PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. motosiklete geçmek

blackfish
22 Ağustos 2016, 23:49
arkadaşlar merhaba,

8k kmdir duke 200 abs kullanıyorum. haftaiçi iş, haftasonları ve tatilde gezi böyle kullanıyorum. motosikletten sıkılmadım pek ama değiştirmek istiyorum mümkünse cc büyütmek. daha çok farklı bir tecrübe olması için. uzun yolda rahat olması, şehir içinde pratik olması önemli benim için.

asıl sorunum maddi. benim motora 11-12 bandında satsam bile 4-5 bin borcum var. yüklü kredi çekip sıkıntıya da girmek istemiyorum. bu durumda sigorta ıvır zıvır ne masrafım olur. ne kadar bütçe bandında kalmalıyım.

benim baktıklarım cross, supermoto, chopper, naked. tarzım naked aslında. ama bazı konular beni başka tercihlere yönlendiriyor. eski model, çinli, japon çok takıntım yok.

kawa klx 250, her gezimde kamp yapıyorum hafifte toprağa girebilsin motor istiyorum ama çoğunlukla şehir içi kullanım olacak.
crf renginden dolayı ısınamadım sanırım, mantık olarak bana daha uygun. mondialin crossları da bi alternatif tabi
drz 400 de bi yandan çok çekiyor beni ama bütçe işte.

eski model japon dragstar tarzı mesela veya çinli 250 cc, hysoung gv 250, daelim... bile bakıyorum. mantıklı olması almam için yeter sanırım.

er6n, duke 390 beni krediye ciddi sokacak alternatifler falan falan.

fikirleriniz değerli benim için :)

Kadraninİzin
22 Ağustos 2016, 23:56
Hemen Hemen aynı problemi yaşıyoruz bende çok çelişkide kaldım bu konuda agırlıklık şehir içi her hafta sonu 100 150 km arası yolculuk ve ayda 1000+ uzeri şeklinde enduro tarzına yakın motorsiklet baktım tabi ki bakım ve yakıt olaylarınıda göz önüne aldım elimde Fz6 Fazer , Gsr600 , duke390 Kaldı (Yarın test sürüşüne cıkıcam) aslında duke tarz ve teknolojik acıdan cazip gelsede uzun yol olayı gözümü korkuyor birde vericeğim paraya karşılık tek silindir oluşu sanırım bu konuda şiddetle , Gsr600 Bakmanı önericem

blackfish
23 Ağustos 2016, 00:21
Hemen Hemen aynı problemi yaşıyoruz bende çok çelişkide kaldım bu konuda agırlıklık şehir içi her hafta sonu 100 150 km arası yolculuk ve ayda 1000+ uzeri şeklinde enduro tarzına yakın motorsiklet baktım tabi ki bakım ve yakıt olaylarınıda göz önüne aldım elimde Fz6 Fazer , Gsr600 , duke390 Kaldı (Yarın test sürüşüne cıkıcam) aslında duke tarz ve teknolojik acıdan cazip gelsede uzun yol olayı gözümü korkuyor birde vericeğim paraya karşılık tek silindir oluşu sanırım bu konuda şiddetle , Gsr600 Bakmanı önericem

duke mantıklı bir seçim gerçekten ama ayda yılda bir de olsa 500-800 km uzun yol gideyim diyor insan.
gsr 600 çok mantıklı detaylarına bakmadım ama eski model absli 15 civarı bulunsa fena olmaz.
fazer 4 silindir bi de gücü fazla gibi geldi bakınca. abs de yok sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

motorcudan motor alınmaz derler ama bu nasıl

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-bakmayan-pisman-olur-332637024/detay

GezeGeze
23 Ağustos 2016, 00:26
Vakit tamam değil daha gibi ...

Bir süre daha kullanınız.

Hem tecrübeniz daha bir artsın; bi 10-15k kmlere doğru ...
Hem şu borçlarınızı bir temizleyiniz, rahatlayınız...
Üste de biraz kenara koyup

Değiştirdiğinize değecek bir modele o zaman geçiniz.

Tecimen
23 Ağustos 2016, 00:36
GezeGeze aklımdakilerin aynısını söylemiş bile.

blackfish
23 Ağustos 2016, 10:25
Vakit tamam değil daha gibi ...

Bir süre daha kullanınız.

Hem tecrübeniz daha bir artsın; bi 10-15k kmlere doğru ...
Hem şu borçlarınızı bir temizleyiniz, rahatlayınız...
Üste de biraz kenara koyup

Değiştirdiğinize değecek bir modele o zaman geçiniz.

GezeGeze aklımdakilerin aynısını söylemiş bile.

haklı olduğunuz nokta elbette var. ama 27 yaşındayım. 4-5 senedir çalışıyorum. motosiklet tutkumu yeterince erteledim diye düşünüyorum. ayrıca illa cc büyütmek gibi bir derdim yok. daha uygun crusier, cross tercihleri de göz önünde bulunduruyorum. bir sene oldu yaklaşık. tecrübe tehlike konusunda farkındayım bişeylerin, daha bütçesel problemler benimki. ayrıca para da borçlanıp kendimi sıkmadan bişi yapamıyorum harcıyorum mantığındayım.

kurubuz
23 Ağustos 2016, 11:58
Şu anda kullandığımın yanına küçük bir ikinci motor ( scoter) alma fikri benim de aklıma geliyor . Ama motorlardan biri sürekli atıl kalacağı için vazgeçiyorum. Yılda en fazla 5-6 kere uzun yol veya seyahatlere çıkıyorum, onun dışında hep scooter kullanmak zorunda kalacağım. Hemde garajda 1000 cc motorum varken. İşe yaramayan şey beni rahatsız eder. Yılda 5 kere kullanmak için de motor tutmam. En iyisi bu şekilde devam etmek.