PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ARKADASLAR YENİYİM BENİ EĞİTİN

sonerglms
23 Ağustos 2016, 01:17
Merhaba arkadaşlar, ben bu motor işine yeni gönül verdim. Sizlerden ricam ilk motorum ne olmalı, nasıl kendimi eğitmeliyim, motorlar hakkında sorularım olacak ayrıca yakıt tüketimi vs bu tarz bana bir destek bir el uzatırsanız sevinirim...

uqur497
23 Ağustos 2016, 01:25
Hoş geldin motosiklet gözünü korkutmasın. ilk olarak AEA'yı izlemelisin hafif motosiklet önceliğin olmalı sonra motosiklet altında oyuncak gibi oldugunda büyütürsün uzun kilometreler yapmak önemli tecrübemizi arttıracak. ekipmanı sakın pas geçme onlar bizi hayatta tutmaya çalışacak. yakıt konusu çok geniş bi konu büyük cc illaki yakacak ama 125cc ler genel olarak en az yakanları.

sonerglms
23 Ağustos 2016, 01:33
Bir kaç yazı okudum yani tarzınıza göre başlayın şeklinde örneğin biraz çekingenseniz daha hafif örneğin scooter tarzı gibi motorlarla ama bir korkunuz yok ise 125 yada 250 ile başlayın diyordu. Sizce hangisi yani nasıl bir yol izlemeliyim. Yapı olarak çekingen bir insan değilim uçak ver korkmam bir şekilde öğrenirim yani:D. Kesinlikle ekipman konusunda bende hassasım Türkiyede insanlar biraz saygısızlar bilindiği üzere:). Mesela yakıt konusunda 250lik bir motorun yakıt tankı kaç litredir km de kaç lt yakar, bir depo kaç km yol gider merakım fazla bu konuda emlak işi yaptığımdan sürekli kullanmayı düşünüyorum:)

agris
23 Ağustos 2016, 08:40
Dostum forumda marka-model kıyaslamaları var. Buralardan okumanı tavsiye ederim. Ayrıca Mt Atölye bölümünde istediğin her türlü bilgiyi de bulabilirsin.

something123
23 Ağustos 2016, 08:48
game of thrones'ta confess, ve shame gibi oldu... eğitin beni..

cerkezbiker
23 Ağustos 2016, 09:33
Merhaba arkadaşlar, ben bu motor işine yeni gönül verdim. Sizlerden ricam ilk motorum ne olmalı, nasıl kendimi eğitmeliyim, motorlar hakkında sorularım olacak ayrıca yakıt tüketimi vs bu tarz bana bir destek bir el uzatırsanız sevinirim...

1.kendini eğitemezsin. seni bu işi bilen biri eğitir.
2. forumda yüzlerce, binlerce bilgilendiri konu başlığı var. onları epe bir oku.

sey_47
23 Ağustos 2016, 09:35
Aşk bir sabunsa,
köpürt beni pakize

SuleymanE
23 Ağustos 2016, 09:45
bir kişi de dememiş ki: "az daha ekle ybr al" . forum nerelere gidiyo cık cık cık... :)

MD.Murat
23 Ağustos 2016, 10:19
Yani bir ansiklopedi kadar bilgiyi bir konuda nasıl insanlar sana versin. Açıp kendin okuyacaksın motosiklet nedir nasıl başlanır diye. Okumazsan da sen bilirsin.her gün kaç motorcu ölüyor haddi hesabı yok sonuçta.

ramcixx
23 Ağustos 2016, 11:04
Bu soruyu soranlara ilk cevabım. Yeniyseniz önce motosiklete nasıl binilir. Bunun bi atrenmanını yapın, Eşeğe biner gibi önce sağ ayağını kaldırıp sonra kendinizi yukarı çekerseniz çok komik bir durum oluyor.

Ata biner gibi binin!

Sonra diğer teknik ve teorik eğitimleri alarak bismillah diyebilirsiniz.

sven
23 Ağustos 2016, 11:16
"Skati, beni ışınla" gibi olmuş başlık.

Okuman lazım dostum, forumu bol bol oku. Hepsinin cevapları var. Aklıma bişey takıldıkça arayıp 10sene önceki mesajları okuyorum ben.

EmreKocyigit
23 Ağustos 2016, 11:56
İlk emir. Oku!

MeNGuC
23 Ağustos 2016, 12:57
Ya sev ya terket :P

sailor33
23 Ağustos 2016, 12:59
Getirin kırbacı ::158:: :P

JafJaf
23 Ağustos 2016, 13:00
::whip::

Başlığı okuyunca ilk aklıma gelen bu ifade oldu.

uqur497
23 Ağustos 2016, 13:19
ilk motor için acele etme 200cc altında birşeyler ne olduğunu artık sen seçmelisin scooter da commuter de her türlü işini görebilir. ya bide çekingen veya korkusuz diye birşey yok bence her motosikletin keyfi vardır senin tercihin racing ise o farklı bi konu eğitim şart. ben ilk motosiklet kullanırken eğitim almadım ama uzun süre sürdüm ve hala öğreneceğim milyonlarca şey var 250cc motorların bazıları yakıyor bazıları yakanlara göre ciddi az yakıyor mesela ninja 250r'ın yakıtı cbr 250'ye göre fazla yaktığı kesin cbr'ın daha rahat olduğu herkes tarafından biliniyor. yakıta birşey diyemeceğim ya basınca yaktıklarını gördüm.

sonerglms
23 Ağustos 2016, 16:01
İki gündür zaten araştırmalardayım. Okuyorum yol izliyorum nasıldır nedir diye bakıyorum. İlk tercih ne olmalıdır. Bu tarz şeyleri araştırıyorum sürekli. Forumdada araştırma yapıyorum. Hangi motorlar tercih edilmeli nasıldır diye. Forum baya donanımlı her türlü bilgi var. Sürücü kurslarının eğitimleri nasıldır sizce?

DKN
23 Ağustos 2016, 16:09
seni iyi eğitmek lazım ::whip:: eğitimsizlik başa bela. bikere eğitmek lazım en güzel şekilde eğitmek lazım. no pain no pain ::whip::