racing alayım yardım edin yok olm sen ölürsün sonra biz uğraştırma falan filan kaç senelerdir böyle ulan ufak çaplı sport touring alalım diyorum yine aynı dedim ulan sizin yapacağınız işe başlarım keyfinize dedim bakalım ne olacak...

agris
23 Ağustos 2016, 14:41
Dostum ailelerin büyük kısmı bu şekilde davranır. Tek sen değilsindir eminim. Böyle aşırı tepkiler verebilirler. Bilmiyorum ben hiç yaşamadım bu durumu. Hatta ilk CBF 150 aldığımda annem "bu ne böyle düzgün büyük birşey alsaydın" demişti zamanında. Velhasılı biraz sabredip ikna edeceksin. Ürkütmeden çok üstüne gitmeden bıktırmadan ikna edeceksin.

Mr.Duke
23 Ağustos 2016, 15:36
ben evdekılerı ıkna etmıstımg gercı babam motorsıklet tutkunu karar verdik ertesi gün motoru alıcaz teyzemler misafirlige geldi işte ananemler dir anne tarafinin yarısı burda babama dıyolar işte alma motor şöle yapma böle yapma cok tehlıkelı ıstanbulda bole sole bende babama takılıyorum babam almaz zaten almıcan dimi baba falan ertesi gün geldim motorla ceket kask falan üstümde o motor alma diyen insanlar nasıl sevindiler hoşlarına gitti düşünceler anlık yani diz ekipma nını ala motorunu giy ekipmanı öle cık babamın karsına guvensın sana en güzeli :)

DKN
23 Ağustos 2016, 15:51
baban sevdiğini düşünmüyosa heves etti bir iki tur atıp bırakıcak hayatını tehlikeye atmasın boşa demiştir. dinle babanı. babasını dinlemeyenin çocuğu bile olmaz

dovahhkin
23 Ağustos 2016, 16:15
ailem,sevdiğim bana sırtlarını döndü satacaksın dediler yoksa yokuz dediler.

Satmadım.

Bekara karı boşamak kolay. Takma okadarda kafana.