PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chopper Motor Tavsiyesi

arbak
20 Ağustos 2016, 12:45
Selamlar,

Nasıl bir illetse artık, chopper motor sevdası başladı bende de. Yakın zamanda ehliyetimi halledip bi motor almayı düşünüyorum. Yalnız ne almam gerektiği konusunda kararsızım.

İlk olarak Kuba Superlight, HYOSUNG GV250, Falcon Freedom 250 gibi modellere baktım ancak bunların tarzı hiç hoşuma gitmedi. En son Regal Raptor Daytona'yı gördüm (mat siyah) ve gerçekten tarzı acayip hoşuma gitti, bunu almayı kafaya koydum. Yalnız çin motoru olması, kronik şanzıman sorunu gibi problemlere sahip olması beni cidden düşündürüyor, emin olamıyorum.

Ekipman, ehliyet, sigorta vs. haricinde, sadece motora ayırabileceğim yaklaşık 15000 TL bütçem var. Sizce bu bütçeye daha önce saydığım modeller haricinde ne alınabilir?

Tercihim 0 almaktı ancak daytona'dan daha iyi bir şey olursa ikinci el de düşünebilirim. Yalnız 5 yaşından büyük, fazla kilometre yapmış eski motorları almayı düşünmüyorum. Ve benim için tarzının daytonaya yakın olması çok önemli.

Teşekkürler.

ilker_41
20 Ağustos 2016, 12:50
kardeşim gv 250 yi tek geçerim yağ hava soğutmalı hirika bir güney kore motorudur yinede sen bilirsin

arbak
20 Ağustos 2016, 14:34
kardeşim gv 250 yi tek geçerim yağ hava soğutmalı hirika bir güney kore motorudur yinede sen bilirsin

Pek tercih etmeyi düşündüğüm bir motor değil hocam kendisi.

Acaba bir şekilde Kawasaki Vulcan S alırsam, A2 ehliyetiyle sürme şansım var mı ?

ilker_41
20 Ağustos 2016, 17:20
a2 ehliyetle vukan s olmasda 500 kullanabiliyorsun zannedersem bende a sınıfı var hepsini kullanabilirim seninde yaşın tuttuğu zaman a sınıfına yükselirsin.ama sorun olmaz a2 ehliyette kawasaki en 500 gibi bir efsane motora ehliyetin yeterli daha ne olsun