PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamp Yaparak Dünya Turu

Sayfa : [1] 2

inzell
22 Ağustos 2016, 13:52
Selamlar dostlar, motosikletimle dünya seyahatine çıktım. Genellikle kamp yaparak ilerliyorum. Amacım düşük tutabildiğim bütçeyle daha çok yer görebilmek ve daha uzun süre yolda kalabilmek. Şimdilik 3-5 sene yolda olabilmeyi hedefliyorum, umarım daha uzun da sürdürebilirim. İlk fırsatta daha mantıklı ve rahat -en azından kullanması keyifli- bir motosikletle değiştireceğim.
Kamp, doğa ve seyahat ilgi alanınıza giriyorsa; macerama ortak olmak için takip edebilirsiniz. Kim bilir belki yollarda da karşılaşabiliriz günün birinde. Sevgilerimle Alp.

Instagram: motorumlanet

www.instagram.com/motorumlanet/

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13879468_1357272700953847_413137434374596559_n.jpg ?oh=10169aaef14a2fcf48d08ba6acef452c&oe=58156144
Romanya / Transfagarasan

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13921175_1357780350903082_7066443376511053138_n.jp g?oh=79cd78f1166dd53ae5df84300c39ec5a&oe=584FE7E7
Sırbistan / Belgrad

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13962680_1355376041143513_6289007778052520086_n.jp g?oh=5ff58fa51e6fd1839ad873bbf092dc04&oe=58434154

sey_47
22 Ağustos 2016, 13:56
Hayırlı yolculuklar. Sevindim adına çok.
Takipçinim.

İzliyorum. :)

potasyum
22 Ağustos 2016, 14:01
harikasın
bol fotoğraf ve herzamanki on numara sunumlarından bekliyoruz
acil ihtiyaç halinde ö.m atman yeterli...

Carbondioxid
22 Ağustos 2016, 14:04
Camia'da sayılı gezgin ve fotoğraftan anlayan motodaşlarımızdan birisin , yolun açık objektif'in temiz olsun.

Darkcity2000
22 Ağustos 2016, 14:07
Takipteyim hocam.. yesil cadirin kor zifir gecenin ortasinda muhtesem isik saciyor.. hatta gecen seneki bir foton cep telimin background resmi..

osiosborn
22 Ağustos 2016, 14:53
Parayı nasıl ve nereden buluyorsunuz?

MotorKafa
22 Ağustos 2016, 14:53
Napıyon lan at ağzlı? Çık gel hadi. Piskilet aldım gezerik.

Jeeztro
22 Ağustos 2016, 14:56
Parayı nasıl ve nereden buluyorsunuz?

BÖyle sorular pek sorulmaz aslında :)
Ama insan merak etmiyor değil.

Ama süper birşey yapıyorsunuz. Umarım kazasız belasız gezersiniz dilediğiniz kadar. Çok özeniyorum gerçekten. Kötü bir kıskançlık değil gözüm kalmaz, ama süper birşey yapıyorsunuz kesinlikle ben de yapmak isterdim.

inzell
22 Ağustos 2016, 16:46
Hayırlı yolculuklar. Sevindim adına çok.
Takipçinim.

İzliyorum. :)Teşekkürler, selamlar. :)

harikasın
bol fotoğraf ve herzamanki on numara sunumlarından bekliyoruz
acil ihtiyaç halinde ö.m atman yeterli...Çok sağ ol, teşekkür ederim. :)

Camia'da sayılı gezgin ve fotoğraftan anlayan motodaşlarımızdan birisin , yolun açık objektif'in temiz olsun.
Sağ olasın, güzel fotoğraflar için çalışacağım. :)

Takipteyim hocam.. yesil cadirin kor zifir gecenin ortasinda muhtesem isik saciyor.. hatta gecen seneki bir foton cep telimin background resmi..Harika! Yeni fotoğraflar yolda o zaman.

Napıyon lan at ağzlı? Çık gel hadi. Piskilet aldım gezerik.
Çocukluk arkadaşım da 26 yaşında bisiklet kullanmayı öğrenmiş, olsaydın sürerdik beraber diyor. Yıllardır tek başıma sürdüm lan. :D

BÖyle sorular pek sorulmaz aslında :)
Ama insan merak etmiyor değil.

Ama süper birşey yapıyorsunuz. Umarım kazasız belasız gezersiniz dilediğiniz kadar. Çok özeniyorum gerçekten. Kötü bir kıskançlık değil gözüm kalmaz, ama süper birşey yapıyorsunuz kesinlikle ben de yapmak isterdim.Umarım bir gün siz de düşersiniz yollara. Selamlar...

fz6_fazer
22 Ağustos 2016, 17:21
Bu gezgin, bağımlılık yapıyor
Mütevazı, alçak gönüllü ve bazı gezginler gibi burnu havada değil
İnsanlara yardımını esirgemeyen harika biri
Gezilerini okuduktan sonra insanın ufkunu açıyor, gaza gelip yollara düşüyorsunuz
ALP MOR
YOLUNUZDA ŞANSINIZDA AÇIK OLSUN
Alp Beyi biraz daha takip edersem bir kaç seneye kalmaz,bende bir dünya turuna çıkabilirim
TEKRARDAN UYARIYORUM.BU GEZGİN BAĞIMLILIK YAPIYOR!!!!

FB10ur
22 Ağustos 2016, 18:29
Yolunuz her daim açık olsun..
Çok güzel yerlere gitmişsiniz,kazasız belasız sürüşler

mikromotor
22 Ağustos 2016, 18:39
Hayal etmesi zor bir şey, yapana haliyle saygılar.

sopotlu
22 Ağustos 2016, 20:02
Merhaba,
Facebook, instagram vs hesaplarınıza baktım ama turla ilgili anı-blog yazılarınızı göremedim.
Yanlış hatırlamıyorsam fotoğrafçılık da yapıyordunuz. Gittiğiniz ülkelerle ilgili anı ve tecrübelerinizi yazıp arasına resimleri serpiştirerek yayınlarsanız hem bize ilham olur hemde takipçileriniz için daha sürükleyici olur düşüncesindeyim.
Birçok gezgin bu şekilde paylaşım yapıyor örnek olarak bir Türk :http://www.gurkangenc.com/tr/dunya-turu-yazi/ispanyada-buyuk-bulusma/146

Bunlara benzer bir blog tutarsanız okumaktan zevk duyarım :)
İyi yolculuklar.

inzell
22 Ağustos 2016, 22:27
Merhaba,
Facebook, instagram vs hesaplarınıza baktım ama turla ilgili anı-blog yazılarınızı göremedim.
Yanlış hatırlamıyorsam fotoğrafçılık da yapıyordunuz. Gittiğiniz ülkelerle ilgili anı ve tecrübelerinizi yazıp arasına resimleri serpiştirerek yayınlarsanız hem bize ilham olur hemde takipçileriniz için daha sürükleyici olur düşüncesindeyim.
Birçok gezgin bu şekilde paylaşım yapıyor örnek olarak bir Türk :http://www.gurkangenc.com/tr/dunya-turu-yazi/ispanyada-buyuk-bulusma/146

Bunlara benzer bir blog tutarsanız okumaktan zevk duyarım :)
İyi yolculuklar.
Selamlar,
Tüm yolculuklarımı derlediğim ve tecrübelerimi paylaştığım bir blogum var. www.motorumla.net adresinden bakabilirisin.
Teşekkür ederim ayrıca.

Hayal etmesi zor bir şey, yapana haliyle saygılar.
Ufak bir hayalle başlayabilirsiniz. :)

Yolunuz her daim açık olsun..
Çok güzel yerlere gitmişsiniz,kazasız belasız sürüşler
Teşekkür ederim, sizin de açık olsun.

Bu gezgin, bağımlılık yapıyor
Mütevazı, alçak gönüllü ve bazı gezginler gibi burnu havada değil
İnsanlara yardımını esirgemeyen harika biri
Gezilerini okuduktan sonra insanın ufkunu açıyor, gaza gelip yollara düşüyorsunuz
ALP MOR
YOLUNUZDA ŞANSINIZDA AÇIK OLSUN
Alp Beyi biraz daha takip edersem bir kaç seneye kalmaz,bende bir dünya turuna çıkabilirim
TEKRARDAN UYARIYORUM.BU GEZGİN BAĞIMLILIK YAPIYOR!!!!

Teşekkür ederim abi, sağ olasın. Yollarda karşılaşırız inşallah bir gün. Selamlar...

potasyum
22 Ağustos 2016, 22:50
http://www.motorumla.net/hakkimda/destek-olmak-ister-misin/

farkettim ki kanalına abone olmamışım bu nasıl ölümcül bir hatadır benim için, motobaba ile olan sohbetini kaçırmışım izliyorum şu an
ayrıca sosyal medya dışında bağış hesabı açarsan destek olan çıkabilir çam sakızı çoban armağanı...az veren candan çok veren maldan :D

hayallerimizi, ulaşmak istediklerimize öncü olarak kapı açmaktasın...kendine çok çok iyi bak

ARçİL
22 Ağustos 2016, 23:45
Hayırlı yolculuklar, herşey gönlünce olur. http://www.motorumla.net/
kendi sitenden takip ederiz hemde fromdan

chopperrider
23 Ağustos 2016, 10:34
vallahi bambaşka bir şey.
Ama bana çok uzak :)
Eğer iki gece tek başıma doğanın ortasında çadırda gecelesem üçüncü güne psikolojik olarak sağlam çıkamam.
Can sıkıntısından delirir kalırım.
Into the Wıld filmini aklıma getiriyor böyle seyyah arkadaşlarımız.
Seyahat etmek harika, motorla sehayat daha bir harika ama işte bu doğada tek başına olma olayı Iııııhhh.
Elbette ki yapanlar bundan ayrı farklı bir keyif alıyor ki yapıyor, saqygı duyuyorum iyi yolculuklar diliyorum.

adm12
23 Ağustos 2016, 15:53
Uzun zamandır sizi takip ediyorum. İstegram da paylaştığınız fotoğraflar çok iyi.
İlk fırsatta motosikletinizi mantıklı rahat keyifli bir motosikletle değiştireceğinizi söylüyorsunuz. Merak ettim hangi marka ve modeli tercih edeceksiniz acaba.

inzell
23 Ağustos 2016, 23:31
http://www.motorumla.net/hakkimda/destek-olmak-ister-misin/

farkettim ki kanalına abone olmamışım bu nasıl ölümcül bir hatadır benim için, motobaba ile olan sohbetini kaçırmışım izliyorum şu an
ayrıca sosyal medya dışında bağış hesabı açarsan destek olan çıkabilir çam sakızı çoban armağanı...az veren candan çok veren maldan :D

hayallerimizi, ulaşmak istediklerimize öncü olarak kapı açmaktasın...kendine çok çok iyi bak:) bağış işi olabilir ama birileri çıkar üzer müzer, hiç o toplara girmesem daha iyi. firmalara güzel içerikler üretip iş alabilirsem daha kıymetli olur, bir yandan gelir elde etmiş olurum aslında.
youtube'a da ilgi gösteremedim, fırsat bulabilsem keşke.

Uzun zamandır sizi takip ediyorum. İstegram da paylaştığınız fotoğraflar çok iyi.
İlk fırsatta motosikletinizi mantıklı rahat keyifli bir motosikletle değiştireceğinizi söylüyorsunuz. Merak ettim hangi marka ve modeli tercih edeceksiniz acaba.teşekkür ederim. evet motosiklet aşırı yoruyor, şehiriçinde 50 km'de bile yoran bir motor zaten, mesafeler uzayınca çekilmez oluyor. crf 250 olabilir sanki, uzun yolda çok fazla tercih edilmeye başladı. en azından boxerdan kat kat iyidir, kullanması zaten keyifli.

vallahi bambaşka bir şey.
Ama bana çok uzak :)
Eğer iki gece tek başıma doğanın ortasında çadırda gecelesem üçüncü güne psikolojik olarak sağlam çıkamam.
Can sıkıntısından delirir kalırım.
Into the Wıld filmini aklıma getiriyor böyle seyyah arkadaşlarımız.
Seyahat etmek harika, motorla sehayat daha bir harika ama işte bu doğada tek başına olma olayı Iııııhhh.
Elbette ki yapanlar bundan ayrı farklı bir keyif alıyor ki yapıyor, saqygı duyuyorum iyi yolculuklar diliyorum.:) belki uzaktan bakınca öyle görünüyordur, eskiden benim de endişelerim oluyordu ama artık yorulunca nerede olursam olayım yayılıyorum hemen, eğer yasak masak yoksa.

Hayırlı yolculuklar, herşey gönlünce olur. http://www.motorumla.net/
kendi sitenden takip ederiz hemde fromdan
teşekkür ederim, selamlar :)

polo34
23 Ağustos 2016, 23:38
Demek 3-5 sene gezeyim diye yola çıktınız:) sanki bir hava alayım der gibi:) hayat size güzel, bizim yerimize de gezin:)

inzell
24 Ağustos 2016, 15:04
Demek 3-5 sene gezeyim diye yola çıktınız:) sanki bir hava alayım der gibi:) hayat size güzel, bizim yerimize de gezin:)hepimize güzel hocam, hayatımızı sıradanlaştırmak yerine gözümüzde büyüttüklerimizi sıradanlaştırmakla işe başlayabiliriz :)

inzell
28 Ağustos 2016, 14:35
Kampa devam :)

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14045721_1370550152959435_6995690892200052393_n.jp g?oh=897beca9957f5c1b76432a6864225b63&oe=584DEB25

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14117848_1367017939979323_6772023452074905517_n.jp g?oh=0ec773b7cbd2429b216a2de92463fb1d&oe=5847F58A

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/13892044_1366266406721143_514634302899723803_n.jpg ?oh=eaf67c921e0df4a30c8e05c38c11e4fa&oe=58426AD1&__gda__=1482039401_f353e96d0e395efa36eebe8c185ffe8 a

Guven
28 Ağustos 2016, 14:43
Keyifli bir tur diliyorum sevgili Alp.:king:
Merakla takipteyim.:cat:

jimi_hendrix
28 Ağustos 2016, 14:47
Valla hocam sizin yüzünüzden okulu bırakıp gelecem...

DKN
28 Ağustos 2016, 15:11
fotoğraflara baktım. adam kendini doğaya, kuşlara, dağa taşa adamış ne güzel böyle farklı insanlarda var dedim.. sonra yorumları okuyunca muhahaha diye güldüm :)) ıssız adamın orjinal hali bemim bikere

MustafaErdur
28 Ağustos 2016, 15:45
Bu işe bajaj boxer ile kalkışmanız bile tebriği hak ediyor vallahi bana çık desen motor yorar sıkıntı çıkarır diye çıkamam. Her şey keyfinizce olsun :)

otopsici
28 Ağustos 2016, 16:55
şekerim o seksi bacakların altına babet çorap hiç olmuş mu?

faruk05
28 Ağustos 2016, 19:53
Benim halyalimi yaşıyorsun resmen iyi gezmeler :) Yalnız kafama takılan bir şey var vahşi hayvanları ne yapıyorsunuz gece falan korkutucu değil mi ? Güneş enerjili elektirikli çitler duymuştum acaba onlar ideal değil mi , şimdiden merak ediyorum böyle uzun yolculuklarda kamp yapılırken bunları nasıl hallettiğinizi

RyuujinJakka
28 Ağustos 2016, 20:59
Epeydir takipteyim, iyi gezmeler.. marmot çadırına da ayrı bi hastayım :)

AlpAksu
29 Ağustos 2016, 00:22
takipteyim, hayırlı yolculuklar.

inzell
30 Ağustos 2016, 15:39
Epeydir takipteyim, iyi gezmeler.. marmot çadırına da ayrı bi hastayım :)
teşekkürler. ben de pek sevdim marmot'u :)

takipteyim, hayırlı yolculuklar.
teşekkür ederim.

Benim halyalimi yaşıyorsun resmen iyi gezmeler :) Yalnız kafama takılan bir şey var vahşi hayvanları ne yapıyorsunuz gece falan korkutucu değil mi ? Güneş enerjili elektirikli çitler duymuştum acaba onlar ideal değil mi , şimdiden merak ediyorum böyle uzun yolculuklarda kamp yapılırken bunları nasıl hallettiğinizivahşi hayvan tehditi hiç yaşamadım şimdiye kadar. açıkcası pek önelem de almıyorum belli başlı kurallar dışında. blogumdaki kamp bölümünden daha detaylı bakabilirsin bu konuya.

şekerim o seksi bacakların altına babet çorap hiç olmuş mu?
haha yolla bir çift

Bu işe bajaj boxer ile kalkışmanız bile tebriği hak ediyor vallahi bana çık desen motor yorar sıkıntı çıkarır diye çıkamam. Her şey keyfinizce olsun :)
boxer ve iki kişi, aman tanrım :) son zamanlarımın en çılgın kararıydı, en yakın zamnada adam akıllı bir motosikletle devam edeceğim inşallah. iyi sabrettim :(

fotoğraflara baktım. adam kendini doğaya, kuşlara, dağa taşa adamış ne güzel böyle farklı insanlarda var dedim.. sonra yorumları okuyunca muhahaha diye güldüm :)) ıssız adamın orjinal hali bemim bikere
haydin doğaya o zaman haha :)

Valla hocam sizin yüzünüzden okulu bırakıp gelecem...
Bırak gitsin :)

Keyifli bir tur diliyorum sevgili Alp.:king:
Merakla takipteyim.:cat:
Teşekkür ederim abi, selamlar. :)

COQ
30 Ağustos 2016, 15:47
Buralara gelecekmisin?
Kebap ısmarlarım.:)

inzell
30 Ağustos 2016, 16:01
Buralara gelecekmisin?

Elbet geleceğim ama zamanı belli değil, kışı Ukrayna-Belarus-Rusya taraflarında geçirme planım var. :)

COQ
30 Ağustos 2016, 16:08
Elbet geleceğim ama zamanı belli değil, kışı Ukrayna-Belarus-Rusya taraflarında geçirme planım var. :)

Nisandan sonra beni zor yakalarsın söyleyeyim.
Kışın bir süre afrikada olacağım ama uzun değil.
Ya da başka bir ülkede karşılaşırız.:wiinkk:
Kesinleştiğinde haber ver.

Darkcity2000
30 Ağustos 2016, 17:05
Dostum tekbasina yasadigin tehlikelerden bahsedebilirmisin?

Sepya
30 Ağustos 2016, 17:57
Hayalim bu acaba ne gibi bir masraf çıkıyor ortaya?

inzell
30 Ağustos 2016, 20:49
Nisandan sonra beni zor yakalarsın söyleyeyim.
Kışın bir süre afrikada olacağım ama uzun değil.
Ya da başka bir ülkede karşılaşırız.:wiinkk:
Kesinleştiğinde haber ver.

Tamamdır :)

Dostum tekbasina yasadigin tehlikelerden bahsedebilirmisin?
uzun uzun derleyebilirim onları bir ara, şimdilik blogumdaki yolculuk anılarına bakabilirsin

Hayalim bu acaba ne gibi bir masraf çıkıyor ortaya?
aylık 1000 lira civarı yeterli konformist değilsen

berkcigdem
30 Ağustos 2016, 22:00
aylık 1000 lira civarı yeterli konformist değilsen

biz konformistiz :) o yüzden bizimki kesin aylık 3 bini bulur :)

şimdiden iyi gezmeler tozmalar. dikkat edin oralarda kendinize :)

LynXMaSTeR
31 Ağustos 2016, 02:33
merak ediyorum,
iş güç yok mu?
ne yiyip, ne içiyosunuz?
ne kadar para aldınız yanınıza?
banyo, wc, çamaşır yıkama işlerini ne şekilde hallediyorsunuz?

cemmoto41
31 Ağustos 2016, 03:02
Hocam aylık bin lira yı normal halde yetiremeyen insanlar var siz nasıl yetiriyorsunuz?

otopsici
31 Ağustos 2016, 09:43
Buralara gelecekmisin?

adam fransaya geliyor kebap mı ısmarlıyacan abi?
bi salyangoz ısmarla bi kurbaa bacağı ısmarla

COQ
31 Ağustos 2016, 14:56

Fransa'da yaşayan bir gurbetçi
Yakışıklı,zeki,çevik,ahlaklı,karakterli,dürüst,mer t olmasının yanısıra
mütevazi ve tutumlu (https://lh5.ggpht.com/WFnPX9D0nK4JIiINyKx-7c2p5sBx7jbUm1N1b_y9uaQPuskTwYeUf0s2dlUP5TqMog=h90 0) olmasıyla da tanınır.

DKN
31 Ağustos 2016, 15:15
teşekkürler. ben de pek sevdim marmot'u :)

teşekkür ederim.

vahşi hayvan tehditi hiç yaşamadım şimdiye kadar. açıkcası pek önelem de almıyorum belli başlı kurallar dışında. blogumdaki kamp bölümünden daha detaylı bakabilirsin bu konuya.

haha yolla bir çift

boxer ve iki kişi, aman tanrım :) son zamanlarımın en çılgın kararıydı, en yakın zamnada adam akıllı bir motosikletle devam edeceğim inşallah. iyi sabrettim :(

haydin doğaya o zaman haha :)

Bırak gitsin :)

Teşekkür ederim abi, selamlar. :)

bakın gördünüz mü sıfır stres. kendini doğaya salan adam hiç bişeye sinirlenmez kızmaz, en sinirlendirecek şeyi bulup yapsanız hatta tokat atsanız yine değişmez

inzell
31 Ağustos 2016, 19:56
biz konformistiz :) o yüzden bizimki kesin aylık 3 bini bulur :)

şimdiden iyi gezmeler tozmalar. dikkat edin oralarda kendinize :)teşekkür ederim. :) açıkcası başta çok harcıyorsunuz, sonra daha uzun nasıl gezerimin yollarını aramaya başlıyorsunuz. haliyle konfordan ödün vermek kaçınılmaz oluyor.

merak ediyorum,
iş güç yok mu?
ne yiyip, ne içiyosunuz?
ne kadar para aldınız yanınıza?
banyo, wc, çamaşır yıkama işlerini ne şekilde hallediyorsunuz?iş güç gezmek işte. :) dünyayı görerek tanımayı hedef edindim.
derelerde, sağda solda işini görebiliyorsun ya da hostelde. herkes ne yiyorsa ben de onları yiyorum, sıradan ve normal yiyecekler.

Hocam aylık bin lira yı normal halde yetiremeyen insanlar var siz nasıl yetiriyorsunuz?
130 bin kmdir yoldayım, hedefim rakam daha da aşağı çekmek. kısacası yol tecrübesi dyebilirim. yanlış ve gerekiz tüm harcamalardan elimden geldiğince kaçınıyorum. eşyaya ve lükse harcama yapmıyorum vs.

iran'a geçerken sana da geleceğim, orada ne yeriz? :D

bakın gördünüz mü sıfır stres. kendini doğaya salan adam hiç bişeye sinirlenmez kızmaz, en sinirlendirecek şeyi bulup yapsanız hatta tokat atsanız yine değişmez
strese ne gerek :) doğada bir çok ruhsal hastalık bile tedavi edilebilir.

poyraz
31 Ağustos 2016, 21:15
Vize sorun olmuyor mu?
Bütün ülkelerden vize almak mümkün olmamıştır..

inzell
02 Eylül 2016, 01:13
Vize sorun olmuyor mu?
Bütün ülkelerden vize almak mümkün olmamıştır..

bütün vize isteyen ülkelerden vize almak için aceleye gerek yok. sınırlarına yaklaştıkça komuşu ülkeden halledersin.
hem nerede ne zaman olacağım belli değil, vize sürelerini kaçırırım ben :)

otopsici
02 Eylül 2016, 11:57
şekerim sen gel buraya yeter ki kuzu çeviririm ulen sana

LynXMaSTeR
04 Eylül 2016, 03:21
iş güç derken para kazandığınız bi işiniz yok mu?
baba parası mı yiyorsunuz?

U.KALKAVAN
04 Eylül 2016, 04:01
Keyifle takip ediyoruz, şimdiden hoş geldiniz diyelim o zaman. :rendeer: Sürpriz içinde bizi çok merakta bırakmamanız dileğiyle, keyifli ve güvenli yolculuklar.

ilker a.
04 Eylül 2016, 09:45
Birkaç kişi para işinin nasıl çözdünüz demiş ya, valla benim de en merak ettiğim konudur bu.
Böylesi bir gezi için en gerekli iki şey; boş zaman ve para.

Böyle gezilere çıkan kişiler, bu ikisini nasıl çözüyor bir türlü anlatmazlar.
Her şeyi ama her şeyi anlatırlar, şunu şöyle çözdük, bunu böyle hallettik, bunu böyle planladık vs. diye hatta websitesi, blog açarlar ama bu ikisinin çözümünü bir türlü anlatmazlar :(
Halbuki listenin en tepesine, böyle büyük ve kalın puntolu bir başlıkla 1. konu olarak bunu anlatmak lâzım :(