PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NMax Pulsar Takas ?

SinanZengin
21 Ağustos 2016, 01:32
Yamaha nmax sahibiyim pulsar 200 ns le takas düşünüyorum sizce beni üzer mi mantıksız bir takas mı olur ? Fikirleriniz önemli motorum 2016 model 4000 km de takas düşündüğüm motor ise 2016 model 3400 km de 9250 liraya almıştım 8500 istiyorum pulsar sahibi olan arkadaş da 8250 demiş ekstra olarak arkaya topcase taktırmış onun dışında takas yaparsak eğer plakamı geri alabilirmiyim yorumlarınızı bekliyorum :silent:

motorcu48
21 Ağustos 2016, 01:47
ikisi ayrı tarz lakin biri yamaha fiyakalı beylerbeyi diğeri ucuzlukcudan giyinen ama sert takılan sorunlu çocuk :)) en son istop ediyordu biryerlerinden zırıltı yapıyordu bisikletciden bozma bayiler sorunu halletmeye çalışıyordu şimdi durum ne oldu bilemem ama benim için marka markadır diğeri hevestir.

otomobil bile alacakken insanlar tutulan ,elinden çıkarta bileceği güvenebileceği markalardan otomobil almaya bakıyor örneğin woswagen
şimdi muhakkak karşı gelenler olacak bu benim fikrim ama hiç yanılmadım :D

Mr.Duke
21 Ağustos 2016, 16:09
ikisi ayrı tarz lakin biri yamaha fiyakalı beylerbeyi diğeri ucuzlukcudan giyinen ama sert takılan sorunlu çocuk :)) en son istop ediyordu biryerlerinden zırıltı yapıyordu bisikletciden bozma bayiler sorunu halletmeye çalışıyordu şimdi durum ne oldu bilemem ama benim için marka markadır diğeri hevestir.

otomobil bile alacakken insanlar tutulan ,elinden çıkarta bileceği güvenebileceği markalardan otomobil almaya bakıyor örneğin woswagen
şimdi muhakkak karşı gelenler olacak bu benim fikrim ama hiç yanılmadım :D

tamam bi japon degılde bı cınlıde degıl baya hart hurt ezmıssın makınayı :) ben kullanıyorum 2016 aldım suan 1600km de alalı 1ay oldu olmadı debriyaj manetınden ses geliyor tıtrıyo yani parmagınla tutunca ses kesılıyo stop sorunu yaşamadıgım daha cok şükür aynalar efsane kötü taka düşündüğün arkadaş inşallah aynaları degistirmistir yoksa masraf azda olsa sıfır aldım radyatör suyu koyulan kutuda fabrika hatası catlak vardı yani catlak dedigim sızıntı gibi cok az kaçırıyodu servise götürdüm değiştirdiler hemen yenisini taktılar başka başka benden bukadar ustam

rebirth
21 Ağustos 2016, 16:27
biri 125 lik scooter, biri 200'lük motosiklet. Çok farklı aletler bunlar, arada kıyas yapılmaz Ama söylediğin şartlarda bir takas çok mantıksız.
Kendi motorunu ederi fiyata sat, git sıfır pulsar al, üstüne para bile kalabilir. Rodajını da kendin yaparsın.
Niye böyle mantıksız bir yol seçtiniz ki

umutss
21 Ağustos 2016, 19:18
Pulsar neden bu kadar kötüleniyor anlamıyorum. Bir Pulsar kullanıcısı olmamakla birlikte ve motora başlayalı henüz PCX ile iki hafta geçmiş olsa da Pulsar konusunda tanıdıklarımdan dolayı elimde güzel bir örnek var.
Kuzenim Pulsar'ın Türkiye'ye gelen ilk serilerinden birini aldı ve 2 senedir o kadar çok geziyor ki gayette memnun. Geçen sene 3-4 kez Yunanistan'a gittiler kız arkadaşıyla. Bu sene Venedik, Slovenya, Hırvatistan ve adını hatırlayamadığım bir çok ülkeyi gezdiler. Belgeleri ve vizeleri olduğu için de hala neredeyse 2-3 haftada bir en kötü Yunanistan Dedeağaç'a gidip geliyorlar. Bence şansız ve hatalı üretim bir makine bu tip markalar için çok kötü bir karalama kampanyasına neden oluyor. Benzer sorunlu bir makina Yamaha'da veya Honda'da çıksa, bir çok kişi "abi sana şansızlık olmuş sonuçta kendilerini kanıtlamış markalar" falan der geçiştirilir.

Şu da var ki: Kuzenim'e bu motordan çok mu memnunsun dediğimde tabiki ben de 600'lük makinaya geçmek istiyorum ama bu fiyat aralığında fiyat performans oranı olarak en iyi motorlardan biridir der. Markadan ziyade bir modelin aynı sınıftaki benzerleriyle fiyat performans oranına bakmak lazım ki bence Bajaj bu konuda başarılı ve bence ileride daha iyi bir yere gelme potansiyeli olan orta alt seviye ilk marka olabilir.

Sorunuza gelecek olursak bence NMAX'ten Pulsar'a geçiş mantıklı ama zaten Pulsar'ın sıfır fiyatı ne kadar ki? Takasa gerek olmayabilir...

PcK0PaT
21 Ağustos 2016, 21:05
Pulsar kullanıcısıyım. Kronik stop etme sorunu var bu gerçek ancak son gelen yazılımla bu sorun yok denecek kadar azılıyor. Bi1 ay kadar önce son yazılımı yüklettim bir ay içinde sadece bir kere stop etti. Onun dışında bu motora vs. vs. sorunu var diyen ya bu motoru hiç kullanmadı ya da motordan hiç anlamıyor. Biraz önce yaklaşık 150 km kadar dolaştım geldim gayet de keyif vericiydi stop etme sonunu dediğim gibi son yüklenen yazılımla unuttum gitti . Hele ki Oktay usta gibi sağlam bir yetkili servisi varken korkma al ama sadece ara sıra nadir de olsa tekerrür eden stop etme sorunu aklında olsun.

BatuhanK
21 Ağustos 2016, 22:15
Yamaha nmax sahibiyim pulsar 200 ns le takas düşünüyorum sizce beni üzer mi mantıksız bir takas mı olur ? Fikirleriniz önemli motorum 2016 model 4000 km de takas düşündüğüm motor ise 2016 model 3400 km de 9250 liraya almıştım 8500 istiyorum pulsar sahibi olan arkadaş da 8250 demiş ekstra olarak arkaya topcase taktırmış onun dışında takas yaparsak eğer plakamı geri alabilirmiyim yorumlarınızı bekliyorum :silent:

8250 mi demiş ? E sıfır parası o zaten, şişirmiş biraz