PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BU EKİPMANI ÖNERİRMİSİNİZ?

fatih063838
20 Ağustos 2016, 02:06
Arkadaşlar her zaman karşınızdayım maalesef özür dilerim, forumu işgal etmek gibi niyetim yok. Sadece tecrübeli bilgilerinizden faydalanmak amacım :)
Motosiklet markası: Asya Majör 250(Touring)
Markalarını ve fiyatlarını yazıyorum ekipmanın benim araştırabildiklerim bunlar. Bütçem de çok fazla olmadığı için uygun fiyatlı tercih ediyorum eğer sizin şunu alsan daha iyi olur aşağı yukarı aynı fiyat dediğiniz varsa onlara da bakabilirim. Zaten bunları da hediye olarak aldırmayı düşünüyorum :):):)

"Prohel Dynatech Bot - 180TL"
"Ls2 FF375 Shogun Kask - 165 TL"
"Prosev - D332 Mafsalli Dizlik - 75 TL"
http://i.hizliresim.com/qE4W3Z.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Cevaplarınızı bekliyorum önemli benim için

shooter1
20 Ağustos 2016, 02:22
kaskın aynısı bende var yandan güneş vizörünü açan yerde 90-100 km üzeri hızlarda ve rüzgar varsa ıslık sesine benzer ses oluyor

fatih063838
20 Ağustos 2016, 02:32
kaskın aynısı bende var yandan güneş vizörünü açan yerde 90-100 km üzeri hızlarda ve rüzgar varsa ıslık sesine benzer ses oluyor

çok o kadar hız yapmak isteyeceğimi pek sanmıyorum ama rahatsız edici bir ses mi acaba?

EmreKocyigit
20 Ağustos 2016, 09:40
Dizliği çıkar üstüne az daha koy pantolon al amacına göre ekipman diz birde mont al.

fatih063838
20 Ağustos 2016, 12:00
Dizliği çıkar üstüne az daha koy pantolon al amacına göre ekipman diz birde mont al.

usta mont zaten var şuanda, yani kışa girince kışlık alırım birtane. Pantolonda kolay ben bunların nasıl olduğunu sordum

KUVVETMİRA
20 Ağustos 2016, 12:16
o bütçeyle yapılabilecek iyi bir kömbinasyon.

fatih063838
20 Ağustos 2016, 12:35
o bütçeyle yapılabilecek iyi bir kömbinasyon.

Teşekkür ederim :)

KIDI
20 Ağustos 2016, 14:50
Dizlikleri deneyerek almanı tavsiye ederim çok şikayetler olabiliyor :)

agris
20 Ağustos 2016, 15:52
Şahsen önermem. Hele ki o kaskı

fatih063838
20 Ağustos 2016, 18:00
Şahsen önermem. Hele ki o kaskı

neden hocam acaba?

Jeeztro
20 Ağustos 2016, 18:32
Çok uzun süreli motosiklet kullanıcısı değilim ama, ekipmandan anladığım kadarıyla işler şu şekilde ilerliyor;

Eğer az para verirsen az güvenlik ve az konfor alırsın. Bütçeyi arttırdıkça, hem güvenlik hem konfor artar. Hani, ucuz X markasının montunun ne bileyim bir Rev'it kadar performans göstermesini bekliyorsun, Rev'it alacaksın. Çünkü X markası ucuz, ve sana verdikleri de ucuz. Ben de pahalı ürünler kullanamıyorum ne yazık ki. Örneğin bende LS2 var, motoru büyütünce Shoei ye falan geçerim diyordum yarım aklımla. Bugün bir kaç motorcu gezdim, en ucuz kask 600' den başlıyor. O da desensiz, tek renk bir kask. Şimdi, konfor LS2 den daha üstün, sağlamlığı aynı şekilde. Zaten kaskları yanyana koyunca LS2 beni çöpe at diye bağırıyor. Ama LS2' yi ben 180TL ye aldım, AVG K3 ise 600TL dediler. Dizlik bile aynı şekilde ki hani dizlik ben için arada ne fark olabilir ki falan diyordum, epey fark varmış :)

Ucuz ürün arıyorsan, beklentilerin de aynı şekilde olmalı. Ben de Prosev, prohel, LS2 falan kullanıyorum, param yok çünkü gittim tüm paramı motora verdim. Kask için ay sonunu beklemem lazım. 600TL az değil benim için.

Thracian
20 Ağustos 2016, 18:55
Prosev'in montunu Prohel'in yazlık eldivenini 3 yıldan beri kullanıyorum herhangi bir yırtılma açılma olmadı,rüzgardan koruma işini gayet iyi yapıyorlar.Hiç kaza yapmadığım için ne kadar korur kesin bir şey söyleyemem.Bu bütçeye pek başka seçenekler yok zaten.Şimdilik bunlar,hiç yoktan iyidir.Bütçeniz müsait olunca daha iyi ve konforlularını alırsınız.Yenisi aldıklarınızı da artçı ekipmanı yaparsınız.Tavsiye edeceğim şeyler kaskın üretim tarihine bakın ve dizliği aldıktan sonra yandaki metal parçaların üstüne küçük keçeler yapıştırın.Bu tarz dizliklerin depo ile temas eden hareketli kısımları depoya çizebiliyor.

agris
20 Ağustos 2016, 19:25
Üstad bütçe meselesini anlıyorum yanlış anlaşılmak istemem ama o ls2 kask yerine baret taksan aynı şey. Param buna yetiyor deme lütfen. Kaliteli bir kask alacak maddi imkanın yoksa motor almayı ertele. Biraz daha para biriktir öyle al. Bütçeye göre motoru anlarım ama bütçeye göre kask doğru değil. Bekle para biriktir.