PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grenaj değişimi

agris
22 Ağustos 2016, 15:53
Merhabalar,

Ben 2004 model CBR 600f kullanıcısıyım. Motorumun 12 yaşında olmasından mütevellit grenajları pek iyi durumda değil. Birkaç kez de yerde sürüklenme vakası olduğundan çizikler mevcut haliyle.
Sorum şu:
İnternette satılan komple grenaj setleri nasıldır? Bilen var mı? Daha önce bu şekilde değişim yapan var mı? Orjinal olmayan grenajlar tam oturuyor mu? Yüksek hızda ses uğultu vs. yapıyor mu? Veya orjinal parça bulabilir miyiz?

Motosikletimi daha uzun zaman kullanmak istediğim için böyle bir yöntem düşünüyorum.

Saygılar

BalkanRider
22 Ağustos 2016, 15:56
Ebaydan arasira cikiyor hemde ucuza sanisiniz varsa gorursunuz orjinal parcalar oluyor vergisiyle beraber daha ucuza gelir bi ebay a goz atin derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=cbr+600f&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xcbr+600f+ 2004.TRS0&_nkw=cbr+600f+2004&_sacat=0

buyrun linkte burada

agris
22 Ağustos 2016, 15:59
Ebaydan arasira cikiyor hemde ucuza sanisiniz varsa gorursunuz orjinal parcalar oluyor vergisiyle beraber daha ucuza gelir bi ebay a goz atin derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=cbr+600f&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xcbr+600f+ 2004.TRS0&_nkw=cbr+600f+2004&_sacat=0

buyrun linkte burada

Bunları gördüm lakin tam manasıyla uyum sağlar mı ve yüksek hızda nasıl birşey çıkar ortaya emin olamıyorum açıkçası.

atheras
22 Ağustos 2016, 16:01
Ebaydan artık alamazsınız aliexpresse bakın birde siterseniz

agris
22 Ağustos 2016, 16:03
Yok arkadaşlar mesele alma değil. Zaten çok seçenek mevcut. Benim derdim kalite ve uyum nasıl olur.

BalkanRider
22 Ağustos 2016, 16:04
Ebaydan artık alamazsınız aliexpresse bakın birde siterseniz

neden ki SanalKartla istedigini alabilirsin sadece paypal yok eskiden hem paypal tarafindan korunuyodun hemde ebay simdi sadece ebay korumasi var alamazsiniz demek sacmalik daha 1 gun once siparis ettigim parca elime ulasti

COQ
22 Ağustos 2016, 16:42
Cadde kullanımı için hiç almadım ama pist için çin malı karenaj alıyoruz.
Kimi uyuyor kimi uymuyor hiç bir garantisi yok.
Aldığı karenajları hiç bir şekilde takamayan bile gördüm.

atheras
22 Ağustos 2016, 17:06
neden ki SanalKartla istedigini alabilirsin sadece paypal yok eskiden hem paypal tarafindan korunuyodun hemde ebay simdi sadece ebay korumasi var alamazsiniz demek sacmalik daha 1 gun once siparis ettigim parca elime ulasti

Ben almaya çalıştığımda yalnızca paypal opsiyonu vardı kredi kartı geçmiyordu

agris
22 Ağustos 2016, 17:18
Cadde kullanımı için hiç almadım ama pist için çin malı karenaj alıyoruz.
Kimi uyuyor kimi uymuyor hiç bir garantisi yok.
Aldığı karenajları hiç bir şekilde takamayan bile gördüm.

Aradığım cevap buydu hocam. Çok teşekkür ederim.

leokaplann
22 Ağustos 2016, 18:41
motorcu muhabbeti komple granej üretip satan bir yerden bahsetmişti isterseniz youtube kanalına bakabilirsiniz

gursus
22 Ağustos 2016, 20:15
alıp takan var çevremde aldığınız yuzde 99 birebir olur o sıkıntı olmazda,kalite olarak orjinalin yanına yaklaşamaz çinmalı motorların grenajları gibi ilk temasta kırılır çatlar,esneklik pek yok tavsiyem grenajların orjinal ise daha pahalıya bile gelse tamir ettirip boyat.
tamirden kastım macunu basıp geçmesin,eksik parçalara güzelce plastik kaynağı ince macun astar boya orjinal ebat sticerlar bastırılır o şekilde yaptır derim.

agris
22 Ağustos 2016, 21:44
alıp takan var çevremde aldığınız yuzde 99 birebir olur o sıkıntı olmazda,kalite olarak orjinalin yanına yaklaşamaz çinmalı motorların grenajları gibi ilk temasta kırılır çatlar,esneklik pek yok tavsiyem grenajların orjinal ise daha pahalıya bile gelse tamir ettirip boyat.
tamirden kastım macunu basıp geçmesin,eksik parçalara güzelce plastik kaynağı ince macun astar boya orjinal ebat sticerlar bastırılır o şekilde yaptır derim.

Teşekkür ederim yorumunuz için

Recep demire
22 Ağustos 2016, 23:24
Hocam eğer grenajlarınızda kırıktan ziyade çizikler varsa kendiniz veya bir ustaya gerekiyorsa macun, zımpara ve yeni düzgün bir boya yaptırmanız da mantıklı olmaz mı ben öyle düşündüm

agris
23 Ağustos 2016, 08:59
Hocam eğer grenajlarınızda kırıktan ziyade çizikler varsa kendiniz veya bir ustaya gerekiyorsa macun, zımpara ve yeni düzgün bir boya yaptırmanız da mantıklı olmaz mı ben öyle düşündüm

Hocam tamir edilebilecek şeyler var grenajda lakin motorum 12 yaşında olduğu için çizikten ziyade genel bir eskilik var. Yürüyen aksamı çok iyi durumda olduğu için satmayı da düşünmüyorum uzun süre. O yüzden acaba böyle yenileyebilir miyim diye düşünmüştüm.

telike
23 Ağustos 2016, 10:01
http://www.fairingmaster.com
Oturmama garantili. Kendi hataları olan durumlarda geri gönderin yenisini ücretsiz göbderelim diyorlar. Çok da kaliteli

BalkanRider
23 Ağustos 2016, 10:04
telikenin onerdigi siteye bi bakin iyi gozukuyor kargo parasini da hesaplayin Turkiyeye 143 dolar gibi bi fiyat para aliyor kargoya

telike
23 Ağustos 2016, 10:06
Cevap yazdığın sırada düzelttim linki zaten hatta alıntında bile düzelttiğim hali çıkmış

BalkanRider
23 Ağustos 2016, 10:08
Cevap yazdığın sırada düzelttim linki zaten hatta alıntında bile düzelttiğim hali çıkmış

hop gormedim kusura bakma :thumleft: